Зв'яжіться з нами

Новини

В харчування особового складу Повітряних Сил надходитиме шоколад

Опубліковано

на

Особовий склад Повітряних Сил завжди харчувався за окремими нормами. І навіть для льотчиків вони є різними. Наприклад, до раціону винищувачів, штурмовиків, бомбардувальників, або, як їх узагальнено називають, реактивників, завжди додають шоколад. Транспортники Ан-26, приміром, харчуються скромніше. Тобто в їдальнях однієї авіабригади одночасно можуть готувати за трьома раціонами. Що зміниться з переходом частин Повітряних Сил на нову систему харчування? Все дуже просто: шоколад відтепер їстимуть усі! Тобто набір продуктів буде однаковим, але норми будуть різними.

На сьогодні всі частини Повітряних Сил харчуються за колишньою схемою, але вже з наступного року розпочнеться поступовий перехід на нову систему.

За словами начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України полковника Миколи Куклюка, стартуватиме він із Харківського національного університету Повітряних Сил. Підготовчий процес там уже триває.

Наразі передбачають революційні зміни в наборі продуктів. Нині загальновійськова норма, за якою харчуються військовослужбовці, містить 32 найменування продуктів. А новий Каталог продуктів харчування має їх понад 300. Із новинок — свіжі фрукти й соки, значно ширший асортимент риби, м’яса, молочних продуктів. Досить згадати те, що серед останніх з’явилися йогурти, бринза та вершки.

Як розповів тимчасовий виконувач обов’язків начальника продовольчої служби Командування Повітряних Сил підполковник Олександр Шкляр, залежно від специфіки завдань, що виконують військовослужбовці різних родів військ, визначатимуть і коефіцієнт, відповідно до якого нормуватимуть харчування. За одиницю вибрано загальновійськову норму. Під час навчань із бойової підготовки та польових виходів цей коефіцієнт зростає до 1,1, а в період виконання завдань за призначенням (тобто в районі проведення антитерористичної операції) — до 1,2. В авіації цей коефіцієнт уже від початку дорівнює 1,1, під час перебазування на запасні аеродроми він збільшується до 1,15, а в АТО — до 1,2. До того ж, якщо раніше такий продукт, як шоколад, був прерогативою льотчиків, то незабаром його бачитимуть у своєму раціоні всі вартові неба та авіатори.

На завершення про калорії. Зі зростанням переліку продуктів харчування не може знижуватися калорійність самого харчування. Залежно від специфіки виконання завдань калорійність харчування українських військовослужбовців становитиме від 3,5 до 6 тис. кілокалорій. Іншими словами, з переходом до нового меню авіатори їстимуть не гірше, ніж удома.

Олексій ТРИГУБ

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.
Джерело: http://na.mil.gov.ua/

Новини

ВМС США випробували в Чорному морі електронну систему виявлення та протидії ракетній атаці

Опубліковано

на

Військово-морські сили США провели випробування нової електронної системи виявлення та протидії ракетній атаці. Про це пише The Driver.

Видання повідомляє, що в цей час на борту есмінця типу “Арлі Берк” USS Carney (DDG-64) знаходився пристрій “Блок II” з системи радіоелектронного обладнання AN/SLQ-32V6, яку в США використовують вже понад 40 років в різних модифікаціях.

“Блок II” був модернізований за програмою SEWIP (Програма поліпшення бойових електронних засобів). Він є базою для створення “Блоку III”. За оцінкою видання, “якщо”Блок II” вважають вухами корабля, то “Блок III” буде його кулаками”.

Фотографії, опубліковані в Twitter користувача YorukIsik, які були ним зроблені в протоці Босфор, підтверджують наведену виданням інформацію.

New AN/SLQ-32(V)6 on USS Carney: @USNavy installed @LockheedMartin SEWIP Block 2 System on DDG64. This is a significant upgrade to USS Carney’s electronic warfare defenses against anti-ship missiles threats. USS Carney transited the Turkish Straits yesterday towards Mediterranean pic.twitter.com/YibXSJB7YT — Yörük Işık (@YorukIsik) 4 березня 2018 р.  — “Нова система AN / SLQ-32V6 на USS Carney: ВМС США встановили на DDG-64” Блок II “компанії Lockheed Martin, модернізований за програмою SEWIP, – повідомляється в Twitter користувача. – Це важливе оновлення системи електронного захисту есмінця в боротьбі із загрозою ракет. Вчора USS Carney пройшов Чорноморські протоки (Босфор і Дарданелли) в бік Середземного моря “.

На початку січня 2018 року повідомлялося, що американський есмінець USS Carney увійшов у Чорне море. Там 12 січня він провів спільні тренування з морською авіацією ВМС України. Через кілька днів корабель покинув Чорне море.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

ВПК

Світовий продаж зброї зріс на 10%: які країни експортують найбільше

Опубліковано

на

У світі в 2013-2017 роках продано на 10 відсотків більше зброї.

Про це це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на оприлюднений у понеділок, 12 березня, звіт Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI).

Продаж зброї в світі в 2013-2017 роках збільшився загалом на десять відсотків у порівнянні з періодом 2008-2012 років. Про це це йдеться в оприлюдненому в понеділок, 12 березня, звіті Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI). Найбільшими світовими експортерами зброї є США, Росія, Франція, Німеччина і Китай.

За останні п’ять років США наростили поставки озброєнь майже на чверть і зараз сконцентрували майже 34 відсотки світового продажу. Вашингтон постачав зброю в 98 країн, майже половина надійшла в країни Близького Сходу.

“Ґрунтуючись на угодах, підписаних під час правління адміністрації Обами, обсяг поставок озброєнь США в 2013-17 роках досяг найвищого рівня з кінця 1990-х”, – констатує директорка програми озброєнь і військових витрат SIPRI Од Флеран.

Другий експортер зброї в світі, Росія, значно відстає від США – зараз її частка в світових продажах зброї складає 22 відсотки. Третій експортер – Франція – збільшила продажі за останні роки на 27 відсотків і зараз контролює 6,7 відсотка світовогу продажу. А от четвертий – Німеччина – навпаки, скоротила на 14 відсотків.

За останні п’ять років більшість держав на Близькому Сході безпосередньо брали участь в насильницьких конфліктах. Через це імпорт озброєнь державами в цьому регіоні збільшився на 103 відсотки. Активніше всього в світі скуповували зброю Індія, Саудівська Аравія, Єгипет і ОАЕ.

“США і європейські держави поки ще залишаються основними постачальниками зброї в регіон. 98 відсотків обсягу імпорту Саудівської Аравії припало на США і європейські держави”, – говорить старший науковий співробітник програми озброєнь і військових витрат SIPRI

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

“Тебе чекають удома”: на підконтрольну Україні територію повернулися 200 осіб

Опубліковано

на

У рамках програми СБУ “На тебе чекають удома” з серпня 2015 року на підконтрольну Україні територію повернулися 200 громадян, які добровільно відмовилися від участі у незаконних збройних формуваннях російсько-окупаційних військ. Про це повідомляє у Facebook прес-центр штабу АТО.

“Служба безпеки України в рамках спеціальної програми “На тебе чекають удома” здійснює заходи щодо повернення на підконтрольну Україні територію та звільнення від кримінальної відповідальності громадян, які добровільно відмовилися від участі у незаконних збройних формуваннях російсько-окупаційних військ. Програма діє з 18 серпня 2015 року. Загалом на сьогодні нею скористалися 200 осіб”, – йдеться у повідомленні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

Trending