Зв'яжіться з нами

Політика

Ми цього – не хотіли. Проте бумеранг (“обратка”) щиро здивує поляків

Опубліковано

на

Тривалий час українці толерували недружні вибрики чергового “стратегічного партнера”. Ставились, як до нерозумних дітей. Може, якби не оте віроломство зі Сходу, то толерували б довше. Джин із стандартною в РФ назвою “междунациональная вражда” легко випустити, проте тепер навіть у середньоісторичній перспективі його назад не заженеш. Така природа міжнаціональних відносин. Умить рухнули всі проекти типу “Міжмор’я” і, мабуть, якщо нічого поважно не зміниться, гіпотетичний вступ України в НАТО і ЄС.” – висловлює свою оцінку політичний експерт Василь Лаптійчук.

“Ми цього – не хотіли. Проте бумеранг (“обратка”) щиро здивує поляків. На часі численні публікації з проблематики польської окупації України, польсько-російського розділу України та польсько-російських каральних операцій щодо українців, пацифікації, звірства і, можливо, визнання в Україні “Армії крайової” як терористичної організації (десь як у них наше УПА). Але в нас ця лавина, що летітиме з гір, може набути ще потужнішої маси.

Це щось дуже національне, хромосомне. Як і в росіян. Бо норвежці-данці-фіни-шведи, наприклад, живуть мирно, спираючись на міжнародне право і людську взаємоповагу. Живуть майбутнім, не копирсаючи минуле, де кожен може знайти саме те, чого там шукає. Отже, причина навіть не в історії (“історичній правді”), а в отій міжнаціональній ненависті, зневаги і, можливо, свідомих і несвідомих загарбницьких прагненнях. Щось таке вже не раз було на цих землях. І жодного разу (поки що) для загарбника добром не завершилося.” – завершує свою думку політичний експерт Василь Лаптійчук.

А тепер суха інформація про світову реакцію на дану ревізію історії :

Арлем Дезір, представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ, засудив польський закон про Інститут національної пам’яті. Документ передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Відповідно до цього документа покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк до 3 років загрожує за вживання виразу “польські табори смерті” та інші висловлювання, які можуть бути інтерпретовані як спроба виставити поляків співучасниками злочинів Третього Райху, включно з геноцидом європейського єврейства. Таке ж покарання законом вводиться за пропаганду “бандерівської” ідеології і заперечення Волинської трагедії.

Про це йдеться у заяві Дезіра, яку опублікували на офіційному сайті організації.

Він підкреслив: “Свобода вираження поглядів має особливе значення для істориків і вчених. Історія – це питання незалежних наукових досліджень та вільної дискусії, а не судового рішення. Закон повинен бути відхилений як непропорційне обмеження свободи вираження думок”.

Та додав: “Покарання за висловлювання думок про історичні факти несумісне з міжнародними зобов’язаннями, відповідно до статті 19 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права”.

Також висловив надію, що президент Польщі накладе вето на цей закон.

В свою чергу через схвалений закон про Інститут національної пам’яті Ізраїль відклав візит у країну голови Бюро національної безпеки Польщі.

Про відповідне рішення повідомляє сайт МЗС Ізраїлю. Зазначається: “На тлі схвалення законопроекту польським Сенатом, Ізраїль попросив відкласти запланований візит глави Бюро національної безпеки Польщі”.

Бюро нацбезпеки Польщі також підтвердило цю інформацію у своєму Twitter.

“Ми підтверджуємо, що ізраїльська сторона попросила відкласти візит на наступному тижні глави Бюро національної безпеки Павела Солоха. Ми висловлюємо надію, що діалог з питань безпеки, який має стратегічне значення для обох країн, буде продовжений в найближчому майбутньому”, – йдеться у повідомленні.

Зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі не дозволять перекладати провину за злочини проти євреїв на невинних людей.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

“Заперечення Голокосту – це фальсифікація історії. Одна з найгірших форм цієї брехні – применшення вини злочинців і перекладання відповідальності на жертв. Ми хочемо з цим боротися. Саме тому змінили закон. Табори, де вбили мільйони євреїв, були не польські. Ми розуміємо емоції Ізраїлю. Потрібно шукати шляхи, щоб розповісти нашу спільну, часто складну історію”, – наголосив Моравецький.

Окрім того, громадські діячі Польщі об’єдналися з метою протесту проти цього закону і підписали відповідну заяву.

Вони заявили: “Ми, нижче підписані, виступаємо проти поправок до закону про Інститут національної пам’яті, ухвалений сенатом Польщі. Внесення змін у закон про ІНП узаконює вже присутні у суспільстві різновиди дискримінації та вияви агресії, сприяє засудженню окремих персон та етнічних груп, загострює ксенофобію, стає поштовхом для злочинності, яка ґрунтується на ненависті, поглиблює кризу правової системи, кризу у суспільній, політичній, дипломатичній та інформаційній площинах”. У прийнятому законопроекті вони також знаходять загрози для “освіти, науки, свободи слова, а також стану польсько-єврейських та українсько-ізраїльських відносин”.

І вважають, що автор законопроекту, Томаш Жимковський з партії Кукіз 15, “несе безпосередню загрозу для громадян Польщі української національності, для українських працівників на території Польщі”.

В Заяві до польської сторони, щодо  ухвалення Сеймом та Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам`яті, народні депутати України Оксана ЮРИНЕЦЬ та Микола КНЯЖИЦЬКИЙ зазначили: “Під час війни України з Росією це рішення розцінюємо як удар в спину. Він тим більш болючий, оскільки його наніс сусід, з яким нас пов`язує стратегічне партнерство та взаємна симпатія між мільйонами українців і поляків.”

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Політика

У “морському позові” України проти Росії не фігурує захоплений у Криму флот

Опубліковано

на

Захоплений Росією український флот в Криму після окупації півострова не фігурує в позові України проти Росії про порушення нею Конвенції ООН з морського права.

Про це 19 лютого повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в ефірі “5 каналу”.

“Там не фігурує питання ніякої військової техніки, оскільки ми також робили свої застереження, що ця конвенція не поширюється на військові питання. Крім того, є ще конвенція 1907 року, яка визначає право ведення сухопутної війни, і за нею держава-окупант, в принципі, несе відповідальність тільки за майно, яке не пов’язане зі зброєю”, – заявила Зеркаль.

За словами міністра, стосовно зброї “питання виведене за рамки міжнародного права”.

“Якщо говорити про те, що ми там втратили кораблі, ми можемо розраховувати на якусь компенсацію, то це може розглядатися потім тільки в рамках якоїсь реституції, пов’язаної з окупацією, агресією, з іншими діями на території України”, – наголосила Зеркаль.

Довідка: 19 лютого Україна подала до Міжнародного трибуналу ООН меморандум про порушення Росією положень Конвенції ООН з морського права.

Відповідне розпорядження підписав президент Петро Порошенко, інформує прес-служба глави держави.

Відповідно до документу, захищати інтереси України буде заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/krym/

Читати далі ...

Політика

Американський показ сили у Чорному морі- це сигнал для Росії

Опубліковано

на

Сполучені Штати Америки нарощують свою військову присутність в Чорному морі. Вважають, що це є необхідною відповіддю на зростаючу активність Росії в регіоні. Також офіційні особи США і НАТО звинуватили Москву у розгортанні великої кількості військ і військової техніки в Криму в останні роки.

У суботу есмінець ВМС США Carney увійшов у Чорне море, приєднавшись до ще одного американського бойового корабля, який вже знаходився там, передає CNN. Відзначається, що це перший раз, коли два військові кораблі ВМС США знаходилися в Чорному морі з липня 2017-го.

Віце-адмірал Крістофер Греді, командувач 6-м флотом ВМС США, заявив, що рішення “направити відразу два корабля в Чорне море було прийнято заздалегідь, а не як реагування на що-небудь”. Крім того, Вашингтон намагається домогтися того, щоб військова присутність США в Чорному морі стало новою нормою для РФ.

Два американських оборонних чиновники з Європи розповіли, що Росія особливо чутлива до військових операцій США на Чорному морі, з огляду на недавні кроки Росії по мілітаризації Криму. Кажуть: “Ви направляєте кораблі в Чорне море, що змушує їх відчувати себе під загрозою”.

Підкреслюється важливість посилення активності ВС США в регіоні, яка може зробити Росію менш вразливою до американської військової присутності. Це також в перспективі дозволить сторонам виробити більш чіткі правила поведінки в умовах, коли збройні сили двох держав діють в безпосередній близькості одна від одної.

Міністерство оборони США звернулося до Конгресу з проханням затвердити на 2019-й бюджет на оборону у розмірі $686 млрд. Причиною називають загрозу з боку Китаю та Росії.
Бюджет стане одним із найбільших в історії оборонного відомства, повідомляє CNN.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

Новини

Білорусь не може брати участі в миротворчій місії ООН на Донбасі, – МЗС України

Опубліковано

на

Білорусь не може брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі, оскільки є членом Організації Договору з колективної безпеки (ОДКБ). Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції України Олена Зеркаль в ефірі “5 каналу”.

“Наскільки я знаю, Білорусь не вийшла з ОДКБ і є членом цієї організації. А якщо ми виключаємо НАТО, то дуже логічно, щоб ми не говорили, що країни ОДКБ теж беруть участь в місії”, – зазначила Зеркаль.

Зеркаль також прокоментувала переговори про миротворчої місії. Зокрема, вона підкреслила, що “ДНР” і “ЛНР” не є сторонами переговорів, тому зусилля України та її західних партнерів спрямовані на те, щоб дати РФ зрозуміти, що “грати за їх правилами ніхто не буде”.

Організація договору з колективної безпеки (ОДКБ, “Ташкентський договір”) – військово-політична міжнародна організація, в яку входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикістан.

Організація договору з колективної безпеки (ОДКБ, “Ташкентський договір”) – військово-політична міжнародна організація, в яку входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикістан. Організація розглядається як головний міждержавний інструмент, покликаний протистояти регіональним викликам і загрозам військово-політичного і військово-стратегічного характеру, включаючи боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин.

Раніше глава МЗС Білорусі заявив про готовність країни відправити білоруських миротворців на Донбас. У листопаді міністр Макей в Москві робив подібну заяву про миротворців.

Нагадаємо, що Білорусь не підтримала резолюцію ООН щодо анексованого Криму і  є союзною державою Росії – конфедеративний союз Російської Федерації та Республіки Білорусь з поетапно організовуваним єдиним політичним, економічним, військовим, митним, валютним, юридичним, гуманітарним та культурним простором.

У вересні президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН пішла би на користь вирішенню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і “ні на яких інших територіях”. Водночас Україна з партнерами наполягає, що миротворці мають перебувати на всій окупованій території, включаючи неконтрольовану частину державного українсько-російського кордону.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://ua.112.ua/polityka/

Читати далі ...

Trending