Зв'яжіться з нами

Новини

Глава МЗС Польщі про розстріл на Верецькому перевалі: це історичний fake news

Опубліковано

на

Раніше повідомлялося, що польським дипломатам не сподобався напис, який супроводжує поховання Героїв Карпатської Січі.

В уряді Польщі не можуть погодитися із відкриттям Меморіалу Героям Карпатської України. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв’ю польському тижневику “Sieci”.

“Не можемо погодитися із ситуацією, яка відбулася нещодавно на Верецькому перевалі, де відкрито пам’ятник 600 вбитим нібито поляками та угорцями у 1939 році січовим стрільцям. Не було такого злочину. Це історичний “fake news”, – заявив Ващиковський.

Результат пошуку зображень за запитом "Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України"

Він також додав, що шкодує, що його “правдоподібності” допомагає українська віце-прем’єр.

Як повідомлялося, 15 жовтня на Верецькому перевалі між Львівською та Закарпатською областями відкрили Меморіал Героям Карпатської України. В урочистостях брала участь українська віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинсадзе.

Польським дипломатам не сподобався напис, що супроводжує поховання: “Героям Карпатської України, розстріляним польськими та угорськими окупантами у березні 1939 року”. У Польському МЗС заявили, що ніякої окупації Польщею України не було.

Результат пошуку зображень за запитом "polska wegry granica"

Нагадаємо, 2 листопада міністр закордонних справ Польщі Ващиковський заявив, що українці з антипольськими поглядами не зможуть потрапити до Польщі. За словами очільника польського МЗС, люди, які “демонстративно” носять мундири СС «Галичина», не зможуть проїхати через кордон. Згодом у заяві  МЗС України наголосили, що країна є відкритою до співпраці, у тому числі, з історичної проблематики.

Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України відкрили та освятили 15 жовтня на Верецькому перевалі у с. Климець Сколівського району Львівської області.  Саме тут у 1939 році були розстріляні сотні українських патріотів, які відстоювали право українського народу на незалежність.

В урочистостях  взяла участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, дід якої був головним комендантом Карпатської Січі. «Історія цінна не лише сама по собі – як пам’ять про минуле, про наших пращурів, а й тим, чого вона нас навчає. А навчає вона нас простій, але важливій речі: у тяжкі часи нація виживає завдяки людям, які здатні положити життя заради неї. Заради волі та незалежності власного народу. І сьогодні ми маємо не тільки вшановувати їх і пишатися ними, а й спитати себе: чи робимо ми все можливе й неможливе заради свободи нашої країни – так, як це робили вони?» – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Результат пошуку зображень за запитом "Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України"

За її словами, Карпатська Україна була «відчайдушною спробою» утвердити незалежну Україну в часи, коли великі, «історичні» держави зникали з європейської мапи, перетворюючись на окуповані або підпорядковані території, як, наприклад, Чехословаччина. Саме в цей час на сході Європи виникла Карпатська Україна, що заявила про право українців жити власним життям.

«Чи розуміли ці люди,  що ця спроба тоді  була приреченою? Напевне так. Але це розуміння не завадило їм діяти. Бо сміливий – не той, хто не лякається. Сміливий – той, хто лякається, але вірить в те, що робить і робить те, що мусить, те, до чого покликаний. Вони були покликані чимось таким, що було вищим за раціональний вибір, вищим за користь, вищим за звичайне прагнення до людського щастя. І вони слідували своєму покликанню. Хоча й довелося сплатити за це велику ціну. Для мого діда ціною були десятиліття заслання і таборів ГУЛАГу, після яких його здоров’я вже не відновилося. Для хлопців, що лежать тут – ціною було життя вже на початку боротьби. Молоде життя, яке, за великим рахунком, тільки-но починалося. Але я чітко знаю: жоден з них не шкодував про вибір, який він зробив. І я упевнена, що так само думали ті, хто боровся за Україну в лавах Карпатської Січі, в підрозділах УПА, на Євромайдані чи в Донецькому аеропорту», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона подякувала голові Львівської обласної ради Олександрові Ганущину та голові Львівської ОДА Олегові Синютці за ініціативу та реалізацію проекту створення меморіалу. «Дуже приємно, що місцева влада розуміє, наскільки важливо зберігати і шанувати історичну пам’ять для того, щоб впевнено рухатися вперед, до перемог», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Довідково

У жовтні-листопаді 2008 р. комунальне підприємство Львівської обласної ради «Доля» за дорученням Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій провело пошук місць поховань воїнів Карпатської Січі на Верецькому перевалі. Дослідження проводилися в околиці сіл Жупани Сколівського району Львівської області та Верб’яж Воловецькогорайону Закарпатської області. Як свідчать знайдені під час розкопок матеріали, це були вояки Карпатської Січі – галичани, розстріляні на Верецькому перевалі у березні 1939 р.

Найбільша битва розгорнулась 15 березня на Красному полі – рівнині, що лежала на правому березі річки Тиса поблизу міста Хуст. У цьому бою загинуло близько 230 січовиків, чеських воїнів і добровольців. На центральному напрямі бої відбулися на околиці міст Свалява та Іршава. Січовики втратили близько 200 убитими і понад 400 пораненими, у полон було взято біля 300 осіб. У боях на лінії фронту від Королева до Хуста угорці полонили багато чехів і 450 січовиків, серед яких було чимало галичан. 18 березня 1939 р. останні захисники Карпатської України припинили опір.

Результат пошуку зображень за запитом "granica polsko węgierska"

Убитих січовиків поховали на Верецькому перевалі, за кілька метрів від лінії тодішнього кордону. На братській могилі поставили дерев’яний хрест.

Інші групи січовиків було розстріляно праворуч від перевалу з боку Глухівського верху та поблизу глибокої долини. Тут було вбито 230 вояків Карпатської Січі. Загальна кількість січовиків, розстріляних на Верецькому перевалі, становила від 500 до 600 осіб.

Дід Іванни Климпуш-Цинцадзе, Дмитро Климпуш, у листопаді 1938 року на запрошення Августина Волошина долучився до створення Карпатської Січі та очолив  її, ставши головним комендантом.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://tyzhden.ua/News/http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending