Мін’юст не володіє даними про кількість бійців АТО, які перебувають в місцях позбавлення волі. ДОКУМЕНТ

Міністерство юстиції не веде обліку учасників бойових дій на сході України, які наразі перебувають в місцях позбавлення волі.

Про це йдеться в офіційній відповіді Мін’юсту на інформаційний запит громадського діяча, очільника БО “Взаємодопомога” Євгена Чепелянського.

У відповіді, зокрема, зазначається, що міністерство не може повідомити інформацію щодо осіб, які мають статус учасника бойових дій (АТО) та утримуються в установах виконання покарань, оскільки збір та узагальнення таких даних не передбачено статистичною звітністю Державної кримінально-виконавчої служби України.

У коментарі UAINFO Чепелянський розповів, що така статистика є вкрай важливою для забезпечення учасникам АТО та їх сім’ям прав і гарантій, що передбачені законодавством, а також для проведення з ув’язненими особливого курсу психологічної реабілітації.

“Це, по-перше, перешкоджає сім’ям засуджених користуватися всіма соціальними гарантіями. По-друге, хлопці, яких кинули у пекло і обманули, часто перебувають у важких психологічних станах. Переживши війну, люди оступаються та потрапляють у місця позбавлення волі, проте з ними не проводять жодної психологічної реабілітації”, – сказав він.

Він також повідомив про підготовку звернення до керівництва Міністерства юстиції із аргументацією про необхідність ведення обліку людей із статусом учасників бойових дій, які відбувають покарання.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://uainfo.org/blognews/

Related posts