Зв'яжіться з нами

Новини

В Індії офіційно зняті з озброєння радянські вертольоти Мі-8Т

Опубліковано

на

Як повідомили індійські ЗМІ, 17 грудня 2017 року на авіабазі Єлаханка поблизу Бангалора відбулася урочиста церемонія виведення зі складу ВПС Індії останнього вертольота радянського виробництва Мі-8Т (індійське позначення Prahar). Дислокований в Єлаханка 112-й вертолітний загін (112 Helicopter Unit) був останньою частиною ВПС Індії, що експлуатувала ці вертольоти. Тепер в індійських ВПС в експлуатації залишилися тільки вертольоти серії Мі-17 (індійське позначення Rana).

У церемонії взяли участь колишній головнокомандувач ВПС Індії маршал авіації у відставці Фалі Хомі Мейджор, який здійснив в ході церемонії політ на останньому в індійській авіації вертольоті Мі-8Т (індійський військовий номер Z2453), а також командувач навчальним командуванням ВПС Індії маршал авіації Радха Крішнан Наїр. Маршал авіації Наїр в своїй промові наголосив на визначній ролі Мі-8Т в ВПС Індії протягом 45-річного періоду експлуатації цього вертольота.

PTI12_17_2017_000173b

Ind2

DRQym-GUQAAzlGM

DRQynAwVAAIJA9d

Всього Індія отримала з 1971 по 1988 роки з СРСР 124 вертольота серії Мі-8Т, з яких 107 експлуатувалися в ВПС Індії. Перші 24 вертольота Мі-8Т (індійська військова реєстрація Z1361 – Z1384) були поставлені в Індію в 1971-1972 роках, почавши експлуатуватися в індійських ВПС з 1972 року. Ще 20 вертольотів Мі-8Т (індійська військова реєстрація серій Z16xx і Z18xx) були поставлені в 1974-1975 роках, і 80 одиниць Мі-8Т (індійська реєстрація серій Z21xx, Z23xx, Z24xx, Z28xx) – в 1979-1982 роках (фактично кілька машин з цього числа допоставлялись пізніше, до 1988 року). Вертольоти Мі-8Т перебували на озброєнні десяти вертолітних загонів ВПС Індії і почали зніматися з озброєння ВПС Індії з середини 2000-х років, будучи в підсумку повністю замінені на отримані з Росії вертольоти Мі-17В-5.

Поставки вертольотів серії Мі-17 в Індію були розпочаті в 1986 році.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

ВПК

Світовий продаж зброї зріс на 10%: які країни експортують найбільше

Опубліковано

на

У світі в 2013-2017 роках продано на 10 відсотків більше зброї.

Про це це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на оприлюднений у понеділок, 12 березня, звіт Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI).

Продаж зброї в світі в 2013-2017 роках збільшився загалом на десять відсотків у порівнянні з періодом 2008-2012 років. Про це це йдеться в оприлюдненому в понеділок, 12 березня, звіті Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI). Найбільшими світовими експортерами зброї є США, Росія, Франція, Німеччина і Китай.

За останні п’ять років США наростили поставки озброєнь майже на чверть і зараз сконцентрували майже 34 відсотки світового продажу. Вашингтон постачав зброю в 98 країн, майже половина надійшла в країни Близького Сходу.

“Ґрунтуючись на угодах, підписаних під час правління адміністрації Обами, обсяг поставок озброєнь США в 2013-17 роках досяг найвищого рівня з кінця 1990-х”, – констатує директорка програми озброєнь і військових витрат SIPRI Од Флеран.

Другий експортер зброї в світі, Росія, значно відстає від США – зараз її частка в світових продажах зброї складає 22 відсотки. Третій експортер – Франція – збільшила продажі за останні роки на 27 відсотків і зараз контролює 6,7 відсотка світовогу продажу. А от четвертий – Німеччина – навпаки, скоротила на 14 відсотків.

За останні п’ять років більшість держав на Близькому Сході безпосередньо брали участь в насильницьких конфліктах. Через це імпорт озброєнь державами в цьому регіоні збільшився на 103 відсотки. Активніше всього в світі скуповували зброю Індія, Саудівська Аравія, Єгипет і ОАЕ.

“США і європейські держави поки ще залишаються основними постачальниками зброї в регіон. 98 відсотків обсягу імпорту Саудівської Аравії припало на США і європейські держави”, – говорить старший науковий співробітник програми озброєнь і військових витрат SIPRI

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

“Тебе чекають удома”: на підконтрольну Україні територію повернулися 200 осіб

Опубліковано

на

У рамках програми СБУ “На тебе чекають удома” з серпня 2015 року на підконтрольну Україні територію повернулися 200 громадян, які добровільно відмовилися від участі у незаконних збройних формуваннях російсько-окупаційних військ. Про це повідомляє у Facebook прес-центр штабу АТО.

“Служба безпеки України в рамках спеціальної програми “На тебе чекають удома” здійснює заходи щодо повернення на підконтрольну Україні територію та звільнення від кримінальної відповідальності громадян, які добровільно відмовилися від участі у незаконних збройних формуваннях російсько-окупаційних військ. Програма діє з 18 серпня 2015 року. Загалом на сьогодні нею скористалися 200 осіб”, – йдеться у повідомленні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

Новини

На честь українських добровольців НБУ випустив монету

Опубліковано

на

Національний банк України сьогодні вводить в обіг пам’ятну монету “День українського добровольця” номіналом у 10 гривень та тиражем у 1 млн штук. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

“Присвячена самовідданості, мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України – учасникам добровольчих формувань, які стали гордістю українського народу”, – йдеться в повідомленні.

На аверсі монети розміщено: угорі на рельєфному тлі – напис “Україна”, під яким – малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого цифри року карбування – 2018; у центрі – стилізовану композицію: над схрещеними мечами зображено Фенікса як символ відродження; унизу – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України та півколом номінал – десять гривень.

На реверсі монети на рельєфному тлі зображено карту України з написом “Хто, якщо не ми”; по колу розміщено напис “День українського добровольця”.

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

Trending