Зв'яжіться з нами

Cтатті

Американське озброєння: “дешево і сердито”

Опубліковано

на

Давно склалася думка про те, що совок виробляв прості, але дешеві і ефективні озброєння, а Штати – дорогі і складні девайси, які, може, десь були і кращі, але не настільки, щоб за них платити шалені гроші. До цього давно всі звикли, упускаючи масу цікавих моментів, які швидко і конкретно розставляли все по своїх місцях.

Наприклад – ціна. Американська зброя була і є – дійсно дорогою, бо передові вироби, вироблені в країні з ринковою економікою, не можуть коштувати дешево. Це стосується не тільки зброї, але й інших виробів. Застаріла модель холодильника або автомобіля завжди коштує дешевше. Продавець же або виробник навряд чи стануть видавати старий мотлох за щось нове, бо – ринок. Один раз бути викритим, значить – втратити репутацію і конкурент займе твою частку ринку. В совку все було інакше. Ціни призначалися зі стелі через совковість економіки і відсутність ринку, але головне – за більшу частину поставленої зброї платили не грошима, а політичною лояльністю.

В результаті, совкова зброя поставлялася безкоштовно, а тому – яка різниця, що там написати в прайсі. Останній приклад з цієї опери прямо зараз перед очима. У Сирії, ще при совку, а потім і при РФ, було навезено заліза на $ 10 млрд. Але навіть за “дешеве і надійне” династія Асадів нічого не платила і Путін, з панського плеча, простив Сирії старий борг повністю і ось уже третій рік пре туди нову зброю, як не важко здогадатися – в борг.

Проте, будемо вважати, що росіяни таки ліплять найдешевшу зброю, орієнтовану на ринки зовсім не багатих країн. Але тут виявляється, що ці бідні країни діляться на дві категорії. Перша – щось може платити, хоч і не все відразу, а друга – не платитиме за визначенням, бо нема звідки і таких джерел не передбачається надалі. Так ось, першій категорії країн зброю давно поставляє Китай, а федерація продовжує дарувати свої залізяки відвертим маргіналам, з яких гарантовано не буде толку.

Що характерно, тенденції останніх років були обумовлені зростанням ціни одиниці нової військової продукції, щодо своїх однокласників. Збереження такого положення загрожувало призвести вартість зброї до астрономічних цифр і щось неодмінно повинно було статися, щоб зламати цей сумний тренд.

Схоже на те, що помітна активізація Пентагону і американського ВПК обіцяють безліч сюрпризів, причому – в зовсім близькій перспективі. Ми вже писали про рельсотрони зброю, яку Штати розробляють, в першу чергу, для флоту, але нею вже зацікавилися і інші роди військ. Поки зброя не пішла в серію, вартість саме такої гармати поки невідома, але вже зрозумілі деякі зміни, що випливають за її прийняттям на озброєння.

Деякі дані з приводу того, як буде виглядати застосування цієї зброї, приходять з випробувального полігону Naval Surface Warfare Center Dahlgren. Система складається з п’яти частин, зокрема з системи накопичення енергії, імпульсно-формуючої мережі і прискорювача. На сьогодні випробовуються гармати потужністю 20 мегаджоуля, а до наступного року, цей показник зросте до 32 мегаджоуля. Джерело наводить приклад енергії в 1 мегаджоуля: предмет, вагою в 1 тонну, що рухається зі швидкістю 275 км / год. Зрозуміло, що предмет з меншою масою буде рухатися швидше.

У підсумку, приблизно 20 кг снаряд розвиває швидкість в 2 км / с за одну соту частку секунди і догляд до мети, розташованої за сотню і більше кілометрів. При цьому, стикаючись ціллю, снаряд передає їй таку кількість енергії, що вибухові речовини просто не здатні на таке. Таким чином, снаряд являє собою болванку спеціальної форми і зі спеціального металу, без детонатора і вибухової речовини. При цьому, вже зараз гармата здатна показувати скорострільність до 10 пострілів в хвилину.

Повідомляється, що на даний момент відпрацьовані технології наведення на стаціонарну, нерухому ціль, хоча розпочаті роботи по наведенню на динамічні цілі, зокрема – на літаки, вертольоти і будь-які типи ракет. При цьому, вартість одного пострілу укладається приблизно в $ 25 тис.

Спостерігачі пишуть про те, що одними з перших таку гармату отримає новий есмінець DDG 1000 його вдвічі більша водотоннажність, щодо нинішньої лінійки есмінців DDG 51 Arleigh Burke, дозволяє інтегрувати всі необхідні елементи установки в її найпершому серійному варіанті, але умовно вважається, що при розвитку технологій, ці гармати встановлять і на кораблі попереднього покоління.

При цьому, буде заощаджуватися як вартість самого пострілу, так і вартість його доставки і зберігання. Як тільки зброя піде в серію, то сучасної артилерії з пороховими розгінними зарядами і тротиловою начинкою снарядів, можна буде прощатися. Цілі будуть вражати болванки, що прилітають до цілі на швидкості в кілька МАХ і розвалюєть все, у що потраплять.

На хвилиночку уявимо, що така іграшка буде застосовуватися проти танків. Весь дорогий динамічний захист, який зараз вже може коштувати стільки, скільки і весь танк, легко змивається в унітаз, як використаний туалетний папір. Армати та інші “дива” техніки стануть такою ж мішенню, як і дешевий бетонний бункер.

Створюється враження, що Штати вже майже вклали абсолютно новий і несподіваний сенс у промовистий вираз: “Дешево і сердито”.

Автор: Аnti-colorados

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://uainfo.org/blognews/

Cтатті

Українські військові можуть взяти Донбас за два тижні, питання – якими силами ударить Російська Федерація

Опубліковано

на

Українські Збройні сили можуть взяти під контроль окупований Донбас за два тижні, якщо Генштаб зупиниться на воєнному сценарії повернення територій.

Про це “5 каналу” розповів Юрій Гримчак, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

“За військового сценарію Донбас українські військові можуть взяти під контроль за два тижні. Питання тільки в одному – якими силами ударить Російська Федерація. Назустріч, збоку – не принципово. Я думаю, що такий варіант розробляється.

Ми, як нормальна держава, десь в Генеральному штабі плануємо карти – де, хто, куди і з якими силами. При цьому ми розраховуємо, і коли наші підуть вперед, і коли з того боку йдуть, – це нормальна робота Генштабу планувати можливий розвиток подій у найкращому або найгіршому варіантах”, – сказав Гримчак.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій впевнений, що непідконтрольні Україні території Донбасу можна повернути, якщо використати досвід Хорватії.

“Було два хорватських сценарію. Перший – Сербська Країна, де стояли війська ООН.Якщо розглядати такий сценарій, ми повинні завдяки нашим міжнародним партнерам отримати гарантії РФ, що вона не буде наступати назустріч нашим військам .

Другий – це приклад Східної Славонії. Це хорватський регіон, який контролювався сербами, куди зайшла миротворча місія ООН, була створена міжнародна тимчасова адміністрація, яка зробила фактично те ж саме, що ми хочемо зробити у нас – роззброїти бойовиків, і територія повернулася під контроль. Це той варіант, який на сьогоднішній день більш реалістичний”, – сказав Гримчак.

Введення миротворців ООН на Донбас може завершитися спротивом місцевого населення і новими провокаціями. Так вважає Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/donbas/

Читати далі ...

Cтатті

“Настамнєт” вже не пройде – Росія стала агресором по закону

Опубліковано

на

Найголовніший принцип путінської війни – “настамнєт” і ми ні за що не відповідаємо

Після того, як президент Петро Порошенко підписав закон про реінтеграцію Донбасу, юридичний статус Росії в українському праві змінився. Сусідня країна стала агресором не тільки з точки зору оцінки її дій політиками або журналістами. Росія – “агресор в законі”, пише Віталій Портніков для espreso.tv.

Нарешті на правовому рівні речі названі своїми іменами. І нехай для цієї очевидної констатації знадобилося кілька років політичних дискусій і рік роботи над новим законом – проте сьогодні політики і дипломати країни-агресора обурюються і звинувачують Україну в усьому, в чому тільки можна звинуватити.

А чому, хочеться запитати? Чому російським пропагандистам не все одно, що написано в черговому українському законі?

Тому що головний сенс дій путінської Росії – це війна за повної відсутності відповідальності.

У Кремля немає ніякого бажання відповідати за наслідки своїх дій. Ось чому анексія Криму приписується міфічному прагненню населення півострова “возз’єднатися” з обшарпаною рідною гаванню. Ось чому окупація Донбасу – не окупація зовсім, а “повстання донецьких шахтарів”. Ось чому російські військові, які потрапляли в полон під час війни на Донбасі, виявлялися або звільненими зі збройних сил або просто такими, що заблукали на незнайомій місцевості.

Ось чому саме тоді, коли український закон про країну-агресора набув чинності, російське зовнішньополітичне відомство знову зреклося військовослужбовців, які були знищені американцями під час спроби захоплення нафтових родовищ в Сирії.

Найголовніший принцип путінської війни – “настамнет” і ми ні за що не відповідаємо. Дуже зручно. Якщо ми перемогли – так це Росія перемогла. А якщо нас розгромили – так це якихось там незрозумілих “добровольців” розгромили, Росія тут ні до чого.

Зручно для влади, представникам якої зовсім не хочеться опинитися на лаві міжнародного трибуналу. Зручно для обивателя, який може пишатися своєю обшарпаною гаванню і помічати тільки суцільні перемоги.

Це і є вищий прояв державного боягузтва – коли ми програємо, “настамнет”.

А закон, який так не подобається росіянам, стверджує зворотнє – Росія там є. І з цим незаперечним фактом керівництву країни-агресора та його союзникам в Україні і на Заході доведеться рахуватися.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://espreso.tv/article/

Читати далі ...

Cтатті

Все, що ви завжди хотіли знати про українські оборонні розробки та боялись запитати

Опубліковано

на

Наші військові потребують оновлення запасів по всім напрямкам. Ситуація на сході країни змусила нас взятися за зброю та почати в екстреному режимі відбудовувати українську армію практично з нуля – Innovations Development Platform.

У зв’язку з цим виникає питання – що робити, коли катастрофічно бракує часу, необхідного для якісних змін в оборонній галузі? Коли нашим хлопцям з передової бракує елементарних знарядь та вже сьогодні потрібні рішення, здатні рятувати життя та забезпечувати безпеку народу України.

Є думка, що перемагати треба розумно, тобто із застосуванням нових технологій. Сила та потенціал – це важливо, але як показує досвід деяких держав, що подолали схожі труднощі – сила не головне.

У якості прикладу можна привести Ізраїль, який на сьогодні займає чи не найперше місце в світі у сфері інноваційних розробок та чи не найкращу систему національної безпеки.

Високотехнологічні рішення здатні надати нашим військовим перевагу, як у повітрі, так і на землі, допомагати у розвідці, надаючи більш точні дані про маневри техніки супротивника, налагоджувати швидкісний захищений зв’язок у тилу ворога, забезпечити надійний захист особового складу. Комплексний підхід та стратегічне використання інноваційних розробок, може, принаймні, стримати агресію сусіда та надати нам дорогоцінний час для нарощування потенціалу – якщо не втраченого, радянського, то хоча б свого власного, українського. Стосовно довгострокової перспективи – вбачається можливість реалізувати нашу давню амбіцію, стати сильною, європейською державою.

З квітня минулого року у Києві почала працювати агенція “Платформа Розвитку Інновацій”, мета якої є впровадження інноваційних оборонних розробок до стану готового продукту з потенціалом його запуску у серійне виробництво.

Сьогодні агентство веде активну роботу по залученню коштів у перспективні проекти, налагоджує зв’язки з українськими командами розробників задля подальшої співпраці, веде експертну роботу з вітчизняними науковцями та висококваліфікованими спеціалістами в оборонній сфері.

Серед уже відомих та існуючих розробок агенції – “Фантом”, безпілотний багатоцільовий транспортний засіб та бойовий модуль “Тайпан”, розроблений спільно з ДП ДГЗП “СпецТехноЕкспорт”

Безпілотники “Anser” та “Sparrow”, розроблені спільно з приватною одеською компанією “Спайтек”

Щодо проектів, які знаходяться у активній розробці – це “LimpidArmor”, нашоломна система кругового огляду. Система призначена для керування важкою технікою та дозволяє оглядати територію під кутом 360 градусів. “LimpidArmor” має усі шанси стати українським ноу-хау, так як, на даний момент готового світового аналогу не існує.

“Сканер Тіла Людини” – інший перспективний проект Платформи, який здатний виявляти метали, пластикові, керамічні, композитні матеріали, які можуть бути використані при виготовлені зброї та вибухівки. Завдяки своєму компактному розміру, Сканер легко маскується під побутові предмети.

“Гідроакустична станція” – це розробка для виявлення підводних диверсійних груп та інших морських об’єктів. Сканер будує трасу руху виявлених морських об’єктів, працює в активному та пасивному режимах. Це перша Станція у світі, яка поєднує в собі технології гідроакустики, сейсмоакустики та радіолокації. Дана розробка дозволяє вдвічі зменшити витрати на гідроакустичне обладнання.

Ознайомитись з іншими проектами, заповнити заявку розробника або розглянути умови співробітництва для інвесторів, можливо на офіційному сайті “Платформи Розвитку Інновацій”

Отже, казати про безперспективність української оборонної промисловості, поки що зарано. Деінде з’являються освічені люди, підприємці, професійні команди зі сміливими та обґрунтованими ініціативами. Звісно, вони потребують нашої підтримки на різних рівнях – починаючи з надання реальних технологічних ідей та інвестицій в їх реалізацію, закінчуючи реформою у правовому полі і створення системи пільг для подібних новаторів.

 Innovations Development Platform

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.  Innovations Development Platform.

Читати далі ...

Trending