Ліцензійна гармата і танк “Оплот” – українська 155-мм самохідна артилерійська установка

Державний концерн “Укроборонпром”, спільно з польською компанією, проводить розробку нової 155-мм самохідної артилерійської установки (САУ) із збільшеним обємом боезопасу, та дальністю стрільби. З української сторони проект реалізує конструкторське бюро ім. Морозова, а з польської – компанія Huta Stalowa Wola.

Це було підтверджено в ході доповіді начальника озброєння Збройних Сил України, Микола Шевцов під час міжнародної науково-технічної конференції «Перспективи розвитку озброєння і військової техніки Сухопутних військ» у Львові, в травні 2017 року. Передає Defence-Blog.

Як відомо, польське підприємство Huta Stalowa Wola (HSW) продукує 155-мм / 52 самохідну гаубицю Krab на шасі південнокорейської самохідної гаубиці К9 Thunder з німецькими дизельними двигунами MTU-881 KA 500 потужністю 1000 к.с.. САУ Krab оснащується виготовленими HSW за ліцензією баштою британської 155-мм самохідної гаубиці AS90 з 155-мм / 52 хитною частиною виробництва німецької групи Rheinmetall.

155-мм гаубиці стандарту НАТО значно перевершують існуючі і навіть заплановані російські розробки. Снаряди нової української артилерії зможуть летіти далі і володіти більшою руйнівною силою, ніж 152-мм і 122-мм артсистеми російського виробництва. Так, самохідна МСТА-С, калібром 152-мм стріляє лише на 25 кілометрів, в той час як німецька 155-мм артсистема PzH 2000 – на 30 кілометрів.

Нова гаубиця дозволить українським військам вести вогонь на відстані, яка не дасть противнику і шансу завдати удару у відповідь. А отже, збереже не тільки життя наших солдатів, але і значно збільшить ефективність української артилерії. Крім того, головна особливість німецької артустановки – її висока скорострільність: 3 снаряда за дев’ять секунд або 10 за 56 секунд, а у 152-мм МСТА-С – 8 за хвилину.

Українська самохідна установка складається з 155-мм башти, яка зможе використовувати всі стандартні 155-мм  боєприпаси НАТО. Гусеничне шасі буде використовувати багато компонентів з основного бойового танку Оплот.

Результат пошуку зображень за запитом "155-мм САУ оплот"

Дана платформа швидше за все і буде використана для майбутньої українскої САУ.

Вирішальним чинником в перевагах нової української артилерії може стати використання танка «Оплот» в якості гусеничної бази для гаубиці. 1200-сильний двигун «Оплоту» володіє величезним запасом потужності, який дасть новій українській самохідці неймовірну маневреність на полі бою.

В Збройних Силах України на даний час працюють САУ 122-мм 2С1 «Гвоздика», 152-мм 2С5 «Гіацинт-С», самохідні 152-мм 2С19 Мста-С, буксирувані гаубиці 122-мм Д-30. Сучасні артилерійські бригади будуть доповнюватися новими 155-мм самохідними артилерійськими установками.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.
Джерело:Defence-Blog

Related posts