Зв'яжіться з нами

Новини

Депутати хочуть стягувати з військових штрафи за зіпсоване майно

Опубліковано

на

На розгляд Верховної Ради подали урядовий законопроект №7133 про матеріальну відповідальність військовослужбовців у разі пошкодження майна.

Згідно з пояснювальною запискою, Конституція свідчить, що права і юридичні обов’язки громадян можуть визначатися лише законами. А питання відповідальності військовослужбовців наразі регулює не закон, а положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затверджене постановою Верховної Ради України.

За шкоду з необережності військовослужбовці платитимуть штраф не більше п’яти прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб (станом на зараз це 8 тис. 420 грн).

Якщо внаслідок дії військовослужбовця організація сплатила пеню, він компенсує витрати в повному обсязі, але не більше 15 прожиткових мінімумів (зараз це 13 тис. 472 грн).

Командира за дії чи бездіяльність, що завдали шкоди майну, можуть оштрафувати на суму не більше 15 прожиткових мінімумів (за розрахунками на даний момент це 25 тис. 260 грн).

Власне таку відповідальність передбачає і положення, яке діє на даний момент, але обмеження у сумах штрафу там прив’язані до окладу військовослужбовця, а у даному законопроекті зробили прив’язку до прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У документі зазначили, що підставою для притягнення до відповідальності може бути “шкода, завдана неправомірним рішенням, невиконанням чи неналежним виконанням особою обов’язків військової служби або службових обов’язків”.

Чинні наразі умови притягнення до відповідальності перенесли до тексту законопроекту без змін: наявність шкоди, протиправна поведінка, причинний зв’язок протиправної поведінки із завданою шкодою, вина особи.

Як і раніше, притягнення до матеріальної відповідальності не звільняє від інших її видів – зокрема адміністративної чи кримінальної.

А от строки притягнення до відповідальності уточнили: згідно з документом це рік з моменту виявлення шкоди.

Умови, коли військовослужбовець компенсує повну суму лишаються незмінними. А от у разі, коли розтрощили майно із строком експлуатації, який вже вийшов, можуть запровадити штраф у половину вартості, а не чверть, як зараз.

Пропонують обмежити у часі стосовно початку розслідування – зокрема, зобов’язати посадовців повідомляти начальникам про виявлену шкоду протягом доби, а начальників – призначати розслідування протягом трьох діб з моменту отримання повідомлення.

Якщо вину військовослужбовця довели, командир має протягом 15 днів видати наказ про притягнення підлеглого до відповідальності (наразі діє обмеження у місячний строк).

У законопроекті розширили перелік обставин, які виключають матеріальну відповідальність. До дій непереборної сили та виправданого службового ризику додали:

  • необхідну оборону,
  • крайню необхідність,
  • затримання особи, яка вчинила злочин,
  • фізичний або психічний примус,
  • виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації.

Окрім того, наразі військовослужбовець не несе відповідальності за шкоду, заподіяну в процесі виконання розпорядження командира. У новій редакції пропонують додати “крім випадків виконання явно злочинного наказу або розпорядження”.

Чинне на даний момент положення передбачає, що штраф вираховують поступово – по 20% зарплатні військовослужбовця щомісячно. При цьому сума всіх стягнень не може перебільшувати 50% місячного забезпечення військовослужбовця. Запропонований проект закону уточнює, що таке обмеження не стосується аліментів на неповнолітніх дітей, а якщо врахувати і ці утримання, обмеження становитиме 70% місячної зарплати.

Якщо зараз компенсовані гроші спрямовують до міністерства або відомства, установи яких зазнали матеріальних втрат через пошкодження, то автори даної ініціативи пропонують спрямовувати кошти на відновлення пошкодженого майна – саме у тій військовій частині, де виявили пошкодження майна, і тільки якщо залишиться решта – перераховувати її до державного бюджету.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:https://ua.112.ua/polityka/

Новини

Ще два Ан-26 для ЗСУ буде відремонтовано до Нового року

Опубліковано

на

Днями військова частина А0215 (Командування Повітряних Сил ЗСУ) уклала з ДП “Завод 410 ЦА” два договори №№ 412/17 і 411/17 на капітальний ремонт на літаки Ан-26КПА (бортовий номер 95, зав. номер 64-06, випущений 21 квітня 1978 г.) та Ан-26Ш (бортовий номер 21, зав. номер 55-07, випущений 28 вересня 1977 р.) з переобладнанням останнього в Ан-26 на 4,017 млн. грн. і 4,779 млн. грн. відповідно.

Літаки входять до складу в / ч А1231 і А4104 – 456-ої бригади транспортної авіації (Гавришівка) і 203-ї навчальної авіаційної бригади (Чугуїв).

Термін виконання договорів зазначений до 31 грудня 2017 року.

Загалом у 2017 році ДП “Завод 410 ЦА” відремонтував для державних силових структур України шість Ан-26, так само як і в 2016-му. А також провів ремонтні роботи на літаках Республіки Бангладеш, Республіки Казахстан та Судану.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Інструктори «Азову» діляться знаннями з морпіхами

Опубліковано

на

Під час бойових дій дуже часто життя бійців забирає не ворожа куля, а саме несвоєчасне або неправильне надання першої допомоги. Для азовців вже стало каноном постійне вдосконалення вмінь та навичок із тактичної медицини.

11 грудня на базі полку «Азов» (місто Маріуполь) розпочався курс із тактичної медицини, який був організований не для азовців. Серед тих, кого нині знайомлять із курсом ТССС All Combatants, – бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Ініціатором цих курсів став колишній військовий медик армії США Девід Пластер зі своєю командою Anomaly TacMed, який запропонував медикам «Азова» виступити у ролі викладачів-інструкторів.

Вся програма складається із теоретичної, практичної частин і тактики. Тривалість курсу – 3 дні. Після його закінчення слухачі мають закріпити здобуті знання та навички на практичному екзамені. Протягом 4-х днів бійці матимуть змогу прослухати курс власне методології викладання матеріалу, що стане у пригоді під час подальшого викладання програми ТССС вже у своєму підрозділі.

Першого дня серед основних розглянутих тем були: способи евакуації пораненого в укриття (за лямки, SEAL, Hawes), зупинка масивної кровотечі, застосування турнікета (самодопомога та взаємодопомога), гемостатичні засоби, тампонада, прямий тиск на рану, перев’язка рани, а також бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти засвоїли алгоритм M.A.R.C.H. (Massive Hemorrhage-Airways-Respiration-Circulation-Hypothermia).

«Після завершення курсу ми передамо лекції та відеоматеріали, аби вже у своїх підрозділах ці люди могли поділитись здобутими знаннями, – прокоментував взводний медик 1-го БОП полку «Азов» друг Джедай. – Зараз ми спостерігаємо різний рівень знань у сфері тактичної медицини. Проте найголовнішим є те, що нам вдається зацікавити та донести правильну інформацію, і це зрозуміло по очах бійців, котрі вивчають програму».

Автор: Денис Крекотень

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Пентагон виділив 10,4 мільйона доларів на покращення військової ІТ-інфраструктури в Україні

Опубліковано

на

Американська корпорація Black Box оголосила на початку місяця про подовження контракту Пентагону на суму 10,4 мільйона доларів з надання послуг, згідно з контрактом в рамках Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, повідомляє Голос Америки.

Компанія з надання послуг у сфері цифрових технологій розширить свою співпрацю з Міністерством оборони України. Протягом наступних 12 місяців Black Box надасть техніку, програмне забезпечення та послуги, аби розширити систему та забезпечити можливості з командування, контролю, комунікації, комп’ютерів, розвідки та спостереження (C4ISR) більшої кількості користувачів у військових спорудах по всій країні.

«Ми дуже задоволені, що армія США нас обрала за наші зусилля та пишаємося тим, що ми є частиною Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, – заявив виданню віце-президент компанії Джефф Мюррей. – Цей проект посилить стійкість можливостей, які вже були розроблені та побудовані Black Box, та розширить їх в середині України».

Корпорація Black Box була обрана контрактником армії США у вересні 2016 року з метою розробки, розгортання, операції та підтримки Центру з кібербезпеки, Центру командування та контролю, системи медичної інформації та системи логістичної інформації України. У партнерстві з армією США та Міністерством оборони України Black Box надає всебічну підтримку українському війську – на фронті та поза ним.

Субпідрядники в цьому контракті включають в себе як американські, так і українські компанії.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending