Зв'яжіться з нами

Cтатті

Війна має бути професійною навичкою. Або чим відрізняються армії Заходу і Сходу

Опубліковано

на

Діяльність на війні подібна до руху в середовищі з опором. Як людина, занурена у воду, не може виконати найприродніші і прості рухи, наприклад, ходити, так і на війні людині не підготовленій, важко. Знання цих можливих перешкод – основна частина воєнного досвіду, про який останнім часом так багато говорять. І чисто зовні здається, що немає засобів знизити витрати від труднощів, які виникають у мирний час? Засіб є, і він один – це навичка армії до війни. Навичка привчає тіло до величезного напруження, душу – до небезпеки, розум – до обережності проти перших вражень. Подібно до того, як людське око, в темряві розширюючи зіниці, використовує слабке світло і починає поступово розрізняти предмети в приміщенні, так і досвідчений Солдат може орієнтуватися на війні, в той час, як перед недосвідченим новобранцем розстеляється лише непроглядна нічна імла.Жоден командувач (або полководець) ніколи не може відразу дати армії знавичку до війни. А навчання у мирний час є лише її слабкою заміною у порівнянні зі справжніми воєнними випробуваннями. Тому держави, які давно перебувають у стані миру, завжди прагнуть залучити офіцерів, які служили у різних театрах воєнних дій, або відправити своїх офіцерів у ті регіони, де ведуться воєнні дії, щоб вони могли повчитися мистецтву ведення війни.Адже вираз si vis pacem, para bellum (хочеш миру – готуйся до війни) не втратив свої актуальності не тільки у XXI столітті, але й не втратить її ніколи. Цей найважливіший принцип воєнної підготовки Стародавніх Римлян на початку XIX століття розшифрував прусський військовий теоретик Карл фон Клаузевіц:

Чим менша та жертва, яку ми вимагаємо від нашого противника, тим меншим буде його опір. Але чим менші наші вимоги, тим меншою буде і наша підготовка. Чим менш значуща наша політична мета, тим меншу ціну вона має для нас і тим легше відмовитися від її досягнення. А тому й наші зусилля будуть менш затратними

Хто такі офіцери в арміях будь-якої країни? Офіцер – це латинське слово, в буквальному сенсі означає ОФІЦІЙНО найнятого для РОБОТИ в армії (або якому-небудь іншому відомстві) ЛЮДИНИ. Наприклад, коли ви дивитесь американський фільм, в якому поліцейський зупиняє машину, то водій машини звертається до поліцейського словами: «Що трапилося, ОФІЦЕРЕ»? саме з цієї причини. Незважаючи на те, що ЗВАННЯ цього офіцера – СЕРЖАНТ.

З’явилися перші офіцери в Легіонах Стародавнього Риму. І з’явилися вони з тієї причини, що патриціїв (тобто, Римської касти воїнів) на всі Легіони не вистачало. І тому за імператора Веспасіана було прийнято мудре рішення: якщо є Легіонери з числа простолюдинів, але які володіють необхідними властивостями розуму, то їх можна висувати на командирські посади. До Легата Легіону (командувача конкретного Легіону) включно. Стародавній Рим воював часто і тому втрата воїнів (тим паче, за кастової системи) була чималою. Легіони спочатку формувалися за принципом професійної армії з числа бажаючих реалізуватися на війні громадян Риму, пізніше і союзників. За Веспасіана взагалі пішли ще далі і статус патриціїв роздавали за вчинені військові заслуги (не плутати з подвигами).

Стародавні Римляни – перші, хто звернули увагу на залежність невдалої воєнної кампанії і на кількість «героїв», що з’являється. Чим більш невдалою була воєнна кампанія і чим більше командувачі приховували (або підміняли) чисельні склади сил сторін та їхнє положення і замінювали їх описами «подвигів», тим більш провальною була кампанія.
У цьому й полягає перша історична відмінність офіцерів західного і східного просторів.

Для офіцерів західного простору війна – це сенс життя і бажання особистої реалізації. При цьому самі бойові дії – це банальна праця, яка відповідним чином оплачується

Як і будь-яка інша праця, праця офіцера може мати заслуги тільки на війні, і тільки тоді, коли зроблено дійсно щось надзвичайне. Тоді як для офіцерів східного простору, в силу релігійних особливостей, війна – це погано, вбивати – це гріх, а можливість особистої реалізації – це гординя. Причому два останніх «релігійних» терміна не мають аналогів у західних мовах і не перекладаються, наприклад, англійською мовою. Тому офіцери східного простору це переважно банальні пацифісти, які прийшли в армію не реалізовуватися у війнах, а просто паразитувати за рахунок суспільства. Наведу два характерні приклади для західного простору, які не мають аналогів у східному просторі.

У 1942 році частини 1-ї дивізії гірських стрільців Німеччини знаходилися в районі Ельбрусу. Командира однієї з кампаній (так в арміях західного простору називається рота), гауптмана Гротта, там пам’ятають досі. І не тому, що він багато пив і гуляв з жінками, а тому що міг показати місцевим жителям, що вони занадто далеко ходять по воду. Рівень компетенції німецького гауптмана, командира роти (!) був на рівні професійного геолога. Тому, коли Гротт один раз показав, що джерело води знаходиться за 5 метрів від крайньої хати в селі, більше в окрузі ніхто не сумнівався в знаннях невідомого німця. Подібним рівнем знань тоді володіли абсолютно всі офіцери західного простору. А на сьогоднішній день рівень компетенції командира кампанії ще набагато вищий.

Інший приклад. Січень-лютий 1991 року. Остання танкова битва ХХ століття, битва на 73-й довготі. 9 американських танків М1А1 і 16 бойових машин піхоти бойової групи «Орел» під командуванням капітана МакМастера протистояли 80-ти танкам і понад ста бойовим машинам піхоти елітної механізованої дивізії іракців Таувахальна. Якщо на цей бій дивитися крізь призму «радянського військового мистецтва», то у американців не було жодних шансів на перемогу. Оскільки є проста арифметика: 80 ділимо на 9 і отримуємо (приблизно) 8,9 – це і є «бойовий потенціал» танків іракської сторони. Це просто чарівна «методика», але є кілька «АЛЕ». Але, американські танки на 1991 рік були обладнані системою ситуаційної обізнаності першого покоління, а приціли навідників мали тепловізори. Тому 9 танків М1А1 зайшли в тил 80-ти іракських (причому під час піщаної бурі) і знищили всі іракські танки і всі бойові машини піхоти, а власних втрат не мали. Але це тільки зовнішня сторона проблеми.

Ви просто вдумайтесь у рівень компетенції капітана західного простору! Він, будучи всього-навсього командиром бойової групи сам приймає рішення про БИТВУ! Спробуйте знайти подібний приклад у сучасній історії східного простору! А тепер зробіть висновок про те, який рівень відповідальності і відповідно довіри існує у полковника, або наприклад, скажімо, у генерала західного простору. Це і є те, що прийнято називати внутрішнім воєнно-стратегічним лідерством.

У результаті другого прикладу ми підійшли до другої зовні непомітної закономірності діяльності офіцерів західного і східного просторів. Називається ця закономірність – ДОВІРА. Без цього простого слова західна система управління не функціонує. Тоді як східна система управління не функціонувала ніколи. Тому що в силу релігійних особливостей на східному просторі не прийнято довіряти старшим, молодшим. А будь-яке рішення в ході бойових дій приймає не той, хто виконує конкретну бойову дію, а «верховний правитель».

Є ще третя відмінна закономірність офіцерів західного і східного просторів також пов’язана з релігійними особливостями. Називається ця особливість – Військова Честь. Військові західного простору (офіцери, зокрема) є спадкоємцями Лицарських Орденів середньовіччя. Лицарських Орденів східний простір не знав, тому на всьому східному просторі слово «помста» означає «честь». І саме цим пояснюється неконтрольована, незрозуміла і непотрібна жорстокість при веденні воєнних дій арміями східного простору.

Для офіцерів західного простору: «… Військова Честь є необхідною умовою для існування і функціонування права війни, запорукою того, що будуть дотримуватися принципи домовленості. Військова Честь забезпечує необхідну основу для існування і роботи договорів, як інструментів, які є юридично обов’язковими … ».

Якщо зі словами лейтенант і майор в арміях східного простору особливих проблем немає. То ось з англійським словом «Генерал» – означає загальний (загальне керівництво частинами під час битви), у східного простору не просто проблема, а ЩАСТЯ, причому в буквальному сенсі цього слова. Для західного ж простору – це слово означає відповідальність і внутрішнє військово-стратегічне лідерство.

Що таке внутрішнє військово-стратегічне лідерство? Простими словами – це військовий авторитет. Наприклад, дуже багатьох людей хвилює питання: «Чому Україні, яка не збиралася захоплювати Росію-Московію, але яка не перший рік веде з нею війну, США не дають озброєння»?

Тому що воєнні України не хочуть у війні, яка триває вже третій рік, брати на себе відповідальність за долю своєї країни. І відповідати за свої слова перед західними партнерами. Крім того, і найголовніше, ці воєнні не є воєнними авторитетами у своїй країні

Оскільки до думки офіцерів міністерства оборони або генерального штабу України ніхто не дослухається.

В результаті узагальнення багатовікового досвіду ведення бойових дій на заході були зроблені наступні практичні висновки про необхідність застосування офіцерів і уорент-офіцерів (на східному просторі сержантів). Безпосередньо офіцери – це більше адміністратори і управлінці, яких на заході називають одним словом «менеджери». Але при цьому від них вимагається не просто компетенція, а компетенція на найвищому рівні. Говорячи зовсім просто, офіцери західного простору займаються логістикою, тобто забезпеченням (від і до) своїх підлеглих.

У них немає «заступників по тилу», вони не втручаються у процес підготовки Солдатів і до планування бою на рівні відділення, взводу і кампанії. Це все завдання уорент-офіцерів, яких на заході називають професійними Рембо. А Людина, яка має звання сержант-майора армії США, є не тільки Лідером для Солдатів, але й для офіцерів зокрема. І без нього не відбувається жодне засідання в Комітеті начальників штабів ВС, де, між іншим, засідають і Генерали.

Є, наприклад, у воєнній термінології західного і східного просторів слово «ініціатива». У східному просторі ініціатива хвилює тільки ініціатора. Саме з цієї причини вона ніби й потрібна, але не дуже.

А для західного простору, ініціатива – це готовність діяти за відсутності наказів, коли існуючі накази більше не відповідають ситуації, або коли виникають непередбачені можливості чи загрози

Воєнна історія має безліч прикладів, коли дія або бездіяльність підлеглого сильно позначилась на тактичній, оперативній і навіть стратегічній ситуації.

Пояснюються ці речі західного простору по відношенню до східного дуже просто. Починаючи з середини XV століття на заході змінився рівень ставлення до людини – їй почали довіряти. Без відповідної довіри ніколи б не було великих географічних відкриттів. У цей час у східному просторі існувала «небесна твердь» і «християнська топографія», що описує подорожі по 12 всесвітах, але не дає опису Дніпра і його русла в районі Києва. А про довіру наочно говорять факти: скасування кріпосного права – де-юре в 1861 році, а де-факто отримали паспорти селяни тільки в 1968 році, через 100 років після «скасування».

Все це відбувається в результаті сучасних «упереджених поглядів», які перебувають за межами науки, досвіду і, головне, здорового глузду. Бо, все перераховане відноситься, до так званої, сфери генія, який сам по собі вищий за інших, але, який концептуально відстав від заходу мінімум на 800 років.

Шкода того воїна, який задовольняється вузькими межами цих «правил»! Шкода теорію, яка протистоїть розуму! Ця теорія не може виправити протиріч жодними приниженнями, і чим більше приниження, тим швидше насмішка і презирство виженуть її з реального життя.

Автор:Роман Шухевич

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://mega-polis.in.ua

Читати далі ...
Реклама
1 коментар

1 коментар

 1. kunak59

  14.04.2017 при 15:01

  В первую очередь запретить Семки-..Я о образовании и воспитании ..Готовить сержантский состав далеко от украины-без приезда сюда в отпуск По принципу фильма Сволочи..Оттуда пойдет армия,а не от Верховной серпентария божьих недоумков

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Cтатті

Американський стратегічний безпілотник не дає спокою окупантам Криму і Донбасу

Опубліковано

на

У неділю, 11 березня, стратегічний безпілотний літальний апарат ВВС США RQ-4A Global Hawk вкотре протягом декількох годин здійснював розвідку поблизу узбережжя Криму і Краснодарського краю, а також на лінії розмежування на Донбасі.

Безпілотник з бортовим номером 05-2024 вилетів з авіабази Сігонелла на Сицилії. У районі Чорного моря він наближався до берегів Криму і Краснодарського краю на відстань близько 40 км. Американський літальний апарат протягом декількох годин літав уздовж лінії південно-західного і південного узбережжя українського півострова, повідомляє “Інтерфакс” з посиланням на моніторингові дані західних авіаційних ресурсів.

Політ виконувався на висоті 16,1 тисяч метрів і швидкості близько 700 км на годину.

В останній раз американці здійснювали розвідку всього за два дні до цього, 9 березня. В районі Севастополя він наближався до берегів на відстань близько 30 км, тобто йшов майже по кромці морського кордону, а в районі Алупки – на 34 км.

Також безпілотники ВПС США літали поблизу анексованого Криму 26 і 11 лютого.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

 1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
 2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
 3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
  Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
 4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Trending