Зв'яжіться з нами

Новини

Американці виділять 7 млрд долл для нарощування потенціалу ВПС Афганістану

Опубліковано

на

Американське видання “Defense News” в матеріалі Valerie Insinna “Inside the US military’s plans to double the Afghan air force’s aircraft inventory” повідомляє, що американський бригадний генерал Філіп Стюарт, який очолює командування ВПС США при авіаційній місії НАТО в Афганістані (NATO’s Train, Advise, Assist Command-Air – TAAC-Air) заявив, що США та їхні партнери по коаліції в Афганістані планують в найближчі шість років витратити 7 млрд дол на нарощування чисельності та потенціалу ВПС Афганістану.

Згідно заяв генерала Стюарта, відповідно до нинішніх планів НАТО передбачається збільшення чисельності особового складу ВПС Афганістану з 8 тисяч до 12 тисяч осіб, а чисельність літальних апаратів ВПС Афганістану – зі 124 до 259 одиниць. В першу чергу це повинно бути забезпечено поставками Афганістану вертольотів Sikorsky UH-60 Black Нawk (в тому числі в збройному варіанті UH-60FF) і розвідувально-ударних легких літаків Cessna AC-208 Combat Caravan. Буде також продовжено нарощування парку афганських турбогвинтових легких бойових літаків Embraer A-29 Super Tucano.

У бюджеті міністерства оборони США на 2017 фінансовий рік (закінчився 30 вересня) на матеріально-технічне забезпечення ВПС Афганістану було виділено 814 млн дол.

Згідно генерала Стюарта, до теперішнього часу ВПС Афганістану отримали від США і НАТО в цілому чотири середніх військово-транспортних літака Lockheed C-130H Hercules, 24 легких транспортних літака Cessna C-208 Caravan, 19 легких бойових літаків Embraer A-29 Super Tucano, 24 легких вертольота MD Helicopters MD-530F і два багатоцільових вертольота Sikorsky UH-60А + Black Нawk. ВПС Афганістану в даний час також використовують чотири бойових вертольоти Мі-35 і 45 багатоцільових вертольотів Мі-17.

Згідно американських планів, передбачається повна заміна в ВПС Афганістану вертольотів радянського/російського виробництва на американські вертольоти UH-60 і MD-530F. У 2020 році в ВПС Афганістану передбачається залишити лише 15 вертольотів Мі-17, з повним їх зняттям з озброєння до кінця 2021 року.

З 2018 року ВВС Афганістану повинні також розпочати отримання розвідувально-ударних легких літаків Cessna AC-208 Combat Caravan, генеральним підрядником з постачання яких виступить корпорація Orbital ATK. Перші три літаки АС-208 будуть поставлені в 2018 році, в подальшому передбачається поставляти по шість літаків на рік з доведенням загальної кількості до 32 до 2023 року. Літаки АС-208 забезпечать ведення повітряної розвідки (зараз можливості для цього у ВПС Афганістану відсутні), а також нанесення ударів із застосуванням ракет Hellfire.

Вертольоти UH-60 будуть поставлятися ВПС Афганістану в найближчі п’ять років середнім темпом два вертольоти на місяць. Афганістану будуть передаватися вертольоти UH-60A випуску 1980-х років зі складу армійської авіації США, які при цьому будуть модернізовані в варіант UH-60A +, включаючи, зокрема, установку нових більш потужних двигунів – імовірно, типу General Electric T700-GE-701C , які використовуються на вертольотах версій UH-60L / M. Всього до 2023 року Афганістану запланована поставка 119 вертольотів UН-60A +, з яких 58 будуть поставлені в збройному варіанті UH-60FF, який буде оснащений пусковими установками НАР і 12.7-мм кулеметами.

Поставки легких бойових вертольотів MD-530F будуть продовжені в кількості 10 машин в 2018 році і 20 в 2019 році, довівши їх загальну кількість в ВПС Афганістану до 55.

Кількість турбогвинтових легких бойових літаків Embraer A-29 Super Tucano зросте до 25, з недавнім замовленням для Афганістану ще шість машин цього типу, на додаток до раніше законтрактованих 20 (один з яких вже втрачено при навчанні особового складу). У той же час, згідно із заявою генерала Сюарта, нинішні плани США і НАТО не передбачають поставок Афганістану до 2025 року додаткових літаків А-29 понад зазначені 25.

.YXZQQ5G4U5EKHGF6VIWPCGVFE4

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending