Зв'яжіться з нами

Cтатті

Заступник командувача Нацгвардії генерал Сподар: “Азов” – нормальний полк. У них просто інтерес до історії і, можливо, інші погляди на націонал-соціалістичний рух у Німеччині

Опубліковано

на

Несподівано в серпні, в розпал сезону відпусток, в епіцентрі суспільної уваги опинився такий недавно створений силовий орган як Національна гвардія.

Спершу Президент Петро Порошенко видав указ і оголосив про позачерговий призов строковиків в Національну гвардію. При цьому ні мотивів, ні обґрунтування таких дій керівництва країни тривалий час у публічному просторі озвучено не було.

Відповідно, це породило масу чуток і домислів про нібито суттєву нестачу гвардійців у зоні АТО або навіть підготовку влади до придушення можливих масових акцій протесту восени поточного року.

Крім того, періодично спалахували скандали з найодіознішим підрозділом НГУ – полком особливого призначення “Азов”.

То “азовці” споруджують ідол бога Перуна поблизу Маріуполя, облаштовують капище і починають проводити язичницькі обряди, то один з керівників полку і близький друг заступника міністра внутрішніх справ Вадима Трояна Володимир Бржезінскій затримується за хабар 1,5 млн гривень.

У всіх цих питаннях Українські Новини вирішили розібратися, детально розпитавши керівника Нацгвардії, відповідального за роботу з особовим складом.

В ексклюзивному інтерв’ю заступник командувача, генерал-майор Ярослав Сподар роз’яснив всі нюанси позачергового призову строковиків, розвіяв усі побоювання щодо їх застосування не за призначенням, а також поскаржився на завантаженість нацгвардійців невластивими їм завданнями.

Також генерал похвалив “Азов” за дисципліну, висловив своє ставлення до їхніх характерних особливостей і прокоментував затримання Бржезінского.

Крім того, під час розмови Сподар розкрив секрет успішної боротьби з пияцтвом в Нацгвардії і відкрито розповів, які саме священиків ніколи і ні за що не візьмуть в капелани, не дивлячись на їх прохання.

 

Місяць тому Президент Петро Порошенко несподівано для всіх видав указ про позачерговий призов громадян на строкову військову службу в Національну гвардію. І, власне кажучи, 8 серпня цей заклик стартував. З чим пов’язане таке раптове рішення і для яких завдань вирішено набрати зараз додаткову тисячу гвардійців?

Моя особиста думка як військового з 29-річною вислугою, що це досить нестандартний указ Президента щодо комплектування окремо взятої Національної гвардії. А скільки у нас політиків, а скільки експертів, які не зовсім розуміють, що це таке, що відбувається в країні, а вже коментують це рішення. Вони починають давати оцінки, вже 3-й день поспіль обговорюють цю новину, додумують, навіщо гвардії додатково знадобилася ще 1 тис. військових …

А все дуже просто, ще в 2014 році, коли з’явився закон “Про Національну гвардію України” в прикінцевих положеннях було чітко прописано питання конвоювання, яке покладається на Національну гвардію, і яким раніше займалися Внутрішні війська.

У міліції раніше був підрозділ “Грифон”, який займався цим питанням. Але коли почалося реформування в поліцію, ця ніша виявилася незакрита.

При цьому в країні йде війна, і в 2014 -2015 роках у нас дійсно чисельності не вистачало – ми починали 2014 рік з 33 тис. осіб особового складу, а зараз же, слава Богу, у нас вже за 40 тис. військових.

Але на Національну гвардію практично щомісяця покладаються нові завдання, підвищується навантаження.

При цьому майже 5-тисячне угрупування Національної гвардії на постійній ротаційній основі знаходиться в зоні АТО. Крім того, ми створили кілька частин у самій зоні АТО – це Маріуполь, Слов’янськ, Рубіжне.

Нацгвардія продовжує і зараз здійснювати конвоювання?

Про конвоювання наше суспільство взагалі мало що знає. Тому що не чує як пересуваються ці вагони (з ув’язненими. – ред.), Де ці засуджені перебувають. Це робота, яка невидима для ЗМІ, для суспільства. Можливе, це і добре, тому що ми як суспільство застраховані від цього.

Крім того, ми ще і здійснюємо охорону підсудних у залах судів. Сьогодні Національної гвардії планується передача нового завдання – охорона судів. Раніше районні суди охороняв “Грифон”, а обласні та апеляційні – Внутрішні війська. І коли їх не стало, була довга дискусія в системі МВС і навіть в Адміністрації Президента.

Виходячи з кількісного складу Національної гвардії ми розуміли, що виходом з цієї ситуації може бути зменшення кількості завдань для НГУ … Ми навіть такі пропозиції висували як передати функції оборони і охорони 3-й лінії взводних опорних пунктів в зоні АТО місцевим адміністраціям, не тримати там збройних військовослужбовців Нацгвардії …

Тобто передати цю функцію місцевої поліції?

Йшлося про те, щоб місцеві адміністрації створили воєнізовану охорону з цивільних осіб. І так, до речі, вирішилося б питання працевлаштування, адже там багато безробітних. Але до цього питання не прислухалися. Тому наш контингент в зоні АТО так і залишається.

При цьому з 40 тис. Військовослужбовців Нацгвардії близько 3,5 тис. Військовослужбовців виходять щодня на охорону громадського порядку, в тому числі, охороняють понад 100 об’єктів дипломатичного призначення. Плюс охорона атомних електростанцій, плюс охорона курортних зон і зон видобутку бурштину, плюс робота в Чорнобильській зоні щодо запобігання вивезенню металобрухту, плюс охорона спецвантажів відходів ядерного палива і так далі.

Крім цього, ми взяли під охорону всі центральні органи виконавчої влади – тільки по Києву у нас більше 20 об’єктів, де по 2 – 4 людини цілодобово несуть службу.

Згадайте, до речі, недавній випадок з Генеральним консульством Польщі у Луцьку (29 березня невідомий вистрілив з гранатомета по будівлі Генконсульства Польщі в Луцьку, – ред.). Ми тоді не здійснювали охорону цього об’єкта, його охороняла інша силова структура.

Після цього випадку до нас надійшла величезна кількість звернень про взяття під охорону всіх цих дипломатичних об’єктів. І на сьогоднішній день ми не спостерігаємо тенденцію щодо зменшення завдань, які покладають на Національну гвардію. Згідно із законом їх 18, але через внутрішні проблеми в країні їх кількість все збільшується і збільшується.

Одна з нових завдань – охорона судів?

Ми підрахували, що 111 судів і органів правосуддя до кінця поточного року Нацгвардія повинна взяти під охорону. Але тільки там, де знаходяться пункти постійної дислокації військових частин НГУ.

У зв’язку з цим вимушений захід – призів в серпні поточного року. За цей час ми повинні призвати на строкову службу, підготувати 1 тис. чоловік, вони повинні прийняти військову присягу, пройти курс молодого бійця, пройти підготовку за фахом, здати заліки.

У той же час, хочу зазначити, що у нас більше 50% особового складу, який заступає на службу, несе службу з бойовою зброєю, і це не тільки в зоні АТО.

Які особливості цього позачергового призову?

Параметри і критерії відбору залишаються такими ж, що були в осінній і весняній компаніях. Терміни служби аналогічні.

Строковики служитимуть рік?

Залежно від освіти на момент призову. Якщо середня освіта, то півтора року, якщо спеціаліст або магістр, то 1 рік.

Загалом планується призвати 1 тис. військових. А цікаво, яка норма по Києву, скільки призвуть в столиці?

Є така статистика, що з областей набираємо від 25 до 100 чоловік. У Київський гарнізон ми плануємо закликати близько 200 чоловік. Всі розмови про те, що призовники служитимуть далеко від дому, не відповідають дійсності.

За Вашими прогнозами, вдатися призвати заплановану кількість строковиків?

Звичайно! Вже 16 серпня перші команди поїдуть (на місця дислокації військових частин. – ред.). За доповідями на вчорашній день ми набираємо навіть більше 1 тис. Чоловік. Є навіть певний резерв. Тому ці міфи, що наші ресурси вичерпалися тощо, це все не відповідає дійсності.

І щоб розставити всі крапки над “і” – до АТО вони залучатися не будуть?

Однозначно. До АТО вони не будуть залучатися. У зоні операції у нас є 2 частини – в / ч 3057 (місце дислокації – Маріуполь) і в / ч 3035 (місце дислокації – Слов’янськ), плюс окремий підрозділ знаходиться в Рубіжному. Там є військовослужбовці строкової служби, вони проходять службу у пункті постійної дислокації, але на блокпости, взводні опорні пункти вони не залучаються. Це водії, охорона громадського порядку, забезпечення конвоювання.

Уточнююче запитання, чия це була ініціатива оголосити позачергової призов в НГУ? Ця пропозиція була Нацгвардії чи, наприклад, Адміністрації Президента?

Це був вимушений захід, ініціатива Національної гвардії. Тому що перед нами постало питання, що з тим кількісним складом, що у нас є, буде складно виконати поставлені завдання.

Чи планується в подальшому застосовувати такий механізм, як оголошення позачергового призову?

Ні. Звичайно, ні. Це одноразовий захід, вимушений. Це було оперативне, гнучке рішення.

Давайте тоді перейдемо до більш загальних питань. Який на даний момент морально-психологічний стан військовослужбовців НГУ? Чи багато небойових втрат, випадків самогубств військових?

У нас з 2014 року небойові втрати, в тому числі, що потонули військовослужбовці, що потрапили в ДТП і т.д., складають 126 осіб. Ми втратили цих людей з різних причин, там були і хвороби, і нещасні випадки, особиста необережність, побутові ситуації, дорожньо-транспортні пригоди …

При цьому небойові втрати при виконанні завдань в зоні АТО склали 43 людини з 198 загиблих за час проведення операції.

Що стосується суїцидальних випадків, тобто об’єктивні та суб’єктивні причини.

У нас намічається чітка тенденція до зменшення суїцидальних випадків. На сьогоднішній день ми маємо 4 таких випадки за поточний рік: 1 – в зоні АТО, 1 – на мирній території, в позаслужбовий час, 1 – в лікарні і ще 1 суїцид – у відпустці.

При цьому в 2015 році було 23 випадки, в 2016 році – 15.

Тут є об’єктивні причини, тому що в 2014 – 2016 рр. переважно в зоні АТО були або добровольці або мобілізовані. Ми ж знаємо прекрасно, як мобілізованих відбирали, як працювали психологи і т.д. і т.п.

Зазначу, що з кінця 2016 року ми поміняли нормативну базу і створили службу психологічного забезпечення.

При цьому врахували міжнародний досвід і у нас на сьогоднішній день в Головному управлінні є відділ психологічного забезпечення – 6 осіб, є такі в територіальних управліннях, у військових частинах.

Плюс ми вийшли вже на роботу з поліграфами (детекторами брехні). Ми підготували людей, які вміють працювати з поліграфами, вже підготовлена ​​необхідна інструкція.

Застосовується поліграф насамперед під час професійно-психологічного відбору, а також під час проведення службових розслідувань.

Посольство США виділило для цього 53 тис. Доларів і навчило персонал, який на сьогоднішній день повністю підготовлений до роботи з поліграф в Нацгвардії.

А головне, якщо до 2014 року психологічний супровід військовослужбовців здійснювалося в основному в теорії, то на сьогоднішній день це практика.

У багатьох речах, які стосуються і психологічної реабілітації в тому числі, ми є першими.

Крім того, Нацгвардія ж першою почала залучати капеланів до військових частин, вірно?

Дійсно Національна гвардія перша серед силових структур України ввела в штат 44 військових священика. На сьогодні за трудовим договором у військових частинах НГУ працюють 38 капеланів, це священики Української православної Церкви Київського патріархату, Української грецько-католицької Церкви, Української автокефальної православної Церкви.

