Зв'яжіться з нами

Cтатті

Ми стримуємо армію в п’ять разів більшу, ніж наша – Президент України

Опубліковано

на

Президент України Петро Порошенко переконаний, що саме Мінські домовленості дали Україні час для розвитку військового будівництва. Про це глава держави заявив у середу на відкритті виставки озброєння та військової техніки на Хрещатику.

“Мінські домовленості дали нам серед іншого гостродефіцитний, так потрібний Україні час для розвитку військового будівництва”, – сказав Президент.

Завдяки цьому, зауважив він, за останні три роки Збройні сили України відновили свою боєздатність, наростили оперативні спроможності, значно і кардинально покращили технічну оснащеність, виросли кількісно та якісно.

“100-відсотково наші Збройні сили складаються сьогодні з контрактної армії. Призов спрямовується лише для того, щоб навчити українську молодь військовій справі. Це саме той випадок, коли українська армія і українське військо заново народилися”, – зауважив Порошенко.

Крім цього, нагадав він, фінансування закупівлі озброєнь та військової техніки порівняно з 2013 роком збільшилося в 10 разів. “Під час війни ми знайшли ці можливості. А в липні за рахунок коштів, які були повернуті українському народу від вкрадених владою Януковича, ми додали ще: 1,6 млрд грн піде на закупівлю і модернізацію новітніх зразків озброєння та військової техніки. Ще 1,4 млрд – на будівництво заводу з виробництва боєприпасів на основі новітніх технологій”, – підкреслив Президент.

Він нагадав, що в бюджеті 2017 року на потреби ЗСУ передбачено 64,5 млрд грн, і хоча в доларовому еквіваленті це, звичайно, не так багато, але Україна забезпечує армію на значно вищому рівні, ніж у 2013 році.

“Ресурс наш доволі обмежений, але ми навчилися використовувати його ощадливо, економно, відповідально. Як результат – ми стримуємо армію в 5 разів більшу, ніж наша, яка має військовий бюджет в 10 разів більший від українського. Навіть більше, ніж в 10 разів. І обороняємося добре”, – наголосив глава держави.

Він також нагадав, що за 3 останні роки концерн “Укроборонпром” передав українській армії 16 тисяч одиниць озброєння і військової техніки, чого не було за всю історію України. “Ніколи такого не було за всю історію України. Вперше за 10 років українські оборонні заводи запрацювали на повну потужність і деякі з них працюють у 3 зміни для забезпечення потреб оборони країни”, – підкреслив Порошенко.

“Освоєно виробництво новітніх танків “Оплот”. Я чув, що у нас вони вироблялися раніше, але в повному обсязі ішли на експорт. Бо в української армії не було грошей, щоб закупити танки найсучасніші і озброїти ними ЗСУ. Ми внесли зміни до Державного бюджету і перші танки “Оплот” виробництва Харківського бронетанкового заводу ім. Малишева надійдуть до українських Збройних сил уже цього року”, – сказав Президент.

За його словами,  це “відповідь на побажання українських танкістів”.

Водночас Порошенко пообіцяв, що наступного тижня частина представлених на виставці озброєнь та військової техніки відбуде на лінію зіткнення. Це, зокрема, танки, самоходні артилерійські установки, бронетранспортери, зенітно-ракетні комплекси.

Решта машин буде зарахована в резерв або використовуватиметься у військових навчальних закладах, деякі – ще завершуватимуть процедуру випробовувань.

Т а “Найміцніше залізо в нашій армії – це залізо, з якого “зроблені” наші українські воїни. Це – 42 Герої України. Це – понад 300 тисяч жінок і чоловіків, які стали учасниками бойових дій”, – підкреслив Порошенко.

Українське суспільство має дати не тільки кримінальну, а політичну, юридичну та моральну оцінку діям тих силовиків, які  свідомо знищували обороноздатність нашої держави протягом 2010-2012 років заявив Президент України Петро Порошенко.

“У тогочасних директивних документах твердилося, що нібито перед Україною абсолютно немає ніяких військових загроз, тому й армію не те що не готували до війни, а свідомо знищували, знімаючи з озброєння, з бойового чергування найбільш боєздатні зразки техніки. До цього причетна ціла низка попередніх керівників Міністерства оборони, які за безцінь розпродавали, переводячи до складу надлишкового озброєння те, що зараз нам, а особливо тоді, конче не вистачало. Я наголошую, що цьому злочину ще належить дати навіть не кримінальну, а політичну, юридичну і моральну оцінку”, – сказав Порошенко.

Він нагадав, що за наказами тогочасного політичного керівництва України вищі офіцери наших Збройних сил протягом 2010-2012 років “із завидною регулярністю” відвідували Генеральний штаб Російської Федерації, де разом з без п’яти хвилин агресором розглядалося так зване реформування українського війська, а насправді нищилися рештки української обороноздатності.

“До початку війни не тільки Збройні сили, а й все суспільство заколихували казками, що на нас ніхто і ніколи не нападе і нам не потрібні жодні оборонні блоки. Позаблоковий статус був оптимальним, на їхній погляд, для України. Де зараз ці агітатори? Я хочу їм подивитися в очі. Всі вони в Росії, всі втекли і живуть там, зрадивши Батьківщину, на кошти своїх замовників”, – констатував Порошенко.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/

Cтатті

Винищувачі НАТО ганяли російських авіашпигунів з неба Естонії ВІДЕО

Опубліковано

на

З’явився відеозапис перехоплення російських літаків винищувачами НАТО над Естонією

Російський літак радіоелектронної розвідки і РЕБ Іл-20 перехопили винищувачі НАТО 2 березня. Його супроводжували російські винищувачі Су-27, повідомляє “Апостроф“.

Перехоплення проведено в рамках програми Альянсу із захисту повітряного простору країн Балтії під назвою Baltic Air Policing.

У цій програмі зараз задіяні 4 винищувачі Eurofighter Typhoon ВВС Італії.

Програма Baltic Air Policing існує з 2004 року, оскільки у Литви, Латвії та Естонії фактично відсутні власні ВПС.

На 00:28 відео можна помітити зближення літаків НАТО з російським винищувачем Су-30.

Вдень 12 березня російський військовий літак Іл-76 без дозволу увійшов в повітряний простір Естонії в районі острова Вайндло.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://apostrophe.ua/ua/news/world/europe/

Читати далі ...

Cтатті

Друга світова війна для українців розпочалася задовго до 22 іюня 1941 года

Опубліковано

на

14 березня 1939 – проти ночі у Карпатську Україну вторглася 40-тисячна угорська армія.

Королівство Угорщина отримала 12 березня найбільші закарпатські міста Ужгород і Мукачеве але хотіла захопити всю Карпатську Україну. Угорці розпочали переговори з Польською республікою. Країни обмежили Карпатській Україні телеграфний, телефонний та поштовий зв’язок. На кордоні Угорщина зосередила 12 дивізій VI армії. Через кордон перекинули угорських та польських диверсантів. Вони стикалися з армією Чехословаччини.

У ніч із 13 на 14 березня угорська армія невеликими силами почала просування углиб території Карпатської України. Глава держави Міклош Хорті отримав дозвіл на це від Адольфа Гітлера.

Автор: Life
Угорські війська нападають на Карпатську Україну
Угорські війська нападають на Карпатську Україну

За наказом прем’єр-міністра Карпатської України Августина Волошина учасники напіввійськової організації “Карпатська січ” отримали зброю з чехоловацьких складів. Чеські офіцери вимагали віддати її, але українці відмовились. Генерал Лев Прхаланаказав частинам 45-го полку, що дислокувався в Хусті, вилучити зброю силою. Чеські війська о 6:00 атакували головні будівлі січовиків. У місті розпочались вуличні бої. Через 8 годин вони закінчились перемир’ям. За час протистояння між Січчю і чехословаками угорські війська зайняли три села біля Мукачевого.

14 березня у Празі оголосили наказ про евакуацію чехословацького війська і держслужбовців з території Підкарпатської України.

Автор: Life
Угорські війська нападають на Карпатську Україну
Угорські війська нападають на Карпатську Україну

Августин Волошин 15 березня 1939 року оголосив по радіо про незалежність Карпатської України. Направив Адольфу Гітлеру телеграму, в якій просив узяти країну під протекторат Третього Рейху. Німеччина у підтримці відмовила. Угорський уряд направив до Хуста свого парламентера з пропозицією роззброїтися і мирно увійти до складу Королівства Угорщина. Волошин відповів відмовою.

Напад угорців тривав до 18 березня. Останнім населеним пунктом, який утримували січовики став Воловець. Партизанська боротьба проти угорців тривала ще 3 тижні, на території Воловеччини і Рахівщини — до січня 1940 року. Українські війська мали 430 убитими, більше 400 пораненими, близько 750 полоненими. За офіційними даними угорські війська втратили 72 особи.

Автор: memory.gov.ua
Загиблі в Україно-Угорській війні
Загиблі в Україно-Угорській війні

Волошин зі своїм найближчим оточенням через Тячів дістався до румунського кордону в районі Великого Бичкова. З Королівства Румунія він перебрався до Королівства Югославія, а потім через Відень до окупованої нацистами Праги.

15 березня 1939 року Сейм Карпатської Русі проголосив незалежність Республіки Карпатська Україна, на чолі якої став Августин Волошин. Цього ж дня було ухвалено перший конституційний закон, яким визначено статус країни.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/history/

Читати далі ...

Cтатті

Сьогодні – День українського добровольця

Опубліковано

на

В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця.

Його встановлено рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити – саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.

Одним із перших прикладів добровольства можна вважати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну.

Інший яскравий приклад – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України. До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС. Тоді, в 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але, попри це, зажили слави як найвідважніші вояки. «З нами йшли в наступ українські добровольці. Це, мабуть, найкращий відділ із усієї Австро-Угорської армії», – йшлося в німецькому повідомленні з фронту до командування Південної Армії. Півтора року знадобилося стрільцям та австрійському командуванню, щоб офіційно оформити українських добровольців як окрему бойову одиницю – полк УСС.

Саме тоді на західноукраїнських землях розпочався і потужний волонтерський рух – по суті, місцеве населення одягало й годувало українських добровольців, надсилало на фронт так звані «любистки» – спеціальні посилки-пакунки.

Під час Другої світової війни добровольці знову першими стали на захист Вітчизни.

Та найновіший приклад – це Революція гідності та початок воєнних дій на сході України. В ті дні тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини – початку пішли на майдани, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній російській армії. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід.

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Загалом у конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих рот-батальйонів , приблизно стільки ж (3200 осіб),  переважно мобілізованих здалося в полон. Більшість добровольчих рот-батальйонів під міжнародним тиском вийшли зі статусу незаконні збройні формування і перетворилася на військові частини силових структур.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-society/

Читати далі ...

Trending