Зв'яжіться з нами

Новини

Аварійний ремонт артилерійського катера «Скадовськ»

Опубліковано

на

Командування ВМС ЗС України, 5 жовтня уклало договір на закупівлю послуг щодо аварійного докового ремонту артилерійського катера «Скадовськ» проекту 1400М з переможцем торгів.

Ціна договору становить 2,099 млн. грн., роботи повинні бути завершені до 24 листопада.

Останнє докування судна було проведено у березні-червні 2017 року. Переможцем торгів та виконавцем робіт також була «Південна суднобудівна компанія», ремонт проводився на виробничих потужностях Чорноморського суднобудівного заводу. Ціна договору склала 2,7 млн. грн. при очікуваній вартості робіт у 3 млн.

Аварійний ремонт проводиться внаслідок пошкодження підводної частини.

Зокрема серед опису дефектів, що містяться у додатку до договору:

 • часткове руйнування лакофарбового покриття орієнтовно S=60% (загальна площа підводної частини корпусу S=99,Зм2);
 • пробоїна в районі 25 шп. Лб розміром 100×100 мм;
 • пробоїна в районі 1-2 шп по кілю розміром 50×35 мм;
 • чисельні «подряпини» (борозди) підводної обшивки корпусу глибиною до 1 мм, шириною 8 мм, довжиною до 3 мм;
 • тріщина на надбудові по правому борту 24 шп., L= 200 мм;
 • тріщина на надбудові по лівому борту 24 шп., L=140 мм;
 • заклінювання валопроводів під час провертання;
 • деформація обтікачів валопроводів;
 • механічне пошкодження кромок лопатей обох гребних гвинтів;
 • деформація, сколи в нижніх частинах пір’їв руля;
 • несанкціонована зупинка ГДГД на малому передньому ході;
 • та інші.

Артилерійський катер АК-327 проекту 1400М (шифр «Гриф-М», заводський № 888) був побудований на Феодосійському суднобудівному заводі «Море» в 1990 році. У ВМС України катер отримав назву «Скадовськ» та бортовий номер U120, який згодом був змінений на U170.

Артилерійський катер «Скадовськ», спочатку «АК-327», проекту 1400м (шифр «Гриф-М» був побудований на ССЗ «Море» у Феодосії (заводський номер 888). У 1990 році був спущений на воду, а також включений до складу Чорноморського флоту. Входив до складу 17-ї окремої бригади спецпризначення ВМФ (в / ч 34391), з базуванням Очаків.

Після розпаду СРСР, 15 квітня 1992 року, артилерійський катер «АК-327» був включений до складу Військово-Морських Сил України, отримав назву «Гайдамака» (бортовий номер U120). З 01 листопада 1997 року катер отримав нову назву – «Скадовськ», в честь однойменного українського міста. Згодом отримав новий бортовий номер – «U170».

В даний час артилерійський катер “Скадовськ” входить до складу дивізіону кораблів охорони та забезпечення Західної ВМБ, з базуванням Одеса.

Тактико-технічні характеристики катера: Водотоннажність стандартне 35,9 тонни, повне 39,7 тонн. Довжина 23,8 метра, ширина 5,0 метрів, осадка 1,0 метр. Максимальна швидкість 29 вузлів. Дальність плавання 450 миль при 13 вузлах. Екіпаж складає 10 чоловік .

Силова установка: 2 дизеля М-401БТ, 2000 к.с., 2 вала.

Озброєння: 1х2 12,7-мм «Утёс-2М».

Радіотехнічне озброєння: навігаційна РЛС «Лоція».

За повідомленням від 11 вересня приймає участь в активній фазі українсько-американських навчань «Сі Бриз –2015» ( «Sea Breeze –2015»).

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Новини

Інструктори «Азову» діляться знаннями з морпіхами

Опубліковано

на

Під час бойових дій дуже часто життя бійців забирає не ворожа куля, а саме несвоєчасне або неправильне надання першої допомоги. Для азовців вже стало каноном постійне вдосконалення вмінь та навичок із тактичної медицини.

11 грудня на базі полку «Азов» (місто Маріуполь) розпочався курс із тактичної медицини, який був організований не для азовців. Серед тих, кого нині знайомлять із курсом ТССС All Combatants, – бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Ініціатором цих курсів став колишній військовий медик армії США Девід Пластер зі своєю командою Anomaly TacMed, який запропонував медикам «Азова» виступити у ролі викладачів-інструкторів.

