Зв'яжіться з нами

Новини

ВІДЕО: Ветерани АТО перекрили вулицю – АТОвцю зашили губу, водій маршрутки з переломом носа

Опубліковано

на

У Запоріжжі ветерани АТО перекрили рух по центральній вулиці через водіїв маршруток, які відмовляють їм у безкоштовному проїзді.

Як інформує  ТСНрух по проспекту бійці перекрили на півгодини: легкові автомобілі вони пропускали, а маршруткам доводилося зупинятися.

 
Акцію ветерани влаштували після конфлікту між інвалідом, який отримав важкі поранення під Іловайськом, і водієм, який не захотів перевозити чоловіка безкоштовно. Внаслідок бійки АТОвцю довелося зашивати губу, а водія маршрутки госпіталізували з переломом носа.
Ім’я запорізького добровольця Святослава-Андрія Грушевського пролунало в більшості  ЗМІ 18 вересня

Напередодні сталася бійка між ветераном батальйону “Донбас” Грушевським та водієм маршрутки, що відмовився везти бійця-пільговика. У результаті під стінами мерії відбулася акція протесту АТОвців, учасники якої перекрили проспект Соборний.

49-річного чоловіка можна назвати ветераном українського руху міста. Ще у 1990 році газета “Комсомолець Запоріжжя” написала про молодого вчителя, члена Української республіканської партії та Спілки незалежної української молоді Андрія Грушевського. У невеликому інтерв’ю він зокрема розповів, як його не хотіли брати на роботу через українську мову.

Його не треба закликати вставати з колін, на них і не стояв ніколи.

У  вуличних боях під Іловайськом снайперською кулею прошиті легені, розтрощене передпліччя. Він воював розвідником у батальйоні “Донбас”.

У 2015 році президент Петро Порошенко нагородив Грушевського орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

Новини

Уряд зробив рішучий крок у напрямку монетизації пільг на проїзд

Опубліковано

на

Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України про «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» із дорученням Міністерству соціальної політики про доопрацювання зазначеної постанови з урахуванням пропозицій.

Постанова підготовлена на виконання пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким визначено, що пільги з оплати проїзду, які передбачені законами України, можуть надаватися у готівковій формі в порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.

Документом затверджується Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, яким передбачається надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно буде визначатись обласними, Київською міською державними адміністраціями на відповідний рік, а також визначаються основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, які мають право на пільговий проїзд.

Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд.

Прийняття акта надає можливість органам місцевого самоврядування надавати пільги окремим категоріям громадян з оплати проїзду у готівковій формі, повідомляє Урядовий портал.

В свою чергу віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявляє, що місцеві органи влади не зможуть встановлювати кількість монетизованих поїздок у транспорті для пільговиків менше мінімальної соціальної норми, про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Розенко дав “декілька уточнень щодо некоректно “розігнаної” вчора хвилі по монетизації пільг на транспорті для всіх категорій пільговиків”:

  1. Пільги надаватимуться або в безготівковій (як зараз) або готівковій формі. Це норма закону.
  2. Рішення про “монетизацію пільг” ухвалюватиме лише місцевий орган влади. З огляду на те, що пільги на транспорт зараз фінансуються з місцевих бюджетів Кабінет Міністрів надав право саме місцевим органам вирішувати питання про безготівкову/монетизовану форму пільг.
  3. Лише тоді, коли місцева рада ухвалить рішення про “монетизацію”, набуває чинності і “Порядок надання пільг у грошовій формі…”, який вчора був схвалений Урядом.
  4. Ніяких обмежень у “30 поїздок на місяць” Уряд учора не затверджував. Це дезінформація, яка вчора активно крутилася в ЗМІ. Учора Уряд затвердив мінімальні соціальні норми. Це гарантія, нижче якої місцевий орган влади не має права розраховувати монетизувану виплату пільговику. Права людини мають бути захищені від свавілля місцевих чиновників.
  5. Органам місцевого самоврядування надано право встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків, але не меншу ніж мінімальна соціальна норма. Тобто, якщо місцева рада ухвалить рішення про монетизацію пільг, вона має встановити й відповідні соціальні нормативи.

“Ми продовжуємо децентралізацію в країні. Разом із фінансовим ресурсом, який було передано з “центру” на місця має зростати й відповідальність місцевої влади за рівень і якість життя українців. Ми зі свого боку будемо уважно моніторити ситуацію в областях з метою недопущення звуження прав і свобод наших співгромадян!”, – резюмував віце-прем’єр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/https://ua.censor.net.ua/n3055719

Читати далі ...

Новини

Рада спростила процес встановлення групи інвалідності для осіб-учасників АТО

Опубліковано

на

Верховна Рада України спростила процес встановлення групи інвалідності для осіб-учасників АТО, що втратили кінцівки.

За відповідний закон про внесення змін до закону “Про реабілітацію інвалідів України щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції” (№7161) проголосував 281 народний депутат на пленарному засіданні у вівторок.

Згідно з ухваленим законом, відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення терміну повторного огляду особам-учасникам АТО, в яких ампутовані верхні або нижні кінцівки (їхні частини), а також особам з інвалідністю, у яких термін повторного огляду настає після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Закон поширюється також на осіб, які перебували безпосередньо в районах проведення АТО і внаслідок отриманих ушкоджень втратили кінцівки або “інші органи”.

Закон дозволяє особам, які звертаються для встановлення інвалідності і не можуть приїхати на огляд медичної комісії за станом здоров’я, проходити огляд за місцем проживання (вдома), зокрема в стаціонарних закладах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, в установах соціального захисту для бездомних осіб і центрах соціальної адаптації або в установах охорони здоров’я, в яких така особа перебуває на лікуванні.

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

ВПК

Укрзалізниця за власні кошти переобладнала 15 вагонів для для супроводу військових ешелонів

Опубліковано

на

12 березня 2018 року, залізничники презентували 15 службово-технічних рефрижераторних вагонів для потреб супроводників військових ешелонів. Після презентації відбулося випробування спецвагонів за маршрутом Дарниця – Фастів із залученням представників Генерального штабу Збройних Сил України.

«Укрзалізниця вчасно і оперативно виконала завдання керівництва країни та створило гідні умови для військових, які захищають нашу державу.  Відтепер військові отримають зовсім інший рівень комфорту завдяки переобладнаним спецвагонам», – зазначив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами Євгена Кравцова усі роботи виконані власними силами та за кошти ПАТ «Укрзалізниця». На модернізацію кожного вагона витрачено близько 250 тис. грн. Загальна вартість 15 вагонів – близько 3,75 млн грн. Роботи виконала філія «Рефрижераторна вагонна компанія» ПАТ «Укрзалізниця». Переобладнані вагони вже пройшли необхідні випробування.

Заступник Міністерства інфраструктури України Юрій Лавренюк подякував керівництву Укрзалізниці за проведену роботу, конструктивні рішення, завдяки яким був збережений баланс якості і вартості робіт та зазначив, що після підписання відповідних актів прийому вагонів з Генеральним штабом Збройних Сил України, буде розглянуте питання щодо переобладнання ще 15 вагонів.

Нагадаємо, що 22.02.2017 на оперативному зборі керівного складу ЗСУ Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України Петром Порошенком було визначено завдання щодо недопущення подальшого використання так званих вагонів-теплушок для військових варт. Було поставлене завдання поліпшити побутові умови особового складу військових варт, які залучені для охорони та супроводу військових вантажів під час їх перевезення залізницями.

Світлина від ПАТ «Укрзалізниця».

Керівництво Укрзалізниці на виконання завдання Президента прийняло рішення переобладнати наявні рефрижераторні вагони в службово-технічні вагони для забезпечення належних побутових умов особового складу військових варт під час супроводу військових вантажів Збройних Сил України.

Світлина від ПАТ «Укрзалізниця».

Технічні характеристики спеціальних вагонів, що презентуються:

1. Модернізований вагон облаштований спальним купе, караульним приміщенням, санвузлом та кухнею. Кухня укомплектована меблями, плитою для приготування гарячих страв та кухонним інвентарем.

2. Усі побутові приміщення опалюються взимку. Система водозабезпечення влаштована аналогічно системі пасажирського вагона та містить все необхідне: душ, умивальник і туалет.

3. Спецвагон має сейф для зброї, вікна з гратами, освітлення та все необхідне за військовим уставом караульної служби.

4. Для утримання цих вагонів під час перевезень у технічно справному стані, товариством передбачається постійне перебування в них фахівця (механіка рефрижераторної секції).

Починаючи з 2014 року до лав ЗСУ для захисту територіальної цілісності держави було мобілізовано 3597 залізничників. Десятки залізничників, які відстоювали територіальну цілісність країни, відзначені державними та галузевими нагородами.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.uz.gov.ua/press_center/

Читати далі ...

Trending