Ми провели з ними тижневий курс з тактичної медицині, по взаємодії з психологами.

Тобто священикам УПЦ (МП) заборонено бути капеланами?

У нас це заборонено. Вони хочуть, але у нас так не можна. Це було не тільки наша думка, а й думка Міністерства культури, Міністерства юстиції.

Є відповідний наказ Міністра внутрішніх справ в якому чітко зазначено: “не допускаються священики, духовні центри яких знаходяться на території країни-агресора”.

Відносно дисципліни в Національній гвардії. У складі Вашого відомства є і широко відомий полк “Азов” і батальйон “Донбас”. Як у них йдуть справи з дисципліною?

У 2014 -2015 роках у нас було 4 стандартних підрозділи – це батальйони “Крук” (багато хто забуває про цей невеликий, всього 121 чоловік, підрозділ, який потім розпався), “Донбас”, “Азов” і батальйон імені генерала Кульчицького. Так ось, коли ми проводили аналіз за станом правопорядку в цих підрозділах, то в 2014 -2015 рр. враховуючи кількість особового складу, перше місце займав “Азов”.

“Азов” був на першому місці з дисципліни і правопорядку, потім йшов батальйон

ім. Кульчицького, потім – “Крук” і “Донбас”. Статистика – річ уперта.

За цей час “азовці” пройшли природну асиміляцію, зрощення з іншими військовими підрозділами і частинами.

З самого початку – з 20 грудня 2014 року, коли “Азов” був переданий від Київського обласного УВС в підпорядкування Нацгвардії, відносини були натягнутими. Була повага, але кульгали питання військового статуту.

На сьогоднішній день ці всі питання зняті. Хочу відзначити, що зараз пішла внутрішня міграція між “Азовом” і частинами Національної гвардії. Це нормальний процес.

Я ось чим пишаюся, що, не дивлячись на зміни керівництва НГУ (навесні 2014 командувачем був Степан Полторак, потім Олександр Кривенко, після нього Микола Балан та з 30 грудня 2015 року Юрій Аллеров, – ред.) Ми почали ламати свідомість командирів і начальників .

Що ви маєте на увазі?

До 2014 року була така практика, що командир намагався приховати будь-яке правопорушення або злочин, який скоїв військовослужбовець. Командир боявся “меча відплати”, що керівник зніме його за недоробки чи щось таке. Ми з подивом дивилися на стандарти і розуміння західних країн. Наприклад, був випадок, коли військовослужбовець, не буду говорити, якої країни, згвалтував жінку. І нічого страшного, військова поліція приїхала, відкрила кримінальну справу, а військовий підрозділ йде собі далі і виконує поставлені завдання. У нас в головах це просто не вкладалося.

Зараз у нас позиція така: командир військової частини, якщо виявив правопорушення або на території частини або за її територією, призначає і проводить службове розслідування, інформує прокуратуру, доповідає по команді. Все, питань немає, молодець! Будь-то нестатутні відносини (що зараз велика рідкість в НГУ), розкрадання зброї або корупційні моменти – командир повинен виконати свою місію.

Щодо “Азова” аналогічна ситуація, і вони про це знають. Тобто, якщо було серйозне правопорушення і командир це приховав, то він в обов’язковому порядку понесе відповідальність за це, ніж якби він доповів все і відразу.

Зараз військова прокуратура нас вже “боїться” (сміється. – ред.). Раніше такого не було, що б ми писали листи “чому не засуджений той чи інший військовослужбовець?”.

Наприклад, випадок з начальником штабу – заступником командира авіаескадрильї Романом Матола.

(2 вересня 2016 роки за співпрацю з бойовиками “ДНР” суд засудив його до 5 років ув’язнення умовно. – ред.). Зараз прийшло рішення Апеляційного суду. На жаль, його повністю виправдали.

Він виправданий, хоча суд раніше і встановив факт його співпраці з бойовиками?

Повністю виправданий! Я вирішив почитати судове рішення, розібратися, в чому причина. А причина виявилася в невмілих, непрофесійних діях тих осіб, які його затримували, так як відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли пізніше, ніж здійснили всі оперативні заходи.

В Апеляційному суді вирок був розбитий в пух і прах. Матолу визнали таким, який не був засуджений, а справу закрили за відсутністю доказів.

Ми написали листи до Генеральної прокуратури, СБУ, що нам робити? Ми залишилися один на один з цією проблемою. Галасу було дуже багато, близько 15 наших співробітників тільки свідчення давали, ми надали купу документів.

На виході: Матола “чистий”, а більш того, ми ще і зобов’язані йому за вимушений прогул виплатити фінансову компенсацію і відновити!

Тому ми і написали листи в прокуратуру, щоб подавали касацію на це рішення.

Ось така у нас “Феміда”.

Більш того, скажу у нас був випадок, коли в Лисичанську голосно затримували заступника командира в / ч 3011, який нібито переходив на ту сторону, давав інформацію сепаратистам.

І де він зараз? Вийшов, “чистий”.

У Нацгвардії є проблема пияцтва серед військовослужбовців?

Коли пішло у нас пияцтво, ми створили так звані “роти статутного порядку” в м Золочів (Львівська область). У нас туди 3 заїзди було. Тобто ми всіх, хто зловживав, умовно кажучи, в основному це були мобілізовані, збирали в групи по зоні АТО і відправляли в Золочів.

Там створили штаб статутної роти. Це були не дисциплінарні батальйони, ми організовували просто як навчальні збори, але плюс, там були капелани, психологи, медики, снігообтирання, фізкультура. Вони там заліки здавали. Бували у нас і такі, які по 2 рази туди їздили. Там, правда контингент попадався … По 10 адмінпротоколів за вживання спиртного! І всі 10 за час мобілізації! І йому нічого не зробиш, він за указом Президента пішов служити.

Проте, цей захід привів до зниження кількості правопорушень в НГУ.

Якщо у нас в 2014 році було 550 правопорушень, пік їх припав на 2015 рік – 1050, то вже в 2016 році – 235, а в 2017 році – спостерігається тенденція до зменшення.

Так, а повертаючись до “Азову” – зараз з дисципліни вони все ще перші чи вже ні?

Ні. Хочу зазначити, ситуацію з Бржезінскім, що була недавно (начальник відділу комплектування полку “Азов” Володимир Бржезінскій був затриманий 27 липня за підозрою у хабарництві. – ред.).

Він, до речі, звільнений?

Він не звільнений. У той момент, коли нам стало відомо про його затримання, він перебував у щорічній відпустці.

Коли Бржезінскій не повернувся в установлений строк з відпустки, згідно чинного законодавства, командир частини поінформував військового прокурора.

При цьому у військову частину надійшло повідомлення від Бржезінского про те, що проти нього 27.07.2017 відкрито кримінальну справу та обрано запобіжний захід на 60 діб – до 23 вересня.

Тобто до цієї дати він повинен знаходитися в місті Києві, йому заборонено куди-небудь виїжджати, у нього домашній арешт. Він не звільнений, так як на час досудового розслідування, коли вина ще не доведена, ми не можемо застосувати до нього ніяких заходів впливу.

Щоб завершити тему з “Азовом”, чи можете Ви зараз впевнено сказати, що колишній командир полку, депутат Андрій Білецький не має ніякого впливу на військових полку, так само як депутат Семен Семенченко – на бійців “Донбасу”?

Я Вам так скажу, відповідно до закону “Про статус народного депутата” вони можуть перебувати скрізь, заходити на будь-який об’єкт. У них вільний доступ. Але “Азов” і “Донбас” – це різні речі.

У нас розколів “Донбасу” вже штук 5 було. Що стосується Семенченко, то відношення його до цього батальйону практично мінімальне.

Що стосується “Азова”, то в порівнянні з 2014 роком, він уже зовсім не той, що був.

Те, що депутат Білецький має певне відношення до “Азову” – це без сумніву. Він стояв біля витоків створення цього підрозділу, він певний час керував цим підрозділом, після цього став народним депутатом і створив політичну партію “Національний корпус”.

Ясно, що “Азов” є його, певною мірою, дітищем, але на сьогоднішній день “Азов” як підрозділ однієї з військових частин Національної гвардії виконує всі поставлені завдання в зоні АТО.

Бували різні речі, як наприклад, що прогримів скандал з використанням незаконних артилерійських боєприпасів і т.п. і т.д.

Всі накази командувача НГУ виконуються.

У нас завжди, коли проходять зустрічі з іноземними делегаціями, одне з питань обов’язково: а що таке “Азов”?

“Азов” – військовий підрозділ, на даний момент основним його завданням є протидесантна оборона в певному районі, а також захист певних рубежів на випадок прориву противника.

Тому говорити, що вони якісь некеровані, немає ніяких підстав.

А як же ці всі ці фотографії, де видно, як бійці “Азова” поклоняються статуї Перуна?

У нас в Конституції є така стаття, називається “свобода віросповідання”. Там чітко написано, що ми не маємо права втручатися в певні моменти. Правда, якщо це не впливає на виконання службових обов’язків.

Там немає ніякого масового поклоніння ідолам і видовбування з дерева статуй Перуна тощо. Інша справа, що “азовці” цікавляться історією – це нормально. Можливо, у них інші погляди на націонал-соціалістичні рухи в Німеччині – це теж нормально.

Але ж націоналізм і патріотизм – речі, які дуже складно розмежувати.

Адже якщо ти – патріот, то ти любиш свою націю, і якщо ти – націоналіст, ти теж любиш свою націю. Але не ставиш її вище за інших, бо це вже шовінізм.

Відомо, що Павло Паршов, вбивця колишнього депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова, служив в Нацгвардії. Як він був прийнятий на службу, при тому, що знаходився в розшуку?

Паршов Павло Олександрович проходив військову службу в в / ч 3057 в батальйоні “Донбас” з 25.08.2015 по 05.08.2016. Майже рік. Був звільнений через службову невідповідність.

Коли почалося досудове розслідування за фактом вбивства російського екс-депутата, ці всі відомості були надані правоохоронним органам.

Під час прийняття на військову службу за контрактом 25.08.2015 за результатами перевірки щодо наявності непогашеної або знятої судимості було встановлено, що Паршов до кримінальної відповідальності не притягувався.

Зазвичай ми подаємо запити в МВС, вони перевіряють по базах, дають нам довідку відповідну, після цього проходить спецперевірка по 9 інстанціях.

На час особливого періоду всі ці 9 інстанцій були усунені від спецперевірки, тобто основним документом була довідка про несудимість.

Якщо б ми тоді комплектувалися за законами мирного часу, то ворог, напевно, був би вже під Києвом.

Тоді ж давали тільки одну цю довідку, потім військово-медична комісія і все, контракт підписаний.

Ми провели службове розслідування за даним випадком. Матеріали службового розслідування щодо прийняття його на службу віддали в прокуратуру Дніпропетровської області.

Там встановлено, що ряду документів не було в особовій справі Паршова. Але це тягне максимум на дисциплінарне стягнення або просто усне зауваження.

В цілому ж висновок такий, Паршов дійсно проходив службу в НГУ, був звільнений за службовою невідповідністю та чим він після звільнення займався, нам не відомо.

Чи були покарані співробітники Нацгвардії, які допустили порушення при прийнятті його на службу?

Покарання стосується переважно працівників кадрового відділення військової частини 3057. На сьогоднішній день вони притягнуті до дисциплінарної відповідальності рішенням начальника Територіального управління НГУ. Вони отримали сувору догану і т.д. Якогось злочинного наміру, спеціальної підробки документів не виявлено.

В кінці червня в Італії був затриманий військовослужбовець НГУ Віталій Марків за підозрою в причетності до вбивства італійського фоторепортера Андреа Рокелле на Донбасі. Чи є у Нацгвардії будь-яке співробітництво в цьому питанні з італійськими правоохоронцями, чи готове керівництво НГУ організувати виїзд до Італії на допит по службі Марківа?

На сьогоднішній день Марків – діючий військовослужбовець Національної гвардії, проходить службу на посаді заступника командира взводу в батальйоні ім. Кульчицького, старший сержант.

На момент затримання він перебував у щорічній відпустці до 27 липня 2017 року. Про неприбуття Марківа на службу по закінченню відпустки командир його військової частини повідомив військовому прокурору. Такий порядок. Щодо відкриття кримінальної справи за фактом вбивства в військову частину, де він проходить службу, з Генеральної прокуратури або інших правоохоронних органів звернень не було.

Марків характеризується виключно позитивно. У 2015 році нагороджений державною нагородою “За військову службу Україні”.

Що зробила Нацгвардія? Як тільки з’явилася інформація про затримання, Нацгвардія розмістила на сайті прес-реліз, за ​​запитом ГПУ надала всю необхідну інформацію, відправила співробітнику консульства в Італії довідкові матеріали.

Також призначене службове розслідування, так як ми зобов’язані таке провести. На сьогоднішній день службове розслідування призупинено до тих пір, поки орган досудового розслідування не винесе остаточний вердикт.

Командування НГУ заявляє, що в разі необхідності при створенні відповідних умов готове надати свідків тих подій для допиту в Італії або в Генпрокуратурі, якщо в Україні прибудуть італійські прокурори.

Ми чітко знаємо, що на той час і навіть на сьогоднішній день в батальйоні ім. Кульчицького, крім стрілецької зброї, встановленої на бойовій техніці, ніякої артилерії або мінометів не було і не могло бути. Тому що цей батальйон комплектувався виключно вихідцями з Майдану, там не було фахівців – навідників.

Останнє запитання. Щодо підполковника НГУ Олександра Бойко, який пропав на початку червня в Луганській області, і можливо, потрапив в полон. Чи є нова інформація про його місцезнаходження?

Якраз перед Вашим приходом, станом на вчорашній день (інтерв’ю відбулося 11 серпня. – ред.) Отримали інформацію з АТО, що спецгрупа ЗСУ, яка працювала в тому районі, знайшла його тіло. Було знайдено в його речах особисте посвідчення.

Також скажу, що Службою безпеки України порушено кримінальну справу за ст. 258 (тероризм) Кримінального кодексу, а пізніше і прокуратура відкрила справу, але за іншою статтею “перевищення влади або службових повноважень”.

На сьогоднішній день у нас проведено службове розслідування, 5 осіб, які з Бойком були в групі, пройшли вперше в історії Національної гвардії поліграф. Це вже говорить про те, що вони мають намір давати об’єктивну інформацію.

Встановлено, що в їхніх вчинках немає будь-яких порушень, в тих умовах, які тоді склалися, вони діяли вірно, хоча і могли бути, звичайно, якісь нюанси. Всі вони дали свідчення, що бачили загибель підполковника Бойко. А пізніше з’явилася інформація, що він нібито в полоні у бойовиків.

В цілому, по НГУ ми констатуємо, що у нас 6 чоловік знаходяться в заручниках, а 19 вважаються зниклими без вісті.

Олег Черныш

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://ukranews.com/ua/interview/

Читати далі ...
Реклама
1 коментар

1 коментар

  1. Pingback: Замість припинення правого насильства його легалізовують, – В.Чемерис про «Національні Дружини»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

  1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
  2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
  3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
    Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
  4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Cтатті

Ракетний щит України – ставка на створення уніфікованих ЗРК

Опубліковано

на

Зенітні ракетні війська (ЗРВ) – основа протиповітряної оборони і головна вогнева сила в загальній системі ППО України. Сьогодні щит над Україною підтримується зенітними ракетними системами і комплексами радянської розробки дальньої дії, а також середньої та малої дальності: ЗРС С-200В (по натовської класифікації SA-5 Gammon), С-300В1 (SA-12A Gladiator), ЗРК С-300ПТ (SA-10A Grumble), С-300ПС (SA-10B Grumble) і «Бук-М1» (SA-11 Gadfly). Крім ЗРВ Повітряних сил, власними засобами протиповітряної оборони мають і Сухопутні сили, де експлуатуються ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

За період з 1991 по 2006 р загальна кількість дивізіонів в складі ЗРВ ППО України зменшилася з максимальною чисельності 232 дивізіона (в 1996 г.) до 57. До 2012 р «вік» найбільш старого зенітного ракетного комплексу в складі ЗРВ Повітряних сил України перевищив 40 років. А «наймолодшому» ЗРК – більше 20 років. З огляду на темпи розвитку засобів повітряного нападу, радіоелектронної протидії та систем придушення ППО противника, наприклад, той же ЗРК С-200В вже сьогодні можна вважати морально застарілим. Українські ЗРК С-300ПС так само чим далі, тим все з великою натяжкою можна вважати відповідною зброєю для швидкоплинного протиповітряного бою. Гарантійний термін служби цього комплексу до капітального ремонту був визначений в 25 років, а зроблені вони в 1982-1990 рр. Гостродефіцитних запасних частин до цього ЗРК, який вже давно не виробляється, у наших військових вже немає. Тому де-факто всі основні вітчизняні зразки зенітних ракетних систем, комплексів і ракет до них межі міцності вже не мають.

В таких умовах головний конструктор зенітних ракетних комплексів Олег Коростельов приступив до формування своєї концепції модернізації системи ППО України. Він вважає, що необхідно забезпечити кілька рівнів захисту неба.

Перший – використанням ЗРК малої дальності до 7 км – ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

Другий рівень – середньої дальності, теж на базі вже відпрацьованого технічного рішення, – модернізації ракети ЗРК «Луч». Вже протягом кількох років ДККБ «Луч» в складі вітчизняної команди бере участь у великому міжнародному проекті з модернізації всієї системи ППО однієї з африканських країн. І зі своєю частиною Коростельов впорався чудово – пуски ракет в кінці 2017 року засвідчили здатність модернізованого ЗРК вражати цілі на дальності до 50 км (до речі, балістична дальність такої ракети 90 км). Беручи до уваги, що Україна має величезну кількість ракет до цього ЗРК, реалізація такого проекту дозволила б суттєво посилити ПС ЗСУ. Десятки ракет вже відправлені замовнику, так що досвід виробництва дозволить досить швидко переорієнтуватися на забезпечення інтересів ЗСУ. До цього не зайвим буде доповнення, що суміжник в згаданому проекті – компанія «Радіонікс», – вже зробила активну головку самонаведення, а також порт для радіо корекції, так що технологічність ракети зростає буквально вже по ходу її вдосконалення.

Позиція розробників визначається декількома найважливішими аспектами, що впливають на просування проекту: важлива невисока вартість розробки, важливий швидкий темп створення ракети. А деякі заділи, як то поява в розпорядженні українських інженерів активної головки самонаведення (ГСН), можуть впроваджуватися по ходу. Активна ГСН може дозволити вражати різні цілі одночасно. Така ракета, до речі, теж повинна бути уніфікованою. Виконана як авіаційна зброя («повітря – повітря»), вона дозволить вражати цілі на дальності 125 км, в якості штурмового зброї («повітря – поверхня») – на 110 км. Є для такого комплексу і багатофункціональний локатор наведення – 80К6М, розроблений і випускається запорізькою «Іскрою».

«Україні не варто розпорошуватися в кількості різних комплексів, як це було в СРСР, потрібно рухатися чітко і направлено, фокусуючи зусилля на створенні уніфікованих ЗРК, тобто, для використання на наземних і на морських платформах», – каже О.Коростелев.

Якщо плани конструктора і політична воля людей при владі перетнуться в одній точці на ДККБ «Луч», незабаром можна буде говорити про створення вітчизняної школи конструкторів систем ППО. Власне кажучи, досвід вже є – конструкторська школа легких бойових машин була створена в Україні, що називається, з нуля. А на ДККБ «Луч» знають: не святі горшки ліплять.

Материал из книги ЦИАКР «Конструкторы украинского оружия»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Читати далі ...

Trending