Вся програма складається із теоретичної, практичної частин і тактики. Тривалість курсу – 3 дні. Після його закінчення слухачі мають закріпити здобуті знання та навички на практичному екзамені. Протягом 4-х днів бійці матимуть змогу прослухати курс власне методології викладання матеріалу, що стане у пригоді під час подальшого викладання програми ТССС вже у своєму підрозділі.

Першого дня серед основних розглянутих тем були: способи евакуації пораненого в укриття (за лямки, SEAL, Hawes), зупинка масивної кровотечі, застосування турнікета (самодопомога та взаємодопомога), гемостатичні засоби, тампонада, прямий тиск на рану, перев’язка рани, а також бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти засвоїли алгоритм M.A.R.C.H. (Massive Hemorrhage-Airways-Respiration-Circulation-Hypothermia).

«Після завершення курсу ми передамо лекції та відеоматеріали, аби вже у своїх підрозділах ці люди могли поділитись здобутими знаннями, – прокоментував взводний медик 1-го БОП полку «Азов» друг Джедай. – Зараз ми спостерігаємо різний рівень знань у сфері тактичної медицини. Проте найголовнішим є те, що нам вдається зацікавити та донести правильну інформацію, і це зрозуміло по очах бійців, котрі вивчають програму».

Автор: Денис Крекотень

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Пентагон виділив 10,4 мільйона доларів на покращення військової ІТ-інфраструктури в Україні

Опубліковано

на

Американська корпорація Black Box оголосила на початку місяця про подовження контракту Пентагону на суму 10,4 мільйона доларів з надання послуг, згідно з контрактом в рамках Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, повідомляє Голос Америки.

Компанія з надання послуг у сфері цифрових технологій розширить свою співпрацю з Міністерством оборони України. Протягом наступних 12 місяців Black Box надасть техніку, програмне забезпечення та послуги, аби розширити систему та забезпечити можливості з командування, контролю, комунікації, комп’ютерів, розвідки та спостереження (C4ISR) більшої кількості користувачів у військових спорудах по всій країні.

«Ми дуже задоволені, що армія США нас обрала за наші зусилля та пишаємося тим, що ми є частиною Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, – заявив виданню віце-президент компанії Джефф Мюррей. – Цей проект посилить стійкість можливостей, які вже були розроблені та побудовані Black Box, та розширить їх в середині України».

Корпорація Black Box була обрана контрактником армії США у вересні 2016 року з метою розробки, розгортання, операції та підтримки Центру з кібербезпеки, Центру командування та контролю, системи медичної інформації та системи логістичної інформації України. У партнерстві з армією США та Міністерством оборони України Black Box надає всебічну підтримку українському війську – на фронті та поза ним.

Субпідрядники в цьому контракті включають в себе як американські, так і українські компанії.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Канада зняла обмеження на продаж Україні зброї

Опубліковано

на

Канада включила Україну до переліку держав, до яких дозволений експорт зброї.

Відповідне рішення опубліковано в офіційному журналі уряду Канади Canada Gazette.

«Автоматичний контрольний список країн по вогнепальній зброї доповнено Україною», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, уряд зняв де-факто ембарго на продаж Україні канадської зброї, що існувало багато років.

Відповідне рішення набуває чинності відразу після опублікування.

Як відомо, Автоматичний контрольний список країн по вогнепальній зброї (Automatic Firearms Country Control List) визначає країни, до яких Канада дозволяє своїм внутрішнім виробникам постачати зброю. Наразі до нього включені 39 країн, серед яких Ботсвана, Росія, Саудівська Аравія та Колумбія, але не було України. Наша держава стала 40-ю.

Зазначимо, що експорт зброї усе одно підпадає під жорсткі регулювання, але тепер представники канадської оборонної індустрії отримали юридичне право подавати до МЗС запити на експорт спеціального обладнання до України.

Це питання довгий час лобіювалося української владою та нашою громадою у Канаді. Представники Міноборони України цього року навіть здійснили спеціальний візит до Канади, аби оглянути можливості оборонної індустрії країни, однак до сьогодні не мали змоги нічого придбати.

Внесення України до Списку дозволить також значно активізувати співпрацю між оборонними промисловостями наших держав, адже не лише зброї, а й обладнанню для її виробництва раніше була закрита дорога в Україну.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending