Зв'яжіться з нами

ВПК

На що здатен МіГ-29 у свої тридцять чотири?

Опубліковано

на

Нове обладнання українського виробництва суттєво підвищило бойовий потенціал цього винищувача

Модернізація і покращення характеристик сучасних літаків починаються незадовго після випуску перших серійних моделей, і завершуються тільки тоді, коли останній літальний апарат цього типу знімають з експлуатації. Це — світова практика. Але в кожній країні цей період має різну тривалість. У багатоцільового фронтового винищувача МіГ-29 він почався у 80-ті роки минулого століття. Та завдяки модернізації ця машина й досі залишається на озброєнні українського війська. Тривалий час МіГ-29 вважався одним із найкращих літаків у світі. Він і нині не надто поступається за своїми льотно-технічними характеристиками багатьом іноземним аналогам

Інша річ — бортове обладнання літака. Йому в арміях розвинутих країн світу завжди приділяли багато уваги та витрачали значні кошти. В Україні необхідність апгрейду бортового обладнання МіГ-29 також розуміли, але через брак ресурсів модернізація не проводилася.

Протягом 1996–2006 років до Міністерства оборони України з пропозиціями щодо модернізації авіаційної техніки звертались ізраїльські, французькі, німецькі та російські компанії, які пропонували замінити застарілу апаратуру та встановити більш сучасні системи. Проте Україна не змогла пристати на ці пропозиції інколи з політичних, а частіше фінансових міркувань. Було зроблено ставку на потужний науково-технічний та виробничий потенціал вітчизняних підприємств, які могли б вирішити проблему модернізації МіГ-29.

— Модернізація МіГ-29 до рівня МіГ-29МУ1 обумовлена необхідністю довести його бойові можливості до рівня сучасних винищувачів, — каже головний інженер авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Петро Скоренький. — Слід зазначити, що на сьогодні в передових країнах світу це повноцінні багатофункціональні літальні апарати, і українська промисловість у нинішньому стані здатна доопрацювати МіГ-29МУ1 до такого ж рівня.

Досвід участі української авіації в АТО свідчить, що вже зараз необхідно значно розширити бойові можливості машини, вдосконалити систему захисту літака, підвищити ефективність роботи екіпажу, покращити характеристики навігаційного комплексу. Крім того, Повітряним Силам ЗС України необхідно вирішити питання із продовженням життєвого циклу винищувача.

Українські конструктори ще на початку 2000-х запропонували авіаторам провести розширення бойових можливостей літака до рівня МіГ-29МУ1. Передусім пропонувалося покращити авіаційний радар Н-019. Також до «обойми» бойових засобів винищувача мали увійти керовані авіаційні засоби ураження класу «повітря-поверхня» із телевізійними головками самонаведення, які сприятимуть гарантованому ураженню наземних та надводних цілей. І ці завдання було виконано.

Tabl_15_p_newГоловними вдосконалювачами української версії винищувача МіГ-29МУ1 стали інженери ДП «Львівський державний авіаремонтний завод». Активну участь у роботі взяли ЗАТ «Фазотрон-Україна», КП СПБ «Арсенал», НВП «Авіарм», ВАТ «НТК «Електронприлад», КБ «Лазерної техніки», ТОВ ТТЦ «Авіарадіосервіс», ОКБ «Текон-Електрон», ДП «Новатор», ДП «Орізон-навігація». Про те, що вони визначили правильний напрям, свідчать замовлення представників іноземних країн, які зацікавилися розробками українських конструкторів і придбали більше 10 модернізованих за українською версією винищувачів МіГ-29.

За кілька років спільної роботи конструктори суттєво вдосконалили винищувач. Зокрема було покращено тактико-технічні характеристики оптико-електронного прицільно-навігаційного комплексу МіГ-29МУ1. Це стало можливим завдяки введенню до його системи супутникової навігації та заміні кількох важливих аналогових систем бортового радіолокатора на цифрові. За рахунок цього збільшилася дальність виявлення повітряних цілей.

Також удосконалено систему управління озброєнням літака. Використовуючи засоби ураження із телевізійними головками самонаведення (ТГСН), пілот модернізованого українського літака із більшою точністю може завдавати ударів ракетами «повітря-поверхня» та корегованими авіаційними бомбами по наземних і надводних цілях.

Однак модернізація МіГ-29МУ1 — це не лише збільшення можливостей застосування літака «по поверхні» сучасними бомбами та ракетами. Завдяки розробкам Державної компанії «Артем» українському винищувачу збільшено дальність ураження ракетами «повітря-повітря».

МіГ-29МУ1, на відміну від «старих літаків», відповідає стандартам ІКАО. Модернізований винищувач може здійснювати польоти не тільки в українському небі, а й виконувати завдання спільно із партнерами з країн-членів НАТО. Для цього на літаку встановлено сучасне обладнання зв’язку та навігації.

— На сьогодні здійснено лише перший крок у модернізації нашого літака, — говорить начальник відділу управління головного інженера авіації Командування ПС ЗС України полковник Олександр Малішевський. — У подальшому плануємо замінити ще кілька застарілих систем винищувача новими або значно вдосконаленими. Передусім це ті, що дозволяють посилити захист літального апарата шляхом використання нових засобів РЕБ. Будемо й надалі вдосконалювати систему управління озброєнням, що сприятиме використанню нових авіаційних засобів ураження. Також буде змінено інформаційне поле кабіни винищувача. Пілоту буде комфортніше користуватися модернізованою навігаційною системою МіГ-29МУ1.

Автор:Віктор ГЕДЗ

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://na.mil.gov.ua

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending