Зв'яжіться з нами

Новини

Зенітні ракетні війська цього року стрілятимуть іще більше

Опубліковано

на

Істерія російських окупантів на торішні наші ракетні випробування поблизу Криму була очевидною. Тож українські зенітники зрозуміли: вони на правильному шляху! Як же ворог відреагує на цьогорічні бойові стрільби?

Сьогодні в Україні головною силою для стримування ворога з повітря є зенітні ракетні війська. 2016 року після тривалої перерви знову почали стріляти С-300П. Плани на 2017 рік іще амбітніші. І хоч зенітники досить стримані в коментарях, деякі перспективи на майбутнє вони все-таки розкривають.

— Першочергову увагу цьогоріч приділятимемо бойовим стрільбам. А якщо конкретніше, то плануємо здійснити ще масштабніший, ніж минулого року, захід. Мова передусім про бойові стрільби зведеним зенітним ракетним полком «Бук-М1» та зенітними ракетними дивізіонами С-300П, — розповідає начальник зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України генерал-майор Дмитро Карпенко. — Дивізіони «трьохсоток» буде викликано в район виконання навчально-бойових завдань раптово, зі штатним озброєнням та військовою технікою. Звісно, обстановка матиме більш ніж реалістичний вигляд. А саме це і є головним завданням.

За словами начальника ЗРВ, ще однією інновацією, яка чекає на зенітників нинішнього року, є бойові стрільби на полігонах інших держав. Перед тим як вибрати оптимальний варіант місця для стрільб, керівництво ретельно вивчало й аналізувало можливості в таких країнах, як Румунія, Польща, Туреччина, Греція й навіть Сполучені Штати Америки. Але найприйнятнішим виявився саме болгарський полігон «Шабла».

— Ми керувалися критерієм «ефективність-вартість», — коментує генерал-майор Дмитро Карпенко. — До того ж Республіка Болгарія близька нам у контексті спільного геополітичного минулого та наявного озброєння. Та ще й із березня 2004 року ця європейська країна стала повноправним членом Альянсу.

Начальник ЗРВ переконаний, що 13-річний досвід інтеграції Болгарії в НАТО треба вивчати не лише теоретично, а й практично. Адже перейняти справді є що.

— Для нас цікавим є підхід Болгарії до реформування війська та розв’язання проблем, що виникають на цьому шляху. Одним зі стратегічних планів наших Збройних Сил є досягнення сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО. Для нашого роду військ це передусім тактична сумісність із натовськими підрозділами протиповітряної оборони. Наші фахівці вивчатимуть тактику та процедури, які застосовують підрозділи протиповітряної оборони ВПС Болгарії під час підготовки й ведення протиповітряного бою, — каже генерал-майор Дмитро Карпенко.

Будуть корисними міжнародні стрільби й для екіпажів літаків транспортної авіації. Вони попрактикуються у виконанні завдання в повітряному просторі інших держав та вперше перевозитимуть не тільки підрозділи, а й озброєння та техніку.

Важливість співпраці із закордонними партнерами важко переоцінити. Наразі офіцери зенітних ракетних військ набувають досвіду планування багатонаціональних навчань за стандартами НАТО, працюють у мультинаціональному середовищі, опановують процедури, які застосовують їхні болгарські колеги на всіх етапах підготовки.

У цілому процес удосконалення підготовки ЗРВ Повітряних Сил відбувається згідно з Дорожньою картою оборонної реформи, яку затвердив Міністр оборони України в серпні 2016 року. Офіцери, які сьогодні вчаться в країнах НАТО, у найближчому майбутньому сформують організаційне ядро для створення системи оцінювання та сертифікації військових підрозділів ЗРВ з урахуванням процедур системи оцінювання, якої дотримуються в країнах Альянсу.

Автор: Олександр ОЛЕХНОВИЧ

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://na.mil.gov.ua

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending