Бути чи не бути просвітництву в українському війську

Поки астрологи оголосили тиждень інфантильності, дозвольте по суті важливого.

Уже йшлося про те, що концепція нового однострою та знаків розрізнення, а також історія українського війська, потребують широкомасштабної популяризації. За сприяння профільної структури ГШ вже відбулося кілька лекцій у військових вишах і деяких частинах. У межах наших скромних можливостей точкові майстер-класи подужати можемо. Аж тут прийшов запит від одного з ВВНЗ (військовий вищий навчальний заклад): нам потрібен курс лекцій (15-20 занять), укладений у тиждень часу. Запитують, чи можемо підготувати такий курс, організувати викладача і провести.

Звісно можемо, але…

І тут настав той момент, котрий хотілося б відтягнути на якнайдалі – викладачам, котрі можуть їздити і начитувати лекції, проводити семінари, треба платити. Це нормально. Це правильно. Це цивілізованно. Але МО, ясна річ, грошей на гонорари, на розробку методичного і наочного матеріалу не має.

Вартість (з урахуванням розробки занять “під аудиторію”) може коливатися від 750 грн до 50 доларів за одну пару (а їх потрібно мінімум 15). Отже, весь мінікурс коштуватиме від 11250 грн до 750 доларів. Вартість наочки, проживання і дороги не рахував – ситуативно мінятиметься.

Так, тут треба розуміти, що кожного разу це інші міста із усіма наслідками із цього. Потреба мегаактуальна – МО не робить у цьому напрямку нічого. Там просто нікому робити – совок.

Викладацька платня за основним місцем роботи в будь-якого викладача скромна, тож випадати на тижні на волонтерських засадах – нереально. Та й привчати державу, що все довкола нахаляву – зло. Бодай мають чути, скільки коштує робота, котру треба проводити обов’язково.

І от запитання – чи реально збирати кошти тут? Чи є бізнес структури або приватні особи, котрі розуміють важливість просування ідеологічних сенсів у війську? До кого звертатися за потенційною фінансовою підтримкою?

Бути чи не бути просвітництву у війську, ось в чому питання…

Автор: Віталій ГАЙДУКЕВИЧ – журналіст

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://uainfo.org/blognews

Related posts