Зв'яжіться з нами

Новини

Бойова техніка США прибула в Україну для підтримки RAPID TRIDENT-2017

Опубліковано

на

Навчання Rapid Trident, як підкреслюють в Міністерстві оборони України, проводяться регулярно і не є відповіддю на російсько-білоруські маневри «Захід-2017»

На авіабазі ЗС України в Хмельницькій області почалася перша фаза українсько-американських командно-штабних маневрів Rapid Trident-2017. Прес-служба оборонного відомства України повідомляє, що фахівці з однієї з авіабаз США навчатимуть українських колег-авіаторів «методам взаємодії з іншими родами військ в різних умовах».

Основна частина навчань пройде в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на Яворівському полігоні у Львівській області з 11 по 23 вересня.

Як повідомляється на сайті Армії США, у навчаннях братимуть участь 1 800 військовослужбовців з 14 країн. Крім України і США, це і військові з Болгарії, Канади, Естонії, Британії, Італії, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини, Грузії, Литви, а також Молдови.

Як зазначається на офіційній сторінці програми Rapid Trident, в ході маневрів, спрямованих на підтримку України США та іншими країнами-союзниками НАТО, будуть відпрацьовуватися операції з підтримання миру і стабільності в регіоні.

Навчання Rapid Trident, як підкреслюють в Міноборони України, проводяться регулярно і не є відповіддю на російсько-білоруські маневри «Захід-2017», що починаються 14 вересня.

Виступаючи у Верховній Раді 7 вересня з посланням до депутатів, президент Петро Порошенко заявив, що під виглядом навчань армій Росії та Білорусії «не виключається створення нових ударних угруповань російських військ для вторгнення на територію України».

Напередодні 57 представників збройних сил Молдови, незважаючи на заборону президента країни Ігоря Додона, якого вважають проросійським главою держави, прибули на Яворівський полігон. 6 вересня молдовський уряд дав згоду на їх участь в Rapid Trident-2017. В той же час Додон звинуватив Кабінет міністрів в узурпації влади і пригрозив покарати військових, які вирушили на українсько-американські маневри, всупереч його забороні.

Голос Америки

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Новини

Естонія відзначила 100-річчя незалежності військовим парадом

Опубліковано

на

Естонія відзначає 100-річчя незалежності держави у зв’язку з чим в столиці країни Таллінні в суботу, 24 лютого, пройшов військовий парад.

Про це повідомляє Delfi.

“У параді взяли участь понад 1100 осіб і близько ста одиниць техніки, всього в параді беруть участь 50 знаменних взводів, 4 роти, 3 батареї, 20 взводів і 3 оркестри – на додачу до оркестру сил оборони і оркестру департаменту поліції і прикордонної охорони в параді візьме участь оркестр сухопутних військ США”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, на параді представлені всі роди військ, Об’єднані Військово-навчальні заклади Сил оборони, Балтійський коледж оборони, Вартовий батальйон, Батальйон штабу і зв’язку, 1-а і 2-а піхотні бригади, протитанковий взвод Рапласької дружини Кайтселійту і мінометний взвод дружини Харью, Найскодукайтсе і Академічний малевконд Талліннської дружини. У параді також беруть участь кадети Академії внутрішньої безпеки.

Союзники були представлені відомими взводами з Фінляндії, Франції, Грузії, Данії, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Швеції, України та США. Також у параді взяли участь піхотні взводи Великої Британії і Данії, які входять до складу союзницького батальйону НАТО. У параді були задіяні британські танки Challenger, саперні танки Trojan і бойові машини піхоти Warrior.

Над площею Вабадузе пролетіла авіація Сил оборони Естонії і країн союзників, в складі якої вертольоти ВПС Естонії Robinson R44, навчально-тренувальні літаки L29, що відповідають за охорону повітряного простору країн Балтії італійські винищувачі Eurofighter і данські винищувачі F-16.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Самогубств у ЗСУ не більше, ніж в інших арміях світу, – Генштаб

Опубліковано

на

Коефіцієнт самогубств серед віськових в України становить 0,007% на 100 тис. людей, що відповідає світовій практиці

Таку статистику на брифінгу повідомив начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил Олег Грунтковський, передає “РБК-Україна”.

“Найбільш болючою проблемою залишається втрата особового складу через самогубства. У 2016-2017 роках констатовано зменшення кількості суїцидів в арміі на 20%. Разом з тим, ця проблема є в фокусі уваги начальників усіх рівнів. В Украіні коефіцієнт самогубств становить 0,007% на 100 тис. військових, що відповідає світовій практиці. Випадків за статтею “доведення до самогубства” не зареєстровано”, – розказав Грунтковський.

Він наголосив, що що статистика щодо самогубств військових в поточному році суттєвого не відрізняється від аналогічного періоду 2017 року, хоча зафіксовано на 3 самогубства більше.

За даними Грунтковського, під час війни в Іраку серед військових країн НАТО такий коефіцієнт становив 0,026%, а під час війни в Афганістані в радянській армії – 0,29%.

“Щодо стану правопорядку на сьогодні – кількість злочинів і подій у ЗСУ зменшились на 41% порівняно з аналогічним періодом. Знизилась також кількість злочинів із ухиленням від військової служби. На 16% зменшились злочини, пов’язані із обігом наркотичних засобів. На сьогоднішній день з причин, не повязаних з виконанням завдань за призначенням, на 3% збільшилась смертність військовослужбовців. На сьогодні пов’язані із ДТП випадки смерті залишились на рівні минулого року. На 24% зменшилась смертність, пов’язана із порушенням заходів безпеки”, – також констатував Грунтковський.

Нагадаємо, що, за даними головного військового прокурора Анатолія Матіоса, у зоні бойових дій на Донбасі в середньому щотижня вчиняли самогубство два – три військовослужбовці.

Для порівняння: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала статистику рівня самогубств у світі. В Україні зафіксовано 20,1% самогубств на 100 тисяч населення.

Згідно з даними ВООЗ за 2015 рік, Україна посідала 23 місце з 172 країн за рівнем смертей в результаті суїциду. Тоді показник був 16,6 смертей на тисячу людей. Це дуже високий показник, оскільки середній показник по світу – 10,7 смертей на тисячу людей.

Вище показники в Анголі, Білорусі, Болівії, деяких країнах Африки, Ісландії. Однак 2000 року суїцидів було в два рази більше. Тоді показник України за даними ВООЗ був 31 самогубство на тисячу чоловік.

Майже в п’ять разів частіше до суїциду схильні українські чоловіки. Так, за даними Украстату, за 2016 рік близько шести тисяч суїцидів в Україні вчинили чоловіки і півтори тисячі  – жінки. У країнах з високим рівнем доходу самогубства часто виникають через психічні розлади. У той час як в Україні найчастіше суїциди здійснюються зрілими чоловіками або пенсіонерами через фінансові проблеми і самотність.

Примітно, що українські показники збігаються з показниками Російської Федерації (20,1%).

Найнижчі показники рівня самогубств в Європі зафіксовано в Азербайджані (3,3%), Таджикистані (4%), Албанії (4,3%), Греції (4,3%), Кіпрі (4,7%), Вірменії (5,4%), Ізраїлю (5,5%), Боснії і Герцоговині (6%), Мальті (6%) і замикає десятку Грузія (6,7%).

Найвищий рівень самогубств серед європейців: в Литві (32,7%), Казахстані (27,5%), Білорусі (22,8%), Польщі (22,3%), Латвії (21,7%).

Нагадаємо, за даними ВООЗ, у Європейському регіоні щорічно стається 128 тис. самогубств.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

https://gazeta.ua/articles/health/, http://www.unn.com.ua/uk/news/, https://espreso.tv/

Читати далі ...

Новини

Практично всі 50 генералів ЗСУ, які отримали це звання з 2014 року, мають бойовий досвід

Опубліковано

на

Майже всі генерали Збройних Сил України, які отримали це звання з початку російської агресії в 2014 році, мають бойовий досвід, повідомив начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

“З 2014-го в нас було присвоєно 50 генеральських звань. Із них практично всі отримали ті офіцери, які вже мали бойовий досвід. Сьогодні просування по службі, призначення, особливо на основні командні посади – основною вимогою до таких військовослужбовців є саме наявність бойового досвіду, того досвіду, який ми здобули у війні 2014-2017 років і продовжуємо здобувати у 2018 році”, – сказав він в інтерв’ю радіо “Свобода”, оприлюдненому в п’ятницю.

На переконання начальника Генштабу, військовослужбовці ЗСУ є “найбільшими патріотами”.

“Тому що ЗСУ – це структура, яка передбачає, що військовослужбовець, який прийняв присягу, може в будь-який момент віддати життя за свою країну і свій народ”, – пояснив він.

В.Муженко констатував, що в період 2014-2017 років в українській армії відбулися значні зміни у всіх сферах діяльності.

“Це той період, коли кардинально змінилося і ставлення, і підходи до процесів навчання, до процесів планування, до процесів управління загалом. Так, наприклад, у період із 2014-го по 2017 рік включно в нас уже більше ніж у два рази помінялися командири батальйонів, більше ніж у два рази помінялися командири бригад. Командири бригад, які були у 2014 році, зараз уже командувачі оперативних командувань. Деякі з них уже зараз на посадах заступників командувачів видів ЗСУ”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Trending