Зв'яжіться з нами

Політика

Меркель: Заклики прийняти анексію Криму рівноцінні закликам змиритися з поділом Німеччини після Другої світової

Опубліковано

на

Канцлер Німеччини Ангела Меркель не згодна з позицією лідера Вільної демократичної партії Німеччини Крістіана Лінднера щодо Криму. Про це вона заявила в інтерв’ю Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung.

“Якщо я зараз, наприклад, чую, що російська анексія Криму повинна бути просто прийнята, я запитую: що б сталося, якщо б з нами в НДР обійшлися так само, згідно з гаслом зрозуміло, що Німеччина поділена, нічого не зміниться?” – сказала Меркель.

Таким чином вона прокоментувала заяву лідера вільних демократів, який заявив, що питання анексії Криму “необхідно тимчасово розглядати окремо від інших питань, щоб досягти прогресу у відносинах з Москвою”.

Згодом Лінднер пояснив свою позицію, заявивши, що його партія не визнає незаконну анексію Криму. Але оскільки зараз проблему окупації вирішити не можливо, не варто прив’язувати до неї інші питання, адже інакше не вдасться досягти прогресу у відносинах з Росією.

В уряді Німеччини заявили, що не змінили свою позицію з питання анексованого Росією Криму.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявив, що у разі встановлення тривалого перемир’я на Донбасі Європа повинна допомогти Україні з відновленням Донбасу.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://ua.112.ua/svit/

 

Політика

Поки РФ не припинить агресивну поведінку, американські санкції будуть продовжені – заступник державного секретаря США

Опубліковано

на

Санкції США проти Росії будуть продовжені до тих пір, поки агресивна поведінка Москви не припиниться, повідомив заступник державного секретаря США Джон Салліван (John Sullivan).

“Санкції зорієнтовані на невиконання Мінських домовленостей, на продовження агресії на сході України, на анексію Криму і вони будуть продовжені … Поки така поведінка РФ не зміниться, санкції будуть тривати”, – сказав він під час виступу перед українськими студентами на тему українсько- американських відносин в середу в Києві.

Дж.Салліван наголосив на необхідності кооперації з ЄС в питанні санкцій.

Крім того, представник Держдепу пояснив, що немає причин для занепокоєння в питанні надання Україні оборонного озброєння.

“Це озброєння не може бути загрозою для тих, хто не має агресивної поведінки. Наше озброєння буде надано нашим союзникам в Україні, щоб захистити територіальну цілісність”, – резюмував Дж.Салліван.

«США пропонує неухильну підтримку стабільній демократичній, вільній Україні. Ми всіляко будемо допомагати відновленню територіальної цілісності», – наголосив Саліван.

Він також зауважив, що російська агресія погіршила репутацію РФ на світовій арені.

«І це вартувало Росії дуже серйозних зусиль, які краще було б спрямувати на розбудову кращих умов своїх громадян», – зауважив Саліван.

За його словами, американська позиція незмінна: Крим – це Україна, Донбас – це Україна. “Ми ніколи не погодимося розміняти один регіон України на інший», – сказав Саліван.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://interfax.com.ua/news/political/

Читати далі ...

Політика

Арбітраж ООН визначить суму за порушення Росією Конвенції з морського права – Клімкін

Опубліковано

на

Суму збитків за порушення Росією Конвенції з морського права визначить Міжнародний арбітраж і вона буде дуже значною.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Албанії Дітміром Бушаті у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми свідомо не називаємо суму, оскільки Росія продовжує порушувати права України, відповідно Росія за це заплатить. Суму визначить арбітраж (ООН), сума буде дуже значною, оскільки це стосується порушень прав України і в Чорному морі, і в Азовському, і в Керченській протоці», – сказав Клімкін.

Він додав, що йдеться про позбавлення України права використовувати наш шельф Чорного моря, живі ресурси, а також позбавлення культурної спадщини. Міністр зазначив, що Україна разом з експертами прописала у меморандумі (про порушення Росією Конвенції з морського права – ред.) «абсолютно всі сфери».

«Суму ви побачите в рішенні Міжнародного арбітражу. Але наголошую, це буде дуже серйозна сума, це будуть не мільйони, не десятки і не сотні мільйонів (доларів)», – підкреслив Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, Україна подала в арбітраж ООН меморандуму про порушення Росією Конвенції з морського права.

Росія за час після анексії Криму незаконно видобула 7,2 млрд куб. м природного газу, з яких майже половина – близько 3,5 млрд куб. м з Одеського газового родовища, повідомила глава правління ДАК “Чорноморнафтогаз”, дочірньої компанії НАК “Нафтогаз України”, Світлана Нєжнова в ефірі “Громадського”.

“Видобуток газу на Одеському родовищі триває. До моменту анексії там було пробурено сім свердловин, потім – ще 11 свердловин. Родовища зараз використовується на повну. Нелегітимна влада Криму намагається викачати побільше газу звідти”, – сказала С.Нєжнова.

Глава правління “Чорноморнафтогазу” не змогла прокоментувати повідомлення, що Росія нібито готова припинити видобуток газу на Одеському газовому родовищі. За її словами, відповідної заяви від офіційних російських органів не надходило.

“Росія від самого початку анексії знала, що це економічна зона України. Оскільки наближаються міжнародні суди, може, Росія вживати якихось заходів”, – висловила припущення вона.

Після анексії Росією Криму в 2014 рік самопроголошена влада оголосила власністю Криму континентальний шельф півострова, а також майно ДАТ “Чорноморнафтогаз” і заявив про створення кримського республіканського підприємства “Чорноморнафтогаз”, яке на початку 2018 року було реорганізовано в державне унітарне підприємство республіки Крим “Чорноморнафтогаз” . ДАТ у 2013 році видобуло 2,4 млрд куб. м газу, рік потому видобуток скоротився до 2 млрд куб. м, у 2015 році – до 1,844 млрд куб. м, у 2016 році – до 1,644 млрд куб. м

НАК “Нафтогаз України” залучив компанію Covington&Burling LLP (Нью-Йорк, США) до захисту своїх інтересів у рамках тяжби за втраченими кримськими шельфовими активами, і в лютому 2016 року він вручив РФ офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спор у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між країнами.

У вересні 2017 року “Нафтогаз України” повідомила про подання спільно з шістьма дочірніми компаніями у сформований при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі суд позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням РФ активів групи в АР Крим. Тоді “Нафтогаз”, із посиланням на експертів, оцінював збитки групи в результаті окупації Криму на суму близько $5 млрд і очікував винесення судом рішення у справі до кінця 2018 року.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/

Читати далі ...

Політика

У “морському позові” України проти Росії не фігурує захоплений у Криму флот

Опубліковано

на

Захоплений Росією український флот в Криму після окупації півострова не фігурує в позові України проти Росії про порушення нею Конвенції ООН з морського права.

Про це 19 лютого повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в ефірі “5 каналу”.

“Там не фігурує питання ніякої військової техніки, оскільки ми також робили свої застереження, що ця конвенція не поширюється на військові питання. Крім того, є ще конвенція 1907 року, яка визначає право ведення сухопутної війни, і за нею держава-окупант, в принципі, несе відповідальність тільки за майно, яке не пов’язане зі зброєю”, – заявила Зеркаль.

За словами міністра, стосовно зброї “питання виведене за рамки міжнародного права”.

“Якщо говорити про те, що ми там втратили кораблі, ми можемо розраховувати на якусь компенсацію, то це може розглядатися потім тільки в рамках якоїсь реституції, пов’язаної з окупацією, агресією, з іншими діями на території України”, – наголосила Зеркаль.

Довідка: 19 лютого Україна подала до Міжнародного трибуналу ООН меморандум про порушення Росією положень Конвенції ООН з морського права.

Відповідне розпорядження підписав президент Петро Порошенко, інформує прес-служба глави держави.

Відповідно до документу, захищати інтереси України буде заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/krym/

Читати далі ...

Trending