Міноборони обіцяє відповідні заходи на розміщення російської ППО в Білорусі

Україна не порушує повітряні кордони суміжних держав і не дає приводів для застосування протиповітряної оборони.

Про це сказав журналістам заступник начальника управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Юзеф Венскович, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас будь-яка ситуація відстежується, і приймаються відповідні заходи”, – сказав він.

Венскович зауважив, що Збройні Сили України не порушують повітряні кордони суміжних держав, тобто не дають приводу для застосування цих засобів.

Як відомо, президент Росії Володимир Путін вніс до Державної Думи проект закону, який дозволить Росії використовувати свою ППО на кордонах Білорусі, зокрема з Україною.

Текст законопроекту оприлюднений на сайті Держдуми.

“Реалізація Протоколу дозволить підвищити надійність охорони зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі, сприятиме зміцненню безпеки двох держав і не потребує додаткових асигнувань федерального бюджету”, – йдеться в документі.

Згідно з проектом закону, президент РФ просить Держдуму ратифікувати протокол “про внесення змін і доповнень до Угоди між Російською Федерацією і Республікою Білорусь про спільну охорону зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі і створення Єдиної регіональної системи протиповітряної оборони Російської Федерації і Республіки Білорусь від 3 лютого 2009 р.”.

Також Путін пропонує Держдумі внести в Угоду між РФ і Білоруссю про спільну охорону зовнішнього кордону термін: “період безпосередньої загрози агресії”. Як уточнюється в документі: “період загострення військово-політичної обстановки, протягом якого виникла і зберігається загроза агресії проти однієї із сторін (угоди – ред.) у регіоні з боку будь-якої держави або групи держав”.
*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Related posts