Connect with us

Соціалка

Військова пенсія поки що у відставці

Published

on

Кабмін зірвав термін подачі у Верховну Раду законопроекту про військові пенсії. Народні депутати і експерти побоюються, що за два пленарні тижні, які залишилися до кінця року  питання може бути не вирішене.

В Україні назріває «пенсійний» скандал, причому, судячи з фактів даної історії, з вини Кабінету міністрів. Йдеться про законопроект щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям. Це питання зараз широко обговорюється в соцмережах і ЗМІ.

Справа в тому, що 3 жовтня Верховна Рада прийняла пенсійну реформу, завдяки якій були з жовтня перераховані в сторону підвищення соціальні пенсії. Але це не торкнулося тих, чиї пенсії нараховуються за спецзаконами – військових і силовиків.

Кабмін пояснив буксування розробки відповідного законопроекту тим, що на сьогодні у військовослужбовців, які зараз виходять на пенсію, і тих, хто вийшли 20 років тому, втричі відрізняються розрахункові суми. Тобто, це потрібно впорядкувати. Крім того, складність ще полягає в тому, що, змінивши посадові оклади військовим, відразу ж потрібно підвищувати пенсії тим, хто вже на заслуженому відпочинку.

З огляду на специфіку питання, парламент доручив уряду до 1 листопада 2017 року підготувати і подати на розгляд відповідний законопроект. Але його досі немає. І це може зірвати обіцянку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, що військові пенсіонери, яких налічується понад 540 тисяч, отримають підвищені виплати вже з 1 січня 2018 року.

Ветерани звернулися до Мінсоцполітики з питанням, коли можна очікувати завершення роботи над законопроектом, але відповіді так і не надійшло.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, відповідальний в тому числі за соціальну політику, заявив, що нічого конкретного сказати не може: «Я по суті нічого не можу сказати, так як зараз над цим працює Мінсоцполітики. Це було персональне доручення президента Реві (Андрій Рева є головою Мінсоцполітики). Думаю, зараз цей законопроект виписується ».

Голова парламентського комітету з питань соціальної політики Людмила Денисова підтвердила, що законопроекту в Раді немає і тому чи будуть у військових нові пенсії з 1 січня 2018 року, важко сказати. За її словами, у неї була розмова з Ревою, який пояснив механізм розробки довгоочікуваного документа.

«Я розмовляла з Ревою, він сказав наступне – спочатку законопроект, який до цих пір в стадії підготовки, він повинен бути розглянутий на своєму засіданні Рада національної безпеки і оборони, потім як концепція він повинен бути схвалений президентом, а тільки потім він буде внесений до Ради через Кабінет Міністрів. Після цього він надійде в парламентські комітети, потім він потрапить до сесійної зали на голосування. Але закону в Раді досі немає. Є тільки одне – обов’язковий термін подачі зірваний. У нас залишаються два пленарні тижні до кінця року, щоб розглянути цей законопроект », – зазначила Денисова.

Вона пояснила, що в бюджеті повинні бути передбачені кошти на перерахунок військових пенсій. Але якою буде цифра – невідомо, так як концепція законопроекту не представлена.

Народний депутат, координатор групи «Інформаційне опір» Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Фейсбуці написав, що є надія подачі законопроекту в Раду найближчим часом. «Не можу сказати, які позиції в ньому відобразить уряд. Раніше в Кабміні запевняли, що військові пенсіонери в реальності відчують підвищення. Що ж, подивимося. Якщо Кабмін свою обіцянку не виконає – будемо боротися », – підкреслив нардеп.

Тобто, закон про «військових» пенсії на особливому рахунку і його проходження в Раді, коли таке трапиться, буде під пильною увагою.

На думку голови експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Бориса Кушнірука, отримання нових пенсій військовими вже з 1 січня 2018 рік залишається під великим питанням. Швидше за все, відповідного законопроекту не було відразу в пакеті пенсійної реформи, тому що він вимагав додаткового узгодження з МВФ.

«Все впирається в ціну питання. І мова йде про досить велику суму – у нас багато військових, тим більше їх число останнім часом тільки зростає з урахуванням агресії Росії. І головне – на жаль, боюся, що в цей «пенсійний» процес ми вкладемо радянську філософію, яка приведе в тупик. Більше того, військових це ніяк не захистить і не викреслить з цієї сфери корупційну складову. Важливо, яка буде запропонована концепція нарахування військових пенсій. Побоююся, що все може перетвориться в вакханалію популізму, щоб знову не стали роздавати передвиборних слонів, не усвідомлюючи, що ми підриваємо логіку того, що покликані зробити реформи », – зазначив експерт.

Він вважає, що, найімовірніше, умови перегляду пенсій військовим будуть надзвичайно пільговими. А тут потрібен більш консервативний підхід: не так перегляд обсягу виплат, скільки перехід на систему інслайт, так зване страхування життя. Тобто, військовий страхується на час перебування на службі, наприклад, – 20 років. По завершенню служби він отримує цей грошовий пакет і приймає рішення, що з ним робити – придбати земельну ділянку або квартиру. У разі отримання інвалідності або загибелі військового, йому або членам його сім’ї відповідно до цього ж страховому пакету виплачується компенсація. Що стосується державної пенсії, то вона повинна нараховуватися по досягненню пенсійного віку, і це крім страхового пакету, який може бути наданий один раз повною сумою, а може за договором з одержувачем виплачуватися певним обсягом щомісяця. Дана модель дуже поширена на Заході.

Але ця пропозиція до роздумів. А як із ситуації вийдуть наші чиновники, поки залишається загадкою. Проте, залишається сподіватися, що питання вирішиться найближчим часом, чого і вимагає законодавство.

Автор: Нана Чорна

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Соціалка

Які документи повинні бути в особовій справі при звільненні зі служби

Published

on

Ви військовослужбовець Збройних Сил України, який набув право на звільнення і, на жаль, вирішили звільнитися?
Зверніть увагу на документи, які серед іншого повинні бути в особовій справі:

1. Витяг із наказу про звільнення (по особовому складу)
2. Витяг із наказу про виключення зі списків військової частини (по стройовій частині)
3. Службова характеристика (для подальшого працевлаштуваня)
4. Довідка про доходи (у разі відсутності постійного місця роботи до прийняття на військову службу – для подання в центр зайнятості та нараховування допомоги по безробіттю)

Особисто військовослужбовець отримує:
5. Військовий квиток (заповнений у встановленому порядку з відміткою про звільнення в запас та печаткою, а також із відміткою в розділі про участь у боях і походах – участь в АТО (у разі залучення до складу сил і засобів АТО)
6. Припис до військового комісаріату (разом із обов’язковим зазначенням вихідного номеру, за яким особова справа надіслана до того ж таки військового комісаріату).

Крім того, за потребою Ви можете бути направлені для проходження ВЛК при звільненні.

У разі Вашого залучення до складу сил і засобів АТО і не отримання статусу УБД до моменту звільнення Ви маєте отримати пакет документів:

– довідку про безпосередню участь в АТО
– витяги з наказів ПЗК АТЦ СБУ про залучення (вилучення) до (зі) складу сил і засобів АТО
– витяги з наказів ПЗК АТЦ СБУ (ОТУ) по стройовій частині щодо про прибуття (вибуття) до (зі) складу сил і засобів АТО.

У разі, якщо командир військової частини до моменту Вашого звільнення з військової служби уже направив необхідні документи для оформлення статусу УБД до відповідної Комісії, посвідчення УБД надійде до військової частини, після чого посадові особи надсилають посвідчення до військового комісаріату.

До видання наказу про звільнення Ви можете подати встановленим порядком рапорт:
– щодо отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за поточний рік (у разі наявності підстав та підтверджуючих документів)
– щодо виплати грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки за поточний рік (у разі наявності таких)
– щодо виплати грошової допомоги для оздоровлення (якщо така не отримувалась протягом поточного року).
– щодо виплати грошової компенсації за неотримане речове майно (у разі наявності такого, порядок визначається постановою КМУ від 16 березня 2016 р. № 178).

Юридична служба Збройних Сил України

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading

Соціалка

В Україні створять Міністерство у справах ветеранів

Published

on

Служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції прогнозує початок створення Міністерства у справах ветеранів у 2018 році.

Про це повідомив заступник голови Держслужби ветеранів В’ячеслав Марченко.

“Я думаю, що буде процес ініційований вже наступного року, оскільки всі згодні, що потрібно: ветерани згодні, міністерство профільне згідно, здається, “нагорі” теж є розуміння. Є деякі кадрові питання, фінансові питання, тому очікуємо, що до кінця наступного року вже буде запущений процес створення міністерства. З початку 2019 року – запуск”, – сказав він.

За словами Марченка, кілька разів відбувалися обговорення на рівні Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики, в профільних комітетах Верховної Ради, і всі погодилися про необхідність створення такого відомства.

В даний час в Україні понад 300 тис учасників бойових дій, які пройшли АТО а програми підтримки ветеранів в Україні розосереджені між більш ніж 20 міністерствами та відомствами щодо забезпечення реалізації прав на пільги та інші державні гарантії ветеранів. З огляду на кількість цих відомств, надзвичайно важко проконтролювати потік коштів, що виділяються на соціальну підтримку цієї категорії громадян. Зосередження матеріальної бази в одному міністерстві краще забезпечить цільове використання коштів і одночасно контроль за їх витрачанням.

Турбота про ветеранів є важливим елементом мотивації збройних сил і боєздатності армії. Одну з найбільш комплексних систем допомоги для ветеранів з поміж інших країн світу мають Сполучені Штати. Стандартом США в турботі про ветеранів є те, щоб кожен ветеран отримав належні йому привілеї і зміг скористатися всіма правами.

21 млн громадян США, або 7% всього населення, є ветеранами збройних сил США. Міністерство у справах ветеранів США (англ. United States Department of Veterans Affairs, VA) – виконавчий департамент уряду США. Це друге за величиною федеральне міністерство після міністерства оборони США з чисельністю персоналу близько 280 тисяч чоловік. До компетенції міністерства входить оформлення іпотечних кредитів, страхування життя, призначення пенсій, допомог і пільг (включаючи випадки виплати при втраті працездатності, втрати годувальника, медичні пільги і виплати на поховання) для ветеранів збройних сил США і членів їх сімей. Міністерство очолює міністр у справах ветеранів. На сьогоднішній день всі міністри, що призначалися на цю посаду, були ветеранами збройних сил США.  Міністерству належить 153 госпітальних установи, 895 поліклініки й амбулаторії, 125 цвинтарів, а також інші федеральні земельні ділянки та об’єкти нерухомості. Річний бюджет $ 167 млрд (2016).

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading

Новини

Скільки будуть отримувати військові з Нового року

Published

on

Уже з 1 січня 2018 року посадові оклади військовослужбовців збільшаться в 4,5 рази. Таку ініціативу Кабмін оголосив ще в серпні, коли була ухвалена постанова «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового й начальницького складу та деяких інших осіб» №704. Аналітики «Слова і Діла» з’ясували, кому з військових та на скільки піднімуть оклади та чи виграють від підвищення рядові солдати.

Головна зміна нової схему грошового забезпечення військовослужбовців – із 1 січня 2018 року посадовий оклад військових залежатиме від прожиткового мінімуму. Тобто зарплати не потребуватимуть ручного керування, а будуть індексуватися автоматично.

Крім того, зростуть оклади за військові звання. Зокрема, за звання «солдат» платитимуть не 30, а 560 грн, а за «майора» – 1420 грн. Ще більше отримає генерал – 1870 грн.

Ще одне нововведення – виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які підписали свій перший контракт. Закладена сума – від 8 до 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Натомість збережені основні виплати військовослужбовцям. А саме: залишається надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцями в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років. Зберігаються надбавки за службу в умовах режимних обмежень та за кваліфікацію, виплата матеріальної допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Незмінна й окрема щомісячна винагорода військовослужбовцям за безпосередню участь у зоні проведення АТО. З нового року військовослужбовцям, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення, винагорода виплачуватиметься в розмірі не меншому, ніж 10 тисяч гривень, а військовослужбовцям, які виконують завдання в інших місцях проведення АТО, – не меншому, ніж 4 500 гривень.

Детальніше – на інфографіці.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending