Connect with us

Соціалка

Військовослужбовцям про майбутню реформу грошового та пенсійного забезпечення та інші виплати

Published

on

Про стан виконання бюджету  українського війська на старті року, майбутню реформу грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, перспективи перерахунку пенсій військовим пенсіонерам та про інші актуальні фінансові питання розповіли представники Департаменту фінансів Міністерства оборони України під час гарячої телефонної лінії в редакції газети  «Народна армія»

Результат пошуку зображень за запитом "проект постанови щодо реформування системи грошового забезпечення військовослужбовців."

 

Уже третій рік поспіль ми спостерігаємо тенденцію збільшення оборонного бюджету. Минулого року видатки Міноборони становили 55,948 млрд грн, або 2,46% ВВП (без коштів від конфіскату). На 2017-й передбачено 64,466 млрд грн, що становить 2,49% ВВП. Цьогорічні видатки на утримання ЗС України порівняно з минулим роком збільшено на 8,5 млрд грн. Видатки збільшено практично за всіма основними напрямами. Найбільше зросло фінансування на потреби розвитку озброєння. Видатки за статтею грошового утримання передбачено в сумі 30,2 млрд грн, на заробітну плату працівникам Збройних Сил — 4,3 млрд грн. Цьогорічний обсяг передбачених у бюджеті видатків гарантуватиме виплату грошового забезпечення військовослужбовцям на рівні 2016 року. Водночас треба нагадати, що із січня поточного року підвищено розмір «бойових» надбавок: на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону — 6000 грн, в інших місцях дислокації в межах визначеного району АТО — 2400 грн.

— Чи виконуються заплановані показники бюджету щодо виплати грошового забезпечення, матеріальної допомоги, компенсації за піднайом житла, підйомної допомоги?

— Показники бюджету, які стосуються соціальних складових, із 1 січня поточного року фінансує держава в повному обсязі, заборгованості з цих виплат немає. У цьому місяці в повному обсязі профінансовано виплату підйомної допомоги, виплату належного грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, які є заручниками або вважаються зниклими безвісти.

Виплата підйомної допомоги в першу чергу здійснюється військовослужбовцям бойових частин, які перебувають у районі АТО.

З метою контролю повноти доведення належних особовому складу виплат та оперативного вирішення проблем на місцях за рішенням Міністра оборони України сформовано мобільні робочі групи у складі фахівців Департаменту фінансів, фінансово-економічних органів видів Збройних Сил та оперативних командувань на чолі із заступником директора Департаменту фінансів Міноборони, які саме зараз виконують визначені завдання у військах.

— Чи плануються зміни в порядку та розмірах виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил та чи можуть військові пенсіонери розраховувати на перерахунок своїх пенсій?

— Департаментом фінансів МО України на виконання програми діяльності уряду ще минулого року було розроблено проект постанови щодо реформування системи грошового забезпечення військовослужбовців. Вона передбачає кардинальні зміни структури нарахувань і, зокрема, розмірів посадових окладів та окладів за військовими званнями. Зараз ця постанова перебуває на погодженні у Міністерстві фінансів. Є відповідне доручення прем’єр-міністра щодо прискорення цієї роботи.

У проекті даної постанови ми відмовилися від старих підходів до формування розміру грошового забезпечення. У його основу покладено тарифні коефіцієнти, тобто кожний розмір виплати має відповідний коефіцієнт. Це дасть можливість у разі зміни останнього автоматично переглядати розміри грошового забезпечення. Його гарантовані складові (посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за вислугу років і премія) будуть становити близько 60–70 відсотків грошового забезпечення. Решта — стимулюючі виплати. До речі, зараз у нас їх більше як 40 видів! Такий принцип стосуватиметься військовослужбовців усіх категорій.

Що стосується пенсійного забезпечення, то перерахунок пенсій буде здійснюватися за відповідним рішенням Кабінету Міністрів.

У Мінсоцполітики зараз ведеться робота з розробки основних параметрів майбутньої пенсійної реформи.

Віктор Т., м. Рівне:

— Чи можуть контрактники цього року розраховувати на грошову компенсацію за піднайом житла?

— У Міністерстві оборони опрацьовані відповідні зміни до закону про соціальний захист. Їх має розглянути та ухвалити парламент. За попередніми розрахунками, для запровадження виплати компенсації за піднайом житла контрактникам потрібно буде майже п’ятсот мільйонів гривень на рік.

Сергій Ж., курсант військового інституту:

— Чи планується збільшення грошових виплат курсантам ВВНЗ?

— У проекті постанови щодо реформування системи грошового забезпечення військовослужбовців, про яке йшлося вище, передбачено збільшення грошового забезпечення курсантів у 2,2 раза.

Григорій Л., військовослужбовець із району проведення АТО:

— У нас в частині чимало тих, хто минулого року не отримав допомогу на вирішення соціально-побутових проблем. Чи зможемо отримати цю фінансову допомогу в цьому році?

— Хочу звернути увагу на те, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є гарантованою виплатою. Рішення про її виплату та розмір (не більше ніж розмір місячного грошового забезпечення військовослужбовця) приймає командир військової частини окремо по кожному рапорту військовослужбовця у випадках, коли він дійсно її потребує у зв’язку із певними сімейними обставинами.

Перенесення таких виплат із минулого на поточний рік не передбачено законодавством.

У 2017 році граничний обсяг видатків на виплату зазначеної матеріальної допомоги доведено до кожної військової частини, що дасть змогу відповідним командирам (начальникам) приймати рішення про виплату матеріальної допомоги та її розмір, виходячи з наявного ресурсу.

Андрій В., військовослужбовець:

— У військкоматі я уклав контракт зі Збройними Силами і був направлений до навчального центру. Чи правомірно мені відмовили у виплаті підйомної допомоги?

— Основна підстава для виплати підйомної допомоги — це прибуття військовослужбовця до нового місця служби. Навчальний центр не є таким місцем. Після закінчення підготовки та прибуття до своєї військової частини ви отримаєте зазначену допомогу.

Сергій М., Миколаїв:

— Як нараховують добові під час відрядження за кордон на військове навчання?

— Розмір добових залежить від країни, до якої військовослужбовець направляється, та умов його перебування за кордоном. Якщо за умовами запрошення військовослужбовці безоплатно забезпечуються харчуванням стороною, яка приймає, розмір добових зменшується.

Необхідну інформацію про розміри добових та склад витрат на відрядження до інших країн ви можете знайти в постанові КМУ від 2 лютого 2011 року № 98, яка є у вільному доступі на відповідних інформаційних ресурсах.

Олег П., Миколаїв:

— Я зараз перебуваю в районі проведення АТО і маю виїхати у відрядження за його межі. Чи нараховуватимуть мені й далі «атовські» надбавки?

— З того часу, як вас виключать зі складу сил і засобів АТО у зв’язку з направленням у відрядження, винагорода виплачуватися не буде до моменту вашого повернення до району проведення антитерористичної операції та зарахування до сил та засобів АТО.

Андрій З., Вінниця:

— Після відповідного звернення до військкомату мене прийняли на військову службу за контрактом і звідти направили в навчальний центр. Чи компенсують проїзд до НЦ?

— Якщо у військкоматі вам не надавали військові проїзні документи, то необхідно звернутися з рапортом до керівництва навчального центру, долучивши до нього квитки на проїзд.

Микола Іванович, м. Балта:

— Я сам з Києва, вже 8 місяців служу у Балті, а підйомну допомогу досі не отримав…

— Так, на жаль, торік виникла певна заборгованість по виплаті підйомної допомоги. Проте днями до військових частин вже направлено кошти, яких достатньо для виплати військовослужбовцям підйомної допомоги.

Дмитро К., демобілізований:

— Минулого року я кілька разів був на зборах резервістів, за що отримував відповідні виплати. Але виплату за підсумками року так і не отримав, сказали, що вона виплачується іншій категорії резервістів. Поясніть, про що йде мова?

— Виплати за перебування на зборах здійснюються, виходячи із суми мінімального прожиткового мінімуму (на сьогодні — 1600 грн). До цієї суми також додаються добові за кількість днів, проведених на зборах з урахуванням часу перебування в дорозі від військового комісаріату до місця проведення зборів і назад. Розмір добових визначається у відсотках від розміру добових (30 грн) залежно від військового звання. Для рядового складу розмір добових під час зборів становить 20 відсотків, тобто 6 гривень на добу.

Ці виплати здійснює військова частина, де військовослужбовець проходить збори наприкінці зборів.

Водночас чинне законодавство зараз розділяє резервістів оперативного резерву першої черги і тих, хто уклав контракт на проходження служби в резерві. Виплата за підсумками року передбачена зараз для другої категорії резервістів. Ви такий контракт не укладали. Наразі ведеться робота з урегулювання цього питання.

Олександр М., військовослужбовець:

— Чому в Збройних Силах немає такого ресурсу, де б військовослужбовці онлайн могли відслідковувати, які нарахування здійснювалися впродовж місяця?

— Створення єдиної мережі електронного документообігу в Збройних Силах ще триває. На сьогодні ви можете звернутися у свою фінансову частину і на вимогу отримаєте роздруківку з нарахуваннями за місяць.

Для військовослужбовців, які перебувають у районі проведення АТО, відповідно до вказівки Департаменту фінансів такі роздруківки щомісяця формуються в обов’язковому порядку.

Майор запасу В., м. Суми:

— Чи зарахують мені роки навчання у військовому ліцеї під час нарахування мені вихідної допомоги перед звільненням у запас, якщо ці роки навчання було зараховано до вислуги на підставі рішення суду, що набуло чинності?

— Відповідь на це питання треба дивитися в тому ж рішенні суду, про яке ви ведете мову. Якщо суд визначив зарахувати роки навчання у військовому ліцеї до вислуги років та врахувати їх під час нарахування вихідної допомоги або пенсії, то таке рішення має бути виконано у військовій частині.

Старший прапорщик Сергій З., м. Одеса:

— Чекаю на звільнення у запас за станом здоров’я. Чи зможу я отримати грошову компенсацію за неотримане речове майно, якщо вже зараз напишу рапорт?

— Право на отримання грошової компенсації за неотримане речове майно військовослужбовець набуває після видання наказу відповідного командира (начальника) про звільнення.

Віктор Н., військовослужбовець:

— За місяць буду звільнений зі ЗСУ у зв’язку із закінченням контракту. У військовій частині кажуть, що виплата грошової допомоги на оздоровлення мені не належить, як і допомога на вирішення соціально-побутових питань, а також командир мені відмовив у відпустці.

— Виплата грошової допомоги на оздоровлення є гарантованою, тому її протягом року має бути виплачено військовослужбовцю. Допомога на вирішення соціально-побутових питань не є гарантованою виплатою, тому рішення про її нарахування приймає командир військової частини.

Відпустка військовослужбовцю, який звільняється, надається за рішенням командира. У разі невикористання відпустки за поточний рік військовослужбовцеві виплачують грошову компенсацію.

Роман ТУРОВЕЦЬ

07_polosa_02

07_polosa_01

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://na.mil.gov.ua

Соціалка

Які документи повинні бути в особовій справі при звільненні зі служби

Published

on

Ви військовослужбовець Збройних Сил України, який набув право на звільнення і, на жаль, вирішили звільнитися?
Зверніть увагу на документи, які серед іншого повинні бути в особовій справі:

1. Витяг із наказу про звільнення (по особовому складу)
2. Витяг із наказу про виключення зі списків військової частини (по стройовій частині)
3. Службова характеристика (для подальшого працевлаштуваня)
4. Довідка про доходи (у разі відсутності постійного місця роботи до прийняття на військову службу – для подання в центр зайнятості та нараховування допомоги по безробіттю)

Особисто військовослужбовець отримує:
5. Військовий квиток (заповнений у встановленому порядку з відміткою про звільнення в запас та печаткою, а також із відміткою в розділі про участь у боях і походах – участь в АТО (у разі залучення до складу сил і засобів АТО)
6. Припис до військового комісаріату (разом із обов’язковим зазначенням вихідного номеру, за яким особова справа надіслана до того ж таки військового комісаріату).

Крім того, за потребою Ви можете бути направлені для проходження ВЛК при звільненні.

У разі Вашого залучення до складу сил і засобів АТО і не отримання статусу УБД до моменту звільнення Ви маєте отримати пакет документів:

– довідку про безпосередню участь в АТО
– витяги з наказів ПЗК АТЦ СБУ про залучення (вилучення) до (зі) складу сил і засобів АТО
– витяги з наказів ПЗК АТЦ СБУ (ОТУ) по стройовій частині щодо про прибуття (вибуття) до (зі) складу сил і засобів АТО.

У разі, якщо командир військової частини до моменту Вашого звільнення з військової служби уже направив необхідні документи для оформлення статусу УБД до відповідної Комісії, посвідчення УБД надійде до військової частини, після чого посадові особи надсилають посвідчення до військового комісаріату.

До видання наказу про звільнення Ви можете подати встановленим порядком рапорт:
– щодо отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за поточний рік (у разі наявності підстав та підтверджуючих документів)
– щодо виплати грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки за поточний рік (у разі наявності таких)
– щодо виплати грошової допомоги для оздоровлення (якщо така не отримувалась протягом поточного року).
– щодо виплати грошової компенсації за неотримане речове майно (у разі наявності такого, порядок визначається постановою КМУ від 16 березня 2016 р. № 178).

Юридична служба Збройних Сил України

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading

Соціалка

В Україні створять Міністерство у справах ветеранів

Published

on

Служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції прогнозує початок створення Міністерства у справах ветеранів у 2018 році.

Про це повідомив заступник голови Держслужби ветеранів В’ячеслав Марченко.

“Я думаю, що буде процес ініційований вже наступного року, оскільки всі згодні, що потрібно: ветерани згодні, міністерство профільне згідно, здається, “нагорі” теж є розуміння. Є деякі кадрові питання, фінансові питання, тому очікуємо, що до кінця наступного року вже буде запущений процес створення міністерства. З початку 2019 року – запуск”, – сказав він.

За словами Марченка, кілька разів відбувалися обговорення на рівні Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики, в профільних комітетах Верховної Ради, і всі погодилися про необхідність створення такого відомства.

В даний час в Україні понад 300 тис учасників бойових дій, які пройшли АТО а програми підтримки ветеранів в Україні розосереджені між більш ніж 20 міністерствами та відомствами щодо забезпечення реалізації прав на пільги та інші державні гарантії ветеранів. З огляду на кількість цих відомств, надзвичайно важко проконтролювати потік коштів, що виділяються на соціальну підтримку цієї категорії громадян. Зосередження матеріальної бази в одному міністерстві краще забезпечить цільове використання коштів і одночасно контроль за їх витрачанням.

Турбота про ветеранів є важливим елементом мотивації збройних сил і боєздатності армії. Одну з найбільш комплексних систем допомоги для ветеранів з поміж інших країн світу мають Сполучені Штати. Стандартом США в турботі про ветеранів є те, щоб кожен ветеран отримав належні йому привілеї і зміг скористатися всіма правами.

21 млн громадян США, або 7% всього населення, є ветеранами збройних сил США. Міністерство у справах ветеранів США (англ. United States Department of Veterans Affairs, VA) – виконавчий департамент уряду США. Це друге за величиною федеральне міністерство після міністерства оборони США з чисельністю персоналу близько 280 тисяч чоловік. До компетенції міністерства входить оформлення іпотечних кредитів, страхування життя, призначення пенсій, допомог і пільг (включаючи випадки виплати при втраті працездатності, втрати годувальника, медичні пільги і виплати на поховання) для ветеранів збройних сил США і членів їх сімей. Міністерство очолює міністр у справах ветеранів. На сьогоднішній день всі міністри, що призначалися на цю посаду, були ветеранами збройних сил США.  Міністерству належить 153 госпітальних установи, 895 поліклініки й амбулаторії, 125 цвинтарів, а також інші федеральні земельні ділянки та об’єкти нерухомості. Річний бюджет $ 167 млрд (2016).

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading

Новини

Скільки будуть отримувати військові з Нового року

Published

on

Уже з 1 січня 2018 року посадові оклади військовослужбовців збільшаться в 4,5 рази. Таку ініціативу Кабмін оголосив ще в серпні, коли була ухвалена постанова «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового й начальницького складу та деяких інших осіб» №704. Аналітики «Слова і Діла» з’ясували, кому з військових та на скільки піднімуть оклади та чи виграють від підвищення рядові солдати.

Головна зміна нової схему грошового забезпечення військовослужбовців – із 1 січня 2018 року посадовий оклад військових залежатиме від прожиткового мінімуму. Тобто зарплати не потребуватимуть ручного керування, а будуть індексуватися автоматично.

Крім того, зростуть оклади за військові звання. Зокрема, за звання «солдат» платитимуть не 30, а 560 грн, а за «майора» – 1420 грн. Ще більше отримає генерал – 1870 грн.

Ще одне нововведення – виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які підписали свій перший контракт. Закладена сума – від 8 до 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Натомість збережені основні виплати військовослужбовцям. А саме: залишається надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцями в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років. Зберігаються надбавки за службу в умовах режимних обмежень та за кваліфікацію, виплата матеріальної допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Незмінна й окрема щомісячна винагорода військовослужбовцям за безпосередню участь у зоні проведення АТО. З нового року військовослужбовцям, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення, винагорода виплачуватиметься в розмірі не меншому, ніж 10 тисяч гривень, а військовослужбовцям, які виконують завдання в інших місцях проведення АТО, – не меншому, ніж 4 500 гривень.

Детальніше – на інфографіці.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending