Зв'яжіться з нами

Соціалка

Військова пенсія поки що у відставці

Опубліковано

на

Кабмін зірвав термін подачі у Верховну Раду законопроекту про військові пенсії. Народні депутати і експерти побоюються, що за два пленарні тижні, які залишилися до кінця року  питання може бути не вирішене.

В Україні назріває «пенсійний» скандал, причому, судячи з фактів даної історії, з вини Кабінету міністрів. Йдеться про законопроект щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям. Це питання зараз широко обговорюється в соцмережах і ЗМІ.

Справа в тому, що 3 жовтня Верховна Рада прийняла пенсійну реформу, завдяки якій були з жовтня перераховані в сторону підвищення соціальні пенсії. Але це не торкнулося тих, чиї пенсії нараховуються за спецзаконами – військових і силовиків.

Кабмін пояснив буксування розробки відповідного законопроекту тим, що на сьогодні у військовослужбовців, які зараз виходять на пенсію, і тих, хто вийшли 20 років тому, втричі відрізняються розрахункові суми. Тобто, це потрібно впорядкувати. Крім того, складність ще полягає в тому, що, змінивши посадові оклади військовим, відразу ж потрібно підвищувати пенсії тим, хто вже на заслуженому відпочинку.

З огляду на специфіку питання, парламент доручив уряду до 1 листопада 2017 року підготувати і подати на розгляд відповідний законопроект. Але його досі немає. І це може зірвати обіцянку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, що військові пенсіонери, яких налічується понад 540 тисяч, отримають підвищені виплати вже з 1 січня 2018 року.

Ветерани звернулися до Мінсоцполітики з питанням, коли можна очікувати завершення роботи над законопроектом, але відповіді так і не надійшло.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, відповідальний в тому числі за соціальну політику, заявив, що нічого конкретного сказати не може: «Я по суті нічого не можу сказати, так як зараз над цим працює Мінсоцполітики. Це було персональне доручення президента Реві (Андрій Рева є головою Мінсоцполітики). Думаю, зараз цей законопроект виписується ».

Голова парламентського комітету з питань соціальної політики Людмила Денисова підтвердила, що законопроекту в Раді немає і тому чи будуть у військових нові пенсії з 1 січня 2018 року, важко сказати. За її словами, у неї була розмова з Ревою, який пояснив механізм розробки довгоочікуваного документа.

«Я розмовляла з Ревою, він сказав наступне – спочатку законопроект, який до цих пір в стадії підготовки, він повинен бути розглянутий на своєму засіданні Рада національної безпеки і оборони, потім як концепція він повинен бути схвалений президентом, а тільки потім він буде внесений до Ради через Кабінет Міністрів. Після цього він надійде в парламентські комітети, потім він потрапить до сесійної зали на голосування. Але закону в Раді досі немає. Є тільки одне – обов’язковий термін подачі зірваний. У нас залишаються два пленарні тижні до кінця року, щоб розглянути цей законопроект », – зазначила Денисова.

Вона пояснила, що в бюджеті повинні бути передбачені кошти на перерахунок військових пенсій. Але якою буде цифра – невідомо, так як концепція законопроекту не представлена.

Народний депутат, координатор групи «Інформаційне опір» Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Фейсбуці написав, що є надія подачі законопроекту в Раду найближчим часом. «Не можу сказати, які позиції в ньому відобразить уряд. Раніше в Кабміні запевняли, що військові пенсіонери в реальності відчують підвищення. Що ж, подивимося. Якщо Кабмін свою обіцянку не виконає – будемо боротися », – підкреслив нардеп.

Тобто, закон про «військових» пенсії на особливому рахунку і його проходження в Раді, коли таке трапиться, буде під пильною увагою.

На думку голови експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Бориса Кушнірука, отримання нових пенсій військовими вже з 1 січня 2018 рік залишається під великим питанням. Швидше за все, відповідного законопроекту не було відразу в пакеті пенсійної реформи, тому що він вимагав додаткового узгодження з МВФ.

«Все впирається в ціну питання. І мова йде про досить велику суму – у нас багато військових, тим більше їх число останнім часом тільки зростає з урахуванням агресії Росії. І головне – на жаль, боюся, що в цей «пенсійний» процес ми вкладемо радянську філософію, яка приведе в тупик. Більше того, військових це ніяк не захистить і не викреслить з цієї сфери корупційну складову. Важливо, яка буде запропонована концепція нарахування військових пенсій. Побоююся, що все може перетвориться в вакханалію популізму, щоб знову не стали роздавати передвиборних слонів, не усвідомлюючи, що ми підриваємо логіку того, що покликані зробити реформи », – зазначив експерт.

Він вважає, що, найімовірніше, умови перегляду пенсій військовим будуть надзвичайно пільговими. А тут потрібен більш консервативний підхід: не так перегляд обсягу виплат, скільки перехід на систему інслайт, так зване страхування життя. Тобто, військовий страхується на час перебування на службі, наприклад, – 20 років. По завершенню служби він отримує цей грошовий пакет і приймає рішення, що з ним робити – придбати земельну ділянку або квартиру. У разі отримання інвалідності або загибелі військового, йому або членам його сім’ї відповідно до цього ж страховому пакету виплачується компенсація. Що стосується державної пенсії, то вона повинна нараховуватися по досягненню пенсійного віку, і це крім страхового пакету, який може бути наданий один раз повною сумою, а може за договором з одержувачем виплачуватися певним обсягом щомісяця. Дана модель дуже поширена на Заході.

Але ця пропозиція до роздумів. А як із ситуації вийдуть наші чиновники, поки залишається загадкою. Проте, залишається сподіватися, що питання вирішиться найближчим часом, чого і вимагає законодавство.

Автор: Нана Чорна

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Новини

Військові пенсіонери отримуватимуть підвищені пенсії вже з середини березня – прес-служба Кабінету міністрів України

Опубліковано

на

Пенсійний фонд України з другої половини березня почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС і інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, при перерахунку будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. Окремо будуть перераховані пенсії особам керівного і рядового складу органів внутрішніх справ для них, окрім вище перерахованих виплат, будуть враховувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Відзначається, що пенсійне підвищення буде проходити поетапно. З 1 січня 2018 года середнє підвищення складе 1,5 тис. грн. З 1 січня 2019 до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року – ще стільки ж. Таким чином, за два роки військові пенсії з нинішнього середнього значення збільшаться приблизно вдвічі.

У повідомленні наголошується, пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 12 силових відомств. Усього підвищення отримають 498 тис. чоловік. У бюджеті Пенсійного фонду для підвищення військових пенсій передбачено 7,8 млрд грн.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Cтатті

На передовій скоюється тільки третина самогубств, більшість у тилу

Опубліковано

на

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, тільки 30% суїцидів відбувається в зоні АТО

Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Він зауважив, що проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

“Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями”, – наголосив Грунтковський.

Він також пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

“З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому – їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне “не нашкодити”, – підсумував Грунтковський.

  • 26 лютого голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявив, що з початку проведення АТО на сході України у 2014 році вже близько 600 ветеранів АТО скоїли суїцид.
  • У лютому у Житомирській області на території однієї з військових частин знайшли застреленим військовослужбовця.
  • Через два тижні у полтавському госпіталі знайшли повішеним військовослужбовця.
  • Раніше МОЗ повідомило, що планує створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубствам.

Збройний конфлікт на Донеччині триває з квітня 2014 року. До початку червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посилаючись на дані військової прокуратури.

У вересні голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець повідомила, що в Україні створили реєстр самогубств серед ветеранів АТО.

21 лютого 2018 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що в зоні АТО щотижня скоює самогубство двоє-троє військових, однак у Міністерстві оборони України цю інформацію категорично спростували, назвавши “піаром і маніпуляціями”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Розенко: “Військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже в березні”

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні.

Як передає Урядовий портал, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ми виконуємо свою обіцянку про те, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснений з 1 січня 2018 року. Зараз якраз триває процес перерахунку і перші кошти люди почнуть отримувати по додатковим відомостям вже в березні. Тобто протягом березня-початку квітня, я переконаний, всі військові пенсіонери отримають свій перерахунок”, – сказав він.

Павло Розенко зауважив, що у цьому році розмір пенсій військовослужбовців підвищиться в середньому на 1500 гривень. “Але це не остаточне підвищення. Наступний етап перерахунку пенсій військовим буде здійснений з 1 січня 2019 року. Ми прогнозуємо, що в середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть в 2 – 2,5 рази в залежності від категорії, строку служби,  звання тощо”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що “було б ідеально, щоб таке рішення Уряду було підтримане Верховною Радою України через внесення відповідних змін до законодавства, щоб перерахунок і осучаснення пенсій відбувалися незалежно від політичних обставин згідно із законом”.

“Я сподіваюся, що вже найближчим часом Верховна Рада на законодавчому рівні унормує питання   військових пенсій, але поки цього не відбулося, буде діяти постанова Кабінету Міністрів України і військові будуть отримувати підвищені пенсії вже зараз”, – додав віце-прем’єр-міністр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending