Зв'яжіться з нами

Новини

Аварійний ремонт артилерійського катера «Скадовськ»

Опубліковано

на

Командування ВМС ЗС України, 5 жовтня уклало договір на закупівлю послуг щодо аварійного докового ремонту артилерійського катера «Скадовськ» проекту 1400М з переможцем торгів.

Ціна договору становить 2,099 млн. грн., роботи повинні бути завершені до 24 листопада.

Останнє докування судна було проведено у березні-червні 2017 року. Переможцем торгів та виконавцем робіт також була «Південна суднобудівна компанія», ремонт проводився на виробничих потужностях Чорноморського суднобудівного заводу. Ціна договору склала 2,7 млн. грн. при очікуваній вартості робіт у 3 млн.

Аварійний ремонт проводиться внаслідок пошкодження підводної частини.

Зокрема серед опису дефектів, що містяться у додатку до договору:

 • часткове руйнування лакофарбового покриття орієнтовно S=60% (загальна площа підводної частини корпусу S=99,Зм2);
 • пробоїна в районі 25 шп. Лб розміром 100×100 мм;
 • пробоїна в районі 1-2 шп по кілю розміром 50×35 мм;
 • чисельні «подряпини» (борозди) підводної обшивки корпусу глибиною до 1 мм, шириною 8 мм, довжиною до 3 мм;
 • тріщина на надбудові по правому борту 24 шп., L= 200 мм;
 • тріщина на надбудові по лівому борту 24 шп., L=140 мм;
 • заклінювання валопроводів під час провертання;
 • деформація обтікачів валопроводів;
 • механічне пошкодження кромок лопатей обох гребних гвинтів;
 • деформація, сколи в нижніх частинах пір’їв руля;
 • несанкціонована зупинка ГДГД на малому передньому ході;
 • та інші.

Артилерійський катер АК-327 проекту 1400М (шифр «Гриф-М», заводський № 888) був побудований на Феодосійському суднобудівному заводі «Море» в 1990 році. У ВМС України катер отримав назву «Скадовськ» та бортовий номер U120, який згодом був змінений на U170.

Артилерійський катер «Скадовськ», спочатку «АК-327», проекту 1400м (шифр «Гриф-М» був побудований на ССЗ «Море» у Феодосії (заводський номер 888). У 1990 році був спущений на воду, а також включений до складу Чорноморського флоту. Входив до складу 17-ї окремої бригади спецпризначення ВМФ (в / ч 34391), з базуванням Очаків.

Після розпаду СРСР, 15 квітня 1992 року, артилерійський катер «АК-327» був включений до складу Військово-Морських Сил України, отримав назву «Гайдамака» (бортовий номер U120). З 01 листопада 1997 року катер отримав нову назву – «Скадовськ», в честь однойменного українського міста. Згодом отримав новий бортовий номер – «U170».

В даний час артилерійський катер “Скадовськ” входить до складу дивізіону кораблів охорони та забезпечення Західної ВМБ, з базуванням Одеса.

Тактико-технічні характеристики катера: Водотоннажність стандартне 35,9 тонни, повне 39,7 тонн. Довжина 23,8 метра, ширина 5,0 метрів, осадка 1,0 метр. Максимальна швидкість 29 вузлів. Дальність плавання 450 миль при 13 вузлах. Екіпаж складає 10 чоловік .

Силова установка: 2 дизеля М-401БТ, 2000 к.с., 2 вала.

Озброєння: 1х2 12,7-мм «Утёс-2М».

Радіотехнічне озброєння: навігаційна РЛС «Лоція».

За повідомленням від 11 вересня приймає участь в активній фазі українсько-американських навчань «Сі Бриз –2015» ( «Sea Breeze –2015»).

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending