Зв'яжіться з нами

Виживалка

Війна в тилу, або 10 порад як вижити в “мирному” місті

Опубліковано

на

Останнім часом почастішали новини про вбивства чи тяжкі поранення Воїнів у мирних містах:
Кожен з нас, цивілів, які не воювали, хоча б декілька разів у житті ставав свідком конфлікту в публічних місцях. Саме свідком, а не учасником- це важливо. Так от: 90% звичайних громадян не стануть влізати в конфлікт, бо “не моя справа”, або дружина, якщо з нею йдеш, почне на ноги вішатись з проханням не встрягати, ну і т.д.

Хлопці-фронтовики, які бачили смерть в обличчя, які ховали Друзів та Побратимів – мають інакший менталітет, видозмінений війною. Їм глибоко все одно, (щоб не сказати міцніше), хто там, що і чим озброєний.

У них загострене почуття справедливості, і подекуди відсутній інстинкт самозбереження. Я це знаю, адже одного разу брав участь в подібному конфлікті, коли до мого Друга і Побратима причепилася п’яна бидлота із запитаннями “Ты шо воевал? Кто ты по жизни? Думаешь шо теперь блатной?”…

 Скажу чесно – я навіть нічого вдіяти не встиг – Друг одного тупо “запинал”(закопав), а другий, бризнувши балончиком – ганебно втік, полишивши товариша.

Знаю й такий випадок, коли інший мій Друг так само почув на свою адресу хамство про “карателя” відпочиваючи в одному з закладів під час відпустки. Він набрав Друзів з району, які теж воювали, ті під’їхали, адже хамів було багато – ну і про хамів більше нічого не відомо

Отже, треба розуміти, що Хлопці – ментально сильніші, чесніші та справедливіші, і саме тому постійно стають жертвами ситого, безкарного мирного життя, в якому ми з вами розчинилися і зачасту приймаємо як має бути, а вони цю дійсність приймати відмовляються.            Назар Приходько

Конфлікт загострився і Ви відчуваєте, що потрібно силове вирішення. Що робити, як себе поводити?

Насправді життєві ситуації бувають найрізноманітніші і чим більші Ваші знання щодо виниклої проблеми, тим більше шансів вийти переможцем. Уважно вивчаємо, це може стати в нагоді!

Розглянемо 10 найбільш смертельних помилок при силовому конфлікті

 

 • Ви чекаєте, що агресор вдарить Вас першим, щоб дати здачі. «Нормальні хлопці бійку першими не починають» – сидить у Вас в голові установка. Але від першого удару захиститися дуже і дуже складно, навіть професійному спортсмену-майстру єдиноборств. Тому виходить як у вестерні, «хотів стріляти другим, тільки помер першим»!

 

 • Коли Ви вдарили гопника, Ви дивитеся на те, який ефект справить Ваш удар (вирубався, звалився з ніг, похитнувся, хитнув головою, наче нічого й не було). Замість того, щоб відразу закріпити і розвинути успіх першої вдалої атаки, Ви даєте опоненту час оговтатися, даруєте йому безкоштовний допінг у вигляді порції адреналіну, гніву і ненависті до Вас.

 

 • Ви ведетесь на розводку «підемо вийдемо поговоримо». Можливо, Вам дивно про це читати, але 90% чоловіків дійсно вважають, що вони виходять поговорити. Насправді, за дверима Вас чекатиме або несподіваний удар з розвороту, або заздалегідь припасені арматурини, або «команда активної підтримки», зрозуміло, не Вашої.

 

 • Як продовження «дитячих» «пацанськи» понтів, самолюбство не дозволяє Вам обійти з великої відстані групу чоловіків, обрати безпечний маршрут, кожен раз готувати засіб самооборони при вході в під’їзд. Підсумок – несподівана плюха, далі не боляче і не пам’ятаю, добре, якщо знайдете себе вдома з підбитим оком, а не в реанімації і не в морзі.

 

 • Ви дійсно вважаєте, що травматичний пістолет / газовий балончик / електрошокер на дні Вашої барсетки виручить Вас у важкій ситуації. Сувора реальність така, що після першого удару, людина забуває про все на світі, і в кращому випадку незграбно відмахується. Після конфлікту приходить запізніле розуміння: «У мене ж був з собою пістолет!» (В тій барсетці, яку відібрали). Мораль: засіб самооборони витягай заздалегідь.

 

 • Ви розумієте, що бійка неминуча, але продовжуєте сумніватися і зважувати свої шанси на перемогу/на мирний результат. Чим довше Ви думаєте, тим більше у Вас в крові накопичується «поганого» адреналіну, що змушує коліна підгинатися, а руки слабшати. Увага розсіюється, все менше шансів успішно відбити готову ось-ось розпочатися атаку опонента. Правильний варіант – зрозумів, що бійка неминуча, відключив внутрішній діалог, відразу атакував першим.

 

 • Я адекватна людина і будь-який конфлікт можу залагодити мирним шляхом. Саме так і думали частина клієнтів реаніматології. А гопник так не думав, у нього мізків немає, і слухати Ваші адекватні міркування бажання теж ніякого немає. Хапаає за грудки і б’є чолом в перенісся. Правильний варіант в разі, якщо бійка неминуча – дивіться пункт вище.

 

 • Якщо занадто активно і успішно захищатися, посадять. Краще вже нехай поб’ють трішки гопники. Іноді трапляються хлопці, які не можуть вчасно зупинитися. І тільки бризнувші з пробитого черепа мізки змушують їх зрозуміти, що вони «трохи» перестаралися. Правильний варіант – безпечні для життя, але вкрай болючі удари по геніталіях, колін, гомілок.

 

 • Кричать дівчата й боягузи. Справжній козак повинен терпіти. Саме так і вважав клієнт моргу номер 6, в той момент, коли команда футбольної підтримки грала ним у футбол. Команда зрозуміла, що захопилася, тільки коли «м’ячик» почав розвалюватися. Крик змушує людей зупинитися, привертає увагу оточуючих і сильно підвищує Ваші шанси врятуватися.

 

 • Самооборона дорівнює рукопашному бою: два хлопця вийшли в центр двору, потиснули один одному руки, по команді «бій» почали обмінюватися ударами «до першої крові». Насправді, «поганий» хлопець може не зупинитися на «перші крові» і навіть перших зламаних ребрах. А якщо він відчує, що Ви перемагаєте, може вихопити ножик, або підняти цеглину. Команди «бій» могло і не прозвучати, та й обличчя опонента, який несподівано вдарив Вас цеглою в потилицю, досить складно розгледіти.

  Висновки: не ведіться на «пацанські» понти, не зволікайте, бийте першим, на вулиці чесних боїв не буває, тому домогтися перемоги потрібно за всяку ціну, адже нагорода за цю перемогу Ваше здоров’я або життя.

  Твій друг

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://www.facebook.com/pumamgo/posts/http://22lr.net.ua/

Виживалка

Що робити учаснику АТО при затриманні

Опубліковано

на

Ранковий відвідувач з сусідньої області, сивочолий тато, в очах сльози. Син, атовець, перетинав кордон, а його затримали, бо на ньому висить кримінальна справа про “самовільне залишення частини”. За годину батько з гарним настроєм поїхав. Щоб в таких ситуаціях було легше зорієнтуватись, напишу те, що пояснив цьому татові.

1. Зараз кінець 2017 року і ті, хто йшов по 1, 2 хвилі “дикої” мобілізації таки повинні офіційно звільнитись з лав ЗСУ. Облік особового складу у в/ч, на початку війни, вести було важко, а тому цілком ймовірно, що ви числитесь в списках СЗЧ ( або й безвісті зниклих). Той факт, що вас ніхто не турбував 3 роки, що у вас є посвідчення УБД та, навіть, висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби – НЕ означає, що ви автоматично звільнені з ЗСУ. Лише наказ (!) про виключення зі списків особового складу – свідчить про те, що ви вже не військовослужбовець.

2. На кордоні не треба пред’являти претензії до прикордонників на кшталт: “А ти, морда, була під Іловайськом?” або “Ти штурмував Савурку?” і т.п. Прикордонники діяти інакше не мають права, якщо мають рішення суду! Краще пред’явіть йому посвідчення УБД (тільки вже своїм, а не білоруським 🙂 , інакше ще й в КГБ завітаєте), спокійно поясніть, що вважаєте це непорозумінням. Якщо маєте захворювання, контузію, поранення – не мовчіть. Це не врятує вас від затримання, але до вас будуть ставитись відповідно.

3. Попросіть пояснити причину затримання та підставу на затримання (а це має бути ухвала слідчого-судді і тільки!). Маючи цю інформацію, ви зрозумієте, хто відкрив кримінальне провадження щодо вас, по якій статті КК вас підозрюють, в яку військову прокуратуру вас будуть доставляти. Наприклад, якщо кримінальне провадження розслідує військова прокуратура Тернопільського гарнізону – відповідно туди вас і доставлять.

4. Обов’язково телефонуєте на три номери: рідним, адвокату, місцевій спілці воїнів АТО. Моральну та правову підтримку це забезпечить. Вони ж можуть, в разі потреби привезти їжу чи необхідні ліки.

5. Далі вас доставляють у військову прокуратуру. Тут вже повинен чекати адвокат, який має зробити все можливе, щоб вам не обирався запобіжний захід, або якщо правопорушення дійсно мало місце, то щоб це був найм’якіший з видів заходів – особисте зобов’язання про явку до слідчого та суду.

6. Якщо ви під час перебування в АТО отримали контузію, поранення, маєте висновок ВЛК про непридатність (обмежену придатність) до військової служби, але не реалізували його, то, надайте підтверджуючі документи – це кардинально міняє ситуацію на вашу користь.

7. І не треба нікого боятись – ви ж Воїни, які нас захищали. Значить і ми вас захистимо!

P.S. Якщо з документів на затримання вбачається, що кримінальне провадження розслідує військова прокуратура не по місцю вашої служби, а з Луганської, Донецької області (або слідчі поліції з цих областей ) – то тут потрібно трохи й налякатись, піднімати всіх, і вся на ноги. Маєте зробити все, в рамках закону звичайно, щоб туди не потрапити. Доставка вас в ці області ускладнить і ваш захист, і підтримку. Та й мова скоріш, за все буде йти, в такому разі, не про банальне самовільне залишення частини.

Бережіть себе, Воїни!

Автор:Василь НАГОРНИЙ – адвокат, правозахисник

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:https://www.obozrevatel.com/society/

Продовжити читання ?

Виживалка

Чорні берети. Чому українські морпіхи проти кольору “морської хвилі”?

Опубліковано

на

“Зніміть з себе хрест! Бо з тієї сторони теж в хрестах ходять”. Ці слова у себе на сторінці в Facebook написала прес-офіцерка 36 окремої бригади морської піхоти ВМС ЗС України Олександра Безсмертна. Уже дві доби точаться суперечки між морськими піхотинцями і розробниками форми нового зразка для українських Збройних сил. Суть конфлікту в тому, що реформатори хочуть замінити колір берета з чорного на синьо-зелений (якщо точніше, то ультрамарин або колір морської хвилі) і переробити емблему – прибрати вінок (або як в народі називають “яйце”) і крила. Вони пояснюють це тим, що такі елементи образу морпіхоти – це радянська спадщина і такі самі берети носять військовослужбовці ВМФ РФ.

Результат пошуку зображень за запитом "в форме морской пехоты россии"

Морська піхота Росії

Під дописом Олександри Безсмертної відбувається жорстка дискусія про те, вносити чи не вносити зміни до однострою морської піхоти України.

“ЦE МІЙ БEРEТ!
ВІН ЧОРНИЙ…
Нe синій, нe зeлeний, нe кольору морської хвилі, ВІН – ЧОРНИЙ!
Свій ЧОРНИЙ БEРEТ я виборювала кров’ю і потом, відстоювала, заслуговувала, так як і всі морпіхи, які носять ЧОРНИЙ БEРEТ”, – написала вона.

Пост Олександри Безсмертної
скриншот

Одні дописувачі стверджують, що це святиня, традиції, це клятви і “байдуже, що там носять російські військові”, інші пишуть, що “якщо забороняти все, то забороняти все, звання, нагороди тощо”; треті цікавляться, “якщо вам видадуть синій берет, ви одразу станете “не гідною, не відважною, не патріотичною”??? Що мішає вам з синього, чи який там буде у вас, зробити такий самий символ нескореності як теперішній??”; а деякі морські піхотинці кажуть, що просто не одягнуть інший берет і все.

Все починає бути схожим на боротьбу принципів. Але скільки раціо в цій боротьбі? Чому саме синьо-зелений берет, чи “обріжуть” емблемі крила і який компроміс морській піхоті пропонують розробники?

Чорний берет морських піхотинців до змін
Facebook Аліна Комарова

Колір

Отже група, що працює над новим одностроєм і знаками розрізнення ЗСУ, пропонує змінити колір берета з чорного на синьо-зелений, колір морської хвилі.

“Чорний берет, це радянська спадщина. В європейській традиції є темно-синій берет для флотських стрілків (у франції це називається “фузілери”). Стрілки це цілком безпонтові звичайні безпафосні піхотинці флоту. А от десант флотський, тим більше десант, заточений для універсального десантування, для спеціальних операцій флоту, це вже командос. І от командос носять синьо-зелені берети. У нас же виходить, що з одного боку наші морпіхи люблять говорити, що вони не прості, а круті… з іншого вони носять простий берет. Є європейська традиція розподілу кольорів, котрої тримаються в перевежній більшості країн – чорний, це берет танкових підрозділів, подекуди інженерів, в кількох країнах – піхоти. Тобто механізованих панцерних частин”, – пояснив координатор авторської групи Віталій Гайдукевич.

Новий колір берета для морської піхоти
Facebook Аліна Комарова

Він додав, що українська “морська піхота тренується в обсягах суттєво більших, ніж просто флотські стрілки. І вони статусом мають бути вищі – командос. Як це і є в Британії, Нідерландах, Франції, Норвегії, Італії…”.

Італійські бойові пловці Сomsubin
З відкритих джерел

Royal marines commando. Велика Британія
З відкритих джерел

Marines. Норвегія
З відкритих джерел

Віталій Гайдукевич також розповів, чому радянських морпіхів одягли саме в чорні берети: “Там все примітивно було як чобіт – флотські бушлати були чорні, от і берет зробили чорним. Л – логіка. СРСР взагалі примітивний в сенсі символіки”.

Натомість Олександра Безсмертна на закиди про радянську спадщину і що немає різниці в кольорах пише: “Такий Вам малeнький приклад: змініть українську вишиванку на футболку з написом я❤Україну. Патріотом Ви залишились, алe вжe нe комільфо. Справа далeко нe в патріотичності….задумайтeсь”.

Що ж до чорного берета у російському війську. Його носив спецназ ВМФ СРСР, тепер – Російської Федерації, бойові частини берегових військ ВМФ, танкові війська, СОБР МВС Росії, СОБР Росгвардії, (ОМОН МВС СРСР, ОМОН МВС Росії, ОМОН Росгвардії).

Морська піхота Росії
З відкритих джерел

Беретний знак 

До цього часу емблема на береті українського морського піхотинця була овалом з трьома головними символами – якір, меч і крила. Як пояснюють самі морпіхи, вони символізують три стихії, в яких може діяти МП – по суходолу, з повітря і з моря.

Авторська група Гайдукевича пропонувала варіант з рушницями, без крил і без вінка.

Початковий проект нового берета для морської піхоти
Віталій Гайдукевич

Запропонована емблема – рушниці і якір. Не затвердили
З відкритих джерел

“Якір і дві схрещені рушниці – традиційні символи морської піхоти в світі. В Україні використовували козацькі самопали та додатково меч Петра Сагайдачного. Українське козацтво в чисельних морських походах на Чорному, Середземному морях та Балтиці явило світові типову манеру дій морських піхотинців – висадка з моря на ворожу територію та штурм з моря укріплень.

Самопал – основна вогнепальна зброя козака і той елемент, що перегукується з європейськими гвинтівками на емблемах, Гетьман Сагайдачний керував морськими походами козаків під час блискучих десантних операцій в Криму, при нападах на Кафу (Феодосію), Гезльов (Євпаторію), в успішних нападах на Стамбул”.

Однак це також викликало обурення у морських піхотинців, мовляв, як це так, без крил! Віталій Гайдукевич розповів, що розробники пропонують компроміс – “ми лишаємо крила, але колір берета все одно змінюємо”.

Емблема на берет морпіха. Останній варіант
Віталій Гайдукевич

“Я давал клятву черному берету. Видел, как пацаны и девченки когти рвали, когда сдавали на берет, пробегая 80-километровый марафон, видел сослуживцев на войне в черных беретах. Я видел, как черные береты лежали в гробу погибших. Х*Р я соглашусь с тем, что берет нужно менять. Морская пехота Украины = черный берет!” – коментує Денис Сісин під дописом прес-офіцерки Олександри Безсмертної.

За словами Віталія Гайдукевича, наказ про зміни в однострої планують опрацювати до 30 вересня.  За моїми власними джерелами, командири морських піхотинців хочуть звертатися до вищих чинів і відстоювати чорний колір свого берета. Скептики прогнозують, що нічого не вийде, бо “систему зсередини не змінити”.

Ірина Сампан

Довідка з  Вікіпедії – вільної енциклопедії:

Девіз «Вiрний завжди

Під час анексії Криму російськими морпіхами 24 березня 2014 року Рада національної безпеки і оборони України доручив кабінету міністрів провести «передислокацію українських військових в Криму», а міністр оборони Росії Сергій Шойгу розпорядився надати всім українським військовослужбовцям можливість покинути Крим.

26 березня 2014 року з Криму були виведені 47 військовослужбовців 1-го батальйону морської піхоти, які були тимчасово розквартировані в Генічеську. В кінцевому підсумку, вирішили продовжити службу в збройних силах України 137 військовослужбовців 1-го батальйону морської піхоти, які покинули Крим з особистими речами, але без зброї і військової техніки. 27 березня 2014 вони були розміщені в Києві, в казармах Президентського полку.

З трьохсот військовослужбовців 501-го батальйону морської піхоти прийняли рішення продовжити службу в збройних силах України 59 військовослужбовців, які покинули Крим 9 квітня 2014.

В цілому з 600 розквартированих в Криму морських піхотинців на материкову частину України переїхало 200 чоловік. «Вiрний завжди

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.Джерело:https://ua.112.ua/

Продовжити читання ?

Виживалка

Міцнефет – покриття, що рятує бійця від снайпера (досвід армії Ізраїлю)

Опубліковано

на

Міцнефетом у армії оборони Ізраїлю називають сучасне камуфляжне покриття на шоломі солдата, що сприяє маскуванню бійця на полі бою.

Зазвичай, ізраїльський піхотинець ще з перших тижнів своєї служби в армії власноруч виготовляє собі міцнефет з двосторонньої маскувальною сітки. Таким чином, один міцнефет можна буде використовувати як в лісі, так і в пустелі, просто вивертаючи його навиворіт, що, погодьтеся, і дешево, і зручно, і ефективно.

Міцнефет не повинен спадати з каски і облягати її, а «безформно» на ній триматися.

Міцнефет не повинен спадати з каски і облягати її, а «безформно» на ній триматися.

Звичайно, маскування для шолома – ідея не нова. Однак міцнефет – чисто ізраїльська розробка. Вперше такі шоломи використовували спецпризначенці у Південному Лівані, а з середини 90-их вони стали невід’ємною частиною усі піхотних підрозділів ізраїльської армії.

Міцнефет «ламає» силует бійця і тим самим дезорієнтує ворожого солдата. Річ у тім, що людське око найбільш гостро і оперативно сприймає добре знайомі мозку форми. Таким чином незамаскований силует солдата на відкритій місцевості мозок миттєво виявляє та ідентифікує як ціль. Міцнефет спотворює звичний силует каски і не так «світить» солдата на місцевості.

Мицнефет из двусторонней маскировочной сетки можно использовать как под лес, так и под пустыню, выворачивая его в нужный момент наизнанку

Міцнефет з двосторонньої маскувальної сітки можна використовувати як під ліс, так і під пустелю, вивертаючи його в потрібний момент навиворіт.

Навіть якщо супротивник зможе ідентифікувати військовослужбовця в міцнефеті, то, через оптичний обман, вже на дистанціях далі від 100 метрів, стандартні методи прицільної стрільби виявляться малоефективними.

Однак міцнефет не призначений для використання в умовах міста і це мабуть єдиний його недолік. Окрім свого головного призначення польового камуфляжу, міцнефет також створює тінь, що непогано захищає солдата від сонця. Крім того, міцнефет запобігає появі відблисків від каски, що ефективно рятує бійця від мимовільного демаскування.

Міцнефет спотворює звичний силует каски і не так «світить» солдата на місцевості.

Міцнефет спотворює звичний силует каски і не так «світить» солдата на місцевості.

Хоч цей корисний аксесуар можна вільно придбати в ізраїльських та українських виробників, як було сказано раніше, міцнефет серед солдатів прийнято виготовляти власноруч. Для цього потрібно взяти шматок товстої маскувальної сітки, вшити по краях гумову стрічку. Після виготовлення міцнефет потрібно закріпити на касці, однак таким чином, щоб за необхідності можна було його швидко зняти.

Як дізнатися, що міцнефет виготовлений правильно? Міцнефет не повинен спадати з каски і облягати її, а «безформно» на ній триматися. Якщо міцнефет пошитий правильно і правильно застосовується, то виходить дешевий, але надзвичайно ефективний засіб, що значно підвищує шанси бійця на виживання в сучасній війні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://zbroya.info/uk/blog/

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending