Зв'яжіться з нами

ВПК

Життя піхотного тактичного комплексу “Хищник (Predator)”

Опубліковано

на

Висока маневреність, широке застосування тактичних груп і сил спеціального призначення – характерні риси сучасних військових конфліктів. Бойові дії російсько-української війни (АТО) на сході України – ще одне підтвердження цієї тенденції. Для підвищення ефективності малих підрозділів необхідні нові технічні рішення. Серед цікавих вітчизняних пропозицій – ініціативні розробки Харківського заводу засобів індивідуального захисту.

На виставковому стенді «Ліги оборонних підприємств» на збройовій виставці в Туреччині були представлена ​​продукція харків’ян, яка вже використовується бійцями спецпідрозділів Збройних сил і Національної гвардії України в ході російсько-української війни (АТО). Особливий інтерес у відвідувачів викликав тактичний комплекс “Хищник (Predator)”, який призначений для оснащення кулеметників. Він забезпечує безперебійне живлення зброї боєприпасами з контейнера, який кріпиться за спиною кулеметника. “Хищник (Predator)”, за твердженням розробників, незамінний при виконанні рейдових завдань і в ближньому бою, де потрібна висока щільність вогню. Комплекс дає бійцю можливість вільно пересуватися і утримувати зброю на напоготові, тривалий період вести контрольований вогонь, не витрачати час на перезарядку стрічок.

Комплекс складається з розвантажувальної системи для перенесення, нейлонового рюкзака і короба з композитних матеріалів, стрічкопровода для подачі боєприпасів в різних положеннях, систем швидкого скидання (повне скидання – 4 сек.).

170908 02

Комплекс може використовуватися для забезпечення безперебійного живлення кулеметів у калібрах 7,62 або 5,56. “Хищник (Predator)” адаптивний як під кулемети радянської розробки, так і під західні зразки. Зокрема, це ПК / ПКМ, Negev / Форт 401, Mark 46, Mark 48, M240, M249. Максимальна кількість боєприпасів, що вміщає в контейнер “Хищник (Predator)” – 550-650 штук в залежності від калібру. Маса конструкції без боєприпасів – 8 кг. Тактична система може використовуватися спільно з бронежилетом будь-якого класу захисту.

Для зменшення вагового навантаження на бійця розробники Харківського заводу засобів індивідуального захисту пропонують ще одну новинку – пластикову кулеметну стрічку, яка здатна зменшити вагу спорядженого комплекту “Хищник (Predator)” в 6 разів. Також ця стрічка може без обмежень застосовуватися кулеметниками і інших штатних армійських підрозділів. В Україні пластикову стрічку в обмежених кількостях постачають до військових частин і спецпідрозділів, перевіряють в умовах критичних температур. Для масового переходу на пластикову стрічку необхідно переконати військових в тому, що вона анітрохи не поступається металевій.

170908 03

У зону АТО вже відправлено понад 40 “Хищник (Predator)”. Конструкція постійно вдосконалюється. На виставці в Туреччині була представлена ​​четверта модифікація піхотного тактичного комплексу, яка зацікавила одну з італійських компаній. Запропоновано використовувати “Хищник (Predator)” в парі з екзоскелетом італійської розробки.

У “Хищник (Predator)” врахований досвід розробки зарубіжних аналогів. У США представлені схожі за конструкцією комплекси TMIL Systems PRIME, The TYRTactical MICO, вартість яких близько $ 4000. У РФ компанією FRONT просувається кулеметний комплекс «Скорпион» (вартість близько 42 тис.рублів). Вартість українського “Хищник (Predator)” для експорту – в два рази нижча, ніж американських виробів. Для внутрішнього споживання вартість формується з урахуванням обсягу продукції, що виготовляється серії і рівня рентабельності (54 тис. грн. – https://rarog.net.ua/p108998455-ptk-hischnik-versiya.html).

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://defence-ua.com/

Продовжити читання ?
Реклама
2 Коментарів

2 Comments

  1. Аскольд

    09.09.2017 при 05:31

    хищник ?. Чому не Хижак?.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ВПК

Не пройшло і трьох років – «Укрспецтехніка» розробила першу вітчизняну рушницю протидії БПЛА

Опубліковано

на

Фахівцями компанії «Укрспецтехніка» розроблено першу вітчизняну портативну зброю для протидії безпілотним літальним апаратам (БПЛА).

Про це, заступник генерального директора ХК «Укрспецтехніка» Михайло Прохоренко, розповів Оборонно-промисловому кур’єру.

Ukrainian Military Pages

«Радіоелектронна рушниця призначена для боротьби з комерційними, доступними моделями БПЛА, які, головним чином, і застосовуються в бойових діях, а також для здійснення різного роду диверсій і терористичних актів. Як показав досвід останніх конфліктів – не тільки в Україні, але і сирійського, і іракського – саме найпростіші масові дешеві безпілотні літальні апарати різних типів найбільш масово застосовуються в сучасних локальних і гібридних війнах. І цілком природно, що виник світовий тренд розробки мобільних, і простих в експлуатації засобів боротьби для їх придушення», – Михайло Прохоренко.

Ukrainian Military Pages

«Рушниця може застосовуватися безпосередньо на передньому краї в зоні бойових дій, а також, наприклад, для супроводу армійських колон, оскільки невелика вага і можливість автономної роботи до 8 годин дозволяють транспортувати засіб на автомобілях, бронетехніці, або на квадроциклах, які ми бачимо як основне транспортний засіб для особового складу з подібним озброєнням».

«Іншим варіантом для найширшого застосування може стати цивільний ринок – захист різного роду об’єктів, масових заходів, супровід кортежів. Рушниця пройшла заводські випробування, дальність дії на БПЛА – до 2-х кілометрів, тобто відстань прямої видимості. Принцип дії – постановка перешкод навігаційним каналам. Відмінною особливістю нашого виробу є можливість постановки купола над об’єктом радіусом до 5 км, яку надають кругові антени, що входять до складу комплексу», – повідомив заступник директора ХК «Укрспецтехніка».

Ukrainian Military Pages

Прохоренко також підкреслив, що при створенні рушниці не використовувалися російські комплектуючі. Зразок виробу буде представлений на щорічній Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2017», яка пройде в Києві 10-13 жовтня.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:http://opk.com.ua/

Продовжити читання ?

ВПК

Куля “Стілетто” 7,62 мм легко прошиває БТР – перевірено на фронті

Опубліковано

на

У ході бойових дій ми застосовуємо старі патрони, які здебільшого поступаються російським. Адже з 1993 року на озброєнні російської армії в цих калібрах почали з’являтися нові зразки набоїв, із більшими бронебійними властивостями. Вони пробивають наші бронежилети. Ми ж своїми старими набоями аналогічні російські бронежилети пробити не можемо.

Питання пошуку ефективніших патронів під калібр 7,62 – це питання більшої ефективності наших Збройних сил та спецпідрозділів.

Наші снайпери ЗСУ вже третій рік стріляють або волонтерськими, або “лівими” кулеметними патронами, які остаточно добивають старенькі СВД (снайперські гвинтівки Драгунова), що стоять у нас на озброєнні.

На порядку денному вже не перший рік стоїть питання будівництва вітчизняного патронного заводу – замість втраченого Луганського. Однак до реалізації цього задуму справа не доходить. Хоча є приватні компанії, які пропонують Міністерству оборони свої розробки в галузі патронного виробництва малих калібрів.

Уся зброярська магія – у новітній кулі. Адже броню тепер можна пробити зі звичайної гвинтівки. Такого вражаючого результату домоглися українські розробники.

Аби випробувати новітню українську кулю «Стілетто Україна» / Stiletto Systems Ltd, влаштували експеримент. Взяли сталеву бронепластину товщиною більше двох сантиметрів та кулемет “Утьос” з нищівним калібром 12,5 мм. І бронебійно-запалювальний набій. Звичайний, армійський.

Попри велику силу крупнокаліберного боєприпасу, пластина, хоч і отримала чималу вм’ятину, та все ж кулю спинила.

Тож по уявному БТРу стріляють знову. Щоправда, тепер меншим калібром – 7,62 мм – і з рушниці. От тільки боєприпас не простий. Це унікальна українська розробка з особливим сердечником, який в рази збільшує бронепробивність. У бронесталь, не пробиту з 12,7, куля “Стілетто” увійшла, як гарячий ніж у масло.

Результат пошуку зображень за запитом "Куля "Стілетто" 7,62 мм"

Ці боєприпаси вже випробували на практиці: кулі відправляли армійцям на Донбас.

Швед Майкл – легенда серед АТОвців, який з 14-го року воював снайпером за українську армію – розповів, як працював із цим боєприпасом.

Ми користувались цими боєприпасами на Донбасі. “Стілетто” давали нам у 2014-му. Ми гарно знаємо їхню траекторію. Тож було цікаво випробувати їх на зброї, спеціально зробленій для цієї кулі. І ми бачимо результат – пробито 20 міліметрів броні. Вражає!
– поділився боєць полку “Азов” Майкл.

Інший боєць АТО на позивний “Білорус” також поділився своїми враженнями від “Стілетто”.

“Жахав ворожий БТР. І ось після попадання нашого снайпера в механіка-водія на відстані близько 350-400 метрів запанувала тиша. І до сих пір, обгорілі якути, як ми їх називаємо буряти, бояться виїжджати на пряму лінію вогню”, – розповів “Білорус”.

Ті ж випробування провели і для менших калібрів і тоншої броні. 14 міліметрів сталі не вийшло пробити зі снайперської гвинтівки Драгунова стандартною кулею 7,62 мм. А от ручний кулемет Калашнікова кулею 5,45 мм виробництва “Стілетто” легко її пройшов.

Представники компанії запевнили, що вже мають усі необхідні документи та навіть невеличку технологічну лінію у Британії. Якщо Україна вирішить будувати державний патронний завод, то залюбки візьмуть участь у тендері. А поки розглядають пропозиції з інших країн.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://24tv.ua/

Продовжити читання ?

ВПК

КрАЗ виграв два тендери на поставку вантажівок нацгвардійцям Києва

Опубліковано

на

Мова йде про 16 автомобілів «Краз-Спецназ» та 6 сидільних тягачів під трали (причіпи).
Представники військової частини № 3078 Нацгвардії України, що базується у Києві, на початку серпня оголосили про закупівлю спецавтомобілів.

Закупівлю розподілили на дві процедури торгів, один з яких у свою чергу був поділений на два лоти. Про це повідомляється на офіційному веб-порталі публічних закупівель “Прозорро”.

Самі ж тендери проходили за переговорною процедурою для потреб оборони.
За результатами одного із вищевказаних тендерів, торговий дім «АвтоКрАЗ» за 24,8 млн. грн до 20 грудня цього року (термін дії вже підписаного договору) має поставити нацгвардійцям вантажні повнопривідні КрАЗи-6233 «Спецназ» (головне фото до статті – ред.).

Очікувана ж вартість за дану партію авто складала 25,92 млн. грн.
У рамках другого тендеру автокразівці також до 20 грудня цього року поставлять партію із 6 військових тягачів КрАЗ-64431-02, з колісною формулою 6X4.

За договором, вартість автомобілів – 8,5 млн. грн (1,41 млн. грн за 1 тягач).
Очікувана замовником вартість на початку тендеру складала 9,12 млн. гривень.

Згідно підписаних з нацгвардійцями угод, на кожну із вантажівок розповсюджується 5 років гарантії за умови, що напрацювання не перевищуватиме 30 тис. кілометрів автопробігу.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:http://kg.ua/news/

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending

Copyright © 2017 Військовий навігатор України