Зв'яжіться з нами

Політика

“Ветеранський геморой” і як з ним боротися. Кілька порад початківцям маніпуляторам

Опубліковано

на

В країні шириться і зростає рух екс-бійців АТО, які борються за … все що завгодно

Начальник управління комунікації і преси МО України полковник Оксана Гаврилюк назвала недавно досить вражаючу цифру. Станом на травень нинішнього року 200,5 тис. Наших громадян отримали статус учасника бойових дій. І процес триває, бо кінця збройномк протистоянню в Донбасі в доступному для огляду майбутньому поки що не проглядається.

Для країни з населенням 40-42 млн чоловік зазначена полковником Оксаною Гаврилюк цифра, безсумнівно, досить вагома.

У зв’язку з цим в українському суспільстві виникає своєрідна “нова реальність”, яку нинішня влада явно не може не враховувати. І справа тут не тільки в необхідності “дати землю”, “виплатити компенсацію” або ще якимось чином реалізувати надані законом ветеранам війни в Донбасі пільги і преференції.

Справа в тому, що учасники АТО, а по суті – ветерани все ще триваючої війни за незалежність нашої країни, стають досить значним політичним фактором в країні. Більш того, з огляду на їхню громадянську активність і вельми нетривіальне сприйняття навколишньої дійсності, цей ветеранський “геморой” може досить відчутно дошкулити будь-якій владі незалежно від її ідеологічного або фінансово-ресурсного забарвлення. По суті, війна для цих людей триває, просто в іншій формі. Байдужими вони тепер точно не будуть.

Саме цим і користуються ті, хто нині бореться за владу, ну або намагається її утримати. Тому ветеранський рух учасників АТО в нашій країні вже стає дієвим політичним інструментом. І навіть більше – в окремих випадках, обвітрені в степах Донбасу хлопці вже стали невід’ємною частиною в політичних і фінансово-кримінальних війнах.

Сьогодні “ветеран АТО” – це вже своєрідний ефективний, а тому модний тренд. У тому числі і в політичних або бізнесових розбірках. Якщо вам треба захопити яку-небудь місцеву раду, заблокувати будівництво, віджати бізнес, звинуватити своїх політичних опонентів у зраді національних інтересів або продажності агресору, ну або взяти участь в інших вельми специфічних перегонах, де потрібна безкомпромісна “боротьба за праве діло”, то дуже ефективно задіяти для цього саме ветеранів АТО. В такому випадку мається на увазі, що людям, які воювали за Україну, народ обов’язково повірить. Найбільш яскравий і масштабний приклад такого практичного і утилітарного використання тренду “ветеран АТО” в політичних цілях стала історія з організацією блокади ОРДЛО. Всім відомо, хто і як був її головним двигуном, якого напруження досяг резонанс від цих подій і до чого в підсумку привів.

Тому дозволю дати кілька практичних порад тим, хто бажає скористатися брендом “ветеран АТО”.

Якщо ви хочете досягти якихось значних цілей в жорсткій конкурентній політико-економічній боротьбі, найкраще дійсно домовиться з якою-небудь організацією ветеранів АТО або її окремими представниками (читай керівниками). Якщо вони поділяють ваші устремління і бажання, то труднощів виникнути не повинно. Бажано, звичайно, підкріпити досягнуті домовленості певною кількістю грошових знаків. Це забезпечує їхню стійкість і послідовність у відстоюванні ваших інтересів. Звичайно, переважна кількість реальних бійців АТО в таких забавах участі не приймають. Однак бувають винятки. У тому числі і серед відомих країні осіб – учасників АТО, що пішли в політичні окопи ветеранів-депутатів. Ось саме до них і варто звертатися в першу чергу, ці точно забезпечать достатній резонанс.

Однак якщо у вас з цим з якихось причин проблеми, а участь ветеранів конче необхідна, не біда. Можна задіяти лайт-варіант. Для цього “заряджаєте” з місцевої “качалки” групу байдужих спортсменів, одягаєте їх в “мультикам”, а ще краще в український армійський “піксель”, чіпляєте цим свідомим товаришам пару медальок, значків і шевронів на тему АТО, замовлених в недорогому магазинчику, і видаєте їх за учасників Іловайської трагедії або оборони Дебальцева (найбільш виграшна тема “кіборгів”), виводячи на черговий марш “Нескорених”.

В крайньому випадку можна використовувати платне козацтво, псевдо патріотичну організацію або якийсь швидко створений громадський рух “За все хороше, проти всього поганого”. Але обов’язково з вкрапленням “поранених на донбаських фронтах” або, на поганий кінець, просто “учасника оборони ДАПу”. Так, це ті ж “ТІТУШКИ”, але з ореолом романтики війни за незалежність. Це обов’язково чіпляє вразливу публіку і дозволяє з рекламної точки зору замаскувати силову складову ваших добрих намірів.

Крім того, зовсім не обов’язково шукати реальних або дійсних ветеранів АТО, досить знайти серед них пару-другу маргіналів (а вони обов’язково знайдуться), готових розповісти на камеру журналістам про те, що не за те він і його товариші “відбивалися в ДАПі” від ватних орд або “горіли в танку під Дебальцевим”. Причому неважливо, відбувалося це в дійсності чи ні. Головне, пов’язати висунуті вимоги і побажання саме з темою війни. Побільше пафосу, патріотичної риторики і жахів війни, а також героїзму (не важливо – реального чи вигаданого). В такому випадку увагу ЗМІ, громадський резонанс і скандал вам забезпечені.

А під таким соусом стає можливим провертати все що завгодно – захоплювати, наприклад, обласну раду, домагаючись переформатування влади на місцевому рівні (виключно “з волі народу”), блокувати будівництво конкурента, віджимати бізнес, зміщувати мерів і губернаторів і навіть міняти закони або впливати на рішення суду. Було б бажання, а парочка відповідних “бійців АТО” (або їх організацій) знайдеться. Тут головне знати міру, не переборщити з військово-патріотичною риторикою і не спалитись на деталях. А то, знаєте, бувають “ветерани АТО”, які ближче ніж на 10-15 км до передової не наближалися і не здатні відрізнити основну вогневу позицію від запасної. Справжні ветерани АТО розкушують такий вліт і при зустрічі можуть банально наваляти по сусалам своїм “побратимам”.

Автор:Костянтин Машовець – експерт Центру військово-політичних досліджень, координатор групи “Інформаційне опір”

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:https://focus.ua/opinions/

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

Історія

Варшава замовчує злочини Армії Крайової

Опубліковано

на

Польська влада, державні інституції та політики Польщі замовчують злочини польських збройних формувань проти українців у 1944-1945 років, а Інститут національної пам’яті Польщі недостатньо інформує про ці злочини.

Про це йдеться у заяві головної управи Об’єднання українців у Польщі (ОУП), в якій, зокрема, міститься заклик до представників польської влади взяти участь у вшануванні пам’яті громадян Польщі української національності в 74-ту річницю воєнних злочинів проти українців, що відбудеться на кладовищі села Сагринь в Польщі 10 березня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Головна управа ОУП в Польщі із здивуванням сприймає факт, що серед польських політиків та інституцій, які відповідають за дослідження воєнних злочинів, й надалі панує мовчанка щодо цих подій, які стосуються польських громадян української національності. У публічному просторі багаторазово звучать слова виправдання воєнних злочинів, наприклад, визначення “превентивні акції у відповідь” щодо дій проти українського цивільного населення”, – зазначається в заяві.

У цьому контексті дії Інституту національної пам’яті Польщі в ОУП називають “недостатніми і неефективними”. Підкреслюється, що свідченням цього є кількаразове припинення слідства у справі злочину в селі Сагринь, ігнорування ініціативи, яка пропонувалася під час спільного засідання спільної комісії уряду РП та національних і етнічних меншин, щодо проведення ексгумацій і поховання жертв в цьому селі, які донині лежать в землі поза кладовищем.

Негативним в ОУП також називають факт, що донині не було офіційно відкрито меморіалу загиблим українцям на кладовищі у Сагрині, що планувалося зробити ще в 2009 році за участю тогочасних президентів України і Польщі Віктора Ющенка і Лєха Качинського.

“У зв’язку з цим звертаємося до керівництва Польщі із закликом взяти участь у вшануванні пам’яті у 74-ту річницю воєнних злочинів, жертвами яких стали громадяни Польщі української національності”, – йдеться в заяві ОУП.

Інформується, що панахида у пам’ять про українських загиблих відбудеться на кладовищі Сагрині о 13-й годині (за київським часом) 10 березня.

У річницю трагічних подій ОУП закликало польську владу до діалогу з українською меншиною в Польщі щодо вшанування жертв воєнних злочинів, акцій пацифікації і комуністичних репресій упродовж 1944-1947 років.

Українці Польщі закликали також польське суспільство проявити солідарність з українською меншиною і засудити тенденційні публікації та дії, які мають на меті виправдати масові злочини проти українського цивільного населення, а також випадки профанації і протидії відновленню могил та українських місць пам’яті на території Польщі.

Як зазначається, у березні виповнюється 74-та річниця акцій польських Армії Крайової і так званих Хлопських батальйонів проти українських населених пунктів у Грубешівському і Томашовському повітах Польщі. Зокрема, з 9 по 11 березня 1944 року поляки знищили 11 населених пунктів, де проживали українці, в результаті чого загинуло не менше 1228 осіб. Згодом, з 19 по 22 березня, знищено ще 21 українське село. Найбільше людей тоді загинуло в селі Сагринь та його околицях 10 березня 1944 року – 606 осіб (227 жінок та 151 дитина), а також в селі Бересть 21 березня 1944 року – не менше 239 осіб (104 жінки та 50 дітей). Загалом у березні та квітні 1944 року у східній частині Люблінського воєводства тоді загинуло не менше 2220 українців, зокрема 850 жінок та 422 дитини.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://www.mil.gov.ua/news/

Читати далі ...

Новини

Закон про військово-консалтингову діяльність (ПВК) надасть можливість легально працевлаштувати учасників АТО

Опубліковано

на

Законодавче забезпечення в Україні військово-консалтингової діяльності (ПВК-приватні військові компанії – ред.) сприятиме розвитку військової галузі в Україні, вважає автор відповідного законопроекту, народний депутат з фракції “Блок Петра Порошенка” Валерій Карпунцов.

“Частина проблематики (адаптації учасників АТО – ІФ), яку могло б вирішити нормування військово-консалтингової діяльності – це не створення приватних військових компаній, це не створення олігархічних армій – це саме створення військово-консалтингової діяльності із залученням фахівців, які мають навики, вміння, досвід їх застосувати за межами України. Легально, відповідно до нашого законодавства і законодавства територіальної юрисдикції, де вони застосовуватимуть свої вміння”, – сказав Карпунцов на прес-конференції в середу в Києві.

Народний депутат зазначив, що проблеми фінансового забезпечення, працевлаштування, відсутність можливості для учасників АТО, які повернулися в мирне життя, легально застосувати свої навички та вміння, призводить до того, що вони іноді змушені заробляти незаконним шляхом.

У зв’язку з цим, на думку В.Карпунцова, доцільно законодавчо забезпечити можливість здійснення військово-консалтингової діяльності українських компаній за кордоном. Водночас, зазначив автор законопроекту, держава здійснюватиме ліцензування такої діяльності, інспектуватиме навчальні полігони таких компаній, а також моніторитиме використання ними зброї. “Ці речі дадуть точки зростання військовому напрямку в Україні”, – сказав народний депутат.

“Ми переживаємо, щоб цей потенціал, ця можливість зростання і держави, і економічного для громадян, забезпечення їхніх сімей, не стала інструментом, що буде використаний всередині нашої держави шляхом політичного шантажу або для того, щоб впливати на політику”, – пояснив він.

Політик наголосив, що військово-консалтингову діяльність дозволено буде здійснювати лише за межами України.

За його словами, до розробки відповідного законопроекту залучали фахівців у цій сфері, проте в цьому не брали участь штатні експерти Міністерства оборони і Міністерства внутрішніх справ України.

У свою чергу заступник командира окремого загону спеціального призначення “Азов” з артилерії Вадим Зіньків зазначив: “Цей законопроект не для того, щоб заснувати щось, а для того, щоб унормувати те, що вже є”.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, В.Карпунцов зареєстрував законопроект №8093 про військово-консалтингову діяльність 5 березня. Як наголошується в документі, законопроект визначить поняття, правові основи організації, порядок створення і діяльності суб’єктів військово-консалтингової діяльності, які надають послуги військового та охоронного характеру.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/political/

Читати далі ...

Trending