Зв'яжіться з нами

ВПК

Бойові роботизовані комплекси України

Опубліковано

на

На показі бойової техніки і зброї, який організували в Маріуполі з нагоди Дня морської піхоти і приїзду президента, в числі іншого засвітився і такий нестандартний тип озброєння, як волонтерський роботизований комплекс «Мисливець».

Використання такого комплексу яскравий приклад того, коли державні органи не встигають за реальними потребами фронту, на їх місце приходять волонтери.

Взагалі історія з розробкою наземних роботизованих комплексів підтримки піхоти в Україні має досить складну історію.

Вважається, що першопрохідцем у цьому напрямку стала одна із запорізьких фірм, яка в 2015 році на основі цивільного квадроцикла створила бойову роботизовану платформу «Ласка» з озброєнням у вигляді 7,62-мм кулемета ПКМ. Система була випробувана на військовому полігоні в Запорізькій області і представлена на кількох виставках «Зброя та безпека», проте до прийняття на озброєння поки справа не дійшла.

Мисливці на «сепарів». Як роботи допомагають ЗСУ знищувати окупантів

 Наприкінці 2016 року на черговій виставці на стенді заводу «Ленінська кузня» (нині – «Кузня на Рибальському») був представлений і інший представник сімейства наземних роботизованих комплексів – «Піранья». Цей оригінальний апарат з гусеничним приводом озброєний крупнокаліберним 12,7-мм кулеметом. Судячи з того, що про «Піраньї» не чутно вже давно, проект був заморожений.

Вочевидь, військові зробили ставку на інший, більш перспективний з їх точки зору апарат, – «Фантом» – розробки однієї з київських фірм. Вперше машина була представлена в серпні 2016 року і представляла собою триметровий шестиколісний транспортер з максимальною швидкістю до 40 км/год. При цьому розробники позиціонували апарат виключно як засіб евакуації двох поранених з поля бою. Наявний 7,62-мм кулемет розглядався виключно як засіб самооборони.

Апарат був представлений журналістам і військовим і отримав позитивні відгуки.
Після чого відбулася радикальна зміна концепції – виробники стали позиціонувати «Фантом» виключно як бойову платформу. Уже в лютому 2017 року на виставку зброї в Абу-Дабі (ОАЕ) «Укроборонпром» привіз варіант з протитанковим ракетним комплексом «Бар’єр» національного виробництва. Хоча апарат викликав великий інтерес у арабських військових, але не більше того – реальних контрактів або просування на шляху прийняття на озброєння ЗСУ не відбулося.

Мисливці на «сепарів». Як роботи допомагають ЗСУ знищувати окупантів

 25 липня на полігоні у Гончарівському публіці був представлений оновлений апарат, який отримав назву «Фантом-2», причому самі виробники стали говорити про новий клас – безпілотний міні-БТР. Наскільки це коректне позначення типу, говорити складно: все-таки бронетранспортер – це позначення конкретного класу бойових машин з цілком конкретними завданнями: доставка особового складу до лінії фронту.

А по суті, на полігоні була представлена абсолютно нова машина – вже восьмиколесний з новим озброєнням: блоком для запуску 80-мм некерованих авіаційних ракет РС-80 українського виробництва (аналог радянських типу С-8). При цьому були «вбито двох зайців» – виробники некерованих ракет змогли випробувати свою продукцію з наземної платформи, а творці «Фантома» – можливості апарату з більш важкими бойовими модулями, ніж кулеметний.

Мисливці на «сепарів». Як роботи допомагають ЗСУ знищувати окупантів

 Про це свідчить і останній за часом варіант «Фантома-2», представлений на міжнародній виставці озброєння AUSA-2017 (Association of the US Army) у Вашингтоні в жовтні цього року. Його озброєння вже представлено парою 23-мм гармат, облагородженою пусковою установкою для некерованих ракет РС-80 і двома пусковими установками для ПТУР «Бар’єр».

Незважаючи на постійне посилення озброєння, основною проблемою для подальшого вдосконалення безпілотного наземного роботизованого комплексу є система управління. Якщо більшість сучасних апаратів мають радіоуправління, то наш український апарат управляється за допомогою волоконного кабелю довжиною 5 км, що, з одного боку, збільшує захищеність від засобів радіоелектронної боротьби, а з іншого – в значній мірі обмежує його бойові можливості. Тому наступним етапом, як видно, стане переведення системи управління дроном на радіоуправління по захищеному радіоканалу, а оскільки власної елементної бази в Україні немає, все може затягнутися. Тобто реально про прийняття на озброєння «Фантома-2» в найближчі два-три роки говорити не доводиться.

Мисливці на «сепарів». Як роботи допомагають ЗСУ знищувати окупантів

 Зате на фронті зусиллями волонтерів успішно воюють відразу кілька зразків роботизованих комплексів. Крім уже згаданого «Мисливця», у морпіхів з озброєнням з 7,62-мм кулемети, на Авдіївському «ПромКомі» з грудня 2015 року досить успішно воюють два представника іншого напрямку – дистанційно-керований бойовий модуль. Розроблений зусиллями Всеукраїнського центру волонтерів комплекс «Шабля» з 7,62-мм кулеметом ПКТ призначений для установки на нерухомі об’єкти або спецтранспорт. Координація модулем здійснюється за допомогою пульта управління і монітора, що дозволяє вести бій дистанційно, боєць при цьому знаходиться в безпечному місці.

В цілому ж варто відзначити, що настільки перспективний напрямок буде розвиватися і надалі, адже можливості для цього у нашої оборонки є.

 Автор: Михайло Жирохов, військовий експерт
*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.
Джерело: http://www.dsnews.ua/

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending