Зв'яжіться з нами

Cтатті

Говорили, балакали – сіли та й заплакали. Росіяни підрахували у скільки обійшовся бюджету пропагандистський похід «Адмірала Кузнєцова» .

Опубліковано

на

Росія витратила на сірійський похід авіаносного крейсера «Адмірал Кузнєцов» і кораблів супроводу від 7,5 до 10 млрд руб., підрахував РБК. Найдорожче обійшлися бюджету  два палубних винищувача, що розбилися

Використання у військовій операції в Сирії корабельної групи на чолі з важким авіаносним крейсером «Адмирал флота Советского Союза Кузнецов» обійшлося бюджету в розмірі від 7,5 до 10 млрд руб., підрахував РБК. У вартість входять витрати на харчування (від 306,4 млн до 325,5 млн руб.), паливо (від 1,1 млрд до 1,5 млрд руб.), бойові вильоти (1,47 млрд руб.), вартість втрачених бойових машин (від 4,5 млрд до 6,7 млрд руб.) і «бойові» надбавки (38,3 млн руб.).

Реальна вартість походу може виявитися більшою, так як дані про використання підводного флоту і озброєння групи кораблів в ході операції не були опубліковані військовим відомством.

У похід корабельна група Північного флоту вирушила 15 жовтня. В неї увійшли «Адмирал Кузнецов», важкий атомний ракетний крейсер «Петр Великий», великі протичовнові кораблі (БПК) «Североморск» і «Вицэ-адмирал Кулаков», а також судна забезпечення — танкери, буксири тощо В Сєвєроморськ крейсер повернеться на початку лютого 2017 року, розповів співрозмовник РБК в Міноборони.

Палубні винищувачі і авіакатастрофи

За словами командувача російського угрупованням військ в Сирії генерал-полковника Андрєя Картаполова, «льотчики російської морської авіації за час операції в Сирії виконали 420 бойових вильотів».

Експерти, опитані РБК, не змогли оцінити вартість бойового застосування палубної авіації, оскільки не відомі тривалість і дальність польотів. Однак витрати на виліт палубного винищувача по витраті палива і боєприпасів порівнянні з використанням винищувача сухопутного базування, розповів РБК екс-командувач ВПС генерал армії Петр Дейнекін. З цією думкою згоден військовий льотчик, який попросив не називати його імені. «Складнощі є тільки для пілота», — розповів співрозмовник РБК.

Вартість 420 бойових вильотів палубної авіації становить приблизно 1,5 млрд руб., за 3,5 млн руб. на кожен виліт, розповідали раніше РБК військові експерти.

За час походу зазнали аварії два винищувача МіГ-29К і Су-33. За словами незалежного військового аналітика Антона Лаврова, вартість втраченої техніки можна оцінити виходячи з постачань озброєння в інші країни. Так, один МиГ-29К, відповідно до контракту з Індією, укладеним в 2010 році, коштує $51,7 млн, зазначає експерт Центру аналізу стратегій і технологій Костянтин Макієнко. Оцінку, близьку до індійського контракту, дав РБК військовий експерт Олексій Леонков. За його даними, вартість одного винищувача МіГ-29К в залежності від комплектації та умов контракту варіюється в межах $35-45 млн. Таким чином, заміна двох, що вийшли з ладу винищувачів могла обійтися російському бюджету в суму від $70 млн до $103,4 млн (від 4,5 млрд до 6,7 млрд руб. за курсом ЦБ у дні аварій).

Витрати на паливо і продовольство

Морський шлях склав 5,3 тис. морських миль (понад 9,8 тис. км). При середньому ході витрата палива на авіанесучому крейсері становить приблизно 1,3 т мазуту на морську милю шляху. На перехід з Кольської затоки до сирійських берегів було витрачено 6,8 тис. т палива. Стільки ж знадобилося кораблю для зворотного плавання. Вартість 13,6 тис. т мазуту могла скласти 303,3 млн руб., підрахував РБК на основі середньої ціни по десяти держаукціонам.

Закупівельні ціни торгів держкомпаній суттєво перевищують ринкові котирування на цей вид палива. За даними міжнародного цінового агентства Argus, мінімальна і максимальна ціна за тонну палива в 2016 році склала 9 тис. і 16,2 тис. руб. відповідно. При таких розцінках паливо для крейсера могло обійтися від 122,4 млн до 220,3 млн руб.

Повернення «Адмірала Кузнєцова» в Росію

Корабельна група на чолі з авіаносним крейсером «Адмирал Кузнецов» увійшла 25 січня в Північне море. Вона подолала протоку Ла-Манш, де її супроводжували британські літаки…

Судна супроводу — великі протичовнові кораблі «Североморск» і «Вице-адмирал Кулаков» витратили палива на суму від 954 млн до 1,15 млрд руб. Сумарно паливні витрати склали від 1,1 млрд до 1,5 млрд руб.

Ще однією великою статтею витрат стало продовольче забезпечення. Штатна чисельність особового складу крейсера «Адмірал Кузнєцов» — 1960 матросів і офіцерів. Однак фактична чисельність екіпажу військовим відомством не повідомлялася. Щоб прогодувати весь екіпаж, щодоби потрібно продуктів на суму від 1,6 млн до 1,7 млн руб. за пайок 800 руб. і 850 руб. відповідно, підрахував РБК. У такому разі за весь час походу «Кузнецова» — 117 днів, з 15 жовтня 2016 року по 9 лютого 2017 року, продовольства на крейсері буде витрачено приблизно від 183,5 млн до 194,9 млн руб.

Згідно з даними, наведеними на сайті військового відомства, екіпаж важкого атомного крейсера «Петр Великий» становить 727 осіб. Екіпаж великих протичовнових кораблів, за даними дослідження Павлова «БПК типу «Удалой», становить сумарно 586 осіб. Таким чином, за 117 днів походу на забезпечення екіпажу кораблів супроводу було витрачено від 122,9 млн до 130,6 млн руб.

Військове відомство не публікувало даних про кількість офіцерів на кораблях групи, тому якщо припустити, що на них проходять службу тільки матроси, то мінімальна сума надбавки для 3273 членів екіпажу за один місяць становить 9,8 млн руб. Практично за чотири місяці походу відомство виділило не менше 38,3 млн руб. на надбавки особовому складу.

Реальна вартість походу може виявитися більшою, так як дані про використання підводного флоту і озброєння групи кораблів в ході операції військове відомство РБК не розсекретило.

Джерело: http://www.rbc.ru/politics/

Cтатті

Винищувачі НАТО ганяли російських авіашпигунів з неба Естонії ВІДЕО

Опубліковано

на

З’явився відеозапис перехоплення російських літаків винищувачами НАТО над Естонією

Російський літак радіоелектронної розвідки і РЕБ Іл-20 перехопили винищувачі НАТО 2 березня. Його супроводжували російські винищувачі Су-27, повідомляє “Апостроф“.

Перехоплення проведено в рамках програми Альянсу із захисту повітряного простору країн Балтії під назвою Baltic Air Policing.

У цій програмі зараз задіяні 4 винищувачі Eurofighter Typhoon ВВС Італії.

Програма Baltic Air Policing існує з 2004 року, оскільки у Литви, Латвії та Естонії фактично відсутні власні ВПС.

На 00:28 відео можна помітити зближення літаків НАТО з російським винищувачем Су-30.

Вдень 12 березня російський військовий літак Іл-76 без дозволу увійшов в повітряний простір Естонії в районі острова Вайндло.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://apostrophe.ua/ua/news/world/europe/

Читати далі ...

Cтатті

Друга світова війна для українців розпочалася задовго до 22 іюня 1941 года

Опубліковано

на

14 березня 1939 – проти ночі у Карпатську Україну вторглася 40-тисячна угорська армія.

Королівство Угорщина отримала 12 березня найбільші закарпатські міста Ужгород і Мукачеве але хотіла захопити всю Карпатську Україну. Угорці розпочали переговори з Польською республікою. Країни обмежили Карпатській Україні телеграфний, телефонний та поштовий зв’язок. На кордоні Угорщина зосередила 12 дивізій VI армії. Через кордон перекинули угорських та польських диверсантів. Вони стикалися з армією Чехословаччини.

У ніч із 13 на 14 березня угорська армія невеликими силами почала просування углиб території Карпатської України. Глава держави Міклош Хорті отримав дозвіл на це від Адольфа Гітлера.

Автор: Life
Угорські війська нападають на Карпатську Україну
Угорські війська нападають на Карпатську Україну

За наказом прем’єр-міністра Карпатської України Августина Волошина учасники напіввійськової організації “Карпатська січ” отримали зброю з чехоловацьких складів. Чеські офіцери вимагали віддати її, але українці відмовились. Генерал Лев Прхаланаказав частинам 45-го полку, що дислокувався в Хусті, вилучити зброю силою. Чеські війська о 6:00 атакували головні будівлі січовиків. У місті розпочались вуличні бої. Через 8 годин вони закінчились перемир’ям. За час протистояння між Січчю і чехословаками угорські війська зайняли три села біля Мукачевого.

14 березня у Празі оголосили наказ про евакуацію чехословацького війська і держслужбовців з території Підкарпатської України.

Автор: Life
Угорські війська нападають на Карпатську Україну
Угорські війська нападають на Карпатську Україну

Августин Волошин 15 березня 1939 року оголосив по радіо про незалежність Карпатської України. Направив Адольфу Гітлеру телеграму, в якій просив узяти країну під протекторат Третього Рейху. Німеччина у підтримці відмовила. Угорський уряд направив до Хуста свого парламентера з пропозицією роззброїтися і мирно увійти до складу Королівства Угорщина. Волошин відповів відмовою.

Напад угорців тривав до 18 березня. Останнім населеним пунктом, який утримували січовики став Воловець. Партизанська боротьба проти угорців тривала ще 3 тижні, на території Воловеччини і Рахівщини — до січня 1940 року. Українські війська мали 430 убитими, більше 400 пораненими, близько 750 полоненими. За офіційними даними угорські війська втратили 72 особи.

Автор: memory.gov.ua
Загиблі в Україно-Угорській війні
Загиблі в Україно-Угорській війні

Волошин зі своїм найближчим оточенням через Тячів дістався до румунського кордону в районі Великого Бичкова. З Королівства Румунія він перебрався до Королівства Югославія, а потім через Відень до окупованої нацистами Праги.

15 березня 1939 року Сейм Карпатської Русі проголосив незалежність Республіки Карпатська Україна, на чолі якої став Августин Волошин. Цього ж дня було ухвалено перший конституційний закон, яким визначено статус країни.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/history/

Читати далі ...

Cтатті

Сьогодні – День українського добровольця

Опубліковано

на

В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця.

Його встановлено рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити – саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.

Одним із перших прикладів добровольства можна вважати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну.

Інший яскравий приклад – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України. До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС. Тоді, в 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але, попри це, зажили слави як найвідважніші вояки. «З нами йшли в наступ українські добровольці. Це, мабуть, найкращий відділ із усієї Австро-Угорської армії», – йшлося в німецькому повідомленні з фронту до командування Південної Армії. Півтора року знадобилося стрільцям та австрійському командуванню, щоб офіційно оформити українських добровольців як окрему бойову одиницю – полк УСС.

Саме тоді на західноукраїнських землях розпочався і потужний волонтерський рух – по суті, місцеве населення одягало й годувало українських добровольців, надсилало на фронт так звані «любистки» – спеціальні посилки-пакунки.

Під час Другої світової війни добровольці знову першими стали на захист Вітчизни.

Та найновіший приклад – це Революція гідності та початок воєнних дій на сході України. В ті дні тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини – початку пішли на майдани, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній російській армії. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід.

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Загалом у конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих рот-батальйонів , приблизно стільки ж (3200 осіб),  переважно мобілізованих здалося в полон. Більшість добровольчих рот-батальйонів під міжнародним тиском вийшли зі статусу незаконні збройні формування і перетворилася на військові частини силових структур.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-society/

Читати далі ...

Trending