Зв'яжіться з нами

Соціалка

Військовослужбовцям про майбутню реформу грошового та пенсійного забезпечення та інші виплати

Опубліковано

на

Про стан виконання бюджету  українського війська на старті року, майбутню реформу грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, перспективи перерахунку пенсій військовим пенсіонерам та про інші актуальні фінансові питання розповіли представники Департаменту фінансів Міністерства оборони України під час гарячої телефонної лінії в редакції газети  «Народна армія»

Результат пошуку зображень за запитом "проект постанови щодо реформування системи грошового забезпечення військовослужбовців."

 

Уже третій рік поспіль ми спостерігаємо тенденцію збільшення оборонного бюджету. Минулого року видатки Міноборони становили 55,948 млрд грн, або 2,46% ВВП (без коштів від конфіскату). На 2017-й передбачено 64,466 млрд грн, що становить 2,49% ВВП. Цьогорічні видатки на утримання ЗС України порівняно з минулим роком збільшено на 8,5 млрд грн. Видатки збільшено практично за всіма основними напрямами. Найбільше зросло фінансування на потреби розвитку озброєння. Видатки за статтею грошового утримання передбачено в сумі 30,2 млрд грн, на заробітну плату працівникам Збройних Сил — 4,3 млрд грн. Цьогорічний обсяг передбачених у бюджеті видатків гарантуватиме виплату грошового забезпечення військовослужбовцям на рівні 2016 року. Водночас треба нагадати, що із січня поточного року підвищено розмір «бойових» надбавок: на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону — 6000 грн, в інших місцях дислокації в межах визначеного району АТО — 2400 грн.

— Чи виконуються заплановані показники бюджету щодо виплати грошового забезпечення, матеріальної допомоги, компенсації за піднайом житла, підйомної допомоги?

— Показники бюджету, які стосуються соціальних складових, із 1 січня поточного року фінансує держава в повному обсязі, заборгованості з цих виплат немає. У цьому місяці в повному обсязі профінансовано виплату підйомної допомоги, виплату належного грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, які є заручниками або вважаються зниклими безвісти.

Виплата підйомної допомоги в першу чергу здійснюється військовослужбовцям бойових частин, які перебувають у районі АТО.

З метою контролю повноти доведення належних особовому складу виплат та оперативного вирішення проблем на місцях за рішенням Міністра оборони України сформовано мобільні робочі групи у складі фахівців Департаменту фінансів, фінансово-економічних органів видів Збройних Сил та оперативних командувань на чолі із заступником директора Департаменту фінансів Міноборони, які саме зараз виконують визначені завдання у військах.

— Чи плануються зміни в порядку та розмірах виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил та чи можуть військові пенсіонери розраховувати на перерахунок своїх пенсій?

— Департаментом фінансів МО України на виконання програми діяльності уряду ще минулого року було розроблено проект постанови щодо реформування системи грошового забезпечення військовослужбовців. Вона передбачає кардинальні зміни структури нарахувань і, зокрема, розмірів посадових окладів та окладів за військовими званнями. Зараз ця постанова перебуває на погодженні у Міністерстві фінансів. Є відповідне доручення прем’єр-міністра щодо прискорення цієї роботи.

У проекті даної постанови ми відмовилися від старих підходів до формування розміру грошового забезпечення. У його основу покладено тарифні коефіцієнти, тобто кожний розмір виплати має відповідний коефіцієнт. Це дасть можливість у разі зміни останнього автоматично переглядати розміри грошового забезпечення. Його гарантовані складові (посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за вислугу років і премія) будуть становити близько 60–70 відсотків грошового забезпечення. Решта — стимулюючі виплати. До речі, зараз у нас їх більше як 40 видів! Такий принцип стосуватиметься військовослужбовців усіх категорій.

Що стосується пенсійного забезпечення, то перерахунок пенсій буде здійснюватися за відповідним рішенням Кабінету Міністрів.

У Мінсоцполітики зараз ведеться робота з розробки основних параметрів майбутньої пенсійної реформи.

Віктор Т., м. Рівне:

— Чи можуть контрактники цього року розраховувати на грошову компенсацію за піднайом житла?

— У Міністерстві оборони опрацьовані відповідні зміни до закону про соціальний захист. Їх має розглянути та ухвалити парламент. За попередніми розрахунками, для запровадження виплати компенсації за піднайом житла контрактникам потрібно буде майже п’ятсот мільйонів гривень на рік.

Сергій Ж., курсант військового інституту:

— Чи планується збільшення грошових виплат курсантам ВВНЗ?

— У проекті постанови щодо реформування системи грошового забезпечення військовослужбовців, про яке йшлося вище, передбачено збільшення грошового забезпечення курсантів у 2,2 раза.

Григорій Л., військовослужбовець із району проведення АТО:

— У нас в частині чимало тих, хто минулого року не отримав допомогу на вирішення соціально-побутових проблем. Чи зможемо отримати цю фінансову допомогу в цьому році?

— Хочу звернути увагу на те, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є гарантованою виплатою. Рішення про її виплату та розмір (не більше ніж розмір місячного грошового забезпечення військовослужбовця) приймає командир військової частини окремо по кожному рапорту військовослужбовця у випадках, коли він дійсно її потребує у зв’язку із певними сімейними обставинами.

Перенесення таких виплат із минулого на поточний рік не передбачено законодавством.

У 2017 році граничний обсяг видатків на виплату зазначеної матеріальної допомоги доведено до кожної військової частини, що дасть змогу відповідним командирам (начальникам) приймати рішення про виплату матеріальної допомоги та її розмір, виходячи з наявного ресурсу.

Андрій В., військовослужбовець:

— У військкоматі я уклав контракт зі Збройними Силами і був направлений до навчального центру. Чи правомірно мені відмовили у виплаті підйомної допомоги?

— Основна підстава для виплати підйомної допомоги — це прибуття військовослужбовця до нового місця служби. Навчальний центр не є таким місцем. Після закінчення підготовки та прибуття до своєї військової частини ви отримаєте зазначену допомогу.

Сергій М., Миколаїв:

— Як нараховують добові під час відрядження за кордон на військове навчання?

— Розмір добових залежить від країни, до якої військовослужбовець направляється, та умов його перебування за кордоном. Якщо за умовами запрошення військовослужбовці безоплатно забезпечуються харчуванням стороною, яка приймає, розмір добових зменшується.

Необхідну інформацію про розміри добових та склад витрат на відрядження до інших країн ви можете знайти в постанові КМУ від 2 лютого 2011 року № 98, яка є у вільному доступі на відповідних інформаційних ресурсах.

Олег П., Миколаїв:

— Я зараз перебуваю в районі проведення АТО і маю виїхати у відрядження за його межі. Чи нараховуватимуть мені й далі «атовські» надбавки?

— З того часу, як вас виключать зі складу сил і засобів АТО у зв’язку з направленням у відрядження, винагорода виплачуватися не буде до моменту вашого повернення до району проведення антитерористичної операції та зарахування до сил та засобів АТО.

Андрій З., Вінниця:

— Після відповідного звернення до військкомату мене прийняли на військову службу за контрактом і звідти направили в навчальний центр. Чи компенсують проїзд до НЦ?

— Якщо у військкоматі вам не надавали військові проїзні документи, то необхідно звернутися з рапортом до керівництва навчального центру, долучивши до нього квитки на проїзд.

Микола Іванович, м. Балта:

— Я сам з Києва, вже 8 місяців служу у Балті, а підйомну допомогу досі не отримав…

— Так, на жаль, торік виникла певна заборгованість по виплаті підйомної допомоги. Проте днями до військових частин вже направлено кошти, яких достатньо для виплати військовослужбовцям підйомної допомоги.

Дмитро К., демобілізований:

— Минулого року я кілька разів був на зборах резервістів, за що отримував відповідні виплати. Але виплату за підсумками року так і не отримав, сказали, що вона виплачується іншій категорії резервістів. Поясніть, про що йде мова?

— Виплати за перебування на зборах здійснюються, виходячи із суми мінімального прожиткового мінімуму (на сьогодні — 1600 грн). До цієї суми також додаються добові за кількість днів, проведених на зборах з урахуванням часу перебування в дорозі від військового комісаріату до місця проведення зборів і назад. Розмір добових визначається у відсотках від розміру добових (30 грн) залежно від військового звання. Для рядового складу розмір добових під час зборів становить 20 відсотків, тобто 6 гривень на добу.

Ці виплати здійснює військова частина, де військовослужбовець проходить збори наприкінці зборів.

Водночас чинне законодавство зараз розділяє резервістів оперативного резерву першої черги і тих, хто уклав контракт на проходження служби в резерві. Виплата за підсумками року передбачена зараз для другої категорії резервістів. Ви такий контракт не укладали. Наразі ведеться робота з урегулювання цього питання.

Олександр М., військовослужбовець:

— Чому в Збройних Силах немає такого ресурсу, де б військовослужбовці онлайн могли відслідковувати, які нарахування здійснювалися впродовж місяця?

— Створення єдиної мережі електронного документообігу в Збройних Силах ще триває. На сьогодні ви можете звернутися у свою фінансову частину і на вимогу отримаєте роздруківку з нарахуваннями за місяць.

Для військовослужбовців, які перебувають у районі проведення АТО, відповідно до вказівки Департаменту фінансів такі роздруківки щомісяця формуються в обов’язковому порядку.

Майор запасу В., м. Суми:

— Чи зарахують мені роки навчання у військовому ліцеї під час нарахування мені вихідної допомоги перед звільненням у запас, якщо ці роки навчання було зараховано до вислуги на підставі рішення суду, що набуло чинності?

— Відповідь на це питання треба дивитися в тому ж рішенні суду, про яке ви ведете мову. Якщо суд визначив зарахувати роки навчання у військовому ліцеї до вислуги років та врахувати їх під час нарахування вихідної допомоги або пенсії, то таке рішення має бути виконано у військовій частині.

Старший прапорщик Сергій З., м. Одеса:

— Чекаю на звільнення у запас за станом здоров’я. Чи зможу я отримати грошову компенсацію за неотримане речове майно, якщо вже зараз напишу рапорт?

— Право на отримання грошової компенсації за неотримане речове майно військовослужбовець набуває після видання наказу відповідного командира (начальника) про звільнення.

Віктор Н., військовослужбовець:

— За місяць буду звільнений зі ЗСУ у зв’язку із закінченням контракту. У військовій частині кажуть, що виплата грошової допомоги на оздоровлення мені не належить, як і допомога на вирішення соціально-побутових питань, а також командир мені відмовив у відпустці.

— Виплата грошової допомоги на оздоровлення є гарантованою, тому її протягом року має бути виплачено військовослужбовцю. Допомога на вирішення соціально-побутових питань не є гарантованою виплатою, тому рішення про її нарахування приймає командир військової частини.

Відпустка військовослужбовцю, який звільняється, надається за рішенням командира. У разі невикористання відпустки за поточний рік військовослужбовцеві виплачують грошову компенсацію.

Роман ТУРОВЕЦЬ

07_polosa_02

07_polosa_01

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://na.mil.gov.ua

Новини

Військові пенсіонери отримуватимуть підвищені пенсії вже з середини березня – прес-служба Кабінету міністрів України

Опубліковано

на

Пенсійний фонд України з другої половини березня почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС і інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, при перерахунку будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. Окремо будуть перераховані пенсії особам керівного і рядового складу органів внутрішніх справ для них, окрім вище перерахованих виплат, будуть враховувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Відзначається, що пенсійне підвищення буде проходити поетапно. З 1 січня 2018 года середнє підвищення складе 1,5 тис. грн. З 1 січня 2019 до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року – ще стільки ж. Таким чином, за два роки військові пенсії з нинішнього середнього значення збільшаться приблизно вдвічі.

У повідомленні наголошується, пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 12 силових відомств. Усього підвищення отримають 498 тис. чоловік. У бюджеті Пенсійного фонду для підвищення військових пенсій передбачено 7,8 млрд грн.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Cтатті

На передовій скоюється тільки третина самогубств, більшість у тилу

Опубліковано

на

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, тільки 30% суїцидів відбувається в зоні АТО

Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Він зауважив, що проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

“Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями”, – наголосив Грунтковський.

Він також пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

“З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому – їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне “не нашкодити”, – підсумував Грунтковський.

  • 26 лютого голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявив, що з початку проведення АТО на сході України у 2014 році вже близько 600 ветеранів АТО скоїли суїцид.
  • У лютому у Житомирській області на території однієї з військових частин знайшли застреленим військовослужбовця.
  • Через два тижні у полтавському госпіталі знайшли повішеним військовослужбовця.
  • Раніше МОЗ повідомило, що планує створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубствам.

Збройний конфлікт на Донеччині триває з квітня 2014 року. До початку червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посилаючись на дані військової прокуратури.

У вересні голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець повідомила, що в Україні створили реєстр самогубств серед ветеранів АТО.

21 лютого 2018 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що в зоні АТО щотижня скоює самогубство двоє-троє військових, однак у Міністерстві оборони України цю інформацію категорично спростували, назвавши “піаром і маніпуляціями”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Розенко: “Військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже в березні”

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні.

Як передає Урядовий портал, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ми виконуємо свою обіцянку про те, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснений з 1 січня 2018 року. Зараз якраз триває процес перерахунку і перші кошти люди почнуть отримувати по додатковим відомостям вже в березні. Тобто протягом березня-початку квітня, я переконаний, всі військові пенсіонери отримають свій перерахунок”, – сказав він.

Павло Розенко зауважив, що у цьому році розмір пенсій військовослужбовців підвищиться в середньому на 1500 гривень. “Але це не остаточне підвищення. Наступний етап перерахунку пенсій військовим буде здійснений з 1 січня 2019 року. Ми прогнозуємо, що в середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть в 2 – 2,5 рази в залежності від категорії, строку служби,  звання тощо”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що “було б ідеально, щоб таке рішення Уряду було підтримане Верховною Радою України через внесення відповідних змін до законодавства, щоб перерахунок і осучаснення пенсій відбувалися незалежно від політичних обставин згідно із законом”.

“Я сподіваюся, що вже найближчим часом Верховна Рада на законодавчому рівні унормує питання   військових пенсій, але поки цього не відбулося, буде діяти постанова Кабінету Міністрів України і військові будуть отримувати підвищені пенсії вже зараз”, – додав віце-прем’єр-міністр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending