Зв'яжіться з нами

Новини

Вирощена з клітин кістка зростається! «Біотех» успішно відновлює тяжкопораненого Ігоря

Опубліковано

на

Нога Ігоря чудово відновлюється після основної операції, тож лікування у проекті «Біотех-реабілітація поранених» дає свої результати. Ігор вже досить сміливо ходить на милицях і обережно наступає на ногу – нова кістка вже мусить звикати до навантажень. Кістковий блок, вирощений з клітин самого хлопця, вростає у належному місці. Повністю ще не зміцніло: з огляду на вкрай значний дефект, процеси відновлення триватимуть ще певний час. Втім, за умови такої динаміки, стегнова кістка має досить скоро зростися буквально у моноліт.

3

Ігор дістав травму ще в серпні 2014-го, коли під Шахтарськом підрозділ хлопця втрапив у ворожу засідку. З 24 бійців живими лишились тільки шестеро. Тяжко поранений Ігор усю ніч виповзав полями, стікаючи кров’ю. Під ранок юнак дістався до дороги. Вже там на нього натрапили люди, доправили його до найближчого українського блокпосту, а вже звідти чимдуж евакуювали до шпиталю. Огляд показав: кулі втрапили в тулуб, тяжко побили стегно. Лікарі стабілізували загальний стан хлопця і намагалися відновити тяжкий перелом традиційними методами, втім, лікування виявилося марним – складний перелом ніяк не зростався.

От з такого страхіття ми починали

Ще рік тому ніхто і не знав, якою буде подальша доля Ігоря. Металеві конструкції, які тримали поламану ногу купи, зламалися. Кістка продовжувала руйнуватись, зрештою сукупний дефект склав близько 5 сантиметрів у довжину. Відновити дефект та зростити такий складний перелом державним лікарям було не під силу, тож хлопця просто виписали додому: мовляв, роби що хочеш, лікуйся як знаєш. В повітрі вже гостро витало питання ампутації, аж тут у нагоді став проект «Біотех-реабілітація поранених».

Ось цей знімок зроблено за три місяці по основній операції, в серпні 2017-го. Кістковий блок успішно вростає між решток кістки

У проекті Ігор уже практично рік. За цей час біотехнологи виростили необхідний фрагмент, а хірурги вичистили місце ураження, підготували його до трансплантації і, зрештою, встановили необхідний фрагмент між решток розбитої кістки. Зону ураження заповнили біогелем, насиченим специфічними клітинами, що має на меті прискорити зрощення: саме це і видно на рентгенівському знімку.

1

Цей знімок зроблено ось нещодавно: кістковий блок вріс між решток кістки і активно обростає молодою кістковою тканиною. З часом зростеться й зміцніє у моноліт

У скорому часі лікарі мають намір провести додаткове оперативне втручання, втім, вже не на кістці: це буде пластична операція, у ході якої хірурги відновлять порвані зв’язки коліна. Це прискорить одужання, дасть можливість проводити реабілітаційні вправи у більшому обсязі і, зрештою, безперешкодно ходити без болю.

4

Повний курс лікування стегна Ігоря ми вже оплатили, загальна вартість склала майже півмільйона гривень. Ця сума може дещо зрости за рахунок додаткових операцій – хлопцеві треба буде відновлювати ще й зв’язки коліна. Тому ми закликаємо вас трішки допомогти: як і раніше, лікування у рамках волонтерського проекту «Біотех-реабілітація поранених» волонтерський центр People’s Project може проводити виключно коштом пожертв. Ігор уже на переможному шляху: полишити його зараз означатиме перекреслити усі здобутки і згайнувати значну частину коштів, які ви вже пожертвували на його одужання. Ще кілька гривень від кожного з нас ствердять шанси хлопця на повне одужання та повернення до нормального життя.

пора

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://www.peoplesproject.com/reports/

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending