Зв'яжіться з нами

Новини

Латвія озброюється 155-мм самохідними гаубицями M109A5

Опубліковано

на

Міністерство оборони Латвії закупить вживані 155-мм гусеничні самохідні гаубиці M109A5 з Австрії. В загальному Австрія доставить в Латвію 47 самохідних гаубиць.

Гаубиці, що Латвія планує закуповувати з Австрії були модернізовані в період між 2003 і 2007.

Вартість 47 самохідок складе від 60 до 140 тис. євро залежно від модифікації. Загальні витрати заплановані на рівні 6 млн. євро. Відвантаження гаубиць очікується восени поточного року. Латвійські військові вже приступили до навчання в Австрії.

В даний час збройні сили Латвії не мають ніяких гаубиць, на озброєнні Латвійської армії є тільки міномети та старі 100мм гармати.

У M109A5-це модифікована версія M109A4 з включенням резервного компоненту/модифіковані системи озброєння (RC/MAS), що включає в себе нову гармату M284 і встанвлений новий кулемет M182. RC/MAS є комплектом з покращенними можливостями дальності, стріляючи реактивними снарядами M203A1, максимальна дальність стрільби збільшена до 30 км. Встановлена система GPS і автоматизована система керування вогнем.

В Австрії M109A5, називається ÖE M109A5, що є модернізованою версією M109A2 і M109A3, має ряд унікальних особливостей, які відрізняються від стандартних M109A5, має австрійський напівавтоматичний досилач, інерційну позитивну навігаційну систему та швейцарську електричну систему.Латвия закупает подержанные 155-мм гаубицы M109

М109 є американською самохідною артилерійською установкою, класу самохідних гаубиць, що стала найпоширенішою в світі. М109 створена в 1953 – 1960 рр.. Серійно вироблялась в Сполучених Штатах. У період з 1962 по 2003 роки неодноразово модернізувалась. У 1990-х роках випускалася за ліцензією в Південній Кореї. Всього за весь час було випущено 9205 самохідок всіх модифікацій. Досить швидко стала стандартною самохідною артилерійською установкою військ США. Перше бойове застосування M109 відбулося під час В’єтнамської війни і згодом застосовувалася практично у всіх військових конфліктах за участю Сполучених Штатів. Крім США, стала стандартною самохідкою країн НАТО.

Довідка: З 2015 року Латвія будує на кордоні з Росією захисну стіну. Мінімальна висота огорожі складає 2,7 м, включаючи колючий дріт. Роботи з будівництва огорожі планується завершити до 2019 року. Загальна протяжність латвійсько-російського кордону досягає 276 км, з них парканом будуть обладнані 193 км — ті ділянки, де немає природних перешкод. Всього на будівництво паркану планується витратити 17 млн євро.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:https://www.armyrecognition.com

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending