Зв'яжіться з нами

Cтатті

Одинадцять фактів про українських десантників

Опубліковано

на

У середу, 2 серпня, на офіційному рівні в Україні відзначався День Високомобільних Десантних Військ.

Українські десантники традиційно вважаються елітними підрозділами армії, і неодноразово показували свій високий клас і відвагу в українсько-російській гібридній війні, яку Володимир Путін розв’язав у 2014-му році.

Всього в різних регіонах України дислокується сім бригад, в які також входять окремі аеромобільні батальйони. Серед них:

25-а окрема повітряно-десантна бригада – смт. Гвардійське, Дніпропетровська обл .;
45-а окрема десантно-штурмова бригада – Болград;
46-а окрема десантно-штурмова бригада – Полтава;
79-а окрема аеромобільна бригада – м Миколаїв;
80-а окрема аеромобільна бригада – м Львів, Чернівці;
81-а окрема аеромобільна бригада – м Костянтинівка, Донецька обл .;
95-а окрема аеромобільна бригада – м Житомир.

Відзначимо, що починаючи з 2015 року пішов процес зміни організаційної структури високомобільних десантних військ і розпочато переформування аеромобільних бригад в десантно-штурмові.

Навчальний центр ВДВ є в Десні (28-й окремий батальйон), командування дислокується у Житомирі. Окремі батальйони, які входять до складу цих п’яти бригад також є і в інших містах: 90-й, 88-й, 87-й, 122-й і 13-й, бази яких знаходяться в Житомирі, Болграді, Чернівцях та Костянтинівці.

Українські ВДВ Сухопутних військ Збройних Сил України – високомобильний рід Сухопутних військ до складу якого входять повітрянодесантні та аеромобільні частини. Вони призначені для виконання бойових завдань і ведення бойових дій, які неможливо виконати іншими силами та засобами збройної боротьби в тактичному і оперативному тилу ворога.

Війська цілеспрямовано готуються для активних бойових дій у тилу противника – дій в ході ведення оборонних (контр-наступальних), спеціальних (антитерористичних) і миротворчих операцій. З’єднання, частини та підрозділи аеромобільних військ діють у якості повітряних десантів і ведуть десантно-штурмові (аеромобільні) дії.

Одинадцять фактів про українські ВДВ:

1. 2 серпня відзначається день народження радянських Повітряно-десантних військ, є Днем ВДВ в Росії і низці інших пострадянських країн на честь парашутного десанту на військовому навчанні Московського військового округу під Воронежем 2 серпня 1930 року. Ця сама дата – 2 серпня – була офіційно встановлена указом президента Леоніда Кучми від 2 серпня 1999 року, як День аеромобільних військ України.

2. Колір берету – марун, або темно-бордовий – міжнародний колір-ідентифікатор десантних підрозділів, блакитний берет вважається приналежністю до UN, але комуністична партія СРСР мала дещо інше бачення. У серпні 1968 року при вводі військ в Чехословакію десантники СРСР були в беретах «кольору неба» намагаючись уподібнитись за зовнішни видом до оонівських миротвоців. Слід зазначити, що переважна частина підрозділів спецназу ГРУ носить голубі берети ВДВ. Спецназ ГРУ єдиний зі всіх, який може носити форму різних частин і з’єднань МО РФ. На парді приуроченого 25-й річниці незалежності України командування ВДВ Збройних Сил України одягнувши нову українську форму, відмовилося міняти колір берета.

3. Смугата тільняшка – при створенні форми одягу для Повітряно-десантних військ ЗС СРСР за аналогією з формою морських піхотинців тільняшки увійшли до складу форми і у повітряних десантників, але колір смужок був змінений на небесний світло-синій. Першими їх одягли частини і з’єднання Повітряно-десантних військ, які брали в 1968 році участь у подіях в Чехословаччині. Тільняшка отримала прізвисько «морська душа»; відома приказка: «Нас мало, но мы в тельняшках!»

4. Незалежно від приналежності до частини і підпорядкування, гасло всіх десантників – «Ніхто, крім нас», який підкреслює унікальність і самовіддачу всіх бійців ВДВ, їх готовність йти до кінця. Гасло приписують командиру і засновнику ВДВ СРСР Василю Маргелову, який використовував його у 1970-му під час навчань радянських десантників, на яких вперше випробували десантування бійців всередині військової техніки. Маргелов – уродженець Дніпропетровська (з 2016 року – Дніпро).

5. Українські десантники отримали назву ВДВ тільки в 2012-му році. Тоді під виглядом реформи вони були створені на базі повітряно-десантних та аеромобільних військ. Хоча в побуті військових позначення “ВДВ” залишилося ще з часів СРСР.

6. Наймолодшими в українських Високомобільних десантних військах є 45-а окрема десантно-штурмова бригада – Болград та 46-а окрема десантно-штурмова бригада – Полтава – створені в 2016 році.  Також важливою є створена навесні 2014-го 81-а бригада, яка базується ближче всіх до лінії фронту – в Костянтинівці Донецькій області.

7. 14 червня 2014 року в аеропорту Луганська російсько-терористичні війська збили пострілом із зенітного ракетного комплексу український Іл-76 з воїнами 25-ї окремої аеромобільної бригади. Тоді на борту знаходилися 40 українських десантників, які направлялися на ротацію, і 9 членів екіпажу. Більшість загиблих героїв – уродженці Дніпропетровської області.

 8. У липні-серпні 2014 року, в розпал антитерористичної операції на сході України, коли українська армія вела активні наступальні дії, бійці 79-ї бригади ВДВ потрапили в оточення біля кордону України з РФ. Свої позиції десантники утримували три тижні, після чого їм вдалося вийти з оточення, незважаючи на перехресний вогонь російських Градів і гармат бойовиків.

 9. 80-а аеромобільна бригада «тримала зубами» Луганський аеропорт з березня по серпень 2014-го. Як розповідають волонтери з групи Повернись живим, багато з них при цьому числилися на полігонах. Крім бойових заслуг десантники відзначилися своєю чесністю, так як перешкоджали мародерству. Також вони відомі тим, що знищили цілу колону ворожої техніки з танками і живою силою.

 10. Влітку 2014 року 95-та бригада ВДВ ЗСУ під командуванням Михайла Забродського прорвала лінію оборони бойовиків й здійснила рейд в тил супротивника. За два тижні, виконуючи бойові задачі, бригада пройшла 470 км від Слов’янська до Маріуполя, потім вздовж російсько-українського кордону і через Луганськ повернулася до Слов’янська. На думку американського експерта Філіпа Карбера, це був найдовший рейд збройного формування у новітній історії.За його даними тоді десантники знищили кілька російських артилерійських батальйонів, які перебували вже на українській стороні кордону.

11. 467 українських десантників віддали своє життя за свободу і незалежність України. Близько 3800 воїнів-десантників нагороджено державними та відомчими нагородами, за мужність і героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань. Двадцятьом присвоєно найвище звання — Герой України, шість з них — його отримали посмертно.

Героїчні подвиги воїнів-десантників у Слов’янську та Красному Лимані, на Савур-Могилі та Карачуні, у Ізвариному, Дебальцевому, Авдіївці та багатьох інших містах Донеччини і Луганщини назавжди увійдуть у кожне українське серце, символом стійкості і вірності Військовій присязі.

Автор: Тарас Ільків

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://nv.ua/ukr/ukraine/events/

Cтатті

У Сухопутних військах немає бригади без бойового досвіду – генерал

Опубліковано

на

Усі бригади, полки і окремі частини Сухопутних військ ЗС України вже мають бойовий досвід.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Всі бригади Сухопутних військ, всі полки й окремі частини мають бойовий досвід і виконували протягом всіх цих трьох років бойові завдання. Немає жодної військової частини в Сухопутних військах, яка не мала б бойового досвіду, кожна – за напрямками своєї діяльності”,  – заявив він.

Генерал зазначив, що залежно від року війни, від періоду застосування в російсько-українській війні, частка участі Сухопутних військ у бойових діях “коливалася від 80 до 90%”.

“Ми з повагою ставимося до зусиль інших силових структур, таких як Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Національна поліція. Але проводити якісь паралелі між ними було б не зовсім коректним. Справа в тім, що Сухопутні війська, як і Десантно-штурмові війська, і Морська піхота, завжди виконують задачі на першій лінії. Всі інші – на другій і далі”, – зазначив Попко.

Командувач також повідомив, що частини і підрозділи Сухопутних військ перебувають у районах російсько-української війни в Донецькій та Луганській областях за принципом ротації: приблизно 7-8 місяців виконання бойових завдань, 5-6 місяців – відновлення боєздатності в пунктах постійної дислокації. “Там здійснюється доукомплектування, ремонт озброєння і військової техніки, особовому складу надаються відпустки. Потім знову повернення до виконання бойових завдань на фронті”,  – додав він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

Ефективність нашої артилерії не дала РФ перейти у наступ

Опубліковано

на

У Сухопутних військах близько 90% вогневого ураження бойовиків під час конфлікту на Сході України здійснюють ракетні війська й артилерія.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Що стосується ракетних військ і артилерії. Це основний рід Сухопутних військ, який здійснює вогневе ураження. Його дольова участь у вогневому ураженні противника – порядку 90 відсотків. Це дуже суттєво”, – заявив він.

За оперативною інформацією, додав генерал, в ході конфлікту на Донбасі саме ефективність та потужність української артилерії не дозволили російському агресору перейти до масованого наступу.

“Цю обставину ми взяли на озброєння, наситили механізовані й танкові війська артилерією всіх типів – від мінометів до реактивних систем залпового вогню великих калібрів, укомплектували розрахунки цих гармат і артилерійських систем особовим складом, навчили цих людей”,  – зазначив Попко.

Говорячи про переозброєння, командувач зауважив, що, виходячи з тактики бойового застосування й потреб в укомплектованості частин Сухопутних військ, вдалося скласти фінансово обгрунтовану програму технічної модернізації або переозброєння. Програма створювалася з урахуванням фінансових можливостей на кожен бюджетний рік і була затверджена у Генеральному штабі Збройних сил України.

“Тому вже можна говорити про те, що переважна кількість зразків, які нас будуть задовольняти, вони вже у розробці на підприємствах національного обороно-промислового комплексу. Тому ми ставимо перед собою амбітні завдання на майбутнє, коли значна більшість техніки й озброєння – більше 80 відсотків – будуть новітніми. Поки що ми лише на шляху до цієї мети”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

ДШКМ в руках десантників vs бетонна плита. Очікування і наслідки (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

на

Чи витримають плита з бетону, ящики та мішки з піском влучання з ДШКМ? На одному із полігонів у районі проведення АТО, під час зборів з розрахунками великокаліберних кулеметів ДШКМ, десантно-штурмовою бригадою було перевірено на міцність типові укріплення. Також, на різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та на різних відстанях.

До проведення зборів залучалися волонтери-інструктори, які вже допомогли підготувати Збройним Силам України чималу кількість кулеметників.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

На різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та відстанях. Цікавим було те, що на полігоні були побудовані імпровізовані укриття, виготовлені із матеріалів, які використовуються в районі АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

– Наша мета полягає не в ураженні цілей завдяки щільності вогню та великою кількістю пострілів, а завдяки мінімальному та ефективному використанню боєприпасів, – відзначає командир десантно-штурмового підрозділу.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Необхідно відзначити, що модернізація даного великокаліберного кулемету ДШК значно збільшила його бойові можливості, а розрахунок – став мобільнішим.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Джерело: http://youtube.com/

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending