Зв'яжіться з нами

Cтатті

Багатоходівка Путіна: від польового командира “ЛНР” Олега Анащенка залишилися “тільки ноги”

Опубліковано

на

У “ЛДНР” тривають розбірки: сьогодні у повітря разом з джипом злетів черговий польовий командир. Разом з “народним міліціонером” загинув водій, від самого Анащенка лишилися “тільки ноги”. Бойовики традиційно звалюватимуть це на міфічні, але всемогутні “українські ДРГ”, проте ліквідація чергового ватажка викликана виключно внутрішніми розборками підконтрольних Кремлю бойовиків.

У матеріалі “До чого призведуть таємничі вбивства лідерів донбаських сепаратистів” зазначалось, що останній рік на тимчасово окупованих територіях Донбасу ознаменувався серією загадкових смертей та вбивств керівників політичного та військових крил “ЛДНР”. Було сказано про те, що розпочата в попередні роки активність російської сторони з ліквідації керівного складу донбаських сепаратистів продовжиться і найближчим часом. До зони ризику були віднесені останні фігури сепаратистів “першої хвилі”, найбільш одіозні польові командири та учасники масштабних контрабандних та корупційних схем.

Ліквідація Олега Анащенка

4 лютого поточного року в результаті вибуху автомобіля в центрі Луганська загинув польовий командир “ЛНР”, начальник “управління народної міліції” Олег Анащенко. Інформацію про це розповсюдив інтернет-портал луганських сепаратистів “ЛІЦ” з посиланням на прес-службу “народної міліції 2 АК ЛНР”. Сепаратисти назвали вибух терактом.

“О 07.50 на вулиці Краснознаменній у районі кварталу Мирний в результаті терористичного акту – підриву автомобіля – убитий начальник “управління народної міліції ЛНР” полковник Анащенко О. В.”, – йдеться в повідомленні луганських сепаратистів.

Довідка. Олег Анащенко народився 29 серпня 1968 року. У 1991 р. закінчив Ростовське вище військове командно-інженерне училище ракетних військ імені маршала М. Нєдєліна (курс 451, група 4514), служив у Ракетних військах стратегічного призначення, вийшов в запас підполковником. Працював завідувачем окремого підрозділу шахтоуправління “Луганське” ДП “Луганськвугілля”. З 2010 р. – депутат Кам’янобрідської районної ради м. Луганськ, член Партії регіонів. У 2014 р. перейшов на бік луганських сепаратистів. З травня 2015 року обіймав посаду “начальника військ ППО ЛНР”. В серпні 2015 р. був призначений на посаду начальнику навчального центру бойовиків “народної міліції”. З лютого 2016 р. – “1-й заступник командуючого корпусу народної міліції ЛНР”. В березні 2016 року отримав призначення на посаду “начальника штабу народної міліції ЛНР”.

Аналіз ситуації

За інформацією порталу РИА “Новости”, близько 8 ранку пролунав вибух на одній з вулиць в районі центру міста. Очевидці повідомили, що підірваний позашляховик був марки Toyota, на якому їздив командир бойовиків О. Анащенко. Разом з Анащенком в автівці знаходилась наче б то ще одна людина, особистість якої з’ясовується. Проте згодом сепаратисти неодноразово намагались спростувати цю інформацію.Після загибелі командира бойовиків Олега Анащенка представники силового крила луганських сепаратистів нашвидкоруч встигли звинуватити в цьому українські спецслужби. Зокрема, з такими заявами виступили офіційний представник “народної міліції”, “підполковник” Андрій Марочко та керівник “МДБ ЛНР” Леонід Пасечник.

Як повідомляє представник “Генеральної прокуратури ЛНР” Давид Кац, вибуховий пристрій в автомобілі начальника “управління народної міліції ЛНР” Олега Анащенка спрацював з боку водія.

“О 7.58, рухаючись у своєму автомобілі по вулиці 2-а Краснознаменна, поруч з будинком № 22, в результаті підриву автомобіля марки “Тойота”, загинув перший заступник командира “корпусу народної міліції ЛНР” “полковник” Олег Володимирович Анащенко. Вид і характер вибухового пристрою встановлюються”, – сказав він.

За даним фактом т. зв. “Генеральна прокуратура ЛНР” порушила “кримінальну справу” за ознаками складу злочину, передбаченого пунктом “б” ч. 3 ст. 239 “КК ЛНР” (терористичний акт; вчинення вибуху з метою дестабілізації діяльності органів влади, що спричинило умисне заподіяння смерті людині). Матеріали “кримінальної справи” передані для розслідування до т.зв. “міністерства державної безпеки ЛНР”.

Участь у підготовці “державного перевороту”

За інформацією лідера ГІ “Права справа” Дмитра Снєгирьова, Олега Анащенка було вбито саме за наказом Ігоря Плотницького. Справа в тім, що Анащенко був фігурантом справи про так званий “державний переворот” проти “голови ЛНР” Плотницького.

Як повідомлялося раніше, наприкінці вересня 2016 року в окупованому Луганську за звинуваченнями у спробі “державного перевороту” були заарештовані самопроголошений “заступник командувача народної міліції ЛНР” Віталій Кисельов (“Комуніст”) та “екс-прем’єр-міністр” Геннадій Ципкалов. 24 вересня мала відбутись очна ставка Кисельова і Ципкалова, однак напередодні представник “Генеральної прокуратури ЛНР” С. Рахно повідомив, що Ципкалов вчинив самогубство, повісившись у камері. За версією “Генеральної прокуратури ЛНР” Кисельов був організатором фінансової підтримки заколотників та координатором постачання озброєння. Під час допитів Кисельов дав покази на коло осіб, причетних до спроби “державного перевороту”, а саме: екс-спікера “народної ради” Олексія Карякіна, колишнього голови “ради міністрів ЛНР” Геннадія Ципкалова та польового командира Олександра Костіна (позивний “Август”). Серед тих, проти кого дав покази В. Кисельов були “міністр сільського господарства і продовольства ЛНР” Сергій Литвин та начальник управління “народної міліції ЛНР” полковник Олег Анащенко. Зі слів Кисельова, силове прикриття спроби “державного перевороту” здійснював очільник “міністерства державної безпеки” Леонід Пасечник. Метою учасників “державного перевороту” було усунення від влади Ігоря Плотницького і повернення до Луганська Валерія Болотова.

Як повідомляє Д. Снєгирьов, усунення О. Анащенка російські “куратори” не стали прикривати сталою практикою серцевих нападів, а вирішили ліквідувати останнього шляхом підриву автомобіля, як це було у випадку з П. Дрьомовим.

“Усі ці смерті не можуть бути простою випадковістю чи збігом обставин. Російські “куратори” вирішили посилити роль ватажка бойовиків самопроголошеної “ЛНР” Плотницького, зосередивши в його руках одноосібну військово-політичну владу в “республіці”. На думку росіян, Плотницький є єдиним “легітимним” представником самопроголошеної “ЛНР”, підписантом Мінських домовленостей, людиною з якою офіційний Київ має вести прямі переговори щодо подальшого політичного врегулювання ситуації на Сході України. Офіційний Кремль таким чином намагається перевести конфлікт у суто внутрішнє протистояння всередині самої України”, – прокоментував ситуацію Дмитро Снєгирьов.

Коментар

Загадкові смерті та вбивства лідерів політичного та військових крил донбаських сепаратистів стають візитною карткою політичного процесу на тимчасово окупованих територіях протягом останнього року.

Розпочатий раніше процес ліквідації представників керівного складу донбаських сепаратистів може вказувати на те, що російська сторона почала прибирати зайвих свідків, які приймали безпосередню участь в сепаратистських акціях 2014 року та були носіями секретної інформації щодо участі спецслужб РФ в окупації території Донецької та Луганської областей.

З іншої сторони, ці фігури приймали участь у контрабандних та корупційних схемах, де були задіяні впливові представники російського істеблішменту, кримінальні авторитети, українські олігархи та російські політики.

Прикметним також є те, що частина загиблих представників керівного складу т. зв. “ЛНР” приймала участь у спробах організації “державного перевороту” з метою усунення від влади лідера луганських сепаратистів Ігоря Плотницького. Проте всі три спроби, починаючи з осені 2014 року, провалились, а більшість організаторів “держпереворотів” були вимушені виїхати на територію РФ або були ліквідовані представниками російських спецслужб за участю ПВК “Вагнера” або працівників “Генеральної прокуратури ЛНР”.

Виходячи з вище вказаного, слід розглянути основні можливі причини ліквідації польового командира луганських сепаратистів Олега Анащенка:

1) діяльність груп Ігоря Плотницького та Владислава Суркова, спрямована на ліквідацію опонентів діючого режиму “голови ЛНР”, які були афілійовані з російськими військовими “кураторами” та представниками спецслужб Росії. Олег Анащенко був одним з фігурантів справи про організацію “державного перевороту”. Через наявність впливового “даху” з боку російського керівництва “2 АК ЛНР” арештувати або усунути з посади “начальника штабу народної міліції ЛНР” Ігорю Плотницькому було не під силу. Єдиною можливістю усунення опонента режиму лідера “ЛНР” стає тривала підготовка та організація спеціальної операції з ліквідації Олега Анащенка, участь в якій, з великою долею вірогідністю, могли приймати представники “Генеральної прокуратури ЛНР”;

2) поступова зачистка представниками російських спецслужб найбільш одіозних та харизматичних польових командирів донбаських сепаратистів, що становлять загрозу в разі подальшого просування Мінського процесу. Нова хвиля загадкових вбивств і смертей керівників “ЛДНР” відбувається з початком переговорів між Володимиром Путіним та Дональдом Трампом. В такому разі очільники Кремля можуть імітувати процес наведення ладу на тимчасово окупованих територій для демонстрації виконання Мінських домовленостей в рамках ведення перемовин з командою нового американського президента. “Зачистки” керівного складу “ЛДНР” представниками російських спецслужб також можуть відбуватись в рамках кооптації до керівного складу сепаратистів компромісних фігур, які наближені до колишнього керівництва Партії регіонів, українських олігархів та є креатурами російської сторони. Не виключено, що Кремль сам намагається навести лад на тимчасово окупованих територіях, щоб наблизити їх політичні та військові системи до стану, який притаманний сучасним “Абхазії” та “Придністров’ю”;

3) професійна діяльність представників Сил спеціальних операцій Міністерства оборони України як результат завершення процесу становлення нової найбільш ефективної української спецслужби, що діє в тилу противника. В такому разі, це означало би те, що заступник командуючого ССО Сергій Кривоніс не тільки створив новий елітний українських підрозділ з найкращих бійців, а продемонстрував іншим силовим структурам, в тому числі й іноземного походження, як треба діяти по відношенню до польових командирів терористичних бандформувань в середині країни. Це був би добрий урок як турецьким, так й іранським, іракським та сирійським силовикам як варто було би діяти проти терористичного бандпідпілля та польових командирів “Ісламської держави”.

Підводячи підсумки, необхідно зазначити, що розпочатий раніше процес з ліквідації представників військового та політичного крил донбаських сепаратистів продовжиться і надалі. В зоні ризику знаходяться опоненти режиму Ігоря Плотницького в “ЛНР”, а також учасники масштабних контрабандних та корупційних схем як на тимчасово окупованих територіях Луганщини, так і Донеччини.

Автор: Александр Никоноров

 

При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

Джерело:http://www.depo.ua/

Cтатті

Відсутні 50% психологів в підрозділах, тому командир змушений виконувати роль психолога на першій стадії

Опубліковано

на

Збройні сили не отримують ні копійки на психологічну реабілітацію. Про це розповів полковник Віктор Шидлюх в радіопередачі Громадського радіо присвяченій посттравматичному стресовому розладу та самогубствам в армії.

За його словами, армійське середовище – найсприятливіше для того, щоб людина могла відчувати себе захищеною. «Тому що це колектив, ти знаходишся серед друзів і товаришів. В армійському середовищі легше працювати з людьми, тому що всі на виду», – зазначив полковник.

При цьому в Україні в цілому ситуація з суїцидами значно гірше, ніж в армії. «На 100 тис. населення в Україні припадає близько 26 випадків, в армії – 7. В армії спостерігається стійка тенденція до зниження кількості випадків, оскільки ми перейшли на військову службу за контрактом, зараз ми надаємо людям більше часу для навчання, вдосконалюємо методики роботи з людьми», – пояснює Шидлюх.

«Треба розуміти, що є посттравматичний стресовий розлад. Це важке психічне захворювання. Треба розділити медичні показання і психологічні розлади, які відбуваються у людини. На стадії психологічних розладів потрібно зрозуміти таку річ, що проблеми, які існують з психологічними розладами, можуть мати наслідки», – додає він.

За словами полковника, потрібно терміново вживати заходів для того, щоб поліпшити морально-психологічний стан військовослужбовців. «Для цього потрібно вдосконалювати психологічну допомогу. У нас практично відсутні 50% психологів в підрозділах, тому командир змушений виконувати роль психолога на першій стадії», – каже Шідлюх.

Також важлива психологічна реабілітація. «Збройні сили не отримують ні копійки, щоб здійснювати психологічну реабілітацію. В бліндажі чи переробленій світлиці не реабілітація. Реабілітація — це приміщення, програма, здорове харчування, відпочинок, дозвілля, спортивні ігри. Ми не можемо цього забезпечити. У нас одна база «Тисовець». Зараз ми започаткували програму високомобільних груп внутрішніх комунікацій. Це групи швидкої допомоги, вони не працюють з кожним військовослужбовцем, тому що це здійснити неможливо. Ці групи працюють з командирами, навчають новітніх передових методик, деяким методикам немає аналогів в світі», – зазначає полковник.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:  https://hromadskeradio.org/programs/kyiv-donbas/

Читати далі ...

Cтатті

Безкровно не буде. Що чекає Донбас після приходу миротворців

Опубліковано

на

Ліквідувати терористичні організації ЛНР і ДНР закликав спецпредставник США по Україні Курт Волкер, обговорюючи миротворчу місію в Донбасі.

“Не існує місця для них (терористів ЛДНР, – ред.) В Конституції України. Мінські угоди спрямовані на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, і ці утворення повинні бути розформовані”, – заявив Волкер. Терористи ЛДНР, за його словами, лише маскування безпосередньої участі Росії у фактичній російсько-українській війні. Що він мав на увазі і чи реально це зробити – в матеріалі LIGA.net.

Що говорить Мінськ про розформування

Таких слів як “ДНР” і “ЛНР” в домовленостях взагалі немає. Однак в десятому пункті є згадка про “роззброєння всіх незаконних груп” – чим ЛДНР і є. Але і миротворців в мінських угодах немає. Міністр закордонних справ 2007-2009 років Володимир Огризко каже, що Україна повинна керуватися чинним законодавством, а “домовленості тим і гарні, що це саме домовленості, а не норма права”. За його словами, мінські угоди як інструмент припинення гарячої фази свою функцію виконали, але є великі сумніви, чи приведуть вони до відновлення суверенітету і територіальної цілісності.

“Мінські домовленості треба починати читати з першого пункту – припинення вогню. Коли він буде виконаний – всі інші теми почнуть проявлятися. А поки ми говоримо, забігаючи наперед. Треба починати з початку, а не з кінця”, – вважає екс-глава МЗС України.

Ймовірно, ліквідація терористичних організацій ДНР і ЛНР є контекстом теми миротворчого контингенту ООН в Донбасі. Військовий експерт, екс-полковник СБУ Олег Стариков розповів, що під ліквідацією мається на увазі демілітаризація території вже після прийняття мандата і введення миротворців. У той же час, сама місія ООН – досить дискусійне питання. За словами Старикова, важливим моментом є те, чи братиме участь у роззброєнні українська армія. А це вирішується мандатом ООН.

Як відомо, щоб мандат прийняли, на це повинні як мінімум погодитися Москва і Київ, а це означає необхідність компромісу. Джерела розповідають, що мова може йти про виключення з миротворчої місії сил країн НАТО і країн ОДКБ (фактично контролюються Москвою). Україна вже заявила, що проти білоруських військових через членство цієї країни в ОДКБ.

Фактично, як пояснює Стариков, роззброєння, демобілізація та реінтеграція – саме це мається на увазі, коли говорять про діяльність миротворчої місії ООН в Україні. Тому слово “ліквідація” в повному обсязі описує цей процес. “Розформовувати окремо ЛДНР ніхто не буде. Найголовніше – прийняття рішення про миротворців в Радбезі ООН. Як тільки це станеться, тоді почнуться питання демілітаризації та роззброєння”, – зазначив експерт.

У Росії передбачувано наполягають на необхідності “прямого діалогу” з маріонетками Москви. Наприклад, стверджують в РФ, без згоди бойовиків “ніяких миротворців не буде”. Крім того, там називають ЛДНР учасниками мінських угод (офіційний Київ і західні парнтери це заперечують). Тобто Москва продовжує гнути лінію втискування терористичних угруповань в Україну на особливих умовах.

Народний депутат фракції Народний фронт Андрій Тетерук, який свого часу брав участь у миротворчих операціях, бачився з Волкером в січні 2018 року. Тетерук розповів, що ліквідація відбуватиметься виключно в юридичній площині. “Це буде правова оцінка діяльності бойовиків ЛДНР, а також винесення вироків за сепаратизм, вбивства та інші злочини”, – пояснив він.

Військовий експерт Святослав Стеценко зазначив, що Волкер “просто висловив позицію США, що потрібно вести всі переговори з тими, хто реально приймає рішення, а не з їх маріонетками”. За його словами, Волкер в своїй заяві дав посил і українському уряду.

Результат пошуку зображень за запитом "донбасс"

Як зазначає Тетерук, з терористами нема про що говорити. “Ми прийняли закон, в якому визнали саме Росію країною-агресором і поклали на неї всю відповідальність за те, в якому зараз стані тимчасово окуповані території. Будь-які” посіпаки”, які видають себе за політичні квазіутворення, не сприймаються Києвом суб’єктом, з ким взагалі можна вести переговори. Єдине, про що можна з ними говорити – це складання зброї і прибуття для надання свідчень в СБУ і подальшого вироку суду “, – резюмував народний депутат.

Військове знищення: чи можливо

Слова Волкера про ліквідацію ЛДНР не мають чіткого пояснення щодо процедури. Тому варто розглянути і можливість військового сценарію.

Як зазначає Стариков, рішення конфлікту силовим методом неможливо. “Так вважає керівництво країни і наші стратегічні партнери. Заява Курта Волкера пов’язано з активною підготовкою до введення в Україні операції з підтримки миру”, – говорить Стариков.

Однак екс-полковник СБУ відзначає, що без загиблих не обійтися. Очевидно, після введення миротворчої місії не всі бандформування в Донбасі можуть погодитися на роззброєння. “Для цього і існує чотирьохтисячний поліцейський контигент, який буде роззброювати незаконні формування. Безкровно не буває ніде – ні одна операція світу так не проводилися. Гинуть і миротворці. На жаль, при роззброєнні будуть смерті”, – розповідає експерт.

Стариков також відзначає політичну складову, адже вся ця небескровна процедура буде націлена на завершення конфлікту. А момент для військового вирішення конфлікту, як це було при хорватському сценарії (операція “Буря”), Україна вже пропустила. Зараз світ не дасть Києву такої можливості, вважає екс-полковник СБУ.

За словами Тетерука, неважливо, яка це має бути операція – миротворча, сил оперативних операцій або об’єднаного оперативного штабу. Як він зазначив, найголовніше – це сприятливі умови для ліквідації терористичних анклавів. Сама заява Волкера про ліквідацію народний депутат пояснює так: “Мова йде про те, що будь-які військово-цивільні адміністрації, які спонсоруються Росією як країною агресором, не мають права на будь-яке юридичне або фізичне існування на території України. Все, крапка”.

Огризко наполягає, що Україна повинна вживати всіх необхідних заходів для звільнення територій, зокрема дипломатичні і військові. Позицію керівництва країни про військовий варіант екс-міністр закордонних справ коментує так: “На цьому етапі вважає так, на іншому – може бути інакше. Ситуація змінюється. Не можна вважати, що те, що діяло якийсь момент, буде завжди залишатися таким”.

Фізичне усунення бойовиків, які захопили українську територію, має відбуватися згідно з чинним українським законодавством. “Всі, хто скоїв кримінальний злочин, повинен бути засуджений і покараний. Цей механізм повинен діяти і на тимчасово окупованих територіях”, – пояснює дипломат. Огризко уточнив, що претензій немає лише до людей, які фактично були заручниками бойовиків в ОРДЛО.

Богдан Амінов

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://news.liga.net/articles/politics/

Читати далі ...

Cтатті

Американський стратегічний безпілотник не дає спокою окупантам Криму і Донбасу

Опубліковано

на

У неділю, 11 березня, стратегічний безпілотний літальний апарат ВВС США RQ-4A Global Hawk вкотре протягом декількох годин здійснював розвідку поблизу узбережжя Криму і Краснодарського краю, а також на лінії розмежування на Донбасі.

Безпілотник з бортовим номером 05-2024 вилетів з авіабази Сігонелла на Сицилії. У районі Чорного моря він наближався до берегів Криму і Краснодарського краю на відстань близько 40 км. Американський літальний апарат протягом декількох годин літав уздовж лінії південно-західного і південного узбережжя українського півострова, повідомляє “Інтерфакс” з посиланням на моніторингові дані західних авіаційних ресурсів.

Політ виконувався на висоті 16,1 тисяч метрів і швидкості близько 700 км на годину.

В останній раз американці здійснювали розвідку всього за два дні до цього, 9 березня. В районі Севастополя він наближався до берегів на відстань близько 30 км, тобто йшов майже по кромці морського кордону, а в районі Алупки – на 34 км.

Також безпілотники ВПС США літали поблизу анексованого Криму 26 і 11 лютого.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending