Зв'яжіться з нами

Новини

Депутати хочуть стягувати з військових штрафи за зіпсоване майно

Опубліковано

на

На розгляд Верховної Ради подали урядовий законопроект №7133 про матеріальну відповідальність військовослужбовців у разі пошкодження майна.

Згідно з пояснювальною запискою, Конституція свідчить, що права і юридичні обов’язки громадян можуть визначатися лише законами. А питання відповідальності військовослужбовців наразі регулює не закон, а положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затверджене постановою Верховної Ради України.

За шкоду з необережності військовослужбовці платитимуть штраф не більше п’яти прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб (станом на зараз це 8 тис. 420 грн).

Якщо внаслідок дії військовослужбовця організація сплатила пеню, він компенсує витрати в повному обсязі, але не більше 15 прожиткових мінімумів (зараз це 13 тис. 472 грн).

Командира за дії чи бездіяльність, що завдали шкоди майну, можуть оштрафувати на суму не більше 15 прожиткових мінімумів (за розрахунками на даний момент це 25 тис. 260 грн).

Власне таку відповідальність передбачає і положення, яке діє на даний момент, але обмеження у сумах штрафу там прив’язані до окладу військовослужбовця, а у даному законопроекті зробили прив’язку до прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У документі зазначили, що підставою для притягнення до відповідальності може бути “шкода, завдана неправомірним рішенням, невиконанням чи неналежним виконанням особою обов’язків військової служби або службових обов’язків”.

Чинні наразі умови притягнення до відповідальності перенесли до тексту законопроекту без змін: наявність шкоди, протиправна поведінка, причинний зв’язок протиправної поведінки із завданою шкодою, вина особи.

Як і раніше, притягнення до матеріальної відповідальності не звільняє від інших її видів – зокрема адміністративної чи кримінальної.

А от строки притягнення до відповідальності уточнили: згідно з документом це рік з моменту виявлення шкоди.

Умови, коли військовослужбовець компенсує повну суму лишаються незмінними. А от у разі, коли розтрощили майно із строком експлуатації, який вже вийшов, можуть запровадити штраф у половину вартості, а не чверть, як зараз.

Пропонують обмежити у часі стосовно початку розслідування – зокрема, зобов’язати посадовців повідомляти начальникам про виявлену шкоду протягом доби, а начальників – призначати розслідування протягом трьох діб з моменту отримання повідомлення.

Якщо вину військовослужбовця довели, командир має протягом 15 днів видати наказ про притягнення підлеглого до відповідальності (наразі діє обмеження у місячний строк).

У законопроекті розширили перелік обставин, які виключають матеріальну відповідальність. До дій непереборної сили та виправданого службового ризику додали:

  • необхідну оборону,
  • крайню необхідність,
  • затримання особи, яка вчинила злочин,
  • фізичний або психічний примус,
  • виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації.

Окрім того, наразі військовослужбовець не несе відповідальності за шкоду, заподіяну в процесі виконання розпорядження командира. У новій редакції пропонують додати “крім випадків виконання явно злочинного наказу або розпорядження”.

Чинне на даний момент положення передбачає, що штраф вираховують поступово – по 20% зарплатні військовослужбовця щомісячно. При цьому сума всіх стягнень не може перебільшувати 50% місячного забезпечення військовослужбовця. Запропонований проект закону уточнює, що таке обмеження не стосується аліментів на неповнолітніх дітей, а якщо врахувати і ці утримання, обмеження становитиме 70% місячної зарплати.

Якщо зараз компенсовані гроші спрямовують до міністерства або відомства, установи яких зазнали матеріальних втрат через пошкодження, то автори даної ініціативи пропонують спрямовувати кошти на відновлення пошкодженого майна – саме у тій військовій частині, де виявили пошкодження майна, і тільки якщо залишиться решта – перераховувати її до державного бюджету.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:https://ua.112.ua/polityka/

Новини

Московський патріархат забрав у запорізького священика парафію через молитви за ЗСУ

Опубліковано

на

Священик УПЦ Московського патріархату із Запоріжжя протоієрей Ігор Савва, якого позбавили парафії через проукраїнську позицію, не має наміру повертатися на місце вигнання.

Про це він написав у Facebook, відповідаючи на питання своїх френдів. Результат пошуку зображень за запитом "протоієрей Ігор Савва"

“Ви знаєте, цей процес так давно йде, що зараз я відчуваю тільки полегшення і повертатися зовсім немає бажання. Але про припинення служіння, звичайно, мова не йде”, – зазначив він.

Протоієрей також підкреслив, що “вперше за багато років відчув себе людиною”.

Савву позбавили парафії через те, що він, зокрема, молився за перемогу ЗСУ і відмовлявся згадувати в богослужіннях російського патріарха Кирила.

Крім того, в березні він виставив на своїй сторінці в соцмережі викривальні статті, що стосуються патріарха Кирила. Там говорилося, що той є агентом КДБ і мільйонером, який нажився на контрабанді сигарет.

Священика неодноразово попереджали про покарання, а 11 березня представники Запорізької єпархії УПЦ МП прийшли до церкви у супроводі хлопців і повідомили, що Савва служити тут більше не буде. При цьому митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука спілкуватися з віруючими відмовився, повідомляє ТСН.

«Частина віруючих заявила, що шукатимуть інше місце для молитов, оскільки мають патріотичну позицію», – уточнює телеканал.

На даний час на сайті єпархії жодних коментарів щодо ситуації, що склалася, немає.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-regions

Читати далі ...

Новини

ВМС США випробували в Чорному морі електронну систему виявлення та протидії ракетній атаці

Опубліковано

на

Військово-морські сили США провели випробування нової електронної системи виявлення та протидії ракетній атаці. Про це пише The Driver.

Видання повідомляє, що в цей час на борту есмінця типу “Арлі Берк” USS Carney (DDG-64) знаходився пристрій “Блок II” з системи радіоелектронного обладнання AN/SLQ-32V6, яку в США використовують вже понад 40 років в різних модифікаціях.

“Блок II” був модернізований за програмою SEWIP (Програма поліпшення бойових електронних засобів). Він є базою для створення “Блоку III”. За оцінкою видання, “якщо”Блок II” вважають вухами корабля, то “Блок III” буде його кулаками”.

Фотографії, опубліковані в Twitter користувача YorukIsik, які були ним зроблені в протоці Босфор, підтверджують наведену виданням інформацію.

New AN/SLQ-32(V)6 on USS Carney: @USNavy installed @LockheedMartin SEWIP Block 2 System on DDG64. This is a significant upgrade to USS Carney’s electronic warfare defenses against anti-ship missiles threats. USS Carney transited the Turkish Straits yesterday towards Mediterranean pic.twitter.com/YibXSJB7YT — Yörük Işık (@YorukIsik) 4 березня 2018 р.  — “Нова система AN / SLQ-32V6 на USS Carney: ВМС США встановили на DDG-64” Блок II “компанії Lockheed Martin, модернізований за програмою SEWIP, – повідомляється в Twitter користувача. – Це важливе оновлення системи електронного захисту есмінця в боротьбі із загрозою ракет. Вчора USS Carney пройшов Чорноморські протоки (Босфор і Дарданелли) в бік Середземного моря “.

На початку січня 2018 року повідомлялося, що американський есмінець USS Carney увійшов у Чорне море. Там 12 січня він провів спільні тренування з морською авіацією ВМС України. Через кілька днів корабель покинув Чорне море.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

ВПК

Світовий продаж зброї зріс на 10%: які країни експортують найбільше

Опубліковано

на

У світі в 2013-2017 роках продано на 10 відсотків більше зброї.

Про це це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на оприлюднений у понеділок, 12 березня, звіт Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI).

Продаж зброї в світі в 2013-2017 роках збільшився загалом на десять відсотків у порівнянні з періодом 2008-2012 років. Про це це йдеться в оприлюдненому в понеділок, 12 березня, звіті Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI). Найбільшими світовими експортерами зброї є США, Росія, Франція, Німеччина і Китай.

За останні п’ять років США наростили поставки озброєнь майже на чверть і зараз сконцентрували майже 34 відсотки світового продажу. Вашингтон постачав зброю в 98 країн, майже половина надійшла в країни Близького Сходу.

“Ґрунтуючись на угодах, підписаних під час правління адміністрації Обами, обсяг поставок озброєнь США в 2013-17 роках досяг найвищого рівня з кінця 1990-х”, – констатує директорка програми озброєнь і військових витрат SIPRI Од Флеран.

Другий експортер зброї в світі, Росія, значно відстає від США – зараз її частка в світових продажах зброї складає 22 відсотки. Третій експортер – Франція – збільшила продажі за останні роки на 27 відсотків і зараз контролює 6,7 відсотка світовогу продажу. А от четвертий – Німеччина – навпаки, скоротила на 14 відсотків.

За останні п’ять років більшість держав на Близькому Сході безпосередньо брали участь в насильницьких конфліктах. Через це імпорт озброєнь державами в цьому регіоні збільшився на 103 відсотки. Активніше всього в світі скуповували зброю Індія, Саудівська Аравія, Єгипет і ОАЕ.

“США і європейські держави поки ще залишаються основними постачальниками зброї в регіон. 98 відсотків обсягу імпорту Саудівської Аравії припало на США і європейські держави”, – говорить старший науковий співробітник програми озброєнь і військових витрат SIPRI

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending