Зв'яжіться з нами

Новини

Коли командування ВДВ наважиться відмовитись від радянських беретів і перейти на прийняті у всьому світі

Опубліковано

на

Нова військова форма в Україні буде вводитися вже для нової армії – з іншими цінностями, традиціями і з новими зобов’язаннями перед союзниками.

Про це заявив художник, один зі співавторів-розробників нової військової форми української армії Олександр Руденко.

“Згідно з концепцією переходу на нову військову форму, (традиційний блакитний берет десантників. – Ред.) повинен зникнути. Але поки що ми маємо відчутний спротив із боку командування аеромобільних військ. Я розумію цю інерцію, яка тягнеться вже дуже давно, ще з часів Радянського Союзу. Але якщо ми зараз ведемо розмови про те, що Україна і її армія повинні зайняти місце серед цивілізованих країн світу, що ми наближаємося до НАТО, тоді треба говорити і про те, що найпоширенішим у середовищі десантників різних країн є берет кольору maroon.

Результат пошуку зображень за запитом "командувач вдв зс україни"

Чому так? Традицію формували ті країни, де і виник із самого початку такий рід військ, як десантники. СРСР серед них немає. До речі, засновник повітряно-десантних військ – генерал Маргелов – сам вважав, що у десантників повинні бути берети двох кольорів – маскувального і малинового. Тобто того ж кольору, що і maroon”, – сказав Руденко.

У малиновому береті входили до Чехословаччини в серпні 1968 року військовослужбовці 317-го гвардійського парашутно-десантного полку 103-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії. Однак, військовослужбовці 7-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії, які також входили в ЧССР, були вже в беретах блакитного кольору, і, судячи з розповідей очевидців, місцеві жителі спочатку приймали їх за представників військ ООН.

Експерт також уточнив, що святість блакитних беретів для десантників теж буде подолана.

“А ви бачите зараз де-небудь “крапові берети” – вони спокійно зникли, хоч і вважалися не менш важливим і шанованим атрибутом, ніж блакитний берет десантників” – підсумував експерт.

“Нам давно потрібно було позбутися будь-якої радянщини. Але тепер справа за великим. Щоб вона реально виготовлялася, щоб якість масової продукції відповідала ухваленим державою стандартам. Вона більше відповідає нашим Збройним Силам, ніж та, що була раніше”, – запевнив військовий експерт, глава громадського об’єднання “Київський легіон” Святослав Стеценко. Також військовий експерт прокоментував заяву бійців загону Сил спеціальних операцій, які не згодні з присутністю на формі емблеми у вигляді перевертня, називаючи його символом зради серед військових.

На думку Стеценка, невдоволення бійців стало причиною небажання військових елітних підрозділів розлучатися з минулим, що йде врозріз із нинішньою політикою держави.

“Можна зрозуміти цих людей, тому що їх так виховали, але з точки зору державної позиції – це вкрай неправильно. Усе, що нагадує про радянщину – від цього потрібно відмовлятися. Тому що все це не дає нам відірватися від Москви. Чому Москва зберігає всю символіку та традиції з радянських часів? Щоб наголосити на своїй спадковості і праві на повернення земель. І прив’язати ментально й культурно ветеранів, які досі пам’ятають радянські збройні сили. Тому від цього треба категорично відмовлятися”, – сказав він.

Представник групи розробників форми для української армії Віталій Гайдукевич перед введенням нової форми заявив: “Пріоритет – потреби бійців на фронті. Однак тут потрібно шукати компроміс. З одного боку, є пріоритетні завдання, а з іншого – питання ідеології: українська армія повинна виглядати українською, а не огризком радянської.”

Нагадаємо, що під час військового параду до Дня Незалежності України військовослужбовці різних підрозділів Збройних Сил продемонстрували експериментальні зразки нової форми.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело: http://ukr.obozrevatel.com/society/

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending