Connect with us

Соціалка

«Автоцивілка» для учасників бойових дій

Published

on

Детально про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності та умови, за яких учасники бойових дій від нього звільняються, розповідають страхові експерти

Кожному водієві відомо, що, перебуваючи за кермом, він, серед інших документів, повинен мати при собі поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ ВНТЗ). В Україні також використовують інші скорочені назви цього виду обов’язкового страхування — ОСАЦВ, ОСЦВ ВТЗ, або термін «Автоцивілка»

Цей вид страхування є обов’язковим. Згідно із Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», який діє з 1 січня 2005 року, експлуатація на території України транспортного засобу за відсутності такого полісу заборонена. При цьому з 19 вересня 2011 року в зв’язку зі змінами в законодавстві ОСЦПВ ВНТЗ може бути укладено тільки один тип договору. За таким договором застрахованою вважається відповідальність будь-якої особи, яка на законних підставах керує транспортним засобом, зазначеним у полісі.

Окрім внутрішніх договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, що діють виключно на території України, існує й інший вид — договір міжнародного обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

У разі виїзду громадянина нашої країни на власному зареєстрованому в Україні транспортному засобі до країн, які є членами міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка», власник такого транспортного засобу зобов’язаний мати чинний договір міжнародного страхування.

Пам’ятайте, що надавати послуги з обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності мають право лише страхові компанії, які в установленому порядку одержали  ліцензію на здійснення цього виду страхування та є членами Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ).

При цьому договори ОСЦПВ ВНТЗ укладаються на строк, не менший ніж один рік. Короткострокові договори страхування (строк дії — менше ніж рік) укладаються щодо транспортних засобів: незареєстрованих — на час до їх реєстрації; тимчасово зареєстрованих — на час до їх постійної реєстрації; зареєстрованих на території іноземних держав — на час їх перебування на території України.

Нині страхова сума (ліміт відповідальності) за шкоду, заподіяну майну третіх осіб, має розмір 100 000 грн на кожного потерпілого (не більше ніж 5 осіб). Страхова сума (ліміт відповідальності) за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю третіх осіб, становить 200 000 грн на одного потерпілого.

У МТСБУ розроблено законопроект, покликаний якісно змінити ринок ОСЦПВ в Україні.

— Зупинюся на найцікавіших моментах, — говорить генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро України Володимир Шевченко. — Один із них — впровадження електронного полісу. Це дозволить відійти від паперових полісів, спростити процес продажу, ввести більш жорсткий контроль виконання страховиками ліцензійних умов. Адже вся інформація буде зберігатися в центральній базі даних МТСБУ. Не дивно, що саме такий шлях обрали багато європейських країн. Інший цікавий момент — впровадження так званого прямого врегулювання. Сьогодні людина, якій завдано збитків у ДТП, повинна з’ясувати, поліс якої страхової компанії має винуватець ДТП, а потім звертатися до чужої для себе компанії, з якою у неї немає договірних відносин. Не всі компанії лояльні до чужого клієнта, адже він завдав їм збитків. Пряме врегулювання докорінно змінить механізм виплати. Потерпілий буде звертатися до тієї страхової компанії, де укладено його договір ОСЦПВ. Сподіваємося, що «пряме врегулювання» значно підвищить якість обслуговування клієнтів і знизить терміни чекання на виплати.

До речі, 27 жовтня 2016 року Антимонопольний комітет дав дозвіл (обмеживши його дію двома роками) на узгоджені дії у вигляді укладання МТСБУ і страховими компаніями — членами Бюро — угоди про пряме врегулювання збитків. І з 1 грудня 2016 року система прямого врегулювання страхових випадків з ОСЦПВ розпочала роботу в Україні, щоправда в добровільному (тестовому) режимі. Обов’язковим механізм стане після прийняття згадуваного законопроекту МТСБУ, який перебуває на розгляді у Верховній Раді.

Підписали угоду про пряме врегулювання уповноважені представники 16 великих страхових компаній. Ще близько 10 мають намір приєднатися до системи прямого врегулювання найближчим часом. МТСБУ розраховує, що з часом усі страховики, які працюють на ринку ОСЦПВ, приєднаються до угоди і кожен потерпілий в ДТП отримає можливість скористатися механізмом прямого врегулювання.

Підготував Андрій ЛИСЕНКО

 

Чи потрібно укладати договір «Автоцивілки» учасникам бойових дій?

А тепер про преференції, які мають учасники бойових дій при страхуванні цивільно-правової відповідальності. Відповідно до статті 13 уже згадуваного нами Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», вони належать до пільгової категорії громадян, які звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. Проте ОСЦПВ ВНТЗ не потребують лише учасники бойових дій, які особисто керують належними їм (на підставі права власності, іншого речового права, договору підряду, оренди тощо) транспортними засобами. Пільга застосовується лише при укладанні внутрішніх договорів страхування. На договори міжнародного страхування — «Зелена картка» — така пільга не поширюються. Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ.

Як мені пояснили в МТСБУ, таким водіям не потрібна жодна додаткова реєстрація. Необхідно лише, перебуваючи за кермом, мати при собі посвідчення учасника бойових дій. Для взаємного інформування учасників дорожнього руху в разі ДТП доцільно мати заздалегідь підготовлені 2–3 ксерокопії посвідчення. Також треба розуміти, що якщо за кермом автомобіля, зареєстрованого на учасника бойових дій, перебуває інший водій, то пільга не діє. Тобто у випадку, якщо учасник бойових дій на законних підставах дозволяє керувати власним авто дружині, дорослим дітям або родичу, необхідно обов’язково купувати поліс ОСЦПВ ВНТЗ.

 

Дії водія (учасника бойових дій) у разі ДТП на території  України

У випадку дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування, водій (УБД) зобов’язаний:

терміново викликати на місце ДТП представників відповідного підрозділу Національної поліції України;

вжити всіх можливих заходів для запобігання або зменшення подальшої шкоди;

невідкладно (не пізніше ніж за три робочі дні з моменту ДТП) письмово надати до МТСБУ повідомлення про ДТП, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та власну адресу (зразок заяви на сайті МТСБУ — http://www.mtsbu.ua; адреса офісу: м. Київ, Русанівський бульвар, 8; поштова адреса: 02002, Київ-2, а/с 272; телефон: (044) 239–20-30.

 

Важливо!

Водії та власники транспортних засобів, причетних до ДТП, власники пошкодженого майна зобов’язані зберігати пошкоджене майно (транспортні засоби) у такому стані, в якому воно було після ДТП, аж доти, поки його не огляне призначений МТСБУ аварійний комісар або експерт, а також забезпечити останньому можливість провести огляд пошкодженого майна.

 

Ринок ОСЦПВ в Україні за 9 місяців 2016 року

За даними сайту www.forinsurer.com, страхові компанії України в січні-вересні 2016 року збільшили збір страхових платежів за полісами ОСЦПВ порівняно з аналогічним періодом 2015 року на 18,3% (до 2,56 млрд грн).

Кількість договорів ОСЦПВ за наведений період зросла на 3,1% (до 5,352 млн).

Загальний обсяг виплачених страхових відшкодувань за внутрішніми договорами страхування за зазначений період збільшився на 27,3% (до 995,3 млн грн).

МТСБУ також зафіксувало зростання кількості врегульованих вимог про страхове відшкодування на 19,2% (до 86,464 тис).

Continue Reading
Advertisement
2 Comments

2 Comments

 1. Вікторія

  05.12.2017 at 15:32

  Дайте будь ласка роз’яснення, як діяти у разі, якщо власник та інший член сім’ї чоловік або дружина,є учасниками бойових дій?

  • Major Horvat KFOR Al-Kut

   05.12.2017 at 17:34

   На Ваш запит дадуть відповідь фахівці : ГО “Юридична Сотня”
   Контакти:

   legal100.pr@gmail.com

   Гаряча лінія
   0 800 308 100
   9:00 – 18:00,
   понеділок – п’ятниця

   Бажаючі надавати
   індивідуальні юридичні
   консультації телефонуйте
   067 420 61 20

   Слідкуйте за свіжими новинами на сторінці у Facebook https://www.facebook.com/yursotnya/?fref=ts

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Соціалка

У три етапи за два роки перерахують військові пенсії

Published

on

Перерахунок пенсій почнеться після ухвалення нового закону, проводитиметься заднім числом з 1 січня 2018 року та пройде в три етапи.

Про пенсійну реформу та нові підходи до пенсійного забезпечення військовослужбовців, Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів в інтерв’ю для Цензор.НЕТ.  Повний текст (російською мовою) доступний за цим посиланням.

Далі пряма мова від Андрія Реви.

Створюючи нову систему грошового забезпечення військовослужбовців, ми повинні змінити і систему їх пенсійного забезпечення. Як це зробити? Перекласти на страховий принцип.

До речі, впровадження страхового принципу пенсійного забезпечення військовослужбовців почалося з 2007 року, коли нарахування пенсій передали від силових відомств до Пенсійного фонду України.

Потім, у 2011 році, держава почала платити в ПФ Єдиний соціальний внесок за військових. А з травня 2016 року введена повна персоніфікація, тобто, в ПФУ проводиться облік внесків по кожному військовослужбовцю. І по суті, нам залишилося зробити останній крок – перейти на формульний розрахунок пенсій і ввести їх автоматичний перерахунок, що ми і пропонуємо.

Всі принципи страхової пенсії вже реалізовані в рамках зміни в 2007 році. Залишилося головне – перейти тепер до страхового нарахування пенсій військовослужбовцям.

Для військовослужбовців формульний перерахунок є нововведенням. Але наші підрахунки показують, що пенсії, розраховані за новим законом, для тих, хто збирається виходити на пенсію, будуть вище, ніж за старим.

Найбільше пенсії зростуть у тих, хто приймав участь в бойових діях в зоні АТО. Що стосується перерахунку пенсій військовим пенсіонерам, то він буде проходити в три етапи.

На першому етапі перерахунок проводитиметься за тими матеріалами, які є в пенсійній справі, виходячи з рівня середньої зарплати в Україні 3264 грн 40 коп.

Потім кожен військовослужбовець може взяти довідку про своє забезпечення за будь-який період його служби і представити до Пенсійного фонду. Пенсійний Фонд вибере два роки з найвищими коефіцієнтами і зробить ще один перерахунок, знову з 1 січня.

І, нарешті, з 1 грудня ми робимо третій перерахунок – вже за рівнем нової середньої зарплати в Україні – це 5266 грн.

Наші розрахунки показують, що в середньому пенсія повинна збільшитися на 2300 грн. Це в середньому. Загальна пенсійна формула, якої ми дотримуємося, така. 3764 грн 40 коп множиться на індивідуальний коефіцієнт страхового стажу.

У 2018 року ми будемо керуватися цифрою 5266. У 2019 – 5800. У 2020 – 6300. Тобто, у міру збільшення середньої зарплати буде рости цей показник, і при рівних для всіх показниках у людини збільшується пенсія навіть в залежності від року виходу на пенсію.

У нас сьогодні 544 тисячі пенсіонерів-силовиків. Якщо порівняти з загальною кількістю пенсіонерів – 11 млн 700 тисяч – їх не так багато.

Для підвищення пенсій всім пенсіонерам (яке ми вже провели) на рік необхідно 60 млрд. А для військових пенсіонерів в 2018 році необхідно 10 млрд, в 2019 – 17 млрд грн.

Тобто, реально ми на військових направляємо значно більше грошей, ніж для цивільних. Якщо для цивільних підвищення пройшло в районі 30%, то для військових пенсіонерів (тих, хто вже на пенсії) ми виходимо на підвищення пенсій на 77%.

Ось реальний приклад. Є два майора з однаковою вислугою років. Один вийшов на пенсію у 2012 році, а другий – в 2016-му, вже маючи досвід війни. У першого пенсія 1747 грн, у другого – 3930 грн (так як у нього бойові). Після перерахунку попередньо у першого буде 3275 грн, у другого – більше 5 тисяч.

Але пенсія на таку суму може збільшитися лише після прийняття закону. Ми обговорювали середні суми конкретно з кожним міністерством і відомством, в підпорядкуванні яких знаходиться та чи інша силова структура.

У цьому році потрібно додатково 10 млрд, а в 2019-м – в районі 17 млрд грн. Тобто, це не просто індексація по інфляції. Це реальне підвищення.

В цьому і суть пенсійної реформи – щоб процес збільшення пенсій не залежав від злої чи доброї волі людей, які перебувають при владі. І цей механізм буде працювати автоматично. За військових пенсіонерів голова має боліти в уряду і Пенсійного фонду. А Міністерство оборони і Генеральний штаб повинні зосередитися на вирішенні своїх завдань.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://ua.censor.net.ua/resonance/

Continue Reading

Новини

Для перерахунку пенсій військовослужбовцям у 2018 році потрібно додатково 10 млрд, в 2019 році – близько 17 млрд грн, – Рева

Published

on

Для перерахунку пенсій військовослужбовцям у 2018 році потрібно додатково 10 млрд, а в 2019 році – близько 17 млрд грн.

Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

“Цього року потрібно додатково 10 млрд, а в 2019 – приблизно 17 млрд грн. Тобто, це не просто індексація за інфляцією. Це реальне підвищення. У цьому і суть пенсійної реформи – щоб процес збільшення пенсій не залежав від злої або доброї волі людей, які перебувають при владі. І цей механізм буде працювати автоматично. За військових пенсіонерів голова має боліти в уряду і Пенсійного фонду. А Міністерство оборони і Генеральний штаб повинні зосередитися на вирішенні своїх завдань”, – сказав він.

За нормами старого закону для перерахунку пенсій силовикам було необхідно 35 млрд гривень.

Міністр підкреслив, що всі підвищення будуть здійснюватися винятково за рахунок Пенсійного фонду, без дотацій з державного бюджету.

Повне інтерв’ю з Андрієм Ревою читайте ТУТ.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3045987

Continue Reading

Соціалка

Порядок дій військовослужбовців, які мають фінансові зобов’язання і сплачують відсоток (пеню, штраф, комісію, тіло кредиту) за користування ними

Published

on

Як повідомляє Юридична служба Збройних Сил України: Відповідно до пункту 15 статті 14 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду ШТРАФНІ САНКЦІЇ, ПЕНЯ за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також ПРОЦЕНТИ за користування кредитом НЕ НАРАХОВУЮТЬСЯ.

Особливий період почався 17.03.2014 року (Указ Президента України № 303 “Про часткову мобілізацію”) і триває до нині.
Моментом виникнення права на ненарахування штрафних санкцій, пені і процентів є:

17.03.2014 року – для тих осіб, які станом на 17.03.2014 року вже були військовослужбовцями;

дата прийняття на військову службу (за контрактом і за призовом, зокрема призов під час мобілізації) – для тих осіб, які стали військовослужбовцями після 17.03.2014 року

Отже, якщо Ви військовослужбовець, який має невиконані зобов’язання (зокрема, кредитні зобов’язання) пропонується:

1. Звернутися до установи (зокрема, банку) з заявою провести звірку зобов’язань та отримати довідку із сумою залишку заборгованості по тілу кредиту, а також процентах, комісіях, штрафах тощо.

Цей етап є важливим і радимо починати з нього задля розуміння реальної «картини» зобов’язання, що буде підтверджено офіційною інформацією від банку. Звертатися можна особисто, через представника (який має підтверджуючі документи), а також поштою (лист радимо відправляти з описом вкладення та повідомленням про вручення).

2. Звернутися до установи (банку) із заявою про звільнення від сплати штрафних санкцій, пені і процентів по кредиту, а також про звільнення від сплати страхових платежів, якщо такі передбачені кредитним договором.
До заяви необхідно додати документи, які підтверджують статус військовослужбовця. Такими документами можуть бути:
– військовий квиток;
– посвідчення офіцера;
– довідка про призов на військову службу;
– довідка про проходження військової служби, що видається у військовій частині.
У випадку надання копій документів, вони мають бути завірені встановленим порядком.
Відповідь має бути надана протягом 30 днів з дня отримання звернення (ЗУ «Про звернення громадян»)

3. У випадку, якщо заяву, зазначену у п.2, не було задоволено звернутися до голови правління банку з аналогічною заявою. У цій заявіобовязково вказати відомості про надання попередньої заяви та результати її розгляду.

Відповідь має бути надана протягом 30 днів з дня отримання звернення (ЗУ «Про звернення громадян»)

4. У випадку якщо заяву, зазначену у п.3, не було задоволено, звернутися до суду з позовною заявою до банку.
Крім того, у прохальній частині варто звернутися до суду про застосування заходів забезпечення позову – тимчасово припинити нарахування платежів за кредитним зобов’язанням.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

 

Continue Reading

Trending