Зв'яжіться з нами

Соціалка

Відпустки війсьовослужбовців під час особливого періоду

Опубліковано

на

Військовослужбовці та члени їхніх сімей часто просять роз’яснити їхні права. На час дії особливого періоду існує чимало законодавчо визначених особливостей проходження військової служби, зокрема, щодо надання відпусток у цей період

Тимофій, військовослужбовець, учасник бойових дій, м. Хмельницький:
— Чи маю я право на час особливого періоду піти в додаткову відпустку строком на 14 діб?
— Ні. На час особливого періоду діючим військовослужбовцям цей вид відпустки не надається.

Микола С., військовослужбовець, м. Київ:
— На якій підставі й на який термін нині надається відпустка за сімейними обставинами? Чи зберігається при цьому виплата грошового забезпечення?
— Відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин військовослужбовцям на час дії особливого періоду надаються зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш 10 календарних днів.
Ви маєте право на цю відпустку в разі: укладання шлюбу — тривалістю до 10 календарних днів; тяжкого стану здоров’я або смерті рідних по крові чи по шлюбу: дружини (чоловіка), батька (матері), вітчима (мачухи), сина (дочки), пасинка (падчерки), рідного брата (рідної сестри), військовослужбовця, батька (матері) подружжя або особи, на вихованні якої перебував військовослужбовець, — тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад; інших рідних — тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад.
У разі пожежі або іншого стихійного лиха, яке спіткало сім’ю військовослужбовця, — тривалістю до 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад. В інших виняткових випадках, коли присутність військовослужбовця в сім’ї необхідна, за рішенням командира (начальника) військової частини може надаватися відпустка тривалістю до 3 календарних днів.

Ярослав В., військовослужбовець, м. Київ:
— У моїй родині так склалися обставини, що саме я, а не моя дружина, маю піти у відпустку по догляду за нашим дворічним сином. Чи мають право чоловіки-військовослужбовці на декретну відпустку в особливий період?
— Перелік відпусток, які надаються військовослужбовцям в особливий період, визначений пунктами 17, 18 статті 10–1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі — Закон).
Частиною 19 ст. 10–1 Закону визначено, що на час особливого періоду з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію, а також під час дії воєнного стану військовослужбовцям-чоловікам не надається соціальна відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також в разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, — тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку. На цей період її можуть оформити лише військовослужбовці-жінки.

Петро С., військовослужбовець, район АТО:
— Який нині розмір «бойової» винагороди на першій лінії? Чи виплачуються ці кошти у разі поранення під час відпустки для лікування?
— За безпосередню участь в АТО на першій лінії бойового зіткнення прийнято рішення виплачувати винагороду в розмірі 10 000 гривень на місяць. В умовах особливого періоду право на виплату зберігається й під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних та за час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров’я в інший) після отриманих під час АТО поранень (контузії, травми, каліцтва), психічних та поведінкових розладів.

Петро, військовослужбовець, м. Вінниця:
— Як обчислюється допомога на оздоровлення? Чи можу я отримати цю виплату раніше вибуття у відпустку?
— Грошова допомога для оздоровлення надається один раз на рік у розмірі місячного грошового забезпечення, виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які ви маєте право за займаною штатною посадою на день підписання наказу про право на її виплату.
Кошти виплачуються за місцем штатної служби у разі вибуття в щорічну основну відпустку повної тривалості або у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулий рік) або без вибуття у відпустку (за рапортом військовослужбовця протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини.

Ігор М., військовослужбовець, м. Київ:
— Я не використав відпустку минулого року. Чи можуть її надати мені цьогоріч?
— У разі ненадання військовослужбовцям щорічних основних відпусток у зв’язку з настанням особливого періоду такі відпустки надаються наступного року. За бажанням військовослужбовців дозволяється об’єднувати щорічні основні відпустки за два роки, але при цьому загальна їхня тривалість не може перевищувати 90 календарних днів.

Микола С., військовослужбовець, м. Харків:
— Чи маю я право на відпустку для реабілітації після повернення з району АТО?
— Так, але лише за висновком військово-лікарської комісії або виписним епікризом із медичного закладу.

Світлана М., військовослужбовець контрактної служби, м. Чернігів:
— Командир не відпускає у відпустку на навчання. Це законно?
— На час дії в країні особливого періоду відпустка на навчання не надається.

Наталя М., дружина військовослужбовця, м. Львів:
— Підкажіть, родина військовослужбовця під час дії особливого періоду може виїхати на відпочинок за кордон?
— Так. Згідно зі статтею 8–1 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовці мають рівне з іншими громадянами України право на виїзд за кордон. У рапорті ваш чоловік має обов’язково вказати місце проведення відпустки.

