Зв'яжіться з нами

Cтатті

Візит Ан-132D до Франції. Перші підсумки

Опубліковано

на

Щодва роки містечко Бурже в околицях Парижа стає місцем зустрічі великих авіаційних виробництв. Саме цей захід було обрано українським Державним підприємством “Антонов”, щоб вперше показати світу свій новий літак Ан-132D. Цей апарат є першою моделлю, яку українці випускають без жодної виготовленої в Росії деталі.

Українцям на салоні в Бурже пощастило. Новий літак авіакомпанії ДП “Антонов” був розміщений відразу навпроти журналістського намету. Це означає, що кожен, хто заходив до прес-центру або виходив з нього, мусив пройти повз нього. Помітність — гарантована. Але за всіма іншими критеріями стати предметом інтересу потенційних замовників на цьому величезному самміті авіавиробників не так  і легко.

Салон у Бурже збирає на своїй території, в 15 кілометрах від Парижа, все, що може літати, – цивільне та військове. До участі запрошуються підприємці з цілого світу. Цього року понад 2300 промисловців, великих та малих, привезли свої літаки та дрони, гелікоптери та космічні пускові станції. Вони прибули, в пошуках замовлень з Індії, Китаю, Бразилії, Канади, Росії, інших держав…

Традиційно, перші дні тижня зарезервовані під ділові переговори професіоналів, натомість у п’ятницю, суботу й неділю допускають до салону всіх бажаючих. Десятки тисяч осіб приходять подивитися на повітряні апарати та, насамперед, побачити демонстраційні польоти. Упродовж тижня до Бурже завітали понад 350  тис відвідувачів, з них 150 тис — фахівці авіагалузі.

Роботу салону завжди супроводжують повідомлення про гігантські контракти. Саме тут зазвичай змагаються за клієнтів Airbus та Boeing, віддзеркалюючи в такий спосіб конкуренцію між Європою та Сполученими Штатами. Цього року виграш здобув американський авіаконструктор. Упродовж чотирьох днів він зумів підписати угоди на продаж 571 нового літака, на суму $74,8 млрд. Airbus натомість мусив задовольнитися лише 14 чіткими замовленнями та 182 протоколами про попередню згоду на суму 39,7 мільярдів доларів.

Тиждень був також ознаменований презентацією нових літаків – останніх розробок галузі. Зіркою салону, без жодної можливої конкуренції, був американський  F35, – багатоцільовий винищувач виробництва американської фірми Lockheed Martin. Цей військовий літак має 15 метрів в довжину, а за витонченою формою нагадує лезо. Попри невеликий розмір, це – найдорожчий в історії повітроплавання літальний апарат. Розробка і придбання 2400 таких пристроїв коштуватиме армії США понад $400 млдр.

F35 належить до так званої “п”ятої генерації”. Він забитий під зав’язку електронікою, заявлений як “невидимий”, – себто невловимий для радарів. Апарат зустрів чимало проблем на шляху до завершеної версії, через що його поява на ринку затримувалася та не раз переносилася. Але віднедавна він був прийнятий на озброєння. 220 повітряних апаратів вже були поставлені клієнтам у США та 7 — до інших країн. Вперше літак експоновано саме в салоні в Бурже. Щодня здійснювалися демонстрації польотів: 8 хвилин акробатики в небі, понад злетними смугами, аби продемонструвати потенціал новинки. Відтак, щодня, о 15.30, коли в небо здіймався  F35, весь Салон завмирав, не зводячи з літака очей.

Поряд з такими титанами світової індустрії завод Антонова, звичайно, не є аж настільки помітним. Тим не менш, українське підприємство має кілька сильних позицій. Насамперед, це відоме ім’я, з яким пов’язані кілька рекордів, як, скажімо, найбліьший літак у світі — АН-255. Воно має хорошу репутацію в царині транспортних літаків, здатний приземлятися будь-де та в будь-яку пору року, – не лише в найкращих аеропортах, але й на не надто доглянутих злітних смугах в Африці.

Спираючись на цю репутацію, Антонов спроектував, впродовж двох років, свій новий літак АН-132D. Апарат має 24,5 метри завдовжки та 29 метрів у розмаху крил, він здатен перевозити в багажному відділенні до 9 тон вантажу. Він може використовуватися також для перевезення військового контингенту (до 75 осіб), здійснювати парашутний десант, перевозити медичне устаткування та навіть цистерни з водою, щоб гасити пожежі.

АН-132D сучасніший за своїх побратимів. Він оснащений новітніми навігаційними комплексами й іншими високотехнологічними механізмами. Ці нововведення дозволили зменшити чисельність екіпажу з чотирьох до двох чоловік.

Літак здатний долати до 4900 км на максимальній висоті 8200 метрів, на швидкості 550 км на годину. Його розроблено за сприяння Саудівської Аравії, яка шляхом співпраці з українцями сподівається навчитися виготовляти власні літаки. Особливістю цього літака є те, що вперше він не містить жодної найменшої деталі, виготовленої в Росії. Апарат використовує канадські мотори фірми Pratt&Whitney, британські повітряні гвинти Dowty, американську авіоніку виробництва Honeywell, систему кондиціонерів від французької компанії Liebherr, а також кисневу систему від також французького виробника Zodiac.

“Цей літак є ніби символом сучасної України, – каже колега. – До старого, ще радянського апарату додано західні мотор та устаткування. І саме завдяки цьому він у небі”.

Програма з вироблення  АН-132D дійсно мусила б ознаменувати відродження “Антонова”, що відмовився від подальшої співпраці з Росією та намагається заявити себе незалежним виробником, спираючись на нові партнерства з Китаєм, Саудівською Аравією та західними підприємствами.

“Антонов” сподівається продати 260 апаратів у період до 2035 року. Перший літак має бути поставлений до Саудівської Аравії цього року. “Після 2016, що був роком виживання для українського виробника, 2017 є дійсно вирішальним для цієї кампанії”, – вважає Бруно Тревідік, журналіст, що спеціалізується на авіаційній тематиці в економічному щоденному часописі Les Echos. Цього року “Антонов” обіцяє злетіти на власних крилах.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://tyzhden.ua/Economics/

Cтатті

Відсутні 50% психологів в підрозділах, тому командир змушений виконувати роль психолога на першій стадії

Опубліковано

на

Збройні сили не отримують ні копійки на психологічну реабілітацію. Про це розповів полковник Віктор Шидлюх в радіопередачі Громадського радіо присвяченій посттравматичному стресовому розладу та самогубствам в армії.

За його словами, армійське середовище – найсприятливіше для того, щоб людина могла відчувати себе захищеною. «Тому що це колектив, ти знаходишся серед друзів і товаришів. В армійському середовищі легше працювати з людьми, тому що всі на виду», – зазначив полковник.

При цьому в Україні в цілому ситуація з суїцидами значно гірше, ніж в армії. «На 100 тис. населення в Україні припадає близько 26 випадків, в армії – 7. В армії спостерігається стійка тенденція до зниження кількості випадків, оскільки ми перейшли на військову службу за контрактом, зараз ми надаємо людям більше часу для навчання, вдосконалюємо методики роботи з людьми», – пояснює Шидлюх.

«Треба розуміти, що є посттравматичний стресовий розлад. Це важке психічне захворювання. Треба розділити медичні показання і психологічні розлади, які відбуваються у людини. На стадії психологічних розладів потрібно зрозуміти таку річ, що проблеми, які існують з психологічними розладами, можуть мати наслідки», – додає він.

За словами полковника, потрібно терміново вживати заходів для того, щоб поліпшити морально-психологічний стан військовослужбовців. «Для цього потрібно вдосконалювати психологічну допомогу. У нас практично відсутні 50% психологів в підрозділах, тому командир змушений виконувати роль психолога на першій стадії», – каже Шідлюх.

Також важлива психологічна реабілітація. «Збройні сили не отримують ні копійки, щоб здійснювати психологічну реабілітацію. В бліндажі чи переробленій світлиці не реабілітація. Реабілітація — це приміщення, програма, здорове харчування, відпочинок, дозвілля, спортивні ігри. Ми не можемо цього забезпечити. У нас одна база «Тисовець». Зараз ми започаткували програму високомобільних груп внутрішніх комунікацій. Це групи швидкої допомоги, вони не працюють з кожним військовослужбовцем, тому що це здійснити неможливо. Ці групи працюють з командирами, навчають новітніх передових методик, деяким методикам немає аналогів в світі», – зазначає полковник.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:  https://hromadskeradio.org/programs/kyiv-donbas/

Читати далі ...

Cтатті

Безкровно не буде. Що чекає Донбас після приходу миротворців

Опубліковано

на

Ліквідувати терористичні організації ЛНР і ДНР закликав спецпредставник США по Україні Курт Волкер, обговорюючи миротворчу місію в Донбасі.

“Не існує місця для них (терористів ЛДНР, – ред.) В Конституції України. Мінські угоди спрямовані на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, і ці утворення повинні бути розформовані”, – заявив Волкер. Терористи ЛДНР, за його словами, лише маскування безпосередньої участі Росії у фактичній російсько-українській війні. Що він мав на увазі і чи реально це зробити – в матеріалі LIGA.net.

Що говорить Мінськ про розформування

Таких слів як “ДНР” і “ЛНР” в домовленостях взагалі немає. Однак в десятому пункті є згадка про “роззброєння всіх незаконних груп” – чим ЛДНР і є. Але і миротворців в мінських угодах немає. Міністр закордонних справ 2007-2009 років Володимир Огризко каже, що Україна повинна керуватися чинним законодавством, а “домовленості тим і гарні, що це саме домовленості, а не норма права”. За його словами, мінські угоди як інструмент припинення гарячої фази свою функцію виконали, але є великі сумніви, чи приведуть вони до відновлення суверенітету і територіальної цілісності.

“Мінські домовленості треба починати читати з першого пункту – припинення вогню. Коли він буде виконаний – всі інші теми почнуть проявлятися. А поки ми говоримо, забігаючи наперед. Треба починати з початку, а не з кінця”, – вважає екс-глава МЗС України.

Ймовірно, ліквідація терористичних організацій ДНР і ЛНР є контекстом теми миротворчого контингенту ООН в Донбасі. Військовий експерт, екс-полковник СБУ Олег Стариков розповів, що під ліквідацією мається на увазі демілітаризація території вже після прийняття мандата і введення миротворців. У той же час, сама місія ООН – досить дискусійне питання. За словами Старикова, важливим моментом є те, чи братиме участь у роззброєнні українська армія. А це вирішується мандатом ООН.

Як відомо, щоб мандат прийняли, на це повинні як мінімум погодитися Москва і Київ, а це означає необхідність компромісу. Джерела розповідають, що мова може йти про виключення з миротворчої місії сил країн НАТО і країн ОДКБ (фактично контролюються Москвою). Україна вже заявила, що проти білоруських військових через членство цієї країни в ОДКБ.

Фактично, як пояснює Стариков, роззброєння, демобілізація та реінтеграція – саме це мається на увазі, коли говорять про діяльність миротворчої місії ООН в Україні. Тому слово “ліквідація” в повному обсязі описує цей процес. “Розформовувати окремо ЛДНР ніхто не буде. Найголовніше – прийняття рішення про миротворців в Радбезі ООН. Як тільки це станеться, тоді почнуться питання демілітаризації та роззброєння”, – зазначив експерт.

У Росії передбачувано наполягають на необхідності “прямого діалогу” з маріонетками Москви. Наприклад, стверджують в РФ, без згоди бойовиків “ніяких миротворців не буде”. Крім того, там називають ЛДНР учасниками мінських угод (офіційний Київ і західні парнтери це заперечують). Тобто Москва продовжує гнути лінію втискування терористичних угруповань в Україну на особливих умовах.

Народний депутат фракції Народний фронт Андрій Тетерук, який свого часу брав участь у миротворчих операціях, бачився з Волкером в січні 2018 року. Тетерук розповів, що ліквідація відбуватиметься виключно в юридичній площині. “Це буде правова оцінка діяльності бойовиків ЛДНР, а також винесення вироків за сепаратизм, вбивства та інші злочини”, – пояснив він.

Військовий експерт Святослав Стеценко зазначив, що Волкер “просто висловив позицію США, що потрібно вести всі переговори з тими, хто реально приймає рішення, а не з їх маріонетками”. За його словами, Волкер в своїй заяві дав посил і українському уряду.

Результат пошуку зображень за запитом "донбасс"

Як зазначає Тетерук, з терористами нема про що говорити. “Ми прийняли закон, в якому визнали саме Росію країною-агресором і поклали на неї всю відповідальність за те, в якому зараз стані тимчасово окуповані території. Будь-які” посіпаки”, які видають себе за політичні квазіутворення, не сприймаються Києвом суб’єктом, з ким взагалі можна вести переговори. Єдине, про що можна з ними говорити – це складання зброї і прибуття для надання свідчень в СБУ і подальшого вироку суду “, – резюмував народний депутат.

Військове знищення: чи можливо

Слова Волкера про ліквідацію ЛДНР не мають чіткого пояснення щодо процедури. Тому варто розглянути і можливість військового сценарію.

Як зазначає Стариков, рішення конфлікту силовим методом неможливо. “Так вважає керівництво країни і наші стратегічні партнери. Заява Курта Волкера пов’язано з активною підготовкою до введення в Україні операції з підтримки миру”, – говорить Стариков.

Однак екс-полковник СБУ відзначає, що без загиблих не обійтися. Очевидно, після введення миротворчої місії не всі бандформування в Донбасі можуть погодитися на роззброєння. “Для цього і існує чотирьохтисячний поліцейський контигент, який буде роззброювати незаконні формування. Безкровно не буває ніде – ні одна операція світу так не проводилися. Гинуть і миротворці. На жаль, при роззброєнні будуть смерті”, – розповідає експерт.

Стариков також відзначає політичну складову, адже вся ця небескровна процедура буде націлена на завершення конфлікту. А момент для військового вирішення конфлікту, як це було при хорватському сценарії (операція “Буря”), Україна вже пропустила. Зараз світ не дасть Києву такої можливості, вважає екс-полковник СБУ.

За словами Тетерука, неважливо, яка це має бути операція – миротворча, сил оперативних операцій або об’єднаного оперативного штабу. Як він зазначив, найголовніше – це сприятливі умови для ліквідації терористичних анклавів. Сама заява Волкера про ліквідацію народний депутат пояснює так: “Мова йде про те, що будь-які військово-цивільні адміністрації, які спонсоруються Росією як країною агресором, не мають права на будь-яке юридичне або фізичне існування на території України. Все, крапка”.

Огризко наполягає, що Україна повинна вживати всіх необхідних заходів для звільнення територій, зокрема дипломатичні і військові. Позицію керівництва країни про військовий варіант екс-міністр закордонних справ коментує так: “На цьому етапі вважає так, на іншому – може бути інакше. Ситуація змінюється. Не можна вважати, що те, що діяло якийсь момент, буде завжди залишатися таким”.

Фізичне усунення бойовиків, які захопили українську територію, має відбуватися згідно з чинним українським законодавством. “Всі, хто скоїв кримінальний злочин, повинен бути засуджений і покараний. Цей механізм повинен діяти і на тимчасово окупованих територіях”, – пояснює дипломат. Огризко уточнив, що претензій немає лише до людей, які фактично були заручниками бойовиків в ОРДЛО.

Богдан Амінов

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://news.liga.net/articles/politics/

Читати далі ...

Cтатті

Американський стратегічний безпілотник не дає спокою окупантам Криму і Донбасу

Опубліковано

на

У неділю, 11 березня, стратегічний безпілотний літальний апарат ВВС США RQ-4A Global Hawk вкотре протягом декількох годин здійснював розвідку поблизу узбережжя Криму і Краснодарського краю, а також на лінії розмежування на Донбасі.

Безпілотник з бортовим номером 05-2024 вилетів з авіабази Сігонелла на Сицилії. У районі Чорного моря він наближався до берегів Криму і Краснодарського краю на відстань близько 40 км. Американський літальний апарат протягом декількох годин літав уздовж лінії південно-західного і південного узбережжя українського півострова, повідомляє “Інтерфакс” з посиланням на моніторингові дані західних авіаційних ресурсів.

Політ виконувався на висоті 16,1 тисяч метрів і швидкості близько 700 км на годину.

В останній раз американці здійснювали розвідку всього за два дні до цього, 9 березня. В районі Севастополя він наближався до берегів на відстань близько 30 км, тобто йшов майже по кромці морського кордону, а в районі Алупки – на 34 км.

Також безпілотники ВПС США літали поблизу анексованого Криму 26 і 11 лютого.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending