Зв'яжіться з нами

Новини

Заява про “постачання” Україною зброї в Південний Судан дискредитує насамперед Amnesty International

Опубліковано

на

Секретар Комітету ВР із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Антон Геращенко заявляє, що переговори щодо постачання зброї в Південний Судан вели за часів президентства Віктора Януковича. Про це він заявив в ефірі “5 каналу”, передає УНІАН.

“Ця інформація у звіті Amnesty International не відповідає дійсності. Українська державна корпорація “Укрінмаш”, яка має право на експорт зброї, зробила відповідну заяву і, крім того, опублікувала свою офіційну відповідь англійською, яку надали місяць тому Amnesty International. Вони ще місяць тому запитували, чи був такий контракт насправді, і “Укрінмаш” відповіла, що були переговори у 2012-2013 роках, але контракт так і не реалізували. Переговори вели за часів влади Януковича. На мою думку, Amnesty International вчинила дуже нечесно, у них була офіційна відповідь від української державної компанії, де було наведено всі факти”, – заявив він.
 
“Міністерство закордонних справ, Сполучені Штати, наші європейські партнери, вони отримали дипломатичними каналами офіційну інформацію з цього приводу. Цей інцидент буде вичерпано, але довіру до Amnesty International підірвано”, – переконаний народний депутат.

Звіт Amnesty International про нібито постачання Україною зброї Південному Судану є ще одним “зовнішнім замовленням” і дискредитує передовсім саму організацію. Про це народний депутат та член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони Ірина Фріз написала на сторінці у Фейсбуці.

За її словами, з 2014 року весь експорт зброї України є абсолютно прозорим.
 
“Після звинувачень на адресу держави в постачанні ракетних технологій КНДР та інших інсинуацій, з яких “стирчать вуха” Кремля, доповідь AI наводить на думку щодо чергового викиду, що має зовнішнє замовлення”, – заявила Фріз.
 
Звіт організації Amnesty International про нібито постачання Україною зброї до Південного Судану, на її думку, є абсурдним і таким, що дискредитує насамперед цю організацію.
 
Нагадаємо, у звіті, опублікованому 25 вересня, Amnesty International заявляє, що у 2014 році державна компанія “Укрінмаш” незаконно підписала контракт з ОАЕ на постачання тисяч кулеметів, мінометів, РПГ і мільйонів боєприпасів у Південний Судан.
 
В “Укрінмаш” пізніше спростували цю інформацію.

Прес-секретар Amnesty International Марья Гур’єва (зверніть увагу на чисто “українське” прізвище) розкрила деталі дослідження про причетність України до незаконного постачання зброї до Південного Судану. Про це вона повідомила в ефірі Громадського радіо.

Результат пошуку зображень за запитом "прес-секретар Amnesty International Марія Гур’єва"
“Насправді дослідження стосується участі однієї з британських компаній у постачанні зброї в Південний Судан. Але під час дослідження з’ясували факти того, що українські державні компанії, зокрема “Укрінмаш”, підписували через посередників договори з компаніями в Арабських Еміратах і Великій Британії, а ці контракти вели до того, що керівництво Південного Судану повинно було отримати українську зброю”, – розповіла Марья Гур’єва.
 
За її словами, порушення України полягає в тому, що в Південному Судані зараз громадянська війна і фактично ця країна на межі розпаду, а країни, які постачають зброю, підігрівають конфлікт, збільшують кількість жертв, сприяють порушенню прав людини.
 
“Поки невідомо, чи дійсно постачали зброю в Судан, однією з вимог дослідження було те, що якщо доставка не відбулася, то її слід остаточно скасувати”, – повідомила Гур’єва.
 
Учора в державній зовнішньоторговельній фірмі “Укрінмаш” зробили заяву, що вона ніколи не постачала зброю в Південний Судан. “Укрінмаш” підтвердив “Громадському радіо” факт підписання контракту на постачання зброї в Південний Судан, однак заявив, що його не виконали через початок бойових дій в Україні та виконувати вже не будуть.
 
Раніше правозахисна організація Amnesty International оприлюднила звіт, у якому йдеться про те, що Україна причетна до постачання зброї в Південний Судан. 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:судан https://ua.censor.net.ua/n456887

Новини

Пентагон виділив 10,4 мільйона доларів на покращення військової ІТ-інфраструктури в Україні

Опубліковано

на

Американська корпорація Black Box оголосила на початку місяця про подовження контракту Пентагону на суму 10,4 мільйона доларів з надання послуг, згідно з контрактом в рамках Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, повідомляє Голос Америки.

Компанія з надання послуг у сфері цифрових технологій розширить свою співпрацю з Міністерством оборони України. Протягом наступних 12 місяців Black Box надасть техніку, програмне забезпечення та послуги, аби розширити систему та забезпечити можливості з командування, контролю, комунікації, комп’ютерів, розвідки та спостереження (C4ISR) більшої кількості користувачів у військових спорудах по всій країні.

«Ми дуже задоволені, що армія США нас обрала за наші зусилля та пишаємося тим, що ми є частиною Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, – заявив виданню віце-президент компанії Джефф Мюррей. – Цей проект посилить стійкість можливостей, які вже були розроблені та побудовані Black Box, та розширить їх в середині України».

Корпорація Black Box була обрана контрактником армії США у вересні 2016 року з метою розробки, розгортання, операції та підтримки Центру з кібербезпеки, Центру командування та контролю, системи медичної інформації та системи логістичної інформації України. У партнерстві з армією США та Міністерством оборони України Black Box надає всебічну підтримку українському війську – на фронті та поза ним.

Субпідрядники в цьому контракті включають в себе як американські, так і українські компанії.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Канада зняла обмеження на продаж Україні зброї

Опубліковано

на

Канада включила Україну до переліку держав, до яких дозволений експорт зброї.

Відповідне рішення опубліковано в офіційному журналі уряду Канади Canada Gazette.

«Автоматичний контрольний список країн по вогнепальній зброї доповнено Україною», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, уряд зняв де-факто ембарго на продаж Україні канадської зброї, що існувало багато років.

Відповідне рішення набуває чинності відразу після опублікування.

Як відомо, Автоматичний контрольний список країн по вогнепальній зброї (Automatic Firearms Country Control List) визначає країни, до яких Канада дозволяє своїм внутрішнім виробникам постачати зброю. Наразі до нього включені 39 країн, серед яких Ботсвана, Росія, Саудівська Аравія та Колумбія, але не було України. Наша держава стала 40-ю.

Зазначимо, що експорт зброї усе одно підпадає під жорсткі регулювання, але тепер представники канадської оборонної індустрії отримали юридичне право подавати до МЗС запити на експорт спеціального обладнання до України.

Це питання довгий час лобіювалося української владою та нашою громадою у Канаді. Представники Міноборони України цього року навіть здійснили спеціальний візит до Канади, аби оглянути можливості оборонної індустрії країни, однак до сьогодні не мали змоги нічого придбати.

Внесення України до Списку дозволить також значно активізувати співпрацю між оборонними промисловостями наших держав, адже не лише зброї, а й обладнанню для її виробництва раніше була закрита дорога в Україну.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Уряд Японії передав сучасну техніку українським саперам

Опубліковано

на

Уряд Японії передав сучасну техніку Державній службі з надзвичайних ситуацій, зокрема,  георадари-детектори та піротехнічні машини. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Автомобілі та обладнання були закуплені за проектом міжнародної технічної допомоги «Посилення діагностичних можливостей лікарень та зміцнення потенціалу з розмінування в Україні» Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) за фінансової підтримки уряду Японії.

Транспортні засоби призначені для груп з гуманітарного розмінування і використовуватимуться для транспортування піротехніків до місць і районів виявлення мін, нерозірваних снарядів та вибухонебезпечних предметів. Вони будуть розподілені між територіальними піротехнічними підрозділами ДСНС у Волинській, Запорізькій, Одеській та Херсонській областях та у райони, що постраждали внаслідок російсько-української війни на Сході України.

Отримані георадари-детектори призначені для проведення пошуку вибухонебезпечних предметів з мінімальним вмістом металу і таких, які взагалі не містять метал. До сьогодні аналогічного новітнього обладнання в підрозділах ДСНС не було.

З початку 2017 року піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено більше 12 тисяч виїздів, під час яких виявлені та знешкоджені більше 77 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежена та розмінована територія загальною площею більше 66 тисяч гектарів.

“Ми перейшли на наступний етап реалізації програми, що відбувається завдяки співпраці з урядом Японії. Йдеться про дуже важливу її частину – матеріально-технічну підтримку підрозділів з розмінування. Я вдячний уряду Японії та ООН за допомогу та підтримку на всіх рівнях, від методології підготовки до технічного забезпечення”, – зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Слід зазначити, що Японія, як давній противник Росії через анексовані Курильські острови, за часи російсько-української війни вже надала Україні кредитної та безвідплатної допомоги на понад 3 млрд дол. США.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending