Зв'яжіться з нами

Новини

ВІДЕО: Російський бойовий вертоліт безперешкодно пролетів над Україною – прикордонники промовчали

Опубліковано

на

Російський бойовий вертоліт з окупованого Росією українського Криму безперешкодно пролетів над “надійно” охороняємою Херсонською областю.

Відео опублікував ще 5 вересня о 15:05у Facebook Віктор Вишнівецький.

Вертоліт Ка-52 вилетів із анексованого Криму й літав над селищем Павлівка Херсонської області. Від нього до окупованого півострова – 10 км.

Вишнівецький додав, що вертоліт-агресор збройних сил Росії не збили. Більше того, прикордонники і військові навіть скрили цей факт і не надали події розголосу.

Ка-52 (Hokum B за класифікацією НАТО, також відомий як «Алігатор») — російський бойовий вертоліт, командирська машина армійської авіації, здійснює розвідку місцевості, цілевказівки і координацію дій групи бойових вертольотів. Машина здатна вражати броньовану і неброньовану техніку, живу силу і повітряні цілі на полі бою. Є продовженням розвитку моделі Ка-50 «Чорна акула».

Роки виробництва 2008 — по т.ч.
Одиниць вироблено 99
Вартість одиниці 16,1 млн доларів США

22 серпня на Чорноморському узбережжі РФ поблизу Анапи розбився вертоліт Robinson R-66. На швидкості врізався у скелю.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел: https://gazeta.ua/articles/krym/

Новини

Естонія відзначила 100-річчя незалежності військовим парадом

Опубліковано

на

Естонія відзначає 100-річчя незалежності держави у зв’язку з чим в столиці країни Таллінні в суботу, 24 лютого, пройшов військовий парад.

Про це повідомляє Delfi.

“У параді взяли участь понад 1100 осіб і близько ста одиниць техніки, всього в параді беруть участь 50 знаменних взводів, 4 роти, 3 батареї, 20 взводів і 3 оркестри – на додачу до оркестру сил оборони і оркестру департаменту поліції і прикордонної охорони в параді візьме участь оркестр сухопутних військ США”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, на параді представлені всі роди військ, Об’єднані Військово-навчальні заклади Сил оборони, Балтійський коледж оборони, Вартовий батальйон, Батальйон штабу і зв’язку, 1-а і 2-а піхотні бригади, протитанковий взвод Рапласької дружини Кайтселійту і мінометний взвод дружини Харью, Найскодукайтсе і Академічний малевконд Талліннської дружини. У параді також беруть участь кадети Академії внутрішньої безпеки.

Союзники були представлені відомими взводами з Фінляндії, Франції, Грузії, Данії, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Швеції, України та США. Також у параді взяли участь піхотні взводи Великої Британії і Данії, які входять до складу союзницького батальйону НАТО. У параді були задіяні британські танки Challenger, саперні танки Trojan і бойові машини піхоти Warrior.

Над площею Вабадузе пролетіла авіація Сил оборони Естонії і країн союзників, в складі якої вертольоти ВПС Естонії Robinson R44, навчально-тренувальні літаки L29, що відповідають за охорону повітряного простору країн Балтії італійські винищувачі Eurofighter і данські винищувачі F-16.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Самогубств у ЗСУ не більше, ніж в інших арміях світу, – Генштаб

Опубліковано

на

Коефіцієнт самогубств серед віськових в України становить 0,007% на 100 тис. людей, що відповідає світовій практиці

Таку статистику на брифінгу повідомив начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил Олег Грунтковський, передає “РБК-Україна”.

“Найбільш болючою проблемою залишається втрата особового складу через самогубства. У 2016-2017 роках констатовано зменшення кількості суїцидів в арміі на 20%. Разом з тим, ця проблема є в фокусі уваги начальників усіх рівнів. В Украіні коефіцієнт самогубств становить 0,007% на 100 тис. військових, що відповідає світовій практиці. Випадків за статтею “доведення до самогубства” не зареєстровано”, – розказав Грунтковський.

Він наголосив, що що статистика щодо самогубств військових в поточному році суттєвого не відрізняється від аналогічного періоду 2017 року, хоча зафіксовано на 3 самогубства більше.

За даними Грунтковського, під час війни в Іраку серед військових країн НАТО такий коефіцієнт становив 0,026%, а під час війни в Афганістані в радянській армії – 0,29%.

“Щодо стану правопорядку на сьогодні – кількість злочинів і подій у ЗСУ зменшились на 41% порівняно з аналогічним періодом. Знизилась також кількість злочинів із ухиленням від військової служби. На 16% зменшились злочини, пов’язані із обігом наркотичних засобів. На сьогоднішній день з причин, не повязаних з виконанням завдань за призначенням, на 3% збільшилась смертність військовослужбовців. На сьогодні пов’язані із ДТП випадки смерті залишились на рівні минулого року. На 24% зменшилась смертність, пов’язана із порушенням заходів безпеки”, – також констатував Грунтковський.

Нагадаємо, що, за даними головного військового прокурора Анатолія Матіоса, у зоні бойових дій на Донбасі в середньому щотижня вчиняли самогубство два – три військовослужбовці.

Для порівняння: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала статистику рівня самогубств у світі. В Україні зафіксовано 20,1% самогубств на 100 тисяч населення.

Згідно з даними ВООЗ за 2015 рік, Україна посідала 23 місце з 172 країн за рівнем смертей в результаті суїциду. Тоді показник був 16,6 смертей на тисячу людей. Це дуже високий показник, оскільки середній показник по світу – 10,7 смертей на тисячу людей.

Вище показники в Анголі, Білорусі, Болівії, деяких країнах Африки, Ісландії. Однак 2000 року суїцидів було в два рази більше. Тоді показник України за даними ВООЗ був 31 самогубство на тисячу чоловік.

Майже в п’ять разів частіше до суїциду схильні українські чоловіки. Так, за даними Украстату, за 2016 рік близько шести тисяч суїцидів в Україні вчинили чоловіки і півтори тисячі  – жінки. У країнах з високим рівнем доходу самогубства часто виникають через психічні розлади. У той час як в Україні найчастіше суїциди здійснюються зрілими чоловіками або пенсіонерами через фінансові проблеми і самотність.

Примітно, що українські показники збігаються з показниками Російської Федерації (20,1%).

Найнижчі показники рівня самогубств в Європі зафіксовано в Азербайджані (3,3%), Таджикистані (4%), Албанії (4,3%), Греції (4,3%), Кіпрі (4,7%), Вірменії (5,4%), Ізраїлю (5,5%), Боснії і Герцоговині (6%), Мальті (6%) і замикає десятку Грузія (6,7%).

Найвищий рівень самогубств серед європейців: в Литві (32,7%), Казахстані (27,5%), Білорусі (22,8%), Польщі (22,3%), Латвії (21,7%).

Нагадаємо, за даними ВООЗ, у Європейському регіоні щорічно стається 128 тис. самогубств.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

https://gazeta.ua/articles/health/, http://www.unn.com.ua/uk/news/, https://espreso.tv/

Читати далі ...

Новини

Практично всі 50 генералів ЗСУ, які отримали це звання з 2014 року, мають бойовий досвід

Опубліковано

на

Майже всі генерали Збройних Сил України, які отримали це звання з початку російської агресії в 2014 році, мають бойовий досвід, повідомив начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

“З 2014-го в нас було присвоєно 50 генеральських звань. Із них практично всі отримали ті офіцери, які вже мали бойовий досвід. Сьогодні просування по службі, призначення, особливо на основні командні посади – основною вимогою до таких військовослужбовців є саме наявність бойового досвіду, того досвіду, який ми здобули у війні 2014-2017 років і продовжуємо здобувати у 2018 році”, – сказав він в інтерв’ю радіо “Свобода”, оприлюдненому в п’ятницю.

На переконання начальника Генштабу, військовослужбовці ЗСУ є “найбільшими патріотами”.

“Тому що ЗСУ – це структура, яка передбачає, що військовослужбовець, який прийняв присягу, може в будь-який момент віддати життя за свою країну і свій народ”, – пояснив він.

В.Муженко констатував, що в період 2014-2017 років в українській армії відбулися значні зміни у всіх сферах діяльності.

“Це той період, коли кардинально змінилося і ставлення, і підходи до процесів навчання, до процесів планування, до процесів управління загалом. Так, наприклад, у період із 2014-го по 2017 рік включно в нас уже більше ніж у два рази помінялися командири батальйонів, більше ніж у два рази помінялися командири бригад. Командири бригад, які були у 2014 році, зараз уже командувачі оперативних командувань. Деякі з них уже зараз на посадах заступників командувачів видів ЗСУ”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Trending