Зв'яжіться з нами

ВПК

Мобільний комплекс боротьби з широким спектром БПЛА «Полонез» від ХК «Укрспецтехніка»

Опубліковано

на

Масштабне застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА) для виконання завдань у сучасних бойових умовах послужило передумовою для розробки всіляких комплексів і систем для протидії їх ефективному застосуванню. Так, ХК «Укрспецтехніка» розробила мобільний комплекс боротьби з широким спектром БПЛА «Полонез», а також радіоелектронну рушницю для нейтралізації міні-дронів.

Як відомо для ефективної боротьби з БПЛА необхідно мати ефективну систему різної радіоелектронної апаратури, що дозволяє своєчасно виявляти, ідентифікувати, визначати координати об’єкта і надалі здійснювати придушення сигналів навігації, управління і передачі даних. Володар таких можливостей не тільки створює максимально некомфортні умови для противника, а й отримує тактичну перевагу для вирішення вже власних бойових завдань.

Саме з метою вирішення такого широкого спектру питань ХК «Укрспецтехніка» створила мобільний комплекс боротьби з БПЛА «Полонез». Він призначений для зниження ефективності ведення противником повітряної розвідки шляхом нейтралізації використовуваного ним БПЛА.

Результат пошуку зображень за запитом "Мобільний комплекс боротьби з БПЛА «Полонез»"

До складу «Полонеза» входять: 

– оновлена радіолокаційна станція міліметрового діапазону «Лис-3М», яка виконує функції виявлення повітряних цілей і БПЛА з малою ефективною поверхнею розсіювання і автоматичною передачею радіолокаційної інформації на КП, стрільбові комплекси (ЗСУ-2ЕМ) і бойові модулі;

– оптико-електронний модуль (ОЕМ) для захоплення і супроводу виявлених РЛС цілей в тепловізійному і інфрачервоному випромінюванні з метою їх ідентифікації;

– пристрій моніторингу та оцінки частотного діапазону, який дозволяє визначити частоту і провести аналіз сигналу з метою формування прицільної перешкоди у відповідному діапазоні частот;

– блок придушення сигналів команд управління і телеметрії з антеною системою;

– передавач і формувач загороджувальних перешкод приймачів навігаційних каналів GPS / GLONASS з комплектом антен.

Оновлена станція «Лис-3М» та оптико-електронний модуль встановлені на телескопічній вишці заввишки 5,5 м. Станція радіолокації забезпечує виявлення вертольота на відстані до 12 км, БПЛА до 8 км, а ОЕМ – на дальності прямого бачення.

Виявлення та ідентифікація мети РЛС «Лис-3М» відбувається автоматично в процесі моніторингу простору в секторі 360 градусів зі швидкостями 0, 10, 20 град / сек. На моніторі портативного ноутбука висвічуються позначки від цілей, дані про які автоматично заносяться в формуляр із зазначенням номера, дальності, азимута, швидкості і ознаки цілі з прив’язкою до карти місцевості.

Однією із головних переваг РЛС «Лис-3М» є можливість використовувати за будь-яких погодних умов при відсутності оптичної видимості. Дана РЛС, завдяки застосуванню міліметрового діапазону і безперервного випромінювання, дозволяють застосовувати передавачі з дуже малою потужністю випромінювання, що ускладнює їх виявлення. У свою чергу, використання кодової маніпуляції роблять РЛС несприйнятливим до перешкод і не створюють перешкод для інших радіотехнічних засобів.

При входженні цілі в зону відповідальності виріб видає тривожний сигнал на центральний пульт охорони. Інформація передається на монітори по інтерфейсу RS-422 (485) з використанням оптоволоконних ліній. Так, само здійснюється сполучення РЛС з відеокамерами і тепловізорами ОЕМ для проведення точної ідентифікації.

Безумовно, важливою складовою «Полонеза» є передавач і формувач загороджувальних перешкод приймачів навігаційних каналів GPS / GLONASS і сигналів управління. Він виконаний на базі оновленого комплексу «Анклав», який вперше був представлений на виставці «Зброя і безпека 2016» і навесні 2017 року проходив відомчі випробування.

Вся апаратура комплексу розміщується на шасі автомобіля ACMAT PROTÉGÉ Light Tactical Vehicle (ALTV) від французької компанії Renault Trucks. Машина прийнята на озброєння країн НАТО, має балістичний захист на рівні B4 + і здатна перевозити до 1 тони різних вантажів.

Пов’язане зображення

ACMAT PROTÉGÉ Light Tactical Vehicle (ALTV)

Мобільний комплекс боротьби з широким спектром БПЛА «Полонез» є ініціативною розробкою ХК «Укрспецтехніка» і виконаний за власні обігові кошти.

Крім цього комплексу, компанією також розроблена радіоелектронна рушниця для запобігання несанкціонованому проникненню малорозмірних БПЛА на територію об’єктів, що охороняються. Вона забезпечує радіозаглушення бортової апаратури супутникових навігаційних систем GPS / GLONASS. До складу рушниці входять блок формування завадових сигналів, акумуляторна батарея і антенна система, встановлена на цівку рушниці.

Макет радіоелектронної рушниці для запобігання несанкціонованому проникненню малорозмірних БПЛА

Користувач при виявленні БПЛА в зоні видимості включає живлення передавача, наводить рушницю на безпілотник і натискає кнопку включення випромінювання. В результаті дії перешкод дрон здійснює вимушену посадку. Особливістю комплексу і відмінною рисою від західних аналогів є можливість випромінювати не тільки спрямований сигнал придушення, а й в потрібний момент створити загороджувальний радіоелектронний купол з радіусом 5 км навколо об’єкта охорони і запобігти проникненню групи безпілотників.

Мобільний комплекс боротьби з БПЛА «Полонез», а також радіоелектронна рушниця для нейтралізації міні-дронів є ініціативними розробками ХК «Укрспецтехніка» і виконані за власні обігові кошти. Однак, виходячи з актуальності теми, є впевненість, що даними розробками предметно зацікавляться як українські, так і іноземні потенційні споживачі.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:https://defence-ua.com/index.php/statti/

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending