ВМС США будують центр оперативного управління для українського флоту

В Очакові Миколаївської області будівельні частини військово-морських сил США будують центр оперативного управління для українського флоту. Про це повідомляє сайт ВМС США. Роботи проводять у рамках програми із надання військової допомоги Foreign Military Construction Sales.
Будівництво здійснює перший мобільний будівельний батальйон морської піхоти США NMCB-1. Їх називають Seabees – “морські бджоли”.

Зазначають, що американський  батальйон Seabees перебуває в Очакові з квітня 2017-го для встановлення контактів і отримання дозволів на роботи.

Морський операційний центр є одним з трьох проектів, які наразі планується виконати “Seabees” в Очакові, і буде головним плановим і операційним центром під час майбутніх військових навчань, що проводяться Україною.

Крім оперативного центру ВМС України, військові США побудують ремонтну майстерню для катерів і контрольно-пропускні пункти на периметрі охорони бази.

“Початок будівництва в Україні є значним досягненням для NMCB 1”, сказав Lt. j.g. Джейсон МакГі, офіцер, відповідальний за підрозділ в Україні “Наша спроможність максимізувати ініціативи європейської безпеки в Україні має стратегічне значення і, в кінцевому підсумку, покращить обороноздатність та інфраструктуру країни, зміцнить відносини та посилить двосторонню підготовку”.

Очаків розташований на узбережжі Чорного моря, поряд із гирлом Дніпра.

Як зазначає спеціалізований порт SIF Service, площа акваторії порту Очаків становить 12,2 км². Вона захищена хвилезахисними спорудами загальною довжиною 820 м.

Порт приймає судна довжиною до 140 м, шириною 15 м з максимально допустимою осадкою до 4,5 м.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://gordonua.com/ukr/news/society/http://www.navy.mil/submit/display.asp?story_id=101829

Related posts