Зв'яжіться з нами

Новини

Коли командування ВДВ наважиться відмовитись від радянських беретів і перейти на прийняті у всьому світі

Опубліковано

на

Нова військова форма в Україні буде вводитися вже для нової армії – з іншими цінностями, традиціями і з новими зобов’язаннями перед союзниками.

Про це заявив художник, один зі співавторів-розробників нової військової форми української армії Олександр Руденко.

“Згідно з концепцією переходу на нову військову форму, (традиційний блакитний берет десантників. – Ред.) повинен зникнути. Але поки що ми маємо відчутний спротив із боку командування аеромобільних військ. Я розумію цю інерцію, яка тягнеться вже дуже давно, ще з часів Радянського Союзу. Але якщо ми зараз ведемо розмови про те, що Україна і її армія повинні зайняти місце серед цивілізованих країн світу, що ми наближаємося до НАТО, тоді треба говорити і про те, що найпоширенішим у середовищі десантників різних країн є берет кольору maroon.

Результат пошуку зображень за запитом "командувач вдв зс україни"

Чому так? Традицію формували ті країни, де і виник із самого початку такий рід військ, як десантники. СРСР серед них немає. До речі, засновник повітряно-десантних військ – генерал Маргелов – сам вважав, що у десантників повинні бути берети двох кольорів – маскувального і малинового. Тобто того ж кольору, що і maroon”, – сказав Руденко.

У малиновому береті входили до Чехословаччини в серпні 1968 року військовослужбовці 317-го гвардійського парашутно-десантного полку 103-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії. Однак, військовослужбовці 7-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії, які також входили в ЧССР, були вже в беретах блакитного кольору, і, судячи з розповідей очевидців, місцеві жителі спочатку приймали їх за представників військ ООН.

Експерт також уточнив, що святість блакитних беретів для десантників теж буде подолана.

“А ви бачите зараз де-небудь “крапові берети” – вони спокійно зникли, хоч і вважалися не менш важливим і шанованим атрибутом, ніж блакитний берет десантників” – підсумував експерт.

“Нам давно потрібно було позбутися будь-якої радянщини. Але тепер справа за великим. Щоб вона реально виготовлялася, щоб якість масової продукції відповідала ухваленим державою стандартам. Вона більше відповідає нашим Збройним Силам, ніж та, що була раніше”, – запевнив військовий експерт, глава громадського об’єднання “Київський легіон” Святослав Стеценко. Також військовий експерт прокоментував заяву бійців загону Сил спеціальних операцій, які не згодні з присутністю на формі емблеми у вигляді перевертня, називаючи його символом зради серед військових.

На думку Стеценка, невдоволення бійців стало причиною небажання військових елітних підрозділів розлучатися з минулим, що йде врозріз із нинішньою політикою держави.

“Можна зрозуміти цих людей, тому що їх так виховали, але з точки зору державної позиції – це вкрай неправильно. Усе, що нагадує про радянщину – від цього потрібно відмовлятися. Тому що все це не дає нам відірватися від Москви. Чому Москва зберігає всю символіку та традиції з радянських часів? Щоб наголосити на своїй спадковості і праві на повернення земель. І прив’язати ментально й культурно ветеранів, які досі пам’ятають радянські збройні сили. Тому від цього треба категорично відмовлятися”, – сказав він.

Представник групи розробників форми для української армії Віталій Гайдукевич перед введенням нової форми заявив: “Пріоритет – потреби бійців на фронті. Однак тут потрібно шукати компроміс. З одного боку, є пріоритетні завдання, а з іншого – питання ідеології: українська армія повинна виглядати українською, а не огризком радянської.”

Нагадаємо, що під час військового параду до Дня Незалежності України військовослужбовці різних підрозділів Збройних Сил продемонстрували експериментальні зразки нової форми.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело: http://ukr.obozrevatel.com/society/

Новини

Ще два Ан-26 для ЗСУ буде відремонтовано до Нового року

Опубліковано

на

Днями військова частина А0215 (Командування Повітряних Сил ЗСУ) уклала з ДП “Завод 410 ЦА” два договори №№ 412/17 і 411/17 на капітальний ремонт на літаки Ан-26КПА (бортовий номер 95, зав. номер 64-06, випущений 21 квітня 1978 г.) та Ан-26Ш (бортовий номер 21, зав. номер 55-07, випущений 28 вересня 1977 р.) з переобладнанням останнього в Ан-26 на 4,017 млн. грн. і 4,779 млн. грн. відповідно.

Літаки входять до складу в / ч А1231 і А4104 – 456-ої бригади транспортної авіації (Гавришівка) і 203-ї навчальної авіаційної бригади (Чугуїв).

Термін виконання договорів зазначений до 31 грудня 2017 року.

Загалом у 2017 році ДП “Завод 410 ЦА” відремонтував для державних силових структур України шість Ан-26, так само як і в 2016-му. А також провів ремонтні роботи на літаках Республіки Бангладеш, Республіки Казахстан та Судану.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Інструктори «Азову» діляться знаннями з морпіхами

Опубліковано

на

Під час бойових дій дуже часто життя бійців забирає не ворожа куля, а саме несвоєчасне або неправильне надання першої допомоги. Для азовців вже стало каноном постійне вдосконалення вмінь та навичок із тактичної медицини.

11 грудня на базі полку «Азов» (місто Маріуполь) розпочався курс із тактичної медицини, який був організований не для азовців. Серед тих, кого нині знайомлять із курсом ТССС All Combatants, – бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Ініціатором цих курсів став колишній військовий медик армії США Девід Пластер зі своєю командою Anomaly TacMed, який запропонував медикам «Азова» виступити у ролі викладачів-інструкторів.

Вся програма складається із теоретичної, практичної частин і тактики. Тривалість курсу – 3 дні. Після його закінчення слухачі мають закріпити здобуті знання та навички на практичному екзамені. Протягом 4-х днів бійці матимуть змогу прослухати курс власне методології викладання матеріалу, що стане у пригоді під час подальшого викладання програми ТССС вже у своєму підрозділі.

Першого дня серед основних розглянутих тем були: способи евакуації пораненого в укриття (за лямки, SEAL, Hawes), зупинка масивної кровотечі, застосування турнікета (самодопомога та взаємодопомога), гемостатичні засоби, тампонада, прямий тиск на рану, перев’язка рани, а також бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти засвоїли алгоритм M.A.R.C.H. (Massive Hemorrhage-Airways-Respiration-Circulation-Hypothermia).

«Після завершення курсу ми передамо лекції та відеоматеріали, аби вже у своїх підрозділах ці люди могли поділитись здобутими знаннями, – прокоментував взводний медик 1-го БОП полку «Азов» друг Джедай. – Зараз ми спостерігаємо різний рівень знань у сфері тактичної медицини. Проте найголовнішим є те, що нам вдається зацікавити та донести правильну інформацію, і це зрозуміло по очах бійців, котрі вивчають програму».

Автор: Денис Крекотень

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Пентагон виділив 10,4 мільйона доларів на покращення військової ІТ-інфраструктури в Україні

Опубліковано

на

Американська корпорація Black Box оголосила на початку місяця про подовження контракту Пентагону на суму 10,4 мільйона доларів з надання послуг, згідно з контрактом в рамках Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, повідомляє Голос Америки.

Компанія з надання послуг у сфері цифрових технологій розширить свою співпрацю з Міністерством оборони України. Протягом наступних 12 місяців Black Box надасть техніку, програмне забезпечення та послуги, аби розширити систему та забезпечити можливості з командування, контролю, комунікації, комп’ютерів, розвідки та спостереження (C4ISR) більшої кількості користувачів у військових спорудах по всій країні.

«Ми дуже задоволені, що армія США нас обрала за наші зусилля та пишаємося тим, що ми є частиною Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, – заявив виданню віце-президент компанії Джефф Мюррей. – Цей проект посилить стійкість можливостей, які вже були розроблені та побудовані Black Box, та розширить їх в середині України».

Корпорація Black Box була обрана контрактником армії США у вересні 2016 року з метою розробки, розгортання, операції та підтримки Центру з кібербезпеки, Центру командування та контролю, системи медичної інформації та системи логістичної інформації України. У партнерстві з армією США та Міністерством оборони України Black Box надає всебічну підтримку українському війську – на фронті та поза ним.

Субпідрядники в цьому контракті включають в себе як американські, так і українські компанії.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending