Зв'яжіться з нами

Cтатті

Зброя України: чому “Оплот” один з трьох кращих танків в світі – наочне порівняння

Опубліковано

на

До Дня Незалежності “Обозреватель” підготував серію спеціальних публікацій про новітні розробки та озброєння української оборонної промисловості.

В рамках проекту “Зброя України” “Обозреватель” порівняв “Оплот” з найбільш відомими серійними танками, які стоять на озброєнні і поставляються на експорт. А саме з: Abrams M1 (США), Leopard 2 (Німеччина), Т-90 (Росія), AMX-56 Leclerc (Франція) і Type 96 (Китай). За інформацією “Обозреватель” звернувся до директора держпідприємства Спецтехноекспорт Павла Барбул.

Для порівняння були обрані три головні характеристики будь-якої бойової машини: вогнева міць, захищеність і ходові якості.

Зарядка пушки танка Abrams M1

Для довідки, вага снаряда для натовської 120-мм гармати становить, в залежності від типу, 21-24 кг. Офіційно, скорострільність при ручному заряджанні Abrams M1, при стрільбах з місця в першу хвилину, становить близько 8 пострілів, а при русі по пересіченій місцевості і активному маневруванні – “значно знижується”.

Російський Т-90 оснащений аналогічним “Оплоту” озброєнням, як за калібром гармати, так і по можливості вести вогонь керованими ракетами, так і по скорострільності в 8 пострілів в хвилину. Але обидва танка поступаються в скорострільності Leclerc. Завдяки автомату заряджання, практична скорострільність французького танка оцінюється в 10-12 снарядів за хвилину. Правда варто обумовити, що в самому автоматі заряджання Leclerc і Т-90 знаходиться 22 снаряда, а у “Оплота” – 28, що дає українському танку перевага в 6 пострілів.

Leclerc

Але будь-яка вогнева міць марна, якщо не бачити ціль. В “Оплот” за виявлення противника і наведення зброї відповідає новітня система управління вогнем, основною частиною якої став панорамний прицільний комплекс – характерний наріст на башті “Оплоту”. Крім того, панорамний приціл дозволяє вести огляд навколо танка на 360 градусів, не обертаючи вежу ..

Панорамний приціл “Оплота”

Аналогічні панорамні приціли встановлені на всі сучасні танки НАТО. У свою чергу, російський Т-90 таким прицілом похвалитися не може.

 

Захищеність

Захист танка “Оплот” знаходиться на найвищому рівні і забезпечується цілим комплексом засобів, які доповнюють один одного. Крім високоміцної броні танка її забезпечує динамічний захист нового покоління, електронна система попередження про атаку і система активної протидії ракетному озброєнню.

Про загрозу пострілу противника екіпаж “Оплоту” попереджає система виявлення лазерного опромінення “Варта”. Саме наведення по лазерному променю використовується в більшості протитанкових комплексів. Ця система може сама віддати команду на відстріл димових шашок, які приховують танк від противника за непрогляною пеленою. Крім того, “Варта” ставить перешкоди для ракет з інфрачервоною головкою самонаведення, збиваючи ракету, що летить з курсу за допомогою потужних випромінювачів.

Прожектори “Варти” встановлені на башті “Оплоу” поверх “Дуплету”

Від снарядів противника також захищає динамічний захист “Дуплет”, крім ефективного протистояння кумулятивним боєприпасам, навіть з тандемним зарядом, він руйнує підкалиберні снаряди, які представляють з себе тонкий стрижень з вольфраму або збідненого урану, що летить зі швидкістю в 1,5-1,7 км / с.

Важливо домовитися про те, що аналогічні елементи захисту використовуються на кожному сучасному танку. Але, важливою відмінністю “Оплоту” є те, що він від початку конструювався під такий комплекс захисту. Так, німецький Leopard 2 отримав елементи динамічного захисту тільки в останній серійної версії А6, американські Abrams M1 оснащуються ним тільки в спеціальній версії для боїв в місті, а основний танк Франції Leclerc зовсім не обладнаний динамічним захистом.

 

Leopard 2А6

Така ситуація пов’язана з тим, що в західній школі танкобудування в 60-70-хх роках активно розроблялася багатошарова броня, яка отримала неофіційну назву “Чобхем”. До сих пір її точний склад не розголошується, але, на загальну думку, вона складається з шарів кераміки, металів різної твердості й еластичних шарів. Такий “листковий пиріг” дозволяє ефективно протидіяти кумулятивним і опереним снарядам. Саме броня такого типу або її аналоги встановлюється в усі сучасні танки НАТО, а її максимальне застосування в танках Leopard 2, Leclerc і Abrams M1, за оцінками всіх фахівців, робить ці машини досить захищеними.

Abrams M1

Але в ході реальних бойових дій така броня, незважаючи на видатні характеристики по стійкості, все ж виявляється недостатньою. Про важливість установки динамічного захисту говорить реальне бойове застосування Leopard 2 версії A4 турецької армії в Сирії. В результаті боїв в ході операції “Щит Євфрату” в 2016 році було втрачено, за офіційними даними Туреччини – 5 машин, згідно журналістського розслідування німецької преси – 10 Leopard 2A4, на яких не було динамічного захисту. Основною причиною втрат стало ураження з протитанкових ракетних комплексів.

Подбитые Leopard 2A4 в Сирії

Ще одним важливим позитивним фактором захищеності “Оплоту”, особливо в порівнянні з танками країн НАТО, є його невеликий розмір. Цей параметр автоматично знижує уразливість “Оплоту” на полі бою і робить його важкою мішенню. Для прикладу, висота танків, без урахування прицільних панорамних комплексів, Leopard 2 і Abrams M1 – 2,8 метра, Leclerc – 2,5 метра, в цей же час, висота “Оплоту” – 2,2 метра.

У порівнянні з Т-90 який аналогічний за розмірами, “Оплот” виграє через більшу чутливість датчиків української системи “Варта” у порівнянні з російською аналогічною системою “Штора”. Крім того, сліпучі прожектори “Штори” на російському Т-90 встановлюються не поверх динамічного захисту “Оплоту”, а замість неї, що послаблює захист танка в лобовій проекції башти. У свою чергу у китайського Type 96 системи засліплення власного виробництва немає зовсім.

Type-96 під час танкового біатлону в РФ

Ходові якості

Здатність швидко переміщатися по полю бою, міняти напрям і швидкість ходу – одне з головних якостей будь-якої бойової машини. При створенні “Цитаделі” його конструктори особливу увагу приділили саме цій характеристиці українського танка.

При вазі в 51 тонну, “Оплот” розвиває швидкість в 70 км/год, яку забезпечує шестициліндровий дизельний двигун з об’ємом в 16,3 літра і потужністю 1200 к.с. Автоматична трансмісія має сім передніх і чотири задніх швидкості, вона ж відповідає за плавні розвороти багатотонної машини. “Оплот” здатний просто “танцювати на п’ятачку”, не кажучи вже про маневри на повній швидкості, на якій танк прекрасно “тримає” дорогу.

Крім того, “Оплот” може заднім ходом розвинути швидкість до 30 км/год, що критично важливо, коли необхідно на максимальних обертах вийти з-під удару, при цьому, не підставивши вразливі борти і корму. Аналогічну швидкість на задній передачі видають і танки країн НАТО. А ось російський Т-90 може лише задкувати назад зі швидкістю до 5 км/год, що робить його вкрай уразливим в разі необхідності покинути позицію.

Т-90

Одним з найважливіших параметрів порівняння маневреності танків, є співвідношення потужності двигуна до маси машин, так звана питома потужність. При цьому Т-90 програє відразу всім конкурентам – при масі танка в 46,5 тонн і потужності двигуна в 1000 к.с. його питома потужність складає лише 21,5 к. с. на тонну. У свою чергу у “Оплоту”, Type 96, Abrams M1 і Leopard 2 цей параметр практично ідентичний – 23,5-24 к. с. на тонну, в той час, як потужний 1500-сильний двигун 54-тонного Leclerc забезпечує цей параметр на рівні 27,5 л. с. на тонну.

Leclerc на марші

Програє Т-90 і в швидкості – 60 км/год проти 65 км/год у китайського танка, 67 км/год у американського Abrams M1, 70 км/год у українського “Оплоту” і по 72 км/год у танків Німеччини і Франції . Крім того, у російського танка – ручна коробка перемикання передач, а також застаріле управління за допомогою важелів, замість сучасного штурвала.

Ще однією важливою відмінністю між усіма вибраними для порівняння танків є тип двигуна. Abrams M1 єдина машина в порівнянні, яка оснащена газотурбінним двигуном, що негативно позначається на потужності танка в умовах сильної запиленості і високогір’я. У свою чергу, потужність дизельного російського двигуна для танка Т-90 при високій температурі, як з’ясувалося під час його експлуатації в Індії, падає відразу на 30%.

У “Оплоту”, Leclerc і Leopard 2 проблем в ході експлуатації в жаркому кліматі виявлено не було. Крім того, заміна двигуна в польових умовах на українському танку і машинах НАТО відбувається за гранично малий час – до 2-х годин, а для російського Т-90 для цього необхідний день. Навіть у китайського танка дизельний двигун 12150L7-BW, який продовжує лінію радянського дизеля В-54, разом з трансмісією утворює єдиний силовий блок, що дозволяє здійснювати його швидку заміну в польових умовах.

Остаточний підрахунок

Якщо підвести підрахунок всіх балів, то на останньому місці виявляється російський Т-90. Що досить логічно, враховуючи, що цей танк спочатку отримав назву “Удосконалений Т-72Б” і розроблявся з метою доведення бойових характеристик Т-72Б до можливостей Т-80УД. Важливо відзначити, що сам Т-80УД був створений на “Харківському конструкторському бюро машинобудування ім. Морозова” та саме з нього згодом, через Т-84, “виріс” “Оплот”.

Т-90 – останнє місце

Китайський Type 96, завдяки своїм найкращим ходовим характеристикам, виявився на одну позицію вище. Можливо саме з цієї причини, в Росії під час танкового біатлону в 2014 році виставили проти нього не Т-90, а спеціально створену під ці змагання версію Т-72Б3М з форсованим двигуном.

Type-96 на 4-ому місці

В середині списку, виявився американський Abrams M1, який, не дивлячись на численні модернізації та впровадження надсучасної електроніки, продовжує “розплачуватися” за рішення використовувати газотурбінну установку і відмову від автомату заряджання.

В середині списку – Abrams M1

Перше місце з однаковою кількістю балів поділили німецький Leopard 2, AMX-56 Leclerc з Франції і український “Оплот”. Кожен цей танк володіє видатними характеристиками: відмінні ходові якості, висока вогнева міць і оглядовість за допомогою цифрових систем прицілювання.

У Leopard 2 в версії А6 встановлена ​​просто унікальна по захисту броня, але його монструозні розміри роблять його дуже легкою ціллю. Leclerc, вважається най “цифровішим” танком у світі, і має неймовірну маневреність, але відмова французів від динамічного захисту і активних систем протидії наведенню ракет здається дещо неоднозначним рішенням.

У свою чергу “Оплот”, на відміну від цих двох машин, за допомогою ракет “Комбат” може вести вогонь на 2 кілометри далі, але робить це повільніше рекордсмена Leclerc, який обійшов за цим параметром і наш і німецький танк. Українська машина не може похвалитися західній бронею “Чобхем”, але зате “Оплот” захищений не тільки динамічним захистом, а й своїми невеликими габаритами.

Саме з цих причин порівнювати безпосередньо ці машини надзвичайно складно. Але важливо обумовити те, що “Оплот” об’єднав в собі ідеально збалансовані характеристики в потужності, бронюванні, швидкості, маневреності і збройовій міці. Саме це робить “Оплот” воістину видатною бойовою машиною, яка справедливо вважається одним з кращих танків у світі.

 Автор: Павел Барбул

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://www.obozrevatel.com/finance/economy/

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

  1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
  2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
  3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
    Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
  4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Cтатті

Ракетний щит України – ставка на створення уніфікованих ЗРК

Опубліковано

на

Зенітні ракетні війська (ЗРВ) – основа протиповітряної оборони і головна вогнева сила в загальній системі ППО України. Сьогодні щит над Україною підтримується зенітними ракетними системами і комплексами радянської розробки дальньої дії, а також середньої та малої дальності: ЗРС С-200В (по натовської класифікації SA-5 Gammon), С-300В1 (SA-12A Gladiator), ЗРК С-300ПТ (SA-10A Grumble), С-300ПС (SA-10B Grumble) і «Бук-М1» (SA-11 Gadfly). Крім ЗРВ Повітряних сил, власними засобами протиповітряної оборони мають і Сухопутні сили, де експлуатуються ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

За період з 1991 по 2006 р загальна кількість дивізіонів в складі ЗРВ ППО України зменшилася з максимальною чисельності 232 дивізіона (в 1996 г.) до 57. До 2012 р «вік» найбільш старого зенітного ракетного комплексу в складі ЗРВ Повітряних сил України перевищив 40 років. А «наймолодшому» ЗРК – більше 20 років. З огляду на темпи розвитку засобів повітряного нападу, радіоелектронної протидії та систем придушення ППО противника, наприклад, той же ЗРК С-200В вже сьогодні можна вважати морально застарілим. Українські ЗРК С-300ПС так само чим далі, тим все з великою натяжкою можна вважати відповідною зброєю для швидкоплинного протиповітряного бою. Гарантійний термін служби цього комплексу до капітального ремонту був визначений в 25 років, а зроблені вони в 1982-1990 рр. Гостродефіцитних запасних частин до цього ЗРК, який вже давно не виробляється, у наших військових вже немає. Тому де-факто всі основні вітчизняні зразки зенітних ракетних систем, комплексів і ракет до них межі міцності вже не мають.

В таких умовах головний конструктор зенітних ракетних комплексів Олег Коростельов приступив до формування своєї концепції модернізації системи ППО України. Він вважає, що необхідно забезпечити кілька рівнів захисту неба.

Перший – використанням ЗРК малої дальності до 7 км – ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

Другий рівень – середньої дальності, теж на базі вже відпрацьованого технічного рішення, – модернізації ракети ЗРК «Луч». Вже протягом кількох років ДККБ «Луч» в складі вітчизняної команди бере участь у великому міжнародному проекті з модернізації всієї системи ППО однієї з африканських країн. І зі своєю частиною Коростельов впорався чудово – пуски ракет в кінці 2017 року засвідчили здатність модернізованого ЗРК вражати цілі на дальності до 50 км (до речі, балістична дальність такої ракети 90 км). Беручи до уваги, що Україна має величезну кількість ракет до цього ЗРК, реалізація такого проекту дозволила б суттєво посилити ПС ЗСУ. Десятки ракет вже відправлені замовнику, так що досвід виробництва дозволить досить швидко переорієнтуватися на забезпечення інтересів ЗСУ. До цього не зайвим буде доповнення, що суміжник в згаданому проекті – компанія «Радіонікс», – вже зробила активну головку самонаведення, а також порт для радіо корекції, так що технологічність ракети зростає буквально вже по ходу її вдосконалення.

Позиція розробників визначається декількома найважливішими аспектами, що впливають на просування проекту: важлива невисока вартість розробки, важливий швидкий темп створення ракети. А деякі заділи, як то поява в розпорядженні українських інженерів активної головки самонаведення (ГСН), можуть впроваджуватися по ходу. Активна ГСН може дозволити вражати різні цілі одночасно. Така ракета, до речі, теж повинна бути уніфікованою. Виконана як авіаційна зброя («повітря – повітря»), вона дозволить вражати цілі на дальності 125 км, в якості штурмового зброї («повітря – поверхня») – на 110 км. Є для такого комплексу і багатофункціональний локатор наведення – 80К6М, розроблений і випускається запорізькою «Іскрою».

«Україні не варто розпорошуватися в кількості різних комплексів, як це було в СРСР, потрібно рухатися чітко і направлено, фокусуючи зусилля на створенні уніфікованих ЗРК, тобто, для використання на наземних і на морських платформах», – каже О.Коростелев.

Якщо плани конструктора і політична воля людей при владі перетнуться в одній точці на ДККБ «Луч», незабаром можна буде говорити про створення вітчизняної школи конструкторів систем ППО. Власне кажучи, досвід вже є – конструкторська школа легких бойових машин була створена в Україні, що називається, з нуля. А на ДККБ «Луч» знають: не святі горшки ліплять.

Материал из книги ЦИАКР «Конструкторы украинского оружия»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Читати далі ...

Trending