Тетяна С., військовослужбовець, м. Миколаїв:
— Чи можу я отримати грошову компенсацію за невикористану основну щорічну відпустку?
— Ні, законодавством виплата грошової компенсації не передбачена. Але за пропозицією Генерального штабу ЗС України нині у Верховній Раді опрацьовуються зміни до Закону «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» у частині запровадження виплати грошової компенсації за частину невикористаної основної відпустки. У законопроекті пропонується дозволити військовослужбовцям використовувати не менше як 15 діб основної відпустки, а за решту днів, за їхнім бажанням, виплачувати грошову компенсацію.

Олександр М., військовослужбовець, 
м. Харків:
— Який максимальний строк перебування військовослужбовця у відпустці для лікування?
— У зв’язку з хворобою військовослужбовцю на підставі висновку військово-лікарської комісії надається відпустка для лікування із збереженням грошового та матеріального забезпечення. Тривалість такої відпустки визначається характером захворювання. Загальний час безперервного перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою не повинен перевищувати 4 місяців поспіль. Після закінчення встановленого безперервного перебування на лікуванні у закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою військовослужбовець підлягає огляду військово-лікарською комісією для вирішення питання про придатність його до військової служби.

Докладніше: https://www.youtube.com/watch?v=Ka9Jhbm93Zo

Тетяна МОРОЗ

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://na.mil.gov.ua/

Новини

Військові пенсіонери отримуватимуть підвищені пенсії вже з середини березня – прес-служба Кабінету міністрів України

Опубліковано

на

Пенсійний фонд України з другої половини березня почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС і інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, при перерахунку будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. Окремо будуть перераховані пенсії особам керівного і рядового складу органів внутрішніх справ для них, окрім вище перерахованих виплат, будуть враховувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Відзначається, що пенсійне підвищення буде проходити поетапно. З 1 січня 2018 года середнє підвищення складе 1,5 тис. грн. З 1 січня 2019 до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року – ще стільки ж. Таким чином, за два роки військові пенсії з нинішнього середнього значення збільшаться приблизно вдвічі.

У повідомленні наголошується, пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 12 силових відомств. Усього підвищення отримають 498 тис. чоловік. У бюджеті Пенсійного фонду для підвищення військових пенсій передбачено 7,8 млрд грн.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Cтатті

На передовій скоюється тільки третина самогубств, більшість у тилу

Опубліковано

на

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, тільки 30% суїцидів відбувається в зоні АТО

Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Він зауважив, що проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

“Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями”, – наголосив Грунтковський.

Він також пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

“З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому – їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне “не нашкодити”, – підсумував Грунтковський.

  • 26 лютого голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявив, що з початку проведення АТО на сході України у 2014 році вже близько 600 ветеранів АТО скоїли суїцид.
  • У лютому у Житомирській області на території однієї з військових частин знайшли застреленим військовослужбовця.
  • Через два тижні у полтавському госпіталі знайшли повішеним військовослужбовця.
  • Раніше МОЗ повідомило, що планує створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубствам.

Збройний конфлікт на Донеччині триває з квітня 2014 року. До початку червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посилаючись на дані військової прокуратури.

У вересні голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець повідомила, що в Україні створили реєстр самогубств серед ветеранів АТО.

21 лютого 2018 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що в зоні АТО щотижня скоює самогубство двоє-троє військових, однак у Міністерстві оборони України цю інформацію категорично спростували, назвавши “піаром і маніпуляціями”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Розенко: “Військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже в березні”

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні.

Як передає Урядовий портал, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ми виконуємо свою обіцянку про те, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснений з 1 січня 2018 року. Зараз якраз триває процес перерахунку і перші кошти люди почнуть отримувати по додатковим відомостям вже в березні. Тобто протягом березня-початку квітня, я переконаний, всі військові пенсіонери отримають свій перерахунок”, – сказав він.

Павло Розенко зауважив, що у цьому році розмір пенсій військовослужбовців підвищиться в середньому на 1500 гривень. “Але це не остаточне підвищення. Наступний етап перерахунку пенсій військовим буде здійснений з 1 січня 2019 року. Ми прогнозуємо, що в середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть в 2 – 2,5 рази в залежності від категорії, строку служби,  звання тощо”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що “було б ідеально, щоб таке рішення Уряду було підтримане Верховною Радою України через внесення відповідних змін до законодавства, щоб перерахунок і осучаснення пенсій відбувалися незалежно від політичних обставин згідно із законом”.

“Я сподіваюся, що вже найближчим часом Верховна Рада на законодавчому рівні унормує питання   військових пенсій, але поки цього не відбулося, буде діяти постанова Кабінету Міністрів України і військові будуть отримувати підвищені пенсії вже зараз”, – додав віце-прем’єр-міністр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending