Атомний підводний човен «Курск» і «10$-шлюхи» – все, що треба знати про путінську армію

12 серпня 2000 року під час навчань у Баренцевому морі затонув російський атомний підводний човен «Курск» з усіма 118-а членами екіпажу. Як показало розслідування, катастрофа сталась через витік торпедного палива, що призвело до вибуху, який зруйнував оболонку корабля і призвів до детонації торпед, вибух котрих остаточно зруйнував корпус підводного човна.

Спущений на воду у 1994 році атомний підводний човен «Курск» входив до складу Північного флоту ВМФ Росії, у 1999 році здійснив автономний похід у Середземне море, де брав участь у стеженні за 6-им флотом США під час бойових дій НАТО проти Югославії і куди мав повернутись у складі спеціальної групи воєнних кораблів Росії.
Результат пошуку зображень за запитом "подлодка «Курск»"
10 серпня 2000 року «Курск» вийшов у море в рамках навчань недалеко від Кольського півострова, несучи 24 крилаті ракети та 24 торпеди. Вранці 12 серпня він здійснив умовний пуск ракети і о 9-40 почав підготовку до пострілу двома холостими торпедами по атомному крейсеру «Пьотр Вєлікій», які мали відбутись з 11-40 до 13-40 за місцевим часом. Об 11-28 на крейсері, а як згодом вияснилось і на двох американських підводних човнах, що в цей час перебували у Баренцевому морі, та у норвезькому Інституті сейсмічних досліджень, зафіксували вибух, яким командування навчань не надало належного значення.
Після того як у призначений час навчальні торпедні атаки не відбулись, до місця перебування «Курска» були відправлені вертольоти, які не виявили підводного човна. Коли він двічі не вийшов на зв’язок у заздалегідь визначений час, командування оголосило про аварійну ситуацію з «Курском» і наступного дня на його пошуки були відправлена група кораблів. 13 серпня2000 року о 4-51 «Курск» був виявлений на відстані 175 км від міста Сєвєроморськ на глибині 108 метрів. Рятувальні роботи, які проводились до 20 серпня, виявились безуспішними і лише після залучення норвезького судна «Seaway Eagle» (Норвеія член НАТО з 1949 року) вдалось відкрити аварійно-рятувальний люк «Курска», через який було піднято на поверхню тіла підводників і секретну документацію.
Більша частина «Курска» була піднята на поверхню у 2001 році нідерландською компанією Mammoet Transport BV (Нідерланди член НАТО з 1949 рокучовен). Як показало його обстеження, експлуатація човна велась із систематичним порушенням регламенту – була відключена апаратура автоматичного магнітофонного запису переговорів, виключена сигналізація аварійного буя, який не міг сплисти через те, що з дня спуску човна на воду з нього не було зняте заводське транспортувальне кріплення, відключена система автоматичного викидання антени, а у герметичних блоках, призначених для зберігання всього необхідного для надзвичайних ситуацій, не виявилось нічого, крім олівців і паперу.

Підняті рештки підводного човна «Курськ»

Підняті рештки підводного човна «Курск»
За офіційною версією, оприлюдненою у 2002 році, через проіржавілу оболонку стався витік торпедного палива, яке вступило в реакцію з мідним та латунним покриттям торпедного апарату, що призвело до хімічного вибуху 12 серпня 2000 року об 11-28, яким було зруйновано два відсіки поруч з торпедними установками. Внаслідок вибуху човен почав занурюватися і впав на морське дно, від чого стався ще один, значно потужніший, вибух декількох торпед на борту.
Від другого вибуху в корпусі човна з’явився двометровий отвір, через який вода затопила більшість відсіків і загинула більшість екіпажу. 23 вцілілих моряка зібрались в одному з відсіків, де залишались живими протягом 8 годин, використовуючи спеціальні хімічні касети для регенерації вуглекислого газу в кисень. Від контакту одніє з них із водою сталася пожежа, яка призвела до знищення кисню у відсіку і смерті моряків від асфіксії. До березня 2002 року тіла трьох із 118 загиблих моряків знайти так і не вдалось.
Автор: Володимир Лук’янюк
Результат пошуку зображень за запитом "тела погибших моряков подлодки «Курск»"
ОНА УТОНУЛА: Путін називав вдів підводників Курска 10$-шлюхами
Це була перша велика аварія після того, як країну очолив Владімір Путін.

П’ять днів після трагедії – 17 серпня 2000 рку головнокомандувач, президент  Російської Федерації В. В. Путін перервав свою відпустку, яку він проводив в Сочі.

На питання Ларрі Кінга про те, що сталося з підводним човном, В. В. Путін відповів: «Она утонула».

В ті дні державний російський телканал знімав зустріч Путіна з дружиною командира «Курска». З невеликого сюжету видно, в якому жалюгідному стані знаходиться житло командира однієї з кращих субмарин Росії (вибачте, але це дійсно повний срач).

Пов’язане зображення

Увечері Путін зустрічається з сім’ями. Збори тривають 3 години, на ньому присутній лише той же держканал і показує тільки ці деякі фрагменти. Два німецьких журналіста, яким вдалося потрапити в зал, дають приголомшливий звіт про цю зустріч. Вони вказують на те, що після виступу Путіна, який озвучив свою версію, сім’ї моряків протягом 2,5 годин піддали президента різкій критиці, і дійшло до того, що йому оголосили, що він не гідний свого звання, а також зажадали звільнення багатьох адміралів.

Президент оголошує жалобу в Російській Федерації. Сім’ї відмовляються від жалоби і категорично відмовляються від супроводу президента на місце загибелі «Курська». Така ситуація небувала для Росії. Борис Березовський, один з олігархів, тепер остаточно в опозиції з Путіним, вибирає момент, щоб створити фонд допомоги сім’ям.

Борис Березовський, олігарх:
– Я выделил миллион долларов, чтобы помочь пострадавшим семьям, и реакция Путина была резкая. Он решил, что в первую очередь им должно помочь государство, но результат оказался негативным, так как те же ветераны Афганистана стали спрашивать, почему они не получают заслуженной помощи? Только из-за того, что их проблемы не актуальны для политической пропаганды?

28 серпня 2000 року в ефір телеканалу ОРТ вийшла авторська програма Сєргєя Доренка з останнім випуском і різкою критикою на адресу Путіна з приводу загибелі АПРК «Курск».

Ось як тележурналіст Сєрьгєй Доренко описував реакцію глави держави після трагедії:

– Он позвонил на Первый канал и сказал, что Первый канал нанял шлюх, которые выступили, чтобы дискредитировать его. И в том числе я ему потом доказывал, что это были не шлюхи, что это были вдовы офицеров. Это действительно вдовы офицеров, я впоследствии сам их видел в Видяево, и они продолжали говорить «неудобные» вещи, но он по телефону сразу отзвонил и сказал: «Вы нанимаете шлюх специально. Дали им по 10 долларов, специально чтобы меня дискредитировать».

Після Курска – після критики Путіна в ЗМІ, Путін став закручувати гайки для ЗМІ, позбавляючи їх будь-якої незалежності. Після створення Березовським в пику Путіну фонду допомоги сім’ям загиблих на Курську вперше постсовок став платити більш-менш пристойні грошові компенсації.

Світлана Байгаріна, дружина моряка:
– Государство быстро откликнулось, мы получили материальную помощь. Самое главное, что запомнилось, это когда стали выплачивать задолженность с 1996 года.

Вперше в історії Росії сім’ї отримують грошову компенсацію. Вони отримали в середньому 25-35 тисяч євро. Суми настільки великі, що деякі сім’ї вважають, що їх купують, щоб ті не подали в суд на державу.

Сергій Пархоменко, головний редактор журналу «Итоги»:
– Я считаю, что проблема со СМИ была более или менее решена Путиным после «Курска». Именно в тот момент власть и Путин лично увидели разницу между свободными СМИ и контролируемыми. Именно тогда он понял, что контроль над СМИ — это важно.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://www.istpravda.ru/http://ru-nationalism.livejournal.com/2036502.html

Related posts