Зв'яжіться з нами

Cтатті

Начальник генерального штабу – це не політична, а суто військова посада. І дуже шкода, що вона стала заручницею політичних ігор під час війни

Опубліковано

на

Я особисто не знайомий з Віктором Муженком. Ба навіть більше, були часи, коли ми одне одного не дуже жалували поза очі. Були часи фактично прямого протистояння, коли ми разом з журналістами кошмарили Муженка через незгоду з концепцією розвитку Сил спеціальних операцій. Коли два роки тому катком розкатував за це НГШ у прямому ефірі. Коли ми підказували журналістам незручні питання. Коли ми готові були до прямого медійного протистояння.

Віктор Миколайович за ці два роки сильно змінився, принаймні так кажуть його підлеглі. Він став простішим, відкритішим і значно хитрішим у військових питаннях.

У колах офіцерів до нього ставлення трошки інше, ніж у суспільства. Його поважають і сприймають як людину, що родом з армії і пройшла цю війну від Слов’янська до сьогодні. Я не зустрічав жодного командира бригади, який би хотів відставки НГШ. Усі його характеристики дуже різняться, але сходяться в одному – він один з небагатьох наших генералів, хто здатен і готовий брати на себе відповідальність і йти на ризик. А на війні це одна з найважливіших рис.

Саме така характеристика, мабуть, і стала головною причиною, чому ми жодного разу не переходили з НГШ у пряме інформаційне протистояння, навіть коли були з ним у чомусь сильно незгодні.

За ці три роки він уже добре освоївся у війні і пов’язаних процесах, до нього протоптали доріжки залишки адекватних волонтерів і він почав їх слухати. Що ж трапилося зараз?

Питання не у вибухах під Вінницею. Питання у тому, що тиждень тому пов’язані з Аваковим лідери громадської думки, зокрема Геращенко, Ківа та Береза, почали кругом вимагати відставки НГШ. Я особисто мав дуже жорстку суперечку у прямому ефірі з Зоряном Шкіряком з цього ж приводу.

Сьогодні профільний комітет Верховної ради почав вимагати відставки Віктора Муженка. На відео серед тих, хто голосував “за”, точно видно таких персонажів, як Савченко, Пашинський, Чорновіл, Семенченко, Береза, Тимчук та ін. Більшість із них поєднує, м’яко кажучи, лояльність до міністра внутрішніх справ. Про адекватність половини з них я просто промовчу.

І при моєму, нехай і неоднозначному, ставленні до пана Муженка я точно не хочу побачити персонажа на кшталт Аброськіна, Трояна, Геращенка чи Ківи на посаді НГШ.

Начальник генерального штабу – це не політична, а суто військова посада. І дуже шкода, що вона стала заручницею політичних ігор під час війни.

Я скажу навіть більше, я абсолютно нормально сприйняв би відставку НГШ, якби на обрії була адекватна кандидатура. Але після смерті генерала Воробйова особисто для мене такої кандидатури не стало. Думаю, що через кілька років, попрацювавши на найвищих посадах ГШ, можуть дорости до потрібного рівня кілька людей, наприклад дехто з генералів. Але на даний момент я не бачу людей, які спроможні суттєво змінити ситуацію у генеральному штабі.

І я точно не бачу їх серед свити міністра внутрішніх справ.

Vitaliy Deynega, засновник фонду “Повернись живим”
https://www.facebook.com/deynega

Cтатті

У Сухопутних військах немає бригади без бойового досвіду – генерал

Опубліковано

на

Усі бригади, полки і окремі частини Сухопутних військ ЗС України вже мають бойовий досвід.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Всі бригади Сухопутних військ, всі полки й окремі частини мають бойовий досвід і виконували протягом всіх цих трьох років бойові завдання. Немає жодної військової частини в Сухопутних військах, яка не мала б бойового досвіду, кожна – за напрямками своєї діяльності”,  – заявив він.

Генерал зазначив, що залежно від року війни, від періоду застосування в російсько-українській війні, частка участі Сухопутних військ у бойових діях “коливалася від 80 до 90%”.

“Ми з повагою ставимося до зусиль інших силових структур, таких як Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Національна поліція. Але проводити якісь паралелі між ними було б не зовсім коректним. Справа в тім, що Сухопутні війська, як і Десантно-штурмові війська, і Морська піхота, завжди виконують задачі на першій лінії. Всі інші – на другій і далі”, – зазначив Попко.

Командувач також повідомив, що частини і підрозділи Сухопутних військ перебувають у районах російсько-української війни в Донецькій та Луганській областях за принципом ротації: приблизно 7-8 місяців виконання бойових завдань, 5-6 місяців – відновлення боєздатності в пунктах постійної дислокації. “Там здійснюється доукомплектування, ремонт озброєння і військової техніки, особовому складу надаються відпустки. Потім знову повернення до виконання бойових завдань на фронті”,  – додав він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

Ефективність нашої артилерії не дала РФ перейти у наступ

Опубліковано

на

У Сухопутних військах близько 90% вогневого ураження бойовиків під час конфлікту на Сході України здійснюють ракетні війська й артилерія.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Що стосується ракетних військ і артилерії. Це основний рід Сухопутних військ, який здійснює вогневе ураження. Його дольова участь у вогневому ураженні противника – порядку 90 відсотків. Це дуже суттєво”, – заявив він.

За оперативною інформацією, додав генерал, в ході конфлікту на Донбасі саме ефективність та потужність української артилерії не дозволили російському агресору перейти до масованого наступу.

“Цю обставину ми взяли на озброєння, наситили механізовані й танкові війська артилерією всіх типів – від мінометів до реактивних систем залпового вогню великих калібрів, укомплектували розрахунки цих гармат і артилерійських систем особовим складом, навчили цих людей”,  – зазначив Попко.

Говорячи про переозброєння, командувач зауважив, що, виходячи з тактики бойового застосування й потреб в укомплектованості частин Сухопутних військ, вдалося скласти фінансово обгрунтовану програму технічної модернізації або переозброєння. Програма створювалася з урахуванням фінансових можливостей на кожен бюджетний рік і була затверджена у Генеральному штабі Збройних сил України.

“Тому вже можна говорити про те, що переважна кількість зразків, які нас будуть задовольняти, вони вже у розробці на підприємствах національного обороно-промислового комплексу. Тому ми ставимо перед собою амбітні завдання на майбутнє, коли значна більшість техніки й озброєння – більше 80 відсотків – будуть новітніми. Поки що ми лише на шляху до цієї мети”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

ДШКМ в руках десантників vs бетонна плита. Очікування і наслідки (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

на

Чи витримають плита з бетону, ящики та мішки з піском влучання з ДШКМ? На одному із полігонів у районі проведення АТО, під час зборів з розрахунками великокаліберних кулеметів ДШКМ, десантно-штурмовою бригадою було перевірено на міцність типові укріплення. Також, на різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та на різних відстанях.

До проведення зборів залучалися волонтери-інструктори, які вже допомогли підготувати Збройним Силам України чималу кількість кулеметників.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

На різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та відстанях. Цікавим було те, що на полігоні були побудовані імпровізовані укриття, виготовлені із матеріалів, які використовуються в районі АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

– Наша мета полягає не в ураженні цілей завдяки щільності вогню та великою кількістю пострілів, а завдяки мінімальному та ефективному використанню боєприпасів, – відзначає командир десантно-штурмового підрозділу.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Необхідно відзначити, що модернізація даного великокаліберного кулемету ДШК значно збільшила його бойові можливості, а розрахунок – став мобільнішим.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Джерело: http://youtube.com/

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending