Зв'яжіться з нами

Новини

Вирощена з клітин кістка зростається! «Біотех» успішно відновлює тяжкопораненого Ігоря

Опубліковано

на

Нога Ігоря чудово відновлюється після основної операції, тож лікування у проекті «Біотех-реабілітація поранених» дає свої результати. Ігор вже досить сміливо ходить на милицях і обережно наступає на ногу – нова кістка вже мусить звикати до навантажень. Кістковий блок, вирощений з клітин самого хлопця, вростає у належному місці. Повністю ще не зміцніло: з огляду на вкрай значний дефект, процеси відновлення триватимуть ще певний час. Втім, за умови такої динаміки, стегнова кістка має досить скоро зростися буквально у моноліт.

3

Ігор дістав травму ще в серпні 2014-го, коли під Шахтарськом підрозділ хлопця втрапив у ворожу засідку. З 24 бійців живими лишились тільки шестеро. Тяжко поранений Ігор усю ніч виповзав полями, стікаючи кров’ю. Під ранок юнак дістався до дороги. Вже там на нього натрапили люди, доправили його до найближчого українського блокпосту, а вже звідти чимдуж евакуювали до шпиталю. Огляд показав: кулі втрапили в тулуб, тяжко побили стегно. Лікарі стабілізували загальний стан хлопця і намагалися відновити тяжкий перелом традиційними методами, втім, лікування виявилося марним – складний перелом ніяк не зростався.

От з такого страхіття ми починали

Ще рік тому ніхто і не знав, якою буде подальша доля Ігоря. Металеві конструкції, які тримали поламану ногу купи, зламалися. Кістка продовжувала руйнуватись, зрештою сукупний дефект склав близько 5 сантиметрів у довжину. Відновити дефект та зростити такий складний перелом державним лікарям було не під силу, тож хлопця просто виписали додому: мовляв, роби що хочеш, лікуйся як знаєш. В повітрі вже гостро витало питання ампутації, аж тут у нагоді став проект «Біотех-реабілітація поранених».

Ось цей знімок зроблено за три місяці по основній операції, в серпні 2017-го. Кістковий блок успішно вростає між решток кістки

У проекті Ігор уже практично рік. За цей час біотехнологи виростили необхідний фрагмент, а хірурги вичистили місце ураження, підготували його до трансплантації і, зрештою, встановили необхідний фрагмент між решток розбитої кістки. Зону ураження заповнили біогелем, насиченим специфічними клітинами, що має на меті прискорити зрощення: саме це і видно на рентгенівському знімку.

1

Цей знімок зроблено ось нещодавно: кістковий блок вріс між решток кістки і активно обростає молодою кістковою тканиною. З часом зростеться й зміцніє у моноліт

У скорому часі лікарі мають намір провести додаткове оперативне втручання, втім, вже не на кістці: це буде пластична операція, у ході якої хірурги відновлять порвані зв’язки коліна. Це прискорить одужання, дасть можливість проводити реабілітаційні вправи у більшому обсязі і, зрештою, безперешкодно ходити без болю.

4

Повний курс лікування стегна Ігоря ми вже оплатили, загальна вартість склала майже півмільйона гривень. Ця сума може дещо зрости за рахунок додаткових операцій – хлопцеві треба буде відновлювати ще й зв’язки коліна. Тому ми закликаємо вас трішки допомогти: як і раніше, лікування у рамках волонтерського проекту «Біотех-реабілітація поранених» волонтерський центр People’s Project може проводити виключно коштом пожертв. Ігор уже на переможному шляху: полишити його зараз означатиме перекреслити усі здобутки і згайнувати значну частину коштів, які ви вже пожертвували на його одужання. Ще кілька гривень від кожного з нас ствердять шанси хлопця на повне одужання та повернення до нормального життя.

пора

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://www.peoplesproject.com/reports/

Новини

Естонія отримала нову партію протитанкових ракетних комплексів Javelin

Опубліковано

на

Як повідомили Сили оборони Естонії 11 грудня 2017-го вони отримали з США першу партію модифікованих переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin Block 1. Ракеты Javelin Block 1 нового виробництва надійшли безпосередньо зі спільного підприємства Javelin корпорацій Raytheon та Lockheed Martin.

Комплекси поставляються в рамках укладеної 20 листопада 2014 року міжурядової угоди на поставку американським міністерством оборони по лінії Foreign Military Sales (FMS) Естонії партії ПТРК Javelin на загальну суму 55 млн дол., яка передбачає поставку 350 ПТУР, 80 переносних пускових установок (CLU) (з опціоном ще на 40), 102 блоків енергопостачання і охолодження, 16 тренажерних комплексів Enhanced Performance Basic Skills Trainers (EPBST), 102 практичних ракет, а також комплектів ЗІП, технічної літератури, УТС й послуг з навчання та сервісного обслуговування. З 55 млн дол вартості угоди, 33 млн дол фінансуються американською стороною в рамках програми European Reassurance Initiative.

Поставки систем Javeln за цією угодою були розпочаті Естонії на початку 2016 року, проте до теперішнього часу Естонія отримувала ракети більш ранньої модифікації Javelin Block 0, причому з наявності армії США. Тепер Естонія вперше отримала ракети модифікації Javelin Block 1, причому нового виробництва.

У повідомленні також йдеться, що ракети Javelin Block 1 мають вдосконалений двигун, більш потужну бойову частину і поліпшене програмне забезпечення.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

В оборонному бюджеті США передбачена підтримка українського флоту, що постраждав після анексії Криму – сенатор

Опубліковано

на

Сенатор від Республіканської партії Роберт Портман прокоментував підписаний президентом США Дональдом Трампом оборонний бюджет країни на 2018 рік, який, зокрема, передбачає виділення 350 мільйонів доларів для надання допомоги Україні.

У спеціальній заяві на своєму сайті він нагадав про те, що ця допомога надаватиметься “включно з летальним та нелетальним озброєнням, військовою підготовкою та технічною допомогою”.

“Вперше, поправки за авторства Портмана, які нині набули статусу закону, передбачають підтримку, спрямовану на посилення українського флоту, який сильно постраждав після захоплення Росією Криму. Поправки також прив’язують надання підтримки з боку США до прогресу за ключовими реформами, включно зі встановленням контролю громадськості за військовими, кооперацією та координацією зусиль українського парламенту щодо нагляду за діяльністю Міністерства оборони України та її збройних сил, покращення у царині збереження високої боєготовності, обліку майна та гарантування безпеки чутливих закордонних безпекових технологій. Цьогорічний безпековий пакет допомоги Україні відповідає рамкам, встановленим за допомогою попередніх правок у військових бюджетах США 2016 та 2017 років”, – йдеться у заяві.

Підписаний Трампом закон, передбачає посилення обороноздатності України у протидії російській агресії завдяки наступним крокам:

– Авторизація стає дворічною, що надає Міністерству оборони та Державному департаменту США достатньо часу для того, щоб виділити та витратити кошти, які авторизуються для них у рамках закону;

– Допомога прив’язується до виконання Україною певних вимог та деталізації методології оцінки прогресу країни у царині необхідних інституційних реформ в обороні. Ключові вимоги щодо покращення містять підтримку боєготовності, облік майна та прогрес у сфері покращення безпеки чутливих або захищених патентами закордонних оборонних технологій. Міноборони США також забов’язується розробити чітку методологію засвідчення прогресу України;

– До переліку авторизованої допомоги США додаються радари ППО та РЛС берегової оборони, технологій морських мін та засоби протидії таким мінам, засоби прибережної та берегової оборони. Потреба українських військових у цих засобах раніше не була задоволена;

– Спрощується використання допомоги США на покриття медичних та немедичних витрат, пов’язаних із доглядом за пораненими бійцями ЗСУ,  полегшується надання ширшої медичної підготовки та допомоги українцям з боку США.

Як повідомлялося раніше, посол України в США Валерій Чалий розповів про те, на що саме можуть бути витрачені 350 млн доларів для України, які вказані в проекті оборонного бюджету Сполучених Штатів на 2018 фінансовий рік.

“Вперше пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони і спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні кошти; кораблі прибережної дії і берегової охорони”, – пояснив Чалий.

Як писав у своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.

За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.

Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте в статті Юрія Бутусова “Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Уряд розробив проект закону про підвищення пенсій військовим і передає документ для подальшого опрацювання в РНБО

Опубліковано

на

Кабінет Міністрів України в рамках подальшої реалізації пенсійної реформи та осучаснення пенсій українським пенсіонерам опрацював проект закону про підвищення пенсій військовослужбовцям та працівникам правоохоронних органів і направляє документ в Раду національної безпеки та оборони для подальшого обговорення. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

«Наступний наш крок –  пропозиція зміни пенсійного забезпечення військових пенсіонерів. Такі пропозиції ми передаємо в РНБО, де на рівні Президента ми знайдемо остаточні рішення,  аби з січня українські військові пенсіонери отримували підвищені пенсії», – сказав Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що мова про 550 тис. військових пенсіонерів, які зможуть отримати підвищені пенсії. Причому механізм осучаснення пенсій буде аналогічний тому, що був запроваджений восени.

«Осучаснення пенсій (військовим) відбуватиметься автоматично. Бойові пенсії будуть більші за звичайні, – сказав Володимир Гройсман. – Але, впевнений, що середнє збільшення становитиме не менше 1,5 тис. грн. Бойові пенсії зростуть навіть більше».

Довідково

Уряд України оголосив одним із своїх пріоритетів діяльності на 2017 та подальші роки проведення масштабної пенсійної реформи, яка не передбачає збільшення пенсійного віку, натомість запроваджує механізми ліквідації пенсійної «зрівнялівки», встановлення пенсійних виплат на основі стажу роботи пенсіонера, а також дозволяє в середньостроковій перспективі подолати дефіцит бюджету Пенсійного фонду, який в поточному році становить 140 млрд грн.

Один з перших законопроектів реформи був ухвалений Парламентом в жовтні поточного року. Документ дозволив так само в жовтні осучаснити пенсії майже 10 млн пенсіонерів і закласти можливості автоматичного осучаснення виплат в подальші періоди.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending