Зв'яжіться з нами

Соціалка

«Мертві» черги за безкоштовним житлом або чому оборонне відомство планує запровадити монетарні відносини?

Опубліковано

на

Питання безкоштовного житла та які зміни чекають військовослужбовців в радіопередачі військового радіо “Армія FM” :

Яна Холодна: Яка ситуація з житлом для родин військовослужбовців? Питання завжди актуальне.

Олександр Чергінець: В минулому році в Києві було закуплено 95 квартир. За останні 5 років – це перше придбання житла саме у місті Києві. Це було в Подільському районі. На основі пайової участі. Частину коштів МО перерахувало в минулому році. Решта буде перерахована за рахунок бюджету цього року. Після введення до експлуатації будинків їх передадуть гарнізону. По регіонам в нас дійсно є великі черги це Київ, це Одеса, Львів, Вінниця теж. Щодо Вінниці, то в минулому році було укладено договір МО щодо будівництва 80-ти квартирного будинку. Ця угодя діє. Кошти є вони сплановані у повному обсязі. Ми плануємо до кінця року ввести цей будинок в експлуатацію.

Яна Холодна: Чи опрацьовують наразі якусь нову систему видачі квартир? Безпроцентний кредит для військових, наприклад?

Олександр Чергінець: Так, дійсно. Постало гостро це питання. Черга останніми роками дійсно стоїть на місці. Глобальна концепція зараз, це є рішення Міністра оборони, яке полягає у тому, шоб відійти від принципу накопичення цієї черги. Уже нами запропоновані до Верховної Ради ряд законопроектів щодо змін у Житловому Кодексі. Змін до норм соціального захисту. Основний принцип такий, що військові набувають права на отримання власного житла при досягненні 20 років вислуги і більше. І що військовий до того часу буде отримувати компенсацію за оренду житла або проживати у штатно – посадовому житлі. Цим хочемо визначити нову категорію житла. Це житло яке не буде підлягати приватизації, передачі у спадок тощо. Ми подали прохання на ці зміни. Ми очікуємо на підтримку ВР у цьому питанні. По досягненню 20-річної вислуги військовий отримає право на отримання компенсації за придбане житло. Військовий по закінченню служби має право отримати єдиноразову допомогу, яка дозволить йому вирішити своє житлове питання.

Яна Холодна: І це добре. По-перше – армія мотивує людину служити. По-друге, ми знімаємо величезну проблему з цими чергами.

Олександр Чергінець: Так. Це з безумовних плюсів.

Яна Холодна: Мені здається, стара радянська практика виділення безкоштовного житла себе давно вичерпала. Як Ви думаєте?

Олександр Чергінець: Вона повністю себе вичерпала. В провідних країнах світу такого немає.

Яна Холодна: А як за кордоном?

Олександр Чергінець: В основному, у більшості розвинутих країн – монетарні відносини. В основу покладена та теорія, яку зараз ми намагаємося втілити в Україні. Коли держава готова компенсувати все. Військовослужбовець має право та певні гарантії щодо забезпеченням житлом вже по виходу на пенсію.

Яна Холодна: Можливо ще є якісь новинки, що зможуть порадувати наших слухачів? Для району проведення АТО наприклад.

Олександр Чергінець: Крім будівництва казарм поліпшеного типу планування, ще один з напрямків нашого управління – це сприяння до переходу на нову систему харчування за каталогом.

В минулому році на це перейшло вже 25 військових частин. На цей рік планується вже більше 50-ти. Основна із приорітетних задач – це відновлення тих їдалень, які перебували певний час у суб’єкті господарювання. Надати можливість встановити сучасне обладнання для приготування їжі за новою системою. Це один із елементів нашої роботи.

Яна Холодна: Нам пише Людмила Найденко «Компенсація достатня для купівлі житла? Особливо коли мова йде за Київ».

Олександр Чергінець: Компенсація достатня. Компенсація прив’язується до ціни на будівництво житла у даному регіоні. Якщо це Київ, то це близько 12 тисяч гривень за квадратний метр. Плюс до цієї цифри буде застосований підвищувальний коефіцієнт. Зараз нами вносяться зміни до постанови Кабінету міністрів, щоб цей коефіцієнт застосовувати один – 75. Тобто на опосередковану вартість житла ще буде збільшуваний коефіцієнт передбачуваний. Для Києва це порядка 20-ти тисяч гривень. Це в середньому зараз, бо ціни змінюються швидко. Компенсація буде динамічно зростати орієнтуючись на риночці ціни вартості будівництва житла з урахуванням підвищувального коефіцієнту.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://www.armyfm.com.ua/

Новини

Українських бійців із травмами очей оперуватимуть безкоштовно

Опубліковано

на

Сто операцій планують провести провідні офтальмологи бійцям, що отримали травми у зоні АТО. Акцію “100 очей” організував благодійний фонд “Український проект милосердя”.

“Ми шукаємо бійців із діагнозом катаракта або будь-яке інше порушення зору. Бійцю чи ветерану потрібно звернутись на нашу гарячу лінію, вказати дані військового посвідчення та залишити свої контактні телефони.

Усю інформацію ми опрацьовуємо та направляємо у найближчу клініку, а далі вже приймають рішення лікарі. Усі супровідні витрати — проїзд, проживання на час операції — ми беремо на себе”, – розповів Gazeta.ua Еміль Алібейлі, представник благодійної організації “БФ “Український проект милосердя”.

Суть проекту — допомогти бійцям, які потребують операції, але не можуть самостійно покрити витрати. Операції робитимуть висококваліфіковані хірурги, які мають досвід таких складних втручань.

“Ми хочемо показати, що нам, простим українцям, які працюють у медицині, не байдуже те, що відбувається в країні”, – каже Еміль Алібейлі.

Гаряча лінія Благодійного фонду “Український проект милосердя” за тел.: 0(96) 058 73 73

Офтальмологічний проект розпочався у серпні 2016 року. З того часу вже прооперували 150 бійців і членів їхніх сімей.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/health/

Читати далі ...

Соціалка

Виплата грошової компенсації за неодержане речове майно

Опубліковано

на

Юридична служба Збройних Сил України нагадує особливості  Виплати грошової компенсації за неодержане речове майно військовослужбовцям, звільненим з військової служби під час дії особливого періоду

Статтею 9-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі – Закон) передбачено право військовослужбовців на одержання грошової компенсації за належне речове майно.

Названа стаття (у теперішній і попередніх редакціях) надає право на отримання грошової компенсації за неодержане речове майно виключно військовослужбовцям, які безпосередньо проходять військову службу, і не поширюється на військовослужбовців, звільнених з військової служби.

Із введенням в дію Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 року № 178, унормовано отримання грошової компенсації вартості за неотримане речове майно у разі звільнення військовослужбовців з військової служби.

Разом з тим, частиною першою статті 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Тобто, право на отримання грошової компенсації вартості за неотримане речове майно набули військовослужбовці, які звільняються з військової служби після набрання чинності вищезазначеної постанови.

Щодо військовослужбовців, звільнених з військової служби до набрання чинності зазначеною постановою, повідомляємо, що законами України “Про Державний бюджет України” було установлено, що норму статті 9-1 Закону застосовувати у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

З квітня 2014 року відповідно до Указу Президента України від 14.04.2014 року № 405/2014 на території Донецької та Луганської областей триває антитерористична операція та діє особливий період.

Враховуючи зазначене, кошти виділені на речове забезпечення, в повному обсязі спрямовувались на закупівлю речового майна для підрозділів, які виконували завдання в районах проведення антитерористичної операції.

Отже, до набрання чинності вищезазначеної постанови виплата грошової компенсації замість неодержаного речового майна військовослужбовцям не проводилось з об’єктивних причин.

Крім того, після звільнення військовослужбовців з військової служби, належна компенсація не виплачувалась, оскільки Бюджетний кодекс України не передбачає проведення виплат за прострочені зобов’язання.

Поряд з цим повідомляємо, що право на грошову компенсацію замість неодержаного речового майна військовослужбовців, звільнених з військової служби, не втрачено та відповідно до статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина у випадку їх порушення захищаються судом. За наявності рішення суду, що набрало законної сили, грошова компенсація за належне речове майно виплачується у встановленому порядку.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. Юридична служба Збройних Сил України

Читати далі ...

Новини

Пенсії збільшать 498 тисячам військових – Гройсман

Опубліковано

на

Підвищення пенсій військовослужбовцям, згідно рішення Уряду, відбудеться для 498 тис. осіб. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі одного з телеканалів. За словами Глави Уряду, обсяг фінансування, який знадобиться для реалізації ініціативи, становитиме близько 7 млрд грн, і кошти є.

«Ми прогнозуємо, що підвищення торкнеться 498 тис. військових пенсіонерів. На ці цілі ми витратимо цього року приблизно 7 млрд грн. Ми знаємо шляхи, яким чином мобілізувати кошти в рамках дефіциту бюджету Пенсійного фонду. Рішення прийнято, до кінця тижня воно буде доведено на місця, розпочнеться робота з кожним пенсіонером. В березні-квітні пенсіонери отримають нові пенсії», – сказав Глава Уряду.

Довідково 

21 лютого Кабінет Міністрів України схвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня в середньому на 1,5 тис. грн. Рішення не потребує внесення змін у діюче законодавство і воно буде в силі до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту. Рішення було напрацьовано спільно фахівцями Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Мінфіну.

Разом з тим, Глава Уряду підкреслював, що підвищення пенсій військовослужбовцям має бути незворотнім і надалі закріплене законом, який також розроблений Кабінетом Міністрів і є предметом обговорення з усіма зацікавленими особами. Законопроект дозволить забезпечити соціальну захищеність службовців, які сьогодні захищають Україну.

Повідомляє Урядовий портал

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

Trending