Зв'яжіться з нами

Новини

Мешканець Балаклії виграв у Міноборони 250 тисяч в суді

Опубліковано

на

7 лютого Київський райсуд Харкова присудив стягнути з Міністерства оборони України на користь мешканця Балаклії Андрія Усатенка 242 006 матеріальної та 10 000 грн моральної шкоди. Міноборони з цим не згодне та подасть апеляцію.

Ця історія почалася вночі 23 березня 2017 року, коли Андрій Усатенко не прокинувся сам від звуку сильних вибухів та вогняної заграви на обрії, бо його розбудила дружина. У 2003 році він працював військовим за контрактом у складі українського контингенту в Іраку, з тих пір він вибухів не чув. Усатенки швидко зібралися та виїхали до села за 25 кілометрів від Балаклії, де мешкала мати Андрія, щоб перечекати катастрофу. Незабаром просто у гаражі біля їхнього будинку влучила міна, і машина Усатенків повністю згоріла, постраждала і їхня квартира. В ту ніч частково або повністю були зруйновані 373 будинки і 93 родини залишилися без своїх осель.

Фото: Андрій Усатенко

Андрій Усатенко звернувся за компенсацією до органів місцевої влади, але нічого не отримав. Тоді він зв’язався із юристами Романом Лихачовим та Світланою Кужелевою, які за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини допомагають вирішувати подібні справи у суді. Юристи допомогли Андрію скласти позов до Міністерства оборони України та Управління СБУ в Харківській області і подати його до Київського суду Харкова.

Позивач уклав перелік завданих збитків:

Автомобіль – 317 880 грн.

Гараж – 39 735 грн.

2 комплекта гуми – 26 490 грн.

Стіна з гіпсокартону та вирваний паркет – 2000 грн.

Плитка у ванній кімнаті – 560 грн.

Плитка на кухні – 741,84 грн.

Пошкоджені міжкімнатні двері – 3 450 грн.

Пошкоджений холодильник – 10 000 грн.

Всього на суму – 400 856,84 грн.

Крім того, Андрій Усатенко оцінив моральну шкоду від цих подій у 400 тисяч гривень. З них 300 тисяч гривень – з Міністерства оборони і 100 тисяч гривень – від СБУ. Пізніше Усатенко додав до своїх вимог ще 100 тисяч компенсації моральної шкоди від військової частини, де вибухнули боєприпаси.

Фото: Надано Романом Ліхачовим

В результаті судового розгляду позивач виграв 28% від бажаної суми. Але й ці гроші він навряд чи отримає: Андрій каже, що Міноборони та СБУ обов’язково подаватимуть на апеляцію і боротимуться до останнього, щоб не платити. “Міноборони стверджувало, що у пошкодженні майна винно не воно, а та військова частина, де стався інцидент, – сказав Андрій Усатенко, – Представник Міноборони радив мені позиватися до військової частини, адже вона є юридичною особою та має навіть свою печатку. Я звернувся з позовом також і до військової частини, але її представник також вважає, начебто винних у тому, що трапилося, немає”.

Андрій Усатенко задоволений рішенням суду лише частково: “Оцінку мого авто зробили у квітні минулого року, і за тим курсом долару вона коштувала 9200, а зараз 8600 доларів. Я вже втратив 600 доларів. А поки відбудеться виплата (а це – невідомо коли), то я втрачу ще більше”.

Врешті міська рада Балаклії виділила Усатенкам близько 17 тисяч гривень на ремонт квартири. Цього вистачило на дрібний ремонт квартири.

Юрист Роман Лихачов каже, що отримати за рішенням суду 10 тисяч гривень компенсації моральної шкоди – це вже великий успіх, адже зазвичай судді відмовляють у такій компенсації взагалі. “Суму матеріальної компенсації суддя зменшив майже вдвічі за рахунок того, що Андрій Усатенко не мав документів для підтвердження того, що він дійсно володів гаражем та холодильником. Наприклад, для відшкодування за холодильник треба мати чек з магазину про його придбання”.

За словами Романа Лихачова, Міністерство оборони України навіть не визнає той факт, що пошкодження відбулися через вибух боєприпасів, які йому належать. До того ж представники МОУ вважають, що вибухи на складі боєприпасів у Балаклії ніяк не вплинули на моральний стан Андрія Усатенка, тому на компенсацію моральної шкоди він не заслуговує взагалі.

Досвід показує, що органи державної влади в Україні часто відмовляються визнавати свою провину перед громадянами. Виникає питання: чому їм сприяють у цьому українські суди?

 Олег Шинкаренко , Журналіст Української гельсінської спілки з прав людини

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Джерело: https://lb.ua/blog/

Новини

Кабмін підвищує пенсії військовослужбовцям

Опубліковано

на

Кабінет міністрів України схвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня в середньому на 1,5 тис. грн.

Рішення представив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Гройсман наголосив, що рішення не потребує внесення змін у чинне законодавство і воно буде в силі до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту, який сьогодні обговорюється на різних майданчиках.

“Ми розпочали дискусію про пенсії військовослужбовцям восени. Це надзвичайно важливий закон, який встановлює справедливість щодо військових. Я обіцяв з 1 січня підвищити пенсії, і я пам’ятаю про це. Але дискусії щодо проекту закону тривають. І вони можуть тривати місяць і два. Я пам’ятаю, що обіцяв. Тож сьогодні ми приймаємо рішення про підвищення пенсій для військовослужбовців – у середньому на 1,5 тис. грн. Нарахування розпочнуться з сьогоднішнього дня”, – сказав Гройсман.

Глава уряду повідомив, що рішення було напрацьовано спільно фахівцями Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики та Мінфіну.

“Рішення ухвалено, і процес розпочнеться. А тим часом я закликаю всі сторони працювати над тим, аби винайти новий закон, який відновить соціальну справедливість щодо військовослужбовців”, – додав Прем’єр-міністр.

Департамент фінансів Міністерства оборони України виявив низку недоліків у новій системі нарахування пенсій військовослужбовцям. За змінами, які запропонувало Міністерство соцполітики, військові, звільнені 2015 року, отримуватимуть пенсію на 15% нижче, ніж звільнені 2014-го з однаковими званнями і вислугою років.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-society/

Читати далі ...

Новини

Білорусь не може брати участі в миротворчій місії ООН на Донбасі, – МЗС України

Опубліковано

на

Білорусь не може брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі, оскільки є членом Організації Договору з колективної безпеки (ОДКБ). Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції України Олена Зеркаль в ефірі “5 каналу”.

“Наскільки я знаю, Білорусь не вийшла з ОДКБ і є членом цієї організації. А якщо ми виключаємо НАТО, то дуже логічно, щоб ми не говорили, що країни ОДКБ теж беруть участь в місії”, – зазначила Зеркаль.

Зеркаль також прокоментувала переговори про миротворчої місії. Зокрема, вона підкреслила, що “ДНР” і “ЛНР” не є сторонами переговорів, тому зусилля України та її західних партнерів спрямовані на те, щоб дати РФ зрозуміти, що “грати за їх правилами ніхто не буде”.

Організація договору з колективної безпеки (ОДКБ, “Ташкентський договір”) – військово-політична міжнародна організація, в яку входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикістан.

Організація договору з колективної безпеки (ОДКБ, “Ташкентський договір”) – військово-політична міжнародна організація, в яку входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикістан. Організація розглядається як головний міждержавний інструмент, покликаний протистояти регіональним викликам і загрозам військово-політичного і військово-стратегічного характеру, включаючи боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин.

Раніше глава МЗС Білорусі заявив про готовність країни відправити білоруських миротворців на Донбас. У листопаді міністр Макей в Москві робив подібну заяву про миротворців.

Нагадаємо, що Білорусь не підтримала резолюцію ООН щодо анексованого Криму і  є союзною державою Росії – конфедеративний союз Російської Федерації та Республіки Білорусь з поетапно організовуваним єдиним політичним, економічним, військовим, митним, валютним, юридичним, гуманітарним та культурним простором.

У вересні президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН пішла би на користь вирішенню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і “ні на яких інших територіях”. Водночас Україна з партнерами наполягає, що миротворці мають перебувати на всій окупованій території, включаючи неконтрольовану частину державного українсько-російського кордону.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://ua.112.ua/polityka/

Читати далі ...

ВПК

Армія Китаю отримала новий винищувач-невидимку

Опубліковано

на

Китайський винищувач-невидимка Chengdu J-20 ( Цзянь-20 (J-20), також називають «Чорний орел») четвертого (за китайською номенклатурою) або п’ятого покоління (за західною) надійшов на бойове чергування в підрозділи військово-повітряних сил країни.

Ця країна за останні роки зробила дійсно вражаючий ривок вперед, і якщо раніше ця країна в основному займалася копіюванням іноземних зразків озброєння, то сьогодні КНР цілком здатна сама виробляти техніку найвищого класу.

Представник ВПС Китаю Шень Цзіньке заявив, що новий китайський винищувач допоможе “підвищити рівень безпеки повітряних кордонів КНР”, повідомляє агентство Сіньхуа.

За його словами, з надходженням винищувачів Цзянь-20 в бойові підрозділи, ВПС домоглися стабільного прогресу в підготовці пілотів.

Як заявив Шень Цзіньке, винищувачі Цзянь-20 грали важливу роль в навчаннях Red Sword – 2017 і “заклали фундамент для зміцнення бойової здатності нового типу ВПС”. Про те, скільки нових винищувачів отримали китайські ВПС, не повідомляється.

“Винищувачі-невидимки будуть зміцнювати комплексну бойову здатність військово-повітряних сил і дозволять ВПС краще захищати суверенітет, безпеку і територіальну цілісність Китаю”, – сказав Шень Цзіньке.

Китайський винищувач четвертого (за китайською номенклатурою) або п’ятого покоління (за західною) Цзянь-20 вперше піднявся в повітря в 2011 році. Широкій публіці він був продемонстрований на 11-му міжнародному авіакосмічному салоні Airshow China в Чжухаї в листопаді 2016 року.

Chengdu J-20 («Чорний орел») являє собою великий (довжина 21-23м) і важкий (злітна вага 35-40 тонн) винищувач схеми “качка”. Він має трикутне в плані крило з напливами і суцільноповоротним переднім горизонтальним оперенням. Вертикальне оперення – двухкілеве, з нахиленими в сторони суцільноповоротним кілями і з підфюзеляжний гребенями.

J-20

Літак J-20 повинен вражати наземні (як стаціонарні, так і мобільні) цілі тактичного та оперативного значення. На морі його жертвами стануть малі та середні за водотоннажністю (аж до фрегатів і есмінців) бойові кораблі, а також транспортні судна, зведені в конвої. Тобто концептуально J-20 представляється якоюсь варіацією на тему американського “єдиного ударного винищувача” (JSF) F-35 і радянських розробок 1980-х років. Перевищення китайським літаком свого американського аналога за масою на 30-40% швидше за все обумовлене прагненням китайських конструкторів отримати кращі характеристики дальності і бойового навантаження (нагадаю, що можливостей з виробництва високоточних боєприпасів у Китаю значно менше, ніж у США, тому ВПС НВАК значно більшою мірою змушені покладатися на звичніші, некеровані засоби ураження).

Головне призначення J-20 — носій ракет, здатний у разі необхідності ухилитися від зустрічі з перехоплювачами за рахунок високої швидкості польоту. Можливо, J-20 зможе стати непоганим перехоплювачем. Але головне його застосування буде проти бойових кораблів умовного противника.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://nv.ua/ukr/techno/innovations/

Читати далі ...

Trending