Зв'яжіться з нами

Cтатті

Коли ЗСУ чекати перші “Оплоти”

Опубліковано

на

Минулого тижня, 29 вересня, стало відомо про готовність до відправки в Таїланд чергової партії українських танків “Оплот”. Мова йде про п’ять бойових машин. І на тлі цієї інформації виник ряд песимістичних питань, пов’язаних з темпами поставок даних ОБТ в Таїланд, реальні терміни виготовлення танків, а також перспективи придбання “Оплотів” для ЗСУ.

Отже, по порядку. На сьогоднішній день Таїланд отримав 32 ОБТ «Оплот». З урахуванням даної партії у збройних сил Таїланду буде 37 “Оплотів”. Отже, до закриття контракту необхідно поставити ще 12 танків (за контрактом всього 49). Раніше неодноразово озвучувалася, що завдяки розширенню виробничих потужностей в місяць завод ім. Малишева здатний видавати три “Оплота”. Що ж, в такому темпі до кінця року (за три місяці) контракт цілком може бути закритий.

Однак у любителів конспірології виникло інше запитання, а наскільки реальні ці обсяги – три танка в місяць? Адже озвучена ця цифра була в червні, а тільки в кінці вересня в Таїланд відправляється п’ять танків. За ідеєю адже їх повинно було бути не п’ять, а дев’ять або навіть дванадцять?

Якщо проводити сухі арифметичні підрахунки, то – так, цифри вводять дисонанс, але в реальності все не так. Танк не просто після “зварювання” і закрутки останнього болта відправляється замовнику, проводиться його тестування, перевірка роботи систем, обкатка, і цей процес займає аж ніяк не один день.

А тепер найцікавіше – поставки “Оплотів” в ЗСУ. Адже, як відомо, свою зацікавленість в даних танках висловив Пакистан, і якщо контракт буде підписаний після завершення тайського, то у заводу ім. Малишева буде не таке вже й велике вікно для випуску 10 обіцяних машин для нашої армії.

По суті, якщо брати до уваги обсяг три танка в місяць, то якщо в середині червня почалася збірка одного з п’яти “Оплотів”, завантажених в кінці вересня для відправки в Таїланд, то завершилася збірка цієї партії на початку серпня. Отже, на збірці зараз може перебувати мінімум четверта, п’ята і шоста машини наступної партії. Але, ми-то розуміємо, що відправка замовнику ніяк не означає збірку нових машин, яка починається відразу після звільнення складальної платформи.

А тому, з урахуванням збирання та тестових заходів (обкатки), не виключаю, що саме заключна партія зараз перебуває на збірці, а передостання проходить “обкатку”. А це означає, що якщо не виникне проблем з виділенням коштів, то вже на початку наступного року з конвеєра заводу ім. Малишева вийдуть перші “Оплоти” для Збройних сил України.

Автор: zloy_odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:https://zloy-odessit.livejournal.com/

Cтатті

У Сухопутних військах немає бригади без бойового досвіду – генерал

Опубліковано

на

Усі бригади, полки і окремі частини Сухопутних військ ЗС України вже мають бойовий досвід.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Всі бригади Сухопутних військ, всі полки й окремі частини мають бойовий досвід і виконували протягом всіх цих трьох років бойові завдання. Немає жодної військової частини в Сухопутних військах, яка не мала б бойового досвіду, кожна – за напрямками своєї діяльності”,  – заявив він.

Генерал зазначив, що залежно від року війни, від періоду застосування в російсько-українській війні, частка участі Сухопутних військ у бойових діях “коливалася від 80 до 90%”.

“Ми з повагою ставимося до зусиль інших силових структур, таких як Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Національна поліція. Але проводити якісь паралелі між ними було б не зовсім коректним. Справа в тім, що Сухопутні війська, як і Десантно-штурмові війська, і Морська піхота, завжди виконують задачі на першій лінії. Всі інші – на другій і далі”, – зазначив Попко.

Командувач також повідомив, що частини і підрозділи Сухопутних військ перебувають у районах російсько-української війни в Донецькій та Луганській областях за принципом ротації: приблизно 7-8 місяців виконання бойових завдань, 5-6 місяців – відновлення боєздатності в пунктах постійної дислокації. “Там здійснюється доукомплектування, ремонт озброєння і військової техніки, особовому складу надаються відпустки. Потім знову повернення до виконання бойових завдань на фронті”,  – додав він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

Ефективність нашої артилерії не дала РФ перейти у наступ

Опубліковано

на

У Сухопутних військах близько 90% вогневого ураження бойовиків під час конфлікту на Сході України здійснюють ракетні війська й артилерія.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Що стосується ракетних військ і артилерії. Це основний рід Сухопутних військ, який здійснює вогневе ураження. Його дольова участь у вогневому ураженні противника – порядку 90 відсотків. Це дуже суттєво”, – заявив він.

За оперативною інформацією, додав генерал, в ході конфлікту на Донбасі саме ефективність та потужність української артилерії не дозволили російському агресору перейти до масованого наступу.

“Цю обставину ми взяли на озброєння, наситили механізовані й танкові війська артилерією всіх типів – від мінометів до реактивних систем залпового вогню великих калібрів, укомплектували розрахунки цих гармат і артилерійських систем особовим складом, навчили цих людей”,  – зазначив Попко.

Говорячи про переозброєння, командувач зауважив, що, виходячи з тактики бойового застосування й потреб в укомплектованості частин Сухопутних військ, вдалося скласти фінансово обгрунтовану програму технічної модернізації або переозброєння. Програма створювалася з урахуванням фінансових можливостей на кожен бюджетний рік і була затверджена у Генеральному штабі Збройних сил України.

“Тому вже можна говорити про те, що переважна кількість зразків, які нас будуть задовольняти, вони вже у розробці на підприємствах національного обороно-промислового комплексу. Тому ми ставимо перед собою амбітні завдання на майбутнє, коли значна більшість техніки й озброєння – більше 80 відсотків – будуть новітніми. Поки що ми лише на шляху до цієї мети”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

ДШКМ в руках десантників vs бетонна плита. Очікування і наслідки (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

на

Чи витримають плита з бетону, ящики та мішки з піском влучання з ДШКМ? На одному із полігонів у районі проведення АТО, під час зборів з розрахунками великокаліберних кулеметів ДШКМ, десантно-штурмовою бригадою було перевірено на міцність типові укріплення. Також, на різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та на різних відстанях.

До проведення зборів залучалися волонтери-інструктори, які вже допомогли підготувати Збройним Силам України чималу кількість кулеметників.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

На різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та відстанях. Цікавим було те, що на полігоні були побудовані імпровізовані укриття, виготовлені із матеріалів, які використовуються в районі АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

– Наша мета полягає не в ураженні цілей завдяки щільності вогню та великою кількістю пострілів, а завдяки мінімальному та ефективному використанню боєприпасів, – відзначає командир десантно-штурмового підрозділу.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Необхідно відзначити, що модернізація даного великокаліберного кулемету ДШК значно збільшила його бойові можливості, а розрахунок – став мобільнішим.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Джерело: http://youtube.com/

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending