Зв'яжіться з нами

Соціалка

З соціальною карткою учасника АТО можна зекономити

Опубліковано

на

На сьогодні їх отримали вже близько 60 тисяч ветеранів АТО по всій Україні

«Соціальна картка учасника АТО» — це проект громадської організації «Українці разом», всеукраїнської соціально-правової програми допомоги учасникам бойових дій. Кожен власник даної картки отримує можливість безкоштовної правової підтримки та юридичної консультації, безоплатного обстеження й отримання медичних послуг, психологічної підтримки, знижки на покупки у всеукраїнських торговельних мережах. А ще це освітні, оздоровчі та розважальні програми для учасників АТО і членів їхніх родин

— Що це за програма? Перш за все це об’єднання зусиль соціально-відповідального бізнесу, який надає послуги в своїх торговельних мережах. Таких на сьогодні нараховується близько 1800: від маленьких магазинів у районах і містах до таких, як «Епіцентр», де знижка складає 7%. Є також ряд автозаправок, які дають три гривні знижки на літр пального, — пояснює голова правління Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці разом» Руслан Руденко. — Величезне значення має бізнес на місцях, бо атовців цікавлять насамперед ті магазини, в яких вони найчастіше роблять покупки. Тому ця програма зорієнтована на самоорганізацію. Ми хочемо максимально залучити до цієї роботи місцеву владу та соціально відповідальний бізнес. Варто зауважити, що жодної копійки від держави у цій програмі не використано і політичних діячів тут також немає.

За словами Руслана Руденка, дану програму планувалося реалізовувати в рамках однієї організації, але з’явилася велика кількість бажаючих до неї долучитися: і підприємці, й учасники бойових дій із різних підрозділів. Тож дуже швидко вона набула всеукраїнського масштабу.

Картку можна отримати, подавши заявку на сайті kartka.ukrazom.org. Внесені дані будуть перевірені. Для отримання картки необхідно надати ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій (УБД) або відповідний документ, що підтверджує участь в АТО. Саме через те, що інформація ретельно перевіряється, картки швидко не видають; процес може тривати місяць або навіть два.

Волонтери підписали меморандуми й договори з Міністерством оборони України, Нацгвардією України, Службою Безпеки України, Прикордонною службою, Державною службою України в справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, тож хоча програма не є державною, визнана вона практично на державному рівні.

На сьогодні вже близько 60 тисяч учасників АТО по всій України отримали соціальні картки, а 18,5 тисячі чекають своєї черги на її одержання. Це пояснюється тим, що собівартість картки складає 5 гривень 12 копійок, так що по мірі можливостей їх виготовляють із зібраної благодійної допомоги.

— Наголошую, що дана картка не банківська, а діє лише як дисконтна. Вона є іменною, має декілька ступенів захисту, водяні знаки, а на звороті — магнітну стрічку й штрих-код, який дає можливість кожному підприємцю, де є термінали, її адаптувати. Там, де немає терміналів, знижки надаються по пред’явленню картки. При цьому знижка має бути більшою, ніж для звичайних верств населення. У середньому власник такої картки зможе економити до 500 гривень на місяць, — пояснює Руслан Руденко.

Іще однією зі складових соцпрограм, включених до «Соціальної картки учасника АТО», є юридична підтримка. На даному етапі підписано чимало меморандумів із юридичними організаціями, є домовленості з національною асоціацією адвокатури, з національною асоціацією адвокатів України. Тобто при звернені власників карток є можливість зв’язувати їх одразу з юристами на місці для розв’язання конкретних питань. Для цього потрібно лише подати заявку на сайті чи по телефону, адже для учасників АТО працює цілодобова гаряча лінія (0 800 507575), за якою можна отримати юридичну допомогу. Планується перенести цю функцію також у мобільний додаток.

Наприклад, координатором проекту по Одеській області є начальник науково-дослідного управління гідробіоніки та службового використання морських тварин Науково-дослідного центру ЗС України «Державний океанаріум» полковник Денис Зубрицький.

— Можемо похвалитися, що саме атовці-одесити першими в Україні отримали знижку в розмірі 20% на відвідання дельфінарію. Варто зазначити, що знижку отримує не лише безпосередній власник картки, а й члени його родини, — говорить Денис Зубрицький.

Автор: Наталія ЗАДВЕРНЯК

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://na.mil.gov.ua

Новини

Військові пенсіонери отримуватимуть підвищені пенсії вже з середини березня – прес-служба Кабінету міністрів України

Опубліковано

на

Пенсійний фонд України з другої половини березня почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС і інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, при перерахунку будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. Окремо будуть перераховані пенсії особам керівного і рядового складу органів внутрішніх справ для них, окрім вище перерахованих виплат, будуть враховувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Відзначається, що пенсійне підвищення буде проходити поетапно. З 1 січня 2018 года середнє підвищення складе 1,5 тис. грн. З 1 січня 2019 до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року – ще стільки ж. Таким чином, за два роки військові пенсії з нинішнього середнього значення збільшаться приблизно вдвічі.

У повідомленні наголошується, пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 12 силових відомств. Усього підвищення отримають 498 тис. чоловік. У бюджеті Пенсійного фонду для підвищення військових пенсій передбачено 7,8 млрд грн.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Cтатті

На передовій скоюється тільки третина самогубств, більшість у тилу

Опубліковано

на

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, тільки 30% суїцидів відбувається в зоні АТО

Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Він зауважив, що проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

“Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями”, – наголосив Грунтковський.

Він також пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

“З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому – їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне “не нашкодити”, – підсумував Грунтковський.

  • 26 лютого голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявив, що з початку проведення АТО на сході України у 2014 році вже близько 600 ветеранів АТО скоїли суїцид.
  • У лютому у Житомирській області на території однієї з військових частин знайшли застреленим військовослужбовця.
  • Через два тижні у полтавському госпіталі знайшли повішеним військовослужбовця.
  • Раніше МОЗ повідомило, що планує створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубствам.

Збройний конфлікт на Донеччині триває з квітня 2014 року. До початку червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посилаючись на дані військової прокуратури.

У вересні голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець повідомила, що в Україні створили реєстр самогубств серед ветеранів АТО.

21 лютого 2018 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що в зоні АТО щотижня скоює самогубство двоє-троє військових, однак у Міністерстві оборони України цю інформацію категорично спростували, назвавши “піаром і маніпуляціями”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Розенко: “Військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже в березні”

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні.

Як передає Урядовий портал, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ми виконуємо свою обіцянку про те, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснений з 1 січня 2018 року. Зараз якраз триває процес перерахунку і перші кошти люди почнуть отримувати по додатковим відомостям вже в березні. Тобто протягом березня-початку квітня, я переконаний, всі військові пенсіонери отримають свій перерахунок”, – сказав він.

Павло Розенко зауважив, що у цьому році розмір пенсій військовослужбовців підвищиться в середньому на 1500 гривень. “Але це не остаточне підвищення. Наступний етап перерахунку пенсій військовим буде здійснений з 1 січня 2019 року. Ми прогнозуємо, що в середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть в 2 – 2,5 рази в залежності від категорії, строку служби,  звання тощо”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що “було б ідеально, щоб таке рішення Уряду було підтримане Верховною Радою України через внесення відповідних змін до законодавства, щоб перерахунок і осучаснення пенсій відбувалися незалежно від політичних обставин згідно із законом”.

“Я сподіваюся, що вже найближчим часом Верховна Рада на законодавчому рівні унормує питання   військових пенсій, але поки цього не відбулося, буде діяти постанова Кабінету Міністрів України і військові будуть отримувати підвищені пенсії вже зараз”, – додав віце-прем’єр-міністр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending