Зв'яжіться з нами

Соціалка

Надання учасникам бойових дій додаткової відпустки в особливий період

Опубліковано

на

Як повідомляє Юридична служба Збройних Сил України: Ще в травні 2015 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни» учасникам бойових дій та інвалідам війни надано право на додаткову відпустку із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

Зазначене відображено в:
Кодексі законів про працю України (стаття 77-2)
Законі України «Про відпустки» (стаття 16-2)
Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (пункт 12 статті 12).

Зауважуємо, що статус інваліда війни має бути визначений відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Щодо надання додаткової відпустки учасникам бойових дій, які проходять військову службу.

Статтею 1-2 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі – Закон) передбачено, що у зв’язку з особливим характером військової служби, яка пов’язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Пункт 17 статті 10-1 Закону визначає, що в особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію військовослужбовцям надаються відпустки:
– щорічні основні відпустки військовослужбовців (крім строкової служби);
– канікулярні відпустки курсантів ВВНЗ;
– відпустки військовослужбовцям стркоової служби;
– відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин.
Надання військовослужбовцям щорічних основних відпусток здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин військовослужбовцям надаються із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів.

При цьому, кількість зазначених вище відпусток, які можуть бути надані військовослужбовцю протягом календарного року, законодавством не визначено.

Водночас, виходячи з аналізу правових норм Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України та інших нормативно-правових актів звертаємо увагу, що командир (начальник) вповноважений законом одноосібно приймати рішення в межах компетенції.

При цьому, прийняті командиром (начальником) рішення мають бути обґрунтованими, тобто прийнятими з урахуванням усіх обставин, що мають значення, прийнятими у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, спрямованими на чітке виконання та неухильне дотримання вимог законодавства України.

Поряд з цим, надання інших видів відпусток військовослужбовцям в особливий період припиняється, за виключенням:
– відпустки військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами;
– відпустки військовослужбовцям-жінкам для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
– відпустки у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії.

Ураховуючи вищевикладене, в особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію надання додаткової відпустки учасникам бойових дій тривалістю 14 календарних днів на рік припиняється.

Щодо надання додаткової відпустки працівникам, які отримали посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

Відповідно до названих на початку статті законів додаткова відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни, які працюють на підприємстві, установі, організації будь-якої форми власності, за їх бажанням в обов’язковому порядку надається відпустка із збереження заробітної плати тривалістю до 14 календарних днів. Право на таку відпустку мають особови кожного року.

Слід пам’ятати, що тривалість зазначеної вище додаткової відпустки не залежить від стажу роботи та надається у разі підтвердження відповідного статусу. Також така відпустка надається в обов’язковому порядку, тому відмовити працівнику в її наданні роботодавець не може.

Підставою для надання додаткової відпустки учасникам бойових дій чи інваліду війни є посвідчення інваліда війни або учасника бойових дій, копію якого необхідно додати до заяви працівника про надання зазначеного виду відпустки.

Крім того, роботодавці мають включати додаткову відпустку учасників бойових дій до графіка відпусток на відповідний календарний рік.

Разом з тим, звертаємо Вашу увагу, що додаткова відпустка не переноситься (не подовжується) на дні тимчасової непрацездатності працівника чи святкові і неробочі дні, що припали на її період. Не використана у поточному році додаткова відпустка учасникам бойових дій на наступний рік не переноситься.

Враховуючи викладене вище, право на додаткову відпустку учасникам бойових дій працівник може реалізувати протягом календарного року. Конкретний період та черговість її надання визначаються за погодженням між працівником і роботодавцем.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Новини

Кабмін підвищує пенсії військовослужбовцям

Опубліковано

на

Кабінет міністрів України схвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня в середньому на 1,5 тис. грн.

Рішення представив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Гройсман наголосив, що рішення не потребує внесення змін у чинне законодавство і воно буде в силі до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту, який сьогодні обговорюється на різних майданчиках.

“Ми розпочали дискусію про пенсії військовослужбовцям восени. Це надзвичайно важливий закон, який встановлює справедливість щодо військових. Я обіцяв з 1 січня підвищити пенсії, і я пам’ятаю про це. Але дискусії щодо проекту закону тривають. І вони можуть тривати місяць і два. Я пам’ятаю, що обіцяв. Тож сьогодні ми приймаємо рішення про підвищення пенсій для військовослужбовців – у середньому на 1,5 тис. грн. Нарахування розпочнуться з сьогоднішнього дня”, – сказав Гройсман.

Глава уряду повідомив, що рішення було напрацьовано спільно фахівцями Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики та Мінфіну.

“Рішення ухвалено, і процес розпочнеться. А тим часом я закликаю всі сторони працювати над тим, аби винайти новий закон, який відновить соціальну справедливість щодо військовослужбовців”, – додав Прем’єр-міністр.

Департамент фінансів Міністерства оборони України виявив низку недоліків у новій системі нарахування пенсій військовослужбовцям. За змінами, які запропонувало Міністерство соцполітики, військові, звільнені 2015 року, отримуватимуть пенсію на 15% нижче, ніж звільнені 2014-го з однаковими званнями і вислугою років.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-society/

Читати далі ...

Соціалка

Механізм визначення розміру і надання грошової компенсації за належне житлове приміщення – роз’яснення юристів

Опубліковано

на

З упевненістю можна сказати, що житлове питання в Збройних Силах України ніколи не втрачає своєї актуальності. Разом з тим в державі існує механізм, який надає альтернативну можливість для реалізації законного права військовослужбовців на житло, який роз’яснює в даному матеріалі Юридична служба Збройних Сил України.

Компенсація для військовослужбовців у разі відмови від житла, яке надає держава

Це нововведення дає військовим право вибору та дозволяє витрачати кошти, отримані взамін житла, на власний розсуд.

Військовослужбовець, чия черга отримати житло, має право (за бажанням) отримати взамін житла грошову компенсацію.

Механізм визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей, що перебувають разом з ними на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (далі – військовослужбовці і члени сімей), грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення врегульовано Порядком визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2.09.2015 № 728 (далі – Порядок).

Отримати компенсацію за належне житлове приміщення за бажанням можуть:
– військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 і більше років, та члени їх сімей;
– особи, звільнені з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров’я та у зв’язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів у разі неможливості використання на військовій службі, та члени їх сімей;
– сім’ї військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби;
– сім’ї померлих осіб, звільнених з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров’я та у зв’язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів.

Відповідно до Порядку розмір компенсації визначається:
за нормою 13,65 кв. метра жилої площі на військовослужбовця і кожного члена його сім’ї. Для окремих категорій військовослужбовців та членів їх сімей понад названу норму жилої площі надається додаткова жила площа у розмірі 10 кв. метрів;
з урахуванням граничної вартості будівництва 1 кв. метра загальної площі житла в регіоні, в якому військовослужбовець перебуває на обліку громадян.

РОЗМІР ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ (K) розраховується за формулою:
К = (13,65 х N + 17 + Дпл) х В0,

де:
13,65 – визначена законодавством норма жилої площі на одну особу, кв. метрів;
N – кількість осіб, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
17 – загальна нежила площа житла на сім’ю з урахуванням вимог державних будівельних норм (ДБН В.2.2-15-2005 “Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення”), кв. метрів;
Дпл – додаткова жила площа, що надається окремим категоріям військовослужбовців та членам їх сімей у розмірі 10 кв. метрів;
В0 – гранична вартість 1 кв. метра загальної площі житла для населених пунктів (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 № 193):
для м. Києва та Київської області – гранична вартість збільшується у 2 рази;
для мм. Львова та Одеси – гранична вартість збільшується у 1,75 раза;
для інших обласних центрів та міст – гранична вартість збільшується у 1,5 раза.

За наявності у військовослужбовця права на отримання однокімнатної квартири компенсація нараховується за житло загальною площею 40 кв. метрів.

Додаткова жила площа у розмірі 10 кв. метрів відповідно до статті 49 Житлового кодексу України (Дпл) надається:
– громадянам, що хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань,
– громадянам, яким ця площа необхідна за умовами і характером виконуваної роботи.

Розмір додаткової жилої площі може бути збільшено. Порядок і умови надання додаткової жилої площі та перелік категорій громадян, які мають право на її одержання, встановлюється законодавством.

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ
Для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру слід звернутись до відповідної житлової комісії з рапортом (заявою) разом з документами, перелік яких визначено в пункті 11 Порядк.

Для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру житловій комісії подаються такі документи:

–  рапорт військовослужбовця (заява особи, звільненої з військової служби в запас або у відставку, або члена сім’ї та нотаріально посвідчена згода членів його сім’ї на отримання компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;

–  довідка про склад сім’ї та реєстрацію місця проживання (перебування);

– копії паспорта військовослужбовця і повнолітніх членів сім’ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

–  копія свідоцтва про шлюб (за наявності);

–  копія свідоцтва про народження дитини (за наявності);

–  копія облікової картки фізичної особи – платника податків (військовослужбовця та членів його сім’ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);

–  копія свідоцтва про право власності на житло за його наявності (військовослужбовця та членів його сім’ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);

–  довідка про отримання (неотримання) житла військовослужбовцем з колишнього місця перебування його на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

–   документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;

–   витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про належне військовослужбовцю та членам його сім’ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, нерухоме майно;

–    дозвіл органу опіки і піклування на отримання неповнолітнім членом сім’ї компенсації у випадках, визначених законодавством.

Житлові комісії розглядають рапорти (заяви) про надання компенсації та приймають рішення про її надання або відмову в наданні.

Підставою для відмови у наданні військовослужбовцю та членам його сім’ї компенсації є:
– зняття з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов
– виключення із списків громадян, що мають право на першочергове чи позачергове отримання жилих приміщень.

У разі позитивного розгляду рапорту (заяви) рішення житлової комісії затверджується командиром військової частини (військовим комісаром) та начальником житлово-експлуатаційних установ (організацій), після чого списки осіб подаються на затвердження Міністрові оборони України.

Компенсація надається шляхом перерахування коштів на поточний рахунок особи, що має право на її отримання, відкритий у банку, операції з відкриття, ведення і закриття зазначеного рахунка здійснюються безоплатно, проценти на залишок коштів на такому рахунку не нараховуються.

Декілька прикладів ОРІЄНТОВНОГО РОЗМІРУ КОМПЕНСАЦІЇ (відповідно до Показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 03.05.2017 № 102):

Військовослужбовець, склад сім’ї 3 особи, м. Харків: (13,65×3+17)×19064,5=1 104 787,78 грн.;

військовослужбовець, склад сім’ї 4 особи, м. Миколаїв: (13,65×4+17)×15471=1 107 723,6 грн.;

військовослужбовець, склад сім’ї 3 особи, селище Черкаське Дніпропетровської області:
(13,65×3+17)×10062=583 092,9 грн.

Зауважимо, що зазначені розміри компенсації визначені без урахування додаткової житлової площі.

За більш детальною консультацією звертатись до квартирно-експлуатаційного відділення району (КЕВ) за місцем перебування на квартирному обліку або на гарячу лінію до Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України(ГКЕУ ЗС України)(044) 242-08-86

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Всі військові пенсіонери, хто заслужив підвищення пенсій, отримають його, – Прем’єр-міністр України

Опубліковано

на

Питання збільшення пенсій для військових пенсіонерів є надчутливим і наразі опрацьовується на рівні Ради національної безпеки та оборони. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він наголосив, що суттєвою складовою ініціативи є необхідність справедливо диференціювати підвищення. «В системі є ті, хто не бачив, що таке війна та реальні бойові дії. Їх не можна ставити в одну лінійку. Я переконаний, – сказав Володимир Гройсман. – Але я хочу наголосити: якщо ми приймемо закон в лютому або в березні, всім перерахуємо пенсії з січня».

Прем’єр-міністр  підкреслив, що Уряд поважає всіх, хто захищає державу і працює одразу по двох напрямках – підвищення зарплат діючим військовим та пенсіонерам.

Довідково

Рішення про підвищення пенсій військовим пенсіонерам є наступним кроком впровадження пенсійної реформи в Україні. Наприкінці 2017 року Уряд напрацював рамковий проект закону з цього питання і передав його до подальшого опрацювання в Раду національної безпеки та оборони, адже будь-які питання військового спрямування згідно з законодавством потрібно погоджувати з цим органом.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Джерело: http://old.kmu.gov.ua/

Читати далі ...

Trending