Зв'яжіться з нами

Соціалка

Відпустка для дружин військовослужбовців: надати неможливо відмовити?

Опубліковано

на

Про те, як варто діяти дружині військовослужбовця, якщо порушують її право на законну відпустку одночасно з чоловіком

У Наталії Підлісної сьогодні вихідний. Нарешті з’явився час пробігтися по магазинах, приготувати для своїх рідних щось смачненьке. У родині радість — за кілька днів приїде з АТО у відпустку чоловік. Шестирічний Остапчик із захопленням розповідає молодшій сестричці Улянці, як вони із татком ловитимуть рибу, як усі гуртом варитимуть юшку на природі

Аж раптом пролунав дзвінок з відділу кадрів: «Наталю, відпустку треба скасувати, вибачте…» Плани було зруйновано. І Наталя, і діти дуже засмутилися.

Відколи жінка влаштувалася бухгалтером на підприємство з продажу та встановлення кондиціонерів, вона жодного разу не змогла відпочити разом із сім’єю.

Чоловік Наталії — старший сержант Артем Підлісний із самого початку війни захищає країну на Сході. Скільки разів він за цей час приїздив додому, можна порахувати на пальцях однієї руки. Минулого року батальйон чоловіка раніше запланованого терміну повернувся з району АТО. І тоді начальник Наталії також не відпустив її у відпустку разом із чоловіком, пояснивши це тим, що не може змінити графік. Тож чоловік, хоч як обурювався, що дружина не може взяти відпустку, поки він має можливість побути вдома, поїхав на відпочинок із дітьми сам. Заважати кар’єрі коханої, яка й так мала значну перерву через виховання дітей, не хотів. «Не звільнятися ж з роботи заради кількох тижнів відпустки», — сказав тоді Артем, а незабаром повернувся на Схід.

Тож коли і цього разу Наталія знову почула відмову щодо законної відпустки, про яку, як належить, попереджала керівництво за два тижні, вирішила захищати свої права і звернулася до юриста.

Голова громадської організації «Юридична сотня» Леся Василенко:

— Запам’ятайте, згідно із Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» дружині військовослужбовця щорічна основна відпустка за її бажанням надається у зручний для неї час одночасно зі щорічною основною відпусткою чоловіка.

Перше, що треба зробити, це написати заяву на ім’я керівника з проханням надати щорічну відпустку. Обов’язково прослідкувати, аби лист був зареєстрований у секретаря і вручений начальнику. До листа варто додати довідки про те, що ваш чоловік дійсно є військовослужбовцем, і про те, що він отримав відпустку із зазначенням конкретного терміну. Якщо ж керівник не відповідає, раджу сміливо звертатися до Державної служби з питань праці, профспілки, якщо така є на підприємстві, та до інших контролюючих органів соціального захисту або навіть до прокуратури. Відповідальність посадових осіб за порушення законодавства передбачено статтею 21 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Однак, щоб конфліктних ситуацій не виникало, при прийнятті на роботу варто відразу повідомити про свій статус дружини військовослужбовця та поцікавитися, чи знають роботодавці про права, які відповідно до статусу гарантує вам законодавство України.

Крім того, намагайтеся планувати графік відпусток одночасно зі своїм чоловіком. Якщо ж відпустка військовослужбовцю надається раніше зазначеної в графіку дати, дружині обов’язково варто попередити про це своє керівництво заздалегідь — не менше як за два тижні до бажаного початку відпустки.

Головний спеціаліст відділу з питань трудових відносин Державної служби України з питань праці Вадим Бондар:

— Попри чітке законодавство, такі випадки, як у Наталії, на жаль, трапляються доволі часто. Зазвичай питання вирішується відразу ж після написання зареєстрованого листа. Але бувають випадки, коли керівник не реагує на попередження. Тоді за справу береться контролюючий орган.

Не варто хвилюватися через те, що після вашого звернення до контролюючих трудове законодавство органів ваші стосунки з керівництвом зіпсуються. Зазвичай відповідні служби не повідомляють, хто саме з працівників поскаржився, а під час перевірки в таких роботодавців, як правило, випливає не одне порушення трудового законодавства, яке передбачає не лише адміністративну, а й кримінальну відповідальність. Особливо, якщо порушення чиняться систематично або повторно.

Автор: Ольга МОСЬОНДЗ

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://na.mil.gov.ua

Новини

Військові пенсіонери отримуватимуть підвищені пенсії вже з середини березня – прес-служба Кабінету міністрів України

Опубліковано

на

Пенсійний фонд України з другої половини березня почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС і інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, при перерахунку будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. Окремо будуть перераховані пенсії особам керівного і рядового складу органів внутрішніх справ для них, окрім вище перерахованих виплат, будуть враховувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Відзначається, що пенсійне підвищення буде проходити поетапно. З 1 січня 2018 года середнє підвищення складе 1,5 тис. грн. З 1 січня 2019 до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року – ще стільки ж. Таким чином, за два роки військові пенсії з нинішнього середнього значення збільшаться приблизно вдвічі.

У повідомленні наголошується, пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 12 силових відомств. Усього підвищення отримають 498 тис. чоловік. У бюджеті Пенсійного фонду для підвищення військових пенсій передбачено 7,8 млрд грн.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Cтатті

На передовій скоюється тільки третина самогубств, більшість у тилу

Опубліковано

на

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, тільки 30% суїцидів відбувається в зоні АТО

Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Він зауважив, що проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

“Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями”, – наголосив Грунтковський.

Він також пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

“З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому – їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне “не нашкодити”, – підсумував Грунтковський.

  • 26 лютого голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявив, що з початку проведення АТО на сході України у 2014 році вже близько 600 ветеранів АТО скоїли суїцид.
  • У лютому у Житомирській області на території однієї з військових частин знайшли застреленим військовослужбовця.
  • Через два тижні у полтавському госпіталі знайшли повішеним військовослужбовця.
  • Раніше МОЗ повідомило, що планує створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубствам.

Збройний конфлікт на Донеччині триває з квітня 2014 року. До початку червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посилаючись на дані військової прокуратури.

У вересні голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець повідомила, що в Україні створили реєстр самогубств серед ветеранів АТО.

21 лютого 2018 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що в зоні АТО щотижня скоює самогубство двоє-троє військових, однак у Міністерстві оборони України цю інформацію категорично спростували, назвавши “піаром і маніпуляціями”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Розенко: “Військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже в березні”

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні.

Як передає Урядовий портал, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ми виконуємо свою обіцянку про те, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснений з 1 січня 2018 року. Зараз якраз триває процес перерахунку і перші кошти люди почнуть отримувати по додатковим відомостям вже в березні. Тобто протягом березня-початку квітня, я переконаний, всі військові пенсіонери отримають свій перерахунок”, – сказав він.

Павло Розенко зауважив, що у цьому році розмір пенсій військовослужбовців підвищиться в середньому на 1500 гривень. “Але це не остаточне підвищення. Наступний етап перерахунку пенсій військовим буде здійснений з 1 січня 2019 року. Ми прогнозуємо, що в середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть в 2 – 2,5 рази в залежності від категорії, строку служби,  звання тощо”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що “було б ідеально, щоб таке рішення Уряду було підтримане Верховною Радою України через внесення відповідних змін до законодавства, щоб перерахунок і осучаснення пенсій відбувалися незалежно від політичних обставин згідно із законом”.

“Я сподіваюся, що вже найближчим часом Верховна Рада на законодавчому рівні унормує питання   військових пенсій, але поки цього не відбулося, буде діяти постанова Кабінету Міністрів України і військові будуть отримувати підвищені пенсії вже зараз”, – додав віце-прем’єр-міністр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending