Зв'яжіться з нами

Новини

Миротворчій місії ООН на Донбасі не бути, – експерт

Опубліковано

на

Рішення щодо відправки на Донбас миротворчої місії ООН не буде позитивним, бо АТО офіційно не оформлена як війна, вважає військовий експерт Олег Жданов.

“Миротворчій місії ООН на Донбасі не бути. Тому що ми не створили умови для отримання місії. Я взагалі дивуюсь, для чого було розганяти у ЗМІ інформаційну хвилю і вселяти в людей надію, що завтра прийдуть “блакитні шоломи”, наведуть порядок і на Донбасі настане мир”, – сказав він.

Експерт пояснив, що “єдина умова (відправки миротворців, – ред.) – це де-юре оформлена війна”.

“В статуті ООН написано, що війська виділяються у випадку військового конфлікту. Це може бути релігійний, етнічний, міждержавний, громадянський чи будь-який інший конфлікт. Тоді по мандату ООН приїжджає комісія міжнародного Червоного хреста і вони визначають наявність конфлікту, його масштаби та інтенсивність. Потім на основі доповіді Рада безпеки ООН готує резолюцію і виділяє миротворчу місію. Після цього проходять консультації, хто піде в ці сили. Різні країни пропонують свої збройні сили до складу “блакитних шоломів”, а країни-учасники конфлікту мають погодити, кого вони хочуть бачити на своїй території у складі місії, а кого – ні. При незгоді однієї із сторін процес переговорів і консультацій може тривати вічно”, – розповів Жданов.

Експерт також відмітив, що західні партнери України публічно називають збройний конфлікт на сході України війною, але до такого визначення, схоже, не готове українське керівництво.

“На конференції YES, яка пройшла в Києві, багато європейських союзників говорили про те, що в нас війна. Також Курт Волкер (спецпредставник США з питань вирішення конфлікту на Донбасі, – ред.) і Джеффрі Пайєт (екс-посол США в Україні, – ред.) повторили, що в нас війна. Але, нажаль, наше керівництво не готове назвати війну війною”, – сказав він.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: UAINFO

ВПК

Розвиток безпілотних систем повернув американських «Месників» до строю

Опубліковано

на

Міноборони США передумало утилізувати своїх «Месників». Портал armyrecognition.com повідомив про те, що в Європу відправлено першу партію самохідних зенітних ракетних комплексів ближньої дії Avenger AN / TWQ-1.

Європейське командування американської армії EUCOM (United States European Command) запросило 72 «Месника». Перша партія в кількості 36 машин вже вирушила до Європи, друга завершує проходження розконсервації і модернізації. Машини повинні забезпечити американським військам в Європі протиповітряний захист.

Результат пошуку зображень за запитом "Avenger AN/TWQ-1"

Мобільна система ППО Avenger AN / TWQ-1.

Системи ППО Avenger (англ. – «месник») AN / TWQ-1 були розроблені в 80-і роки і останнім часом майже не використовуються американською армією. Бойові машини для Європи були зняті зі зберігання в одній з військових частин в Пенсільванії, де вони очікували утилізації. Розвиток безпілотних систем змусило американських військових повернути «старих» до строю – після ремонту і модернізації вони знову зможуть забезпечувати захист від різних типів повітряних загроз.

У минулому році американська армія успішно протестувала нову версію ПЗРК Stinger з безконтактним детонатором. Під час випробувань військові здійснили пуск двох ракет Stinger з M1097 Avenger по беспілотникам-мішенях MQM-170C Outlaw і успішно уразили їх. Компанія Raytheon, яка розробила неконтактного детонатоар для FIM-92, заявляє про те, що нова система наведення дозволяє знищувати навіть невеликі дрони, які можуть вести розвідку або нести вибухівку.

Avenger AN / TWQ-1 являє собою армійський позашляховик HMMWV в пікап-версії. У кузові автомобіля розміщена поворотна платформа, на якій змонтований зенітний ракетний комплекс, які складається з двох пускових установок, що сумарно вміщають вісім ракет FIM-92 Stinger.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

За застосування сил і засобів ЗСУ відповідатиме створений за допомогою іноземних партнерів Об’єднаний оперативний штаб

Опубліковано

на

Об’єднаний оперативний штаб (ООШ) Збройних Сил України на сьогодні вже на понад 70-80% відповідає за комплектування та підтримку діяльності штабу АТО на Донбасі.

Про це заявив під час брифінгу в Генштабі заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу ЗС України Сергій Масловський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Об’єднаний оперативний штаб створений ще у 2016 році, він набув оперативних спроможностей. Сьогодні цей Об’єднаний оперативний штаб на 70-80%, а  може і більше, відповідає за комплектування та підтримку діяльності штабу АТО на Сході держави. В цьому законі (“Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” – ред.) мова йде саме про цей Об’єднаний оперативний штаб, який наразі ми реформуємо, реорганізуємо, посилюємо. Об’єднаний оперативний штаб буде відповідати за застосування сил і засобів як Збройних Сил України, так і інших складових Сил оборони при виконанні відповідних завдань із забезпечення національної безпеки та оборони держави”, – повідомив полковник.

За його  словами, постійне місце дислокації ООШ — у Києві. Водночас, Об’єднаний оперативний штаб має бути спроможний “розгорнути на найбільш загрозливому напрямку відповідний орган управління, який здійснюватиме безпосереднє  управління військами та силами, які йому готують і передають в оперативне підпорядкування види ЗСУ”.

Масловський повідомив, що наразі формується Центр оперативного керівництва ООШ. “Він, до речі, обладнується за допомогою наших іноземних партнерів, США, сучасним обладнанням, сучасними автоматизованими системами, які у перспективі будуть сумісні з відповідними системами країн-членів НАТО”, – додав високопосадовець ЗСУ.

Заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу також повідомив, що положення про Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України “вже розроблено та проходить погодження”.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 18 січня ухвалила в цілому законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”. Закон набув чинності 24 лютого.

Відповідно до закону, керівництво силами та засобами Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, МВС, Нацполіції України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ безпосередньо у Донецькій та Луганській областях, здійснює Командувач об’єднаних сил, який призначається Президентом України за поданням начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗСУ.

Командувач об’єднаних сил реалізує свої повноваження через Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України.

Повноваження Командувача об’єднаних сил визначаються положенням про Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України, яке розробляється Генеральним штабом ЗСУ та затверджується Верховним Головнокомандувачем ЗС України за поданням Міністра оборони України.

Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України через відповідні органи військового управління здійснює планування, організацію та контроль виконання заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, спрямування, координацію і контроль за діяльністю військово-цивільних чи військових адміністрацій (у разі їх утворення) у Донецькій та Луганській областях з питань національної безпеки і оборони.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/

Читати далі ...

Новини

Канада дасть понад $4,6 мільйонів (125 млн грн) на тренування українських військових

Опубліковано

на

Канада передасть ООН 4,65 млн доларів (125 млн грн) на потреби тренування військовослужбовців ЗСУ.

Про це рішення у четверті роковини незаконної анексії Росією Криму оголосила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Аби посилити витривалість України, я оголошую про виділення Управлінню ООН з обслуговування проектів $4,65 млн на 2017-2019 рр для підтримки тренувань ЗСУ», – сказала Фріланд.

За її словами, виділені кошти дозволять забезпечити українську сторону необхідним для проведення тренувань із першої допомоги та вишколу військової поліції ЗСУ обладнанням.

Нагадаємо, у рамках місії UNIFIER близько 200 канадських військових інструкторів із 2015 року проводять заняття з українськими військовослужбовцями. На початку цього року Канада тимчасово збільшила свій військовий контингент в Україні для проведення навчань ЗСУ на рівні батальйону. Окрім цього, канадці консультують МОУ стосовно реформування та допомагають у навчанні патрульної і військової поліції.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/

Читати далі ...

Trending