Зв'яжіться з нами

Соціалка

Механізм визначення розміру і надання грошової компенсації за належне житлове приміщення – роз’яснення юристів

Опубліковано

на

З упевненістю можна сказати, що житлове питання в Збройних Силах України ніколи не втрачає своєї актуальності. Разом з тим в державі існує механізм, який надає альтернативну можливість для реалізації законного права військовослужбовців на житло, який роз’яснює в даному матеріалі Юридична служба Збройних Сил України.

Компенсація для військовослужбовців у разі відмови від житла, яке надає держава

Це нововведення дає військовим право вибору та дозволяє витрачати кошти, отримані взамін житла, на власний розсуд.

Військовослужбовець, чия черга отримати житло, має право (за бажанням) отримати взамін житла грошову компенсацію.

Механізм визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей, що перебувають разом з ними на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (далі – військовослужбовці і члени сімей), грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення врегульовано Порядком визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2.09.2015 № 728 (далі – Порядок).

Отримати компенсацію за належне житлове приміщення за бажанням можуть:
– військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 і більше років, та члени їх сімей;
– особи, звільнені з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров’я та у зв’язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів у разі неможливості використання на військовій службі, та члени їх сімей;
– сім’ї військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби;
– сім’ї померлих осіб, звільнених з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров’я та у зв’язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів.

Відповідно до Порядку розмір компенсації визначається:
за нормою 13,65 кв. метра жилої площі на військовослужбовця і кожного члена його сім’ї. Для окремих категорій військовослужбовців та членів їх сімей понад названу норму жилої площі надається додаткова жила площа у розмірі 10 кв. метрів;
з урахуванням граничної вартості будівництва 1 кв. метра загальної площі житла в регіоні, в якому військовослужбовець перебуває на обліку громадян.

РОЗМІР ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ (K) розраховується за формулою:
К = (13,65 х N + 17 + Дпл) х В0,

де:
13,65 – визначена законодавством норма жилої площі на одну особу, кв. метрів;
N – кількість осіб, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
17 – загальна нежила площа житла на сім’ю з урахуванням вимог державних будівельних норм (ДБН В.2.2-15-2005 “Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення”), кв. метрів;
Дпл – додаткова жила площа, що надається окремим категоріям військовослужбовців та членам їх сімей у розмірі 10 кв. метрів;
В0 – гранична вартість 1 кв. метра загальної площі житла для населених пунктів (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 № 193):
для м. Києва та Київської області – гранична вартість збільшується у 2 рази;
для мм. Львова та Одеси – гранична вартість збільшується у 1,75 раза;
для інших обласних центрів та міст – гранична вартість збільшується у 1,5 раза.

За наявності у військовослужбовця права на отримання однокімнатної квартири компенсація нараховується за житло загальною площею 40 кв. метрів.

Додаткова жила площа у розмірі 10 кв. метрів відповідно до статті 49 Житлового кодексу України (Дпл) надається:
– громадянам, що хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань,
– громадянам, яким ця площа необхідна за умовами і характером виконуваної роботи.

Розмір додаткової жилої площі може бути збільшено. Порядок і умови надання додаткової жилої площі та перелік категорій громадян, які мають право на її одержання, встановлюється законодавством.

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ
Для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру слід звернутись до відповідної житлової комісії з рапортом (заявою) разом з документами, перелік яких визначено в пункті 11 Порядк.

Для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру житловій комісії подаються такі документи:

–  рапорт військовослужбовця (заява особи, звільненої з військової служби в запас або у відставку, або члена сім’ї та нотаріально посвідчена згода членів його сім’ї на отримання компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;

–  довідка про склад сім’ї та реєстрацію місця проживання (перебування);

– копії паспорта військовослужбовця і повнолітніх членів сім’ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

–  копія свідоцтва про шлюб (за наявності);

–  копія свідоцтва про народження дитини (за наявності);

–  копія облікової картки фізичної особи – платника податків (військовослужбовця та членів його сім’ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);

–  копія свідоцтва про право власності на житло за його наявності (військовослужбовця та членів його сім’ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);

–  довідка про отримання (неотримання) житла військовослужбовцем з колишнього місця перебування його на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

–   документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;

–   витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про належне військовослужбовцю та членам його сім’ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, нерухоме майно;

–    дозвіл органу опіки і піклування на отримання неповнолітнім членом сім’ї компенсації у випадках, визначених законодавством.

Житлові комісії розглядають рапорти (заяви) про надання компенсації та приймають рішення про її надання або відмову в наданні.

Підставою для відмови у наданні військовослужбовцю та членам його сім’ї компенсації є:
– зняття з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов
– виключення із списків громадян, що мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень.

У разі позитивного розгляду рапорту (заяви) рішення житлової комісії затверджується командиром військової частини (військовим комісаром) та начальником житлово-експлуатаційних установ (організацій), після чого списки осіб подаються на затвердження Міністрові оборони України.

Компенсація надається шляхом перерахування коштів на поточний рахунок особи, що має право на її отримання, відкритий у банку, операції з відкриття, ведення і закриття зазначеного рахунка здійснюються безоплатно, проценти на залишок коштів на такому рахунку не нараховуються.

Декілька прикладів ОРІЄНТОВНОГО РОЗМІРУ КОМПЕНСАЦІЇ (відповідно до Показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 03.05.2017 № 102):

Військовослужбовець, склад сім’ї 3 особи, м. Харків: (13,65×3+17)×19064,5=1 104 787,78 грн.;

військовослужбовець, склад сім’ї 4 особи, м. Миколаїв: (13,65×4+17)×15471=1 107 723,6 грн.;

військовослужбовець, склад сім’ї 3 особи, селище Черкаське Дніпропетровської області:
(13,65×3+17)×10062=583 092,9 грн.

Зауважимо, що зазначені розміри компенсації визначені без урахування додаткової житлової площі.

За більш детальною консультацією звертатись до квартирно-експлуатаційного відділення району (КЕВ) за місцем перебування на квартирному обліку або на гарячу лінію до Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України(ГКЕУ ЗС України)(044) 242-08-86

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Новини

Кабмін підвищує пенсії військовослужбовцям

Опубліковано

на

Кабінет міністрів України схвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня в середньому на 1,5 тис. грн.

Рішення представив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Гройсман наголосив, що рішення не потребує внесення змін у чинне законодавство і воно буде в силі до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту, який сьогодні обговорюється на різних майданчиках.

“Ми розпочали дискусію про пенсії військовослужбовцям восени. Це надзвичайно важливий закон, який встановлює справедливість щодо військових. Я обіцяв з 1 січня підвищити пенсії, і я пам’ятаю про це. Але дискусії щодо проекту закону тривають. І вони можуть тривати місяць і два. Я пам’ятаю, що обіцяв. Тож сьогодні ми приймаємо рішення про підвищення пенсій для військовослужбовців – у середньому на 1,5 тис. грн. Нарахування розпочнуться з сьогоднішнього дня”, – сказав Гройсман.

Глава уряду повідомив, що рішення було напрацьовано спільно фахівцями Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики та Мінфіну.

“Рішення ухвалено, і процес розпочнеться. А тим часом я закликаю всі сторони працювати над тим, аби винайти новий закон, який відновить соціальну справедливість щодо військовослужбовців”, – додав Прем’єр-міністр.

Департамент фінансів Міністерства оборони України виявив низку недоліків у новій системі нарахування пенсій військовослужбовцям. За змінами, які запропонувало Міністерство соцполітики, військові, звільнені 2015 року, отримуватимуть пенсію на 15% нижче, ніж звільнені 2014-го з однаковими званнями і вислугою років.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-society/

Читати далі ...

Новини

Всі військові пенсіонери, хто заслужив підвищення пенсій, отримають його, – Прем’єр-міністр України

Опубліковано

на

Питання збільшення пенсій для військових пенсіонерів є надчутливим і наразі опрацьовується на рівні Ради національної безпеки та оборони. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він наголосив, що суттєвою складовою ініціативи є необхідність справедливо диференціювати підвищення. «В системі є ті, хто не бачив, що таке війна та реальні бойові дії. Їх не можна ставити в одну лінійку. Я переконаний, – сказав Володимир Гройсман. – Але я хочу наголосити: якщо ми приймемо закон в лютому або в березні, всім перерахуємо пенсії з січня».

Прем’єр-міністр  підкреслив, що Уряд поважає всіх, хто захищає державу і працює одразу по двох напрямках – підвищення зарплат діючим військовим та пенсіонерам.

Довідково

Рішення про підвищення пенсій військовим пенсіонерам є наступним кроком впровадження пенсійної реформи в Україні. Наприкінці 2017 року Уряд напрацював рамковий проект закону з цього питання і передав його до подальшого опрацювання в Раду національної безпеки та оборони, адже будь-які питання військового спрямування згідно з законодавством потрібно погоджувати з цим органом.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Джерело: http://old.kmu.gov.ua/

Читати далі ...

Новини

Верховна Рада ухвалила закон про компенсацію вартості оренди житла для військових

Опубліковано

на

Верховна Рада України сьогодні, 8 лютого, ухвалила закон який передбачає компенсацію вартості оренди житла для військових.

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Законодавчим актом запроваджено виплату компенсації за піднайм (найом) жилого приміщення для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом (у разі відсутності можливості їх розміщення в спеціально пристосованих казармах або у сімейних гуртожитках).

Законопроект був підготовлений Міністерством оборони України та передбачає покращення житлових умов та матеріального стану військовослужбовців військової служби за контрактом. До цього часу зазначене питання не було врегульоване.

Закон прийнято з поправками за підтримкою голосів 230 народних депутатів. Дякуємо за консолідовану позицію Верховної Ради щодо підтримання ініціативи покращення соціального захисту наших захисників.

Проект Закону зареєстровано за № 5027 та направлено на підпис Президенту України.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Джерело:Видання Міністерства оборони України «Народна армія»

Читати далі ...

